Announcement

Collapse
No announcement yet.

ABA League 2018/19

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Istinite informacije kao npr da Regland i Odzo dobijaju srpski pasos, ili da su kosarkaski Zvezde u Titograd otisli carter letom, ono razumem te ali nemoj nama koji znamo sta i kako.

    Comment


    • Skupština ABA lige se obično održava odmah po završetku doigravanja, kako bi se sumirali utisci i kako bi se sve i zvanično završilo i takav sastanak je bio zakazan za 14. maj, ali se na zahtev nekolicine klubova odlaže za 24. maj, kako prenosi Žurnal.

      U pitanju su Budućnost, Mornar i Partizan, pa su se odmah rodile teorije zavere kako se čeka da se završi Fajnal For Evrolige u Vitoriji, kako bi to odgovaralo crno-belima, do teorija da se "vaga" o prelasku u FIBA i igranje njihove Lige šampiona, s obzirom na to da se već neko vreme govori o hrvatskim klubovima koji bi mogli da napuste ABA ligu.

      Comment


      • sto bi hrvatski klubovi napustili aba ligu?

        Comment


        • Originally posted by mmajstor View Post
          sto bi hrvatski klubovi napustili aba ligu?
          mozda hoce da igraju domace prvenstvo kad vec kroz Aba nemaju sanse da udju u EL

          Comment


          • Originally posted by darko pancev View Post
            mozda hoce da igraju domace prvenstvo kad vec kroz Aba nemaju sanse da udju u EL
            kad vec kroz Aba nemaju sanse para / znanja / kvaliteta da udju u EL

            Comment


            • Originally posted by Grof View Post
              kad vec kroz Aba nemaju sanse para / znanja / kvaliteta da udju u EL
              Para su imali i to dosta. . Dovesti Limu,Cobsa,Sito Alonsa. . . To sirotinja ne može. . .
              Ali znanja i sistem nemaju,tradiciju i navijače nemaju. .
              Kada bi samo pare bile bitne Budućnost bi i ove godine obezbedila El. . . Kad ono. . Stativa
              Last edited by darko pancev; 06-05-19, 11:37.

              Comment


              • http://www.mozzartsport.com/kosarka/...klubova/326414

                e moj Bokane....sad je jasno da se i politika uplela.

                Comment


                • Originally posted by mmajstor View Post
                  http://www.mozzartsport.com/kosarka/...klubova/326414

                  e moj Bokane....sad je jasno da se i politika uplela.
                  Ovo blago rečeno sramota!
                  Aba bez klubova iz Srbije je sprdnja realno!

                  Comment


                  • Originally posted by mmajstor View Post
                    http://www.mozzartsport.com/kosarka/...klubova/326414

                    e moj Bokane....sad je jasno da se i politika uplela.
                    Ko gubi ima pravo da se ljuti, da pokuša da opravda uložene avione, kamione...

                    Originally posted by darko pancev View Post
                    Ovo blago rečeno sramota!
                    Aba bez klubova iz Srbije je sprdnja realno!
                    ABA je funkcionisala bez klubova iz Srbije:
                    "2001. godine predstavnici KK Bosna, KK Budućnost, KK Cibona i KK Union Olimpija su osnovali Jadransku ligu u koju su se uključili i drugi predstavnici iz BiH, Hrvatske i Slovenije. Prve godine se u Jadranskoj ligi takmičilo 12 timova. Naredne sezone u ligi se takmičila KK Crvena zvezda, prvi klub iz Srbije, kao i izraelski Makabi Tel Aviv. Makabi je napustio ligu sledeće sezone jer za njega nije bilo mesta zbog učešća klubova iz Srbije i Crne Gore. Liga proširena na 14 timova u 2003/04 i na 16 timova 2004/05. Liga se u sezoni vratila na 14 timova. U septembru 2006. liga je potpisala sponzorski ugovor sa Novom ljubljanskom bankom (NLB) i promenjeno joj je ime u NLB liga. U sezoni 2010/11. u ligi je po prvi put učestvova jedan tim iz Češke, Nimburk, ali se u njoj zadržao samo jednu sezonu. Od sezone 2011/12. u ligi će učestvovati Makabi iz Tel Aviva, koji je prethodno već igrao u sezoni 2002/03."
                    Mi smo ušli u ABA ligu između ostalog jer preko domaće (Partizan) nismo mogli da prođemo...
                    E sada možda Bokan misli da Budućnost kao jedan od osnivača lige ima obavezu da se bori za regularnost takmičenja, ja to podržavam u potpunosti a ne samo da se izoluje peta utakmica plej ofa.
                    Ovo nezvanično okupljanje je i jedna vrsta lobiranja za zvaničan sastanak, teško da će pokušati i izboksovati ABA ligu bez klubova iz Srbije osim, kažem osima ako stvarno u buduće prolaz u EL bude isključivo preko EC. Za sada su klubovima vezane ruke prohodnošću prema EL koja je isključivo preko ABA lige.
                    Spoiler
                    Ako mi časi smrti postanu bliski,
                    I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                    Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                    Nije umio da odstupi,
                    Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                    Pao unapred, a ne unazad,
                    I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                    Uračunato i u moj pad.

                    Comment


                    • Stigao je poziv u KK Partizan, tako da ćemo imati predstavnika.

                      Inače, ne razumem sada gađenje, na isti način je Čović bio kolovođa otimanja lige od Lisca i ekipe.

                      Comment


                      • Nama takav poziv i ne treba, pogotovo jer ga organizuje jedan kreten prve klase i to ne zbog ABA lige nego zbog rezultatske katastrofe svog kluba u finalu. Bruka se Partizan ali slobodno neka pravi pakt sa Bokanom.

                        Comment


                        • Mozda hoce da zajedno svi cestitaju Zvezdi sto je deklasirala konkurenciju?
                          Dzaba vam sve. Znam da im nije lako ali sta d se radi.
                          Nego da se mi spremamo za EL a gubitnici neka sastance jer sta bi drugo radili.

                          Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka

                          Comment


                          • Originally posted by Ganac View Post
                            Ko gubi ima pravo da se ljuti, da pokuša da opravda uložene avione, kamione...


                            ABA je funkcionisala bez klubova iz Srbije:
                            "2001. godine predstavnici KK Bosna, KK Budućnost, KK Cibona i KK Union Olimpija su osnovali Jadransku ligu u koju su se uključili i drugi predstavnici iz BiH, Hrvatske i Slovenije. Prve godine se u Jadranskoj ligi takmičilo 12 timova. Naredne sezone u ligi se takmičila KK Crvena zvezda, prvi klub iz Srbije, kao i izraelski Makabi Tel Aviv. Makabi je napustio ligu sledeće sezone jer za njega nije bilo mesta zbog učešća klubova iz Srbije i Crne Gore. Liga proširena na 14 timova u 2003/04 i na 16 timova 2004/05. Liga se u sezoni vratila na 14 timova. U septembru 2006. liga je potpisala sponzorski ugovor sa Novom ljubljanskom bankom (NLB) i promenjeno joj je ime u NLB liga. U sezoni 2010/11. u ligi je po prvi put učestvova jedan tim iz Češke, Nimburk, ali se u njoj zadržao samo jednu sezonu. Od sezone 2011/12. u ligi će učestvovati Makabi iz Tel Aviva, koji je prethodno već igrao u sezoni 2002/03."
                            Mi smo ušli u ABA ligu između ostalog jer preko domaće (Partizan) nismo mogli da prođemo...
                            E sada možda Bokan misli da Budućnost kao jedan od osnivača lige ima obavezu da se bori za regularnost takmičenja, ja to podržavam u potpunosti a ne samo da se izoluje peta utakmica plej ofa.
                            Ovo nezvanično okupljanje je i jedna vrsta lobiranja za zvaničan sastanak, teško da će pokušati i izboksovati ABA ligu bez klubova iz Srbije osim, kažem osima ako stvarno u buduće prolaz u EL bude isključivo preko EC. Za sada su klubovima vezane ruke prohodnošću prema EL koja je isključivo preko ABA lige.
                            Kvalitetan upis. Kako su prenijeli "nasi" mediji, samo CZV i FMP nisu dobili poziv. Ne bih nista pisao niti pretpostavljao o cemu se radi. Bolje da se saceka da se vidi sto i kako.

                            Comment


                            • Originally posted by Cooper View Post
                              Stigao je poziv u KK Partizan, tako da ćemo imati predstavnika.
                              ko kaze?

                              Comment


                              • Originally posted by Cooper View Post
                                Stigao je poziv u KK Partizan, tako da ćemo imati predstavnika.

                                Inače, ne razumem sada gađenje, na isti način je Čović bio kolovođa otimanja lige od Lisca i ekipe.
                                Kakva je veza izmedju ova 2 dogadjaja samo ti znas. U prvom slucaju se klubovi izborili da budu vlasnici lige umesto one trojice. Sada bi neki "povlasceni" opet da budu vlasnici ABA lige.
                                Ali dobro lepse je tebi da opljunes Covica iako bi rekao da uopste ne razumes sta pises. Cuj kolovodja otimanja....
                                Ne znam ni sto pokusavam bilo sta(jer samo trolujes bez potrebe) ali ajde evo da probam:
                                - Po tvom strucnom misljenju sta je bolje: da vlasnik ABA lige bude Roman Lisac ili da klubovi budu vlasnici lige?

                                Kada budes odgovorio na ovo pitanje onda ponovo procitaj svoj post i vidi kakve besmislice pises

                                Comment

                                Working...
                                X