Announcement

Collapse
No announcement yet.

ABA League 2018/19

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by dekkard View Post
    Ne postoji košarkaški Ustav, a čak i Ustav se menja sporadično. Svedoci smo da se formati takmičenja menjaju vrlo brzo, evo ovogodišnji format EL je trajao 3 sezone, sledeće ga smenjuje format sa 17 klubova, a i on neće potrajati, smeniće ga format sa 2 divizije sa po 12 klubova i dvokružnim sistemom takmičenja, samo je pitanje vremena.
    Sve je promenjivo i nemoj da se pravis naivan a i lud. Ali se ovde zakoni i pravila donose na precac. EL ih donosi unapred i prosto se zna sta i kako ce ici unapred pod jasno napravljenim pravilima. Oni su i ovja format najavljivali dve godine, sledeci za nekih 4-5 godina, ovde kod nas se sve menja na mesecnom nivou i kako kome odgovara..a to ne moze da se radi..Moraju da postoje pravila za tu i tu sezonu a ne da se menjaju i mislim da je greska da klubovi vode ligu i da se stvaraju klanovi...

    Da se ja pitam, zamolio bih Djordija da on vodi ovu ligu ili neki njegovi ljudi za simbolicno naknadu naravno...Posto ovim muljatorima ovde, i kad sam rekao sljam, tu mislim apsolutno na skoro sve klubove da nemaju nikakvih dodirnih tacaka sa formatom ABA lige, posto ocigledno nisu sposbni da urade nista i cim se pojavi negde neki novac da ce menjati pravila po potrebi...Ova liga ima upravo tenzije,sportski deo,takmicarski kvalitetan bas zato sto su tu timovi iz bivse SFRJ..nikakvi ''strani'' timovi tu nece doneti interesantonst..ili ne znam sta vise...

    Grcka liga nije vise tako slaba kao ranije...Aris i PAOK nisu jaki ove godine, tj nije Aris..vec AEK, Promiteas gde je igrao Faye, Peristeri sa Pedulakisom i PAOK...i to su klubovi koji igraju solidno Evropu i imaju solidne rostere...sa mogucnosti napretka...Njihova liga je mnogo jaca od nase ABA lige, trenutno bar..
    Last edited by LosmiSK; 17-04-19, 12:34.
    3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
    6× Montenegrin League champion (2007–2012)
    3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
    2× German League champion (2018, 2019)
    6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
    4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
    2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

    Comment


    • Veliki je problem ako Olympiacos udje, jer ce se jos omalovaziti ABA liga. Po kvalitetu oni su najjaci tim, i treba ocekivati da osvoje ligu, sto znaci da dajemo signal Evroligi da vise ABA liga ne daje sampiona vec ekipu iza Olympiacosa. Zamisli situaciju da i PAO udje u ligu i igra sa OLY finale, tada bi liga morala da napravi takmicenje za trece mjesto za ucesnika u Evroligi. Tu stoji i situacija, da ce svi da izbjegavaju grcke "crveno-bijele", i onda kroz polufinale traziti mjesto u evropi.
      I koliko su grci spremni da igraju ozbiljno ovu ligu, ako od nje nece nista dobiti, i koji imaju simpatije zvezde, ne partizana. Isto tako jedan tim ce oni svojim prisustvom takoreci "izgasiti", jer nece moci ni da primirise play-offu, bilo to partizan, buducnost, cedevita..

      Comment


      • Originally posted by LosmiSK View Post
        Sve je promenjivo i nemoj da se pravis naivan a i lud. Ali se ovde zakoni i pravila donose na precac. EL ih donosi unapred i prosto se zna sta i kako ce ici unapred pod jasno napravljenim pravilima. Oni su i ovja format najavljivali dve godine, sledeci za nekih 4-5 godina, ovde kod nas se sve menja na mesecnom nivou i kako kome odgovara..a to ne moze da se radi..Moraju da postoje pravila za tu i tu sezonu a ne da se menjaju i mislim da je greska da klubovi vode ligu i da se stvaraju klanovi...

        Da se ja pitam, zamolio bih Djordija da on vodi ovu ligu ili neki njegovi ljudi za simbolicno naknadu naravno...Posto ovim muljatorima ovde, i kad sam rekao sljam, tu mislim apsolutno na skoro sve klubove da nemaju nikakvih dodirnih tacaka sa formatom ABA lige, posto ocigledno nisu sposbni da urade nista i cim se pojavi negde neki novac da ce menjati pravila po potrebi...Ova liga ima upravo tenzije,sportski deo,takmicarski kvalitetan bas zato sto su tu timovi iz bivse SFRJ..nikakvi ''strani'' timovi tu nece doneti interesantonst..ili ne znam sta vise...

        Grcka liga nije vise tako slaba kao ranije...Aris i PAOK nisu jaki ove godine, tj nije Aris..vec AEK, Promiteas gde je igrao Faye, Peristeri sa Pedulakisom i PAOK...i to su klubovi koji igraju solidno Evropu i imaju solidne rostere...sa mogucnosti napredka...Njihova liga je mnogo jaca od nase ABA lige, trenutno bar..
        Upravo sam ti obrazložio u prethodnom postu da i kod njih nema unapred napravljenih pravila, šta god to značilo, nego da se sve menja u hodu. Tako je i u ostalim regionalnim i nacionalnim ligama, što bi bilo išta drugačije u ABA? Da se ja pitam pustio bih i Pao da dođu da igraju, i da se i jedni i drugi obavežu na bar pet godina da ostanu u ligi. To bi nateralo sve ostale da ulažu više, da vuku promišljenije poteze, i ta liga bi minimum bila u ravni sa EC po atraktivnosti.
        Što se geografije tiče, tu takođe nema nikakve prepreke, Grčka je na Balkanu, ako je 1 Makabi mogao da igra ABA nema razloga ni da je Grci ne igraju.
        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

        Comment


        • Originally posted by dekkard View Post
          Upravo sam ti obrazložio u prethodnom postu da i kod njih nema unapred napravljenih pravila, šta god to značilo, nego da se sve menja u hodu. Tako je i u ostalim regionalnim i nacionalnim ligama, što bi bilo išta drugačije u ABA? Da se ja pitam pustio bih i Pao da dođu da igraju, i da se i jedni i drugi obavežu na bar pet godina da ostanu u ligi. To bi nateralo sve ostale da ulažu više, da vuku promišljenije poteze, i ta liga bi minimum bila u ravni sa EC po atraktivnosti.
          Što se geografije tiče, tu takođe nema nikakve prepreke, Grčka je na Balkanu, ako je 1 Makabi mogao da igra ABA nema razloga ni da je Grci ne igraju.
          Mozes ovo da obrazlozis posto nisi dao konkretan primer na sta mislis tacno...
          3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
          6× Montenegrin League champion (2007–2012)
          3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
          2× German League champion (2018, 2019)
          6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
          4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
          2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

          Comment


          • Originally posted by LosmiSK View Post
            Sve je promenjivo i nemoj da se pravis naivan a i lud. Ali se ovde zakoni i pravila donose na precac. EL ih donosi unapred i prosto se zna sta i kako ce ici unapred pod jasno napravljenim pravilima. Oni su i ovja format najavljivali dve godine, sledeci za nekih 4-5 godina, ovde kod nas se sve menja na mesecnom nivou i kako kome odgovara..a to ne moze da se radi..Moraju da postoje pravila za tu i tu sezonu a ne da se menjaju i mislim da je greska da klubovi vode ligu i da se stvaraju klanovi...

            Da se ja pitam, zamolio bih Djordija da on vodi ovu ligu ili neki njegovi ljudi za simbolicno naknadu naravno...Posto ovim muljatorima ovde, i kad sam rekao sljam, tu mislim apsolutno na skoro sve klubove da nemaju nikakvih dodirnih tacaka sa formatom ABA lige, posto ocigledno nisu sposbni da urade nista i cim se pojavi negde neki novac da ce menjati pravila po potrebi...Ova liga ima upravo tenzije,sportski deo,takmicarski kvalitetan bas zato sto su tu timovi iz bivse SFRJ..nikakvi ''strani'' timovi tu nece doneti interesantonst..ili ne znam sta vise...

            Grcka liga nije vise tako slaba kao ranije...Aris i PAOK nisu jaki ove godine, tj nije Aris..vec AEK, Promiteas gde je igrao Faye, Peristeri sa Pedulakisom i PAOK...i to su klubovi koji igraju solidno Evropu i imaju solidne rostere...sa mogucnosti napretka...Njihova liga je mnogo jaca od nase ABA lige, trenutno bar..
            Slusao si sigurdno Djordija kad je dolazio u PG. Covjek je rekao da je Evroliga prije svega jedna biznis kompanija, kojoj je strategija da se siri i ima najvece centre u Evropi prisutne, a ne da tamo neka "mala" ekipa pravi Cinderella story jer su zaboga osvojili ligu kada im niko nije davao procenat sansi. I tada je jasno rekao da ne postoji sansa da ABA ligas dobije drugog predstavnika u narednih 5 godina sigurno, osim ako ne osvoji Evrocup naravno.

            Comment


            • Originally posted by LosmiSK View Post
              Mozes ovo da obrazlozis posto nisi dao konkretan primer na sta mislis tacno...
              Originally posted by dekkard View Post
              Ne postoji košarkaški Ustav, a čak i Ustav se menja sporadično. Svedoci smo da se formati takmičenja menjaju vrlo brzo, evo ovogodišnji format EL je trajao 3 sezone, sledeće ga smenjuje format sa 17 klubova, a i on neće potrajati, smeniće ga format sa 2 divizije sa po 12 klubova i dvokružnim sistemom takmičenja, samo je pitanje vremena.
              Pročitaj koliko god puta ti bilo potrebno.
              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

              Comment


              • Originally posted by hallucinogen12 View Post
                Slusao si sigurdno Djordija kad je dolazio u PG. Covjek je rekao da je Evroliga prije svega jedna biznis kompanija, kojoj je strategija da se siri i ima najvece centre u Evropi prisutne, a ne da tamo neka "mala" ekipa pravi Cinderella story jer su zaboga osvojili ligu kada im niko nije davao procenat sansi. I tada je jasno rekao da ne postoji sansa da ABA ligas dobije drugog predstavnika u narednih 5 godina sigurno, osim ako ne osvoji Evrocup naravno.
                Naravno tako i treba da bude. Vremenom ce se to siriti, jasno da je ovaj EC zakomplikovao stvari i da u nekih 10g sledecih ce ici i da se zatvori liga, ali za to treba dosta vremena, mozda i vise godina. Njima je koliko to god nekom cudno zvucalo zao sto EC nije uzela Alba. Berlin je ogroman grad i trziste sa odlicnom i velikom halom i uslovima. Ipak za WC oni rizikuju dosta sa Albom ako ne bude druga ili prva iza Bayerna..Ako to bude Oldenburg i uvedu i Albu koja odmah nece moci izbaciti velika sredstva liga ce opet izgubiti kvalitet kao i ove godine sa Buducnosti, Grankom i Dackom... cija su ulaganja mizerna kao i tv prava i sama atraktivnost.

                London je atraktivan ali moraju u startu uloziti veliki budzet a njiova liga je trenutno slabija i od KLS-a u principu ali imaju potencijal, samo to je proces za koji potrebno je vreme.

                Srecom ako uzmeo titulu dobili smo jos jednu veliku sansu, posto Srbija, Beograd ispunjavaju sve uslove za tako nesto, ali treba novac, privatno vlasnistvo i cisti racuni...CZ ima najvise navijaca ne samo u Srbiji vec mozda i u Evropi od kosarkaski timova ili su bar u top 10i moze da se tu dosta toga napravi ali se mora imati plan i strategija..konacno e malo i zivnula marketing sluzba sa njihovim Twiter nalogom i video produkcijom to nisam pohvalio...

                Jedino trenutni klubovi koji su interesantni EL su partizan i Crvena Zvezda, sa mogucnosti mozda Cibona i to je to...ali tu treba dosta kockica da se slozi...Mi prosto moramo pokazati mnogo vise nego do sada i vou jos jednu,novu sansu da iskoristimo...

                Buducnost nema tezinu, ali svaka cast upravi kluba sto su probali da naprave tim i ulozili novac, to isto mislim i na ostale tj CZ...i od ulaganja i kolicine para ne treba bezati kao da je to nesto pogano vec treba probati napraviti giganta...a ja mislim da Zvezda ima sve preduslove za tako nesto, ali treba jos mnogo posla a privatizacija je jako bitna stvar..EL jeste govorila da je to sve cisto ali budzeti ne mogu biti veliki ako je delic ulaganja po njima samo drzavni a mi smo drzavni klub...i to je problem sa kojim se covic suocava ako hoce licencu i besmrtnost..muljanje i EL su na izdisaju...partizan je imao sansu najvecu ali su prkockali, mi cemo takodje ako ovako nastavimo...i tu nije kriv Djordi vec iskljucivo ova dva kluba //
                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                2× German League champion (2018, 2019)
                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                Comment


                • Originally posted by dekkard View Post
                  Pročitaj koliko god puta ti bilo potrebno.
                  Druze ovde se menjau pravila, na mesec dana...ne znam gde nisam bio jasan..Olimpiji je ovo treci put da se vadi, ubacivanje vise klubova nije doslo kao neki napredak nego eto sto se Oli posvadjao sa svojim savezom..oni kad se pomire vratice se i ABA ligu ce igrati neki njihov drugi tim i ako su ugovorm vezani nisu vezani koji tim to mora da igra...i onda ce opet menjati pravila i tako u krug...i to nema nikakve veze sa napretkom lige..

                  Ako ispadne partizan, menjace opet neko pravilo da ostanu, morace svake godine da ubace mzt ili karpos sokoli da bi imali koga da izbace iz lige..
                  3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                  6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                  3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                  2× German League champion (2018, 2019)
                  6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                  4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                  2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                  Comment


                  • Originally posted by LosmiSK View Post
                    Mozes ovo da obrazlozis posto nisi dao konkretan primer na sta mislis tacno...
                    Originally posted by LosmiSK View Post
                    Druze ovde se menjau pravila, na mesec dana...ne znam gde nisam bio jasan..Olimpiji je ovo treci put da se vadi, ubacivanje vise klubova nije doslo kao neki napredak nego eto sto se Oli posvadjao sa svojim savezom..oni kad se pomire vratice se i ABA ligu ce igrati neki njihov drugi tim i ako su ugovorm vezani nisu vezani koji tim to mora da igra...i onda ce opet menjati pravila i tako u krug...i to nema nikakve veze sa napretkom lige..

                    Ako ispadne partizan, menjace opet neko pravilo da ostanu, morace svake godine da ubace mzt ili karpos sokoli da bi imali koga da izbace iz lige..
                    Šta pišeš gluposti, kojih mesec dana? Menjaju se kao kod svih, odnosno revidiraju nakon završenih sezona. Jedne, dve, tri ili više, ali uvek nakon završenih sezona.
                    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                    Comment


                    • Ne postoji košarkaški Ustav, a čak i Ustav se menja sporadično. Svedoci smo da se formati takmičenja menjaju vrlo brzo, evo ovogodišnji format EL je trajao 3 sezone, sledeće ga smenjuje format sa 17(18) klubova, a i on neće potrajati, smeniće ga format sa 2 divizije sa po 12 klubova i dvokružnim sistemom takmičenja, samo je pitanje vremena.
                      Ma naravno da je sve promenljivo ali ima drugi problem koji je mnogo ozbiljniji .Povećanjem broja klubova u el i aba , moraš da obezbediš još četiri termina .Broj utakmica za najbolje daleko prelazi 80 ...sve veći broj povreda , sve manja mogućnost da se igrači oporave tokom leta . Još kad dodaš obaveze prema reprezentaciji ...postaje neizdrživo za većinu najboljih igrača .Kad i kako igrati još i domaće lige ?

                      Bune se i igrači u ACB

                      Comment


                      • Originally posted by dekkard View Post
                        Šta pišeš gluposti, kojih mesec dana? Menjaju se kao kod svih, odnosno revidiraju nakon završenih sezona. Jedne, dve, tri ili više, ali uvek nakon završenih sezona.
                        Revidiras se naravno posle sezona, ali ne sezonu koja je odigrana...Nego za one unapred..tim ako je ispao iz lige ispao je i kraj price,..ako je pravilo da igraju samo lige bivse sfrj ti ''revidiras'' da od sledece nece biti tako..u principu je sve mrtvo slovo na papiru..Kao i prosle godine kad su odigrali, onda su se setili da je njabolje da promene pravila ulaska u ligu pred kraj same sezone i to je revidiranje za onu tamo i sledece sezone..idje veze to sto pises, bar ne u ovom nasem slucaju..
                        3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                        6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                        3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                        2× German League champion (2018, 2019)
                        6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                        4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                        2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                        Comment


                        • Jasno je da će biti skrajnute reprezentacije još više a i domaća takmičenja, čega smo već svedoci. Igrači se bune, rešenje će se po meni pronaći u tome što će im plaćati više, money talks, bullshit walks.
                          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                          Comment


                          • Po meni jedno od resenja jeste da klubovi EL posebno posle ovog sa 18 klubova treba da igraju samo EL...i da se prikljuce domacim ligama tek u PO koji ce dobiti mesta po uspehu u EL..a ostalice nastaviti niz...To jeste malo cudno resenje ali nije toliko lose mislim..Kako progovori forum kad se vrate dekki i losmi iz banovine
                            Last edited by LosmiSK; 17-04-19, 13:18.
                            3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                            6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                            3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                            2× German League champion (2018, 2019)
                            6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                            4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                            2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                            Comment


                            • Originally posted by dekkard View Post
                              Jasno je da će biti skrajnute reprezentacije još više a i domaća takmičenja, čega smo već svedoci. Igrači se bune, rešenje će se po meni pronaći u tome što će im plaćati više, money talks, bullshit walks.
                              I ovi što sada dolaze preko bare su debelo preplaćeni za kvalitet koji imaju . Evropski igrači što pokazuju kvalitet pre vremena idu u NBA ... Jasno je meni šta ti pišeš ali mi se ne sviđa gde ide evropska košarka .Nije samo pitanje domaći/stranci ,nego dobri i loši ali i taj odnos strani/domaći mora da ima neki balans .Zvezda je uglavnom imala sreće u izboru stranih igrača ali imaš i drugačije primere . Gledao si ih pre dva dana ili kod nas prošle sezona

                              Comment


                              • Zvezda je imala srecu samo sa Kvinsi Milerom, ostali su uglavnom iskusni evropski stranci i to nema nikave veze sa srecom. Oly je doveo ove G liga igrace koji veze nemaju sa ozbiljnom evropskom kosarkom...tu ti treba srece koliko i na ruskom ruletu i tu je uprava pokazala ozbiljno znanje i nisu srljali glavom kroz zid, vec dali pare za kvalitet.

                                Braun iz partizana je bio najskuplji na listi G lige npr a lik je u najmanju ruku trenutno los i treba mu dosta vremena za adaptaciju, dovedes Renfroai zavrsis posao..
                                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                                2× German League champion (2018, 2019)
                                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                                Comment

                                Working...
                                X