Announcement

Collapse
No announcement yet.

ABA League 2018/19

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cedevita ne izgleda uopste lose. Pomeli su Olimpiju kojoj gori, bas gori. I to ne da su je pomeli nekim silovanjem, nego su je razbili cistom timskom igrom. Imali su odgovor na svaki pokusaj Olimpije a u odbrani su preuzimali bas dobro i kretnje su bile vrhunske.

    Takodje ni Zvijezda ni Partizan ne izgledaju lose. I to ce svakako biti polufinale koje ce mozda u najvecoj mjeri i dati novog sampiona. Ne kazem da cemo se mi i Ceda predati ukoliko udjemo u finale, cak naprotiv, ali o tom potom.

    Ono sto je sigurno je da ne mogu ni da predpostavim kako ce se krecati polufinalne serije. Narocita ova u BG-u. Nemaju nikakvog putovanja, ful odmor izmedju meceva, svi zdravi, poslednja dva meca na jednu loptu.....

    Comment


    • Kad bih određivao kvote, to bi bilo nešto ovako otprilike:
      Zvezda 1,85
      Cedevita 3,2
      Partizan 10,8
      Budućnost 12,5
      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

      Comment


      • Pa nista onda. Bolje da ne trosimo gorivo. Neka vam je sa srecom.
        Last edited by Nemam_ti_kad; 13-03-19, 22:10.

        Comment


        • Originally posted by dekkard View Post
          Kad bih određivao kvote, to bi bilo nešto ovako otprilike:
          Zvezda 1,85
          Cedevita 3,2
          Partizan 10,8
          Budućnost 12,5
          Uplaticu ja na Buducnost ako primas opklade, imas cistu lovu?
          3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
          6× Montenegrin League champion (2007–2012)
          3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
          2× German League champion (2018, 2019)
          6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
          4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
          2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

          Comment


          • Originally posted by LosmiSK View Post
            Uplaticu ja na Buducnost ako primas opklade, imas cistu lovu?
            Žao mi je, nisam kladionica.
            Edit: nije da ne bih voleo da staviš pare na njih, što više to bolje. [emoji41]
            Last edited by dekkard; 13-03-19, 22:26.
            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

            Comment


            • Originally posted by Nas View Post
              Na osnovu cega tvrdis da je tada konkurencija bila mnogo slabija? Evropski, a i vanevropski igraci su u daleko manjem broju odlazili u NBA, neki od asova koji su otisli su se brzo vracali (Jasikevicius, Spanulis, Navaro), o tome koliko su kvalitetniji bili Amerikanci koji su dolazili u Evropu je valjda izlisno pricati... Tada su se neretko dovodili igraci koji su u NBA imali neku ulogu, danas ni oni iz G-League cesto nisu zainteresovani za Evropu (posebno poslednjih par godina).

              I ne bih rekao da su Gerrod Henderson i Blake Stepp tada bili top pojacanja, pre bih rekao da su to bili recimo Gurovic, Rakocevic, Drobnjak, Milojevic... Ovo za klince koji sve mladji odlaze u inostranstvo je apsolutno tacno, sto opet ide u prilog tezi da su tadasnji timovi bili jaci, jer si tada mogao da razvijes nekog Pekovica/Krstica do nivoa najboljeg centra u Evropi, sada ti takav ode u Spaniju, ili Ameriku pre punoletstva... Ako si tada imao top talente koje si mogao duze da zadrzis, ako si mogao da vratis igrace reprezentativnog kalibra, od kojih su neki imali i NBA iskustvo, ako si mogao da dovedes i ponekog stranca sa solidnom reputacijom, kako ti timovi nisu bili jaci od ovih danas? O struci da ne pricam, pre 10 godina si u ABA ligi imao Pesica, Vujosevica i Perasovica...
              https://www.euroleague.net/main/resu...asoncode=E2004
              Evo da malo osvezimo secanje , otvaranje sezone 2004/2005. , poraz naseg najboljeg tima Partizana , na domacem terenu , od grupe gradjana iz Poljske. Ukupno 2 pobede te sezone u EL. Trebalo im je 4-5 sezona da naprave iskorak.
              Obrati paznju na rostere Reala , Olimpijakosa , Zalgirisa , Efesa i uporedi sa danasnjim. Ni blizu. Da ne pominjem one najslabije ekipe te sezone. Bilo je ukupno tek 5-6 zaista kvalitetnih ekipa.
              Mislim da neke stvari iznosis prilicno pausalno. Tacno je da su igrali kvalitetniji Amerikanci , ali takvih je bilo jako malo , vracali su se neki igraci , vracaju se i danas ( De Kolo , Sved , sad Teodosic ) , odlazili su i tad igraci bez znacajnog evroskog iskustva ( Novicki , Parker ). Tacno je da je trend danas da sto mladji igraci iz Evrope idu u NBA , ali ne opstaje tamo previse njih. Nisu se tad zadrzavali klinci u nasim klubovima zato sto im je bilo dobro , vec su tad bilo mnogo restriktivniji zakoni za odlazak maloletnika u drugu drzavu. Ali i tada bi svi odlazili posle prve bas kvalitetne sezone.
              Amerikanci koje sam naveo su bili "top pojacanja" jer nismo mogli bolje strance da priustimo , naravno da nisu bili nosioci igre.
              Da ne bude zabune , meni licno je mnogo draza kosarka iz tog perioda , ali ne mislim da je generalno kvalitetnija. Zanimljiva tema u svakom slucaju..

              Comment


              • 3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                2× German League champion (2018, 2019)
                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                Comment


                • Originally posted by Sir Oliver View Post
                  https://www.euroleague.net/main/resu...asoncode=E2004
                  Evo da malo osvezimo secanje , otvaranje sezone 2004/2005. , poraz naseg najboljeg tima Partizana , na domacem terenu , od grupe gradjana iz Poljske. Ukupno 2 pobede te sezone u EL. Trebalo im je 4-5 sezona da naprave iskorak.
                  Obrati paznju na rostere Reala , Olimpijakosa , Zalgirisa , Efesa i uporedi sa danasnjim. Ni blizu. Da ne pominjem one najslabije ekipe te sezone. Bilo je ukupno tek 5-6 zaista kvalitetnih ekipa.
                  Mislim da neke stvari iznosis prilicno pausalno. Tacno je da su igrali kvalitetniji Amerikanci , ali takvih je bilo jako malo , vracali su se neki igraci , vracaju se i danas ( De Kolo , Sved , sad Teodosic ) , odlazili su i tad igraci bez znacajnog evroskog iskustva ( Novicki , Parker ). Tacno je da je trend danas da sto mladji igraci iz Evrope idu u NBA , ali ne opstaje tamo previse njih. Nisu se tad zadrzavali klinci u nasim klubovima zato sto im je bilo dobro , vec su tad bilo mnogo restriktivniji zakoni za odlazak maloletnika u drugu drzavu. Ali i tada bi svi odlazili posle prve bas kvalitetne sezone.
                  Amerikanci koje sam naveo su bili "top pojacanja" jer nismo mogli bolje strance da priustimo , naravno da nisu bili nosioci igre.
                  Da ne bude zabune , meni licno je mnogo draza kosarka iz tog perioda , ali ne mislim da je generalno kvalitetnija. Zanimljiva tema u svakom slucaju..
                  Trebalo im je 4-5 sezona da naprave iskorak, al' kada su ga napravili - uzastopna cetvrtfinala i onda F4 Evrolige... Ko danas od ABA ligasa ima kapacitet za nesto slicno? Uzgred, dok oni nisu napravili taj iskorak Cibona je bila redovan ucesnik Top 16 EL, pre toga i Olimpija... U sezoni koju si izdvojio titulu je uzeo Hemofarm, koji je igrao i polufinale ULEB kupa, sledece sezone titulu uzeo FMP koji je bio u 8 u ULEB kupu... To je ta dubina koja danas ne postoji.

                  Zasto bas te ekipe da poredim sa danasnjim? Pa nisu to tada bile bas najkvalitetnije ekipe u EL, samo je Efes od navedenih igrao cetvrtfinale. Ja kada vidim Makabi sa Jasikevicijusom, Parkerom, Vujcicem, Bastonom, Tau Keramiku sa Skolom, Macijauskasom, Spliterom, Pridjonijem i Kalderonom... Pa Klimamio Bolonja sa Vujanicem, Bazileom, Smodisem, Lorbekom, mladjanim Belinelijem... Beneton, Skavolini, CSKA, PAO, Barsa, Unikaha - ili sam ja mnogo nostalgican, ili su ovo beton jake ekipe sa legendarnim igracima. Samo ako pogledas asove koji su tada igrali Evroligu, nema sanse da ova danasnja moze blizu da pridje. A da je bilo nekih zalutalih - bilo je, al' ima ih po mom misljenju i danas i to u ovom sistemu sa manje klubova.

                  Tada je daleko manji broj igraca odlazio u NBA, danas odlaze masovno... I oni izrazito mladi koji nisu ni zaigrali EL, pa i oni koji su u prajmu, veterani, role player-i, Ameri koji se pokazu pa ih brze bolje vrate... Nivo skautinga je na potpuno drugom nivou, sve se prati i zna, NBA timovima nista sto potencijalno valja ne moze da promakne. To koliko i sta oni uzmu, a sta nam posalju u suprotnom smeru je u ogromnom disbalansu, ne vidim kako takav trend moze biti pozitivan po evropsku kosarku i kako Evroliga moze biti sve jaca. A samim tim, ako timovi iz regiona prave losije rezultate u Evropi nego ranije...

                  Comment


                  • Cedevitin naveći problem je samo jedan centar (Stipanović) kao i Žganec koga forsiraju na 5 , povećao je masu ali zaista ne znam da li može da iznese da se rve sa centrima Budućnosti.
                    Te stoga mislim iako su na pozicijama 1-3 dobri da nemaju šanse protiv Budućnosti.
                    Zvezdin naveći problem su spori i teški centri te niske jedinice i tu će Partizan da traži način da eksploatiše svoju prednost pogotovo kada bude na parketu zna se već ko jer njega i Pejdž može da postuje. Sa KCRom smo dobili u fazi odbrane dosta a očekujem i produktivniji napad ali ogroman problem je Pik igra koju niti vrtimo a imamo centre za to niti znamo da branimo.
                    Partizan ima atletski mislim najmoćniju ekipu u ABA ligi i tu bih stavio tačku, mogu na volljni momenat da naprave problema svakom ali ne verujem u mogućnost pobeda u seriji.
                    Budućnost ima najkvaliteniji roster na papiru i trenera koji ima pedigre (mada je moje lično mšljenje o Jasku fijasku baš fijasko), međutim vrlo retko su ove sezone pokazivali da su tim sa glavom i repom, vođom na terenu i rudarima...mnogo je tu "vođa"
                    Zvezdin trener me je lično razočarao iako u ABA ligi ima impresivnu seriju, sve bitne utakmice do sada (kup, ULEB kup) je izgubio, Trinki je u rangu Fijaska i mislim možda čak i bolji trener i najveća snaga Partizana a Rimac radi sasvim solidan posaao.
                    Kandidati za titulu po meni:
                    1. Budućnost
                    2. Crvena Zvezda
                    3.Partizan
                    4. Cedevita...
                    Last edited by nebitan; 14-03-19, 08:10. Reason: iostavljena slova n,p..
                    Spoiler
                    Ako mi časi smrti postanu bliski,
                    I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                    Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                    Nije umio da odstupi,
                    Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                    Pao unapred, a ne unazad,
                    I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                    Uračunato i u moj pad.

                    Comment


                    • Napokon normalna diskusija, do pocetka PO

                      Comment


                      • Partizan bar mi se cini ima najbolji voljni momenat i pristup uz najvecu podrsku sa tribina. Nisam siguran da su fizicki najdominantniji posebno na pozicijama 4 i 5.
                        Kod Buducnosti je upitan voljni momenat i zalaganje zbog velikog broja stranaca.

                        Sta je sa Banicem u Cedeviti? Ukoliko se oporavi bice veliko pojacanje.
                        Zvezda sa najinferiornijom spoljnjom linijom i trenerom pocetnikom.
                        Bice sjajni mecevi

                        Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka

                        Comment


                        • Da sam trener Zvijezde kljuc neke pobjede ili speciala ili x faktora koji bi trazio bi bili Dobric, Davidovac i Borisa Simanic. Da Borisa iako je imao u finalu kupa ocajnu partiju ali zaboravljamo da je covjeku izaslo sve iz kosa. Ne sjecam se sad tacno koliko procenat suta je imao , znam da je bio ocajan, ali to su bile skoro sve izradjene pozicije. Tesko da se onako los sut moze ponoviti a samo par suteva da udje ,mec se odmah okrece u drugu stranu. Takodje steta je sto tokom sezone nije vise ukljucio Nenadica i Radanova, to mi bas ne ulazi u glavu. Tako da oni ne vjerujem da ce dobiti sansu. Ukoliko jos dodatno smanji roster za polufinale sa minimumom iskoristenja za Dobrica, Daviddovca i Simanica , mislim da ce tada Partizan imati vecu sansu. Isto mislim i za Buducnost, ako Repesa ne iskoristi siri roster da nametne kontinuirani ritam, cak i uz rizik gresaka, ako smanji roster , mislim da tada Cedevita ima vecu sansu.

                          Suzavanje rostera je nesto normalno za najvaznije meceve i svi bi mi to uradili da smo na njihovom mjestu ali to suzavanje mora ici ograniceno a ne po svaku cijenu.
                          Last edited by Nemam_ti_kad; 14-03-19, 10:15.

                          Comment




                          • Beše li ono jedan od razloga zašto su pre nekoliko godina osnovali ovu sadašnju ABA jtd ligu,
                            i to da više ne igraju klubovi poput Solnoka, Nymburka, Levskog i Maccabija u regionalnom takmičenju.

                            ABA liga ima licencu da šampion igra EL, Olympiacos ima desetogodišnji ugovor, i svake godine evroligaški budžet.
                            Niko mu ne može ni pera odbiti u eventualnom play off okršaju.
                            Liga bi dobila na kvalitetu nesumnjivo, ali bi nesumnjivo izgubila na regularnosti i neizvesnosti.

                            Comment


                            • Pa sve je stvar gledanja. Moze se odmah odbiti predlog a moze se napraviti i detaljna analiza sa svim + i - razlozima i posledicama. Vidjeti koliko je Oly spreman da iskesira novaca za ucesce.....treba sve to sagledati dobro, u interes svih klubova Aba lige.

                              Comment


                              • Poznavajuci nas mentalitet sa ovih prostora, duboko sam uveren da ce to ici ispod zita,na lovu pristajemo na sve. Normalno da ovo nije normalno i da se gubi svaka regularnost. Sa druge strane se otvara dosta toga. Mozda i raspadi sirom Evrope, neka svako bira gde ce da igra, jbs savez i dogovor sa njima.Plus mozda eventualno Djordi to bude gledao dobro, pa nam ostavi to jedno mesto, drugo necemo videti nikad, mada ne bi ni ovako...U svakom slucaju nepotrebno, mali klubovi ce tek izgubiti interes za pojacavanje rostera..protiv toga sam!

                                Sto se tice Simanica, pa i Dobrica i ostale ekipe..Prva dva su dobila sansu ako se gleda statistika, ako se gleda teren, uloge itd..to je lose. Nase obe cetvorke imaju vise suteva za tri nego za dva, uglavnom kad se pogleda tim, sem naravno centara, svima je odlika sut za tri poena sem nasem drugom pleju koji kamejari sa nekim skok sutom nikad vidjenim...

                                Mi igramo da kazem timski, vise od Buducnosti ali manje od partizana..I to je mac sa dve ostrice, malo mi je to pregomilano i ta duzina rotacije na meceve na dve pobede ne znaci apsolutno nista, nije kao NBA npr...sa duzinom idu uglavnom mesarski timovi, koji mogu da drze intezitet odbrane.

                                Sto se tice Dobrica njegova uloga je mizerna ove godine, ima on minutazu ali na terenu bez neke konkretnije uloge..tu FC3 ima najizrazeniju ulogu..dok npr Davidovac je tu, eto cisto da je tu...Ristic nista..Radanov bacio godinu dana..Keselj isto itd...

                                Ono sto brine od stranaca su Faye i Zirbes, oni su van svake forme...Regland i Beron su konstantni ali jos to nije dobar nivo za trofej, dok Ojo je poprilicno tempirana bomba za koga se ne zna sta i kako...svakako u PO bi vise verovao Zirbesu..Dok Stratos je onaj faktor x gde oni njegovi baloni ako udju pravimo razliku,ako se ispromasuje ne mozemo ni Dynamic dobiti...

                                Tomic me je malo zapanjio sa stavom da treba da igramo brze, mi sem Berona i Reglanda nemamo igrace za brzu igru,sa tim da su nam teski centri,a PF uglavnom suteri...to mu dodje run and gun ili divvljanje,kad trcis u ledja je druga prica..Ubrzace igru jedino sa Reglandom, ali ce ga isto tako istrositi kao mustiklu...

                                Sto se tice Buducnosti, upada u oci da nema kolektivne igre, jako malo asistencija, posebno sa sekundarne strane gde je vecina operisana, tu ce znaciti Ivanovic ako se prikljuci, ako ne..onda ce biti jako tesko, malo izgradjenih suteva, uglavnom sve na silu, moraju se vise koristiti, spot up suteri kao Bell, Sehovic, Danilo itd..ako njih krene sut, dobice sirinu..cak i Earl da mu se zabrani sut 1 na 1 sem ako je istek napada...Uglavnom mislim da im titula zavisi od Ivanovic, Gordic, Kol..i njihove spremnosti da podele loptu...i da lopta vise kruzi u napadackim setovima..
                                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                                2× German League champion (2018, 2019)
                                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                                Comment

                                Working...
                                X