Announcement

Collapse
No announcement yet.

ABA League 2018/19

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nas, ako ti nije tesko napisi neku o sansama ekipa u polufinalu i finalu ABA

    Comment


    • Ne bih se slozio sa kolegom.
      Zbog cega gledamo samo sezonu kao uzorak? Nasi timovi nikad nisu bili instant projekti i nikad nisu iz prve sezone u Evropi biljezili odlicne rezultate, to je uvijek bilo one tamo sezone, kao sto je Partizan to bio, nakon toga Zvezda, sad se nadam Buducnost.
      Mozda liga u ovom trenutku nije gledljiva toliko ali, ako pogledamo imena kosarkasa u sastavima top4 ekipa, ne bih se slozio da je losija. Imamo NBA osvajace, EL osvajace, pa imamo trenera kojeg vecina smatra za jedno od ozbiljnijih imena na Evropskom tlu.
      Liga prati trendove koji se namecu, a nakon sto je Buducnost prosle godine uzela titulu, vecina se odlucila da velikim ulaganjima to ekspresno iskoristi, jer je ocigledno da vise nemamo dominantnu ekipu. Jako bitno za mene je sto svaka ekipa iz top4 ima 5 perspektivnih igraca koji ce sigurno u dogledno vrijeme da cine okosnicu svojih ekipa, ali je problem sto su svi ovu godinu podredili rezultatu, i mogucnoscu da mozda i nikad lakse osjete krem EL.



      Sent from my Redmi 5 using Tapatalk

      Comment


      • Originally posted by StefanPG View Post
        Ne bih se slozio sa kolegom.
        Zbog cega gledamo samo sezonu kao uzorak? Nasi timovi nikad nisu bili instant projekti i nikad nisu iz prve sezone u Evropi biljezili odlicne rezultate, to je uvijek bilo one tamo sezone, kao sto je Partizan to bio, nakon toga Zvezda, sad se nadam Buducnost.
        Mozda liga u ovom trenutku nije gledljiva toliko ali, ako pogledamo imena kosarkasa u sastavima top4 ekipa, ne bih se slozio da je losija. Imamo NBA osvajace, EL osvajace, pa imamo trenera kojeg vecina smatra za jedno od ozbiljnijih imena na Evropskom tlu.
        Liga prati trendove koji se namecu, a nakon sto je Buducnost prosle godine uzela titulu, vecina se odlucila da velikim ulaganjima to ekspresno iskoristi, jer je ocigledno da vise nemamo dominantnu ekipu. Jako bitno za mene je sto svaka ekipa iz top4 ima 5 perspektivnih igraca koji ce sigurno u dogledno vrijeme da cine okosnicu svojih ekipa, ali je problem sto su svi ovu godinu podredili rezultatu, i mogucnoscu da mozda i nikad lakse osjete krem EL.



        Sent from my Redmi 5 using Tapatalk
        Zvezda taman kad je trebala da napravi iskorak rasporadal je i ekipu i pustila trenera. Šuplja je to priča, sve se radi od danas do sutra obzirom na finansijska stanja.

        Comment


        • Da slazem se sa svim sto si napisao Nas. Postoji pad kvaliteta. Sve stoji sto si rekao i moze se gledati na taj nacin. Narocito stoji za rukovodjenje klubova. Necu ti odgovarati za sve jer se slazem. Samo cu neke crtice dodati kao moje misljenje.

          Radonjic je izvalicio poseban kvalitet iz tima svakako. Selekcija i sama vrsta igre su bile odlicne. Kvalitet ako se gleda kroz rezultat je upitan ali uvijek je bilo perioda kada se sami kvalitet gledajuci ga kroz rezultate mijenjao i varirao. To se desavalo i u jacim ligama. Naravno rezultati su mjerilo. Opet kvalitet se iz nezanimljivog i takmicenja u kom postoji jedan i jedini favorit slabo moze razvijati.

          Klubovi se svakako napinju da zatvore finansijske konstrukcije na najbolji nacin i stvore najveci moguci budzet. Uzmimo i to da sve vise mladih igraca ide u inostranstvo jos kao tinejdzeri. Veliki je priliv stranaca u sve klubove. Jednostavno to je trend. Zasto je to tako ima mnogo faktora. I sam si naveo primjer Cibone.

          Par pobjeda je falilo da i Zvijezda i Partizan prodju jos dalje u EK. Partizan je bio u "kanalu" od vaseg "dizanja" , tako se poklopilo, sada se i on dize.

          Ja vjerujem u bolje dane , mislim na zajednicku ligu.

          Comment


          • Sta reci onda za Zalgiris [emoji16]
            Problem je sto se ocekivao iskorak, a kako iskorak kad je ona sezona sama po sebi bila iskorak i plod svog rada te generacije?. A prije toga je bio Partizan 2010. Godine, znaci proces braco, nista drugo.

            Sent from my Redmi 5 using Tapatalk

            Comment


            • Originally posted by Antona View Post
              Nas, ako ti nije tesko napisi neku o sansama ekipa u polufinalu i finalu ABA
              Mislim da smo mi blagi favoriti, imamo prednost domaceg terena, prilicno iskusan roster i uprkos tome sto ne briljiramo igrom i sto imamo rupe na nekim pozicijama, postoji odredjena hijerarhija i na momente (ali samo na momente) to i zalici na solidnu kosarku. Partizan ima najboljeg trenera, igra im je samim tim smislenija od nase, ali su po mom misljenju tek 3. roster lige, fali tu i kvaliteta i iskustva za nesto ozbilnije. Cedevita je najslabija, ali Rimac radi odlican posao i izvlaci neki maksimum iz onoga cime raspolaze. Pod kosem su skandalozno tanki, smatram da je bas neozbiljno sto nisu doveli makar jos jednog centra. Buducnost je bez ikakve dileme prvi roster lige, po kvalitetu igraca bi mogli da se prosetaju do titule, al' mi deluju disfunkcionalno, najmanje su tim...

              Tako da u principu svima nesto fali, nijanse ce odlucivati... Ja bih tipovao na finale Zvezda-Buducnost, onako na individualni kvalitet i iskustvo, al' ne mora nista da znaci. Ako bih redjao, to bi bilo: 1. Zvezda, 2. Buducnost, 3. Partizan, 4. Cedevita.

              Comment


              • Ciklicni proces. Bitno je samo da je liga jaca i jaca. Tada ce izaci i kvalitet. Ne bi valjalo da ova ulaganja prva cetiri tima stanu a dobro bi bilo i da drugi klubovi pocnu vise. Licno mi je jedini promasaj sezone Igokea, ove sezone.
                Last edited by Nemam_ti_kad; 12-03-19, 22:40.

                Comment


                • Originally posted by StefanPG View Post
                  Ne bih se slozio sa kolegom.
                  Zbog cega gledamo samo sezonu kao uzorak? Nasi timovi nikad nisu bili instant projekti i nikad nisu iz prve sezone u Evropi biljezili odlicne rezultate, to je uvijek bilo one tamo sezone, kao sto je Partizan to bio, nakon toga Zvezda, sad se nadam Buducnost.
                  Mozda liga u ovom trenutku nije gledljiva toliko ali, ako pogledamo imena kosarkasa u sastavima top4 ekipa, ne bih se slozio da je losija. Imamo NBA osvajace, EL osvajace, pa imamo trenera kojeg vecina smatra za jedno od ozbiljnijih imena na Evropskom tlu.
                  Liga prati trendove koji se namecu, a nakon sto je Buducnost prosle godine uzela titulu, vecina se odlucila da velikim ulaganjima to ekspresno iskoristi, jer je ocigledno da vise nemamo dominantnu ekipu. Jako bitno za mene je sto svaka ekipa iz top4 ima 5 perspektivnih igraca koji ce sigurno u dogledno vrijeme da cine okosnicu svojih ekipa, ali je problem sto su svi ovu godinu podredili rezultatu, i mogucnoscu da mozda i nikad lakse osjete krem EL.



                  Sent from my Redmi 5 using Tapatalk
                  Ja sam vise ciljao na neki negativan trend, nego konkretno ovu sezonu. Ti si tada imao mnogo vise ekipa koje su ulagale i imale ozbiljne ambicije, na kraju krajeva - imali smo 3 Evroligasa i bar jos 2-3 ekipe koje su to zelele da postanu, pa samim tim pravili ozbiljne takmicarske rostere. Tada ti u jednoj sezoni Partizan igra cetvrtfinale Evrolige, Cibona Top 16 EL, Hemofarm polufinale Evrokupa, dok cetvrtoplasiranu Zvezdu vodi Kari Pesic. I ne radi se samo o vodecim ekipama, top to bottom je je bilo vise kvaliteta i talenta, kada se setim onog Slovana koji je bio fenjeras, a ljudi izbacili Gorana i Zorana Dragica, Jana Veselog, Emira Preldzica, Mirzu Begica, Gaspera Vidmara... Olimpija Evroligas, uvek ozbiljni timovi i ulaganja (doduse sa povremenim raspadima u drugom delu sezone), FMP igrao zavrsnice ULEB kupa i osvajao ABA ligu, Zadar uvek ambiciozan sa paklenim domacim terenom... Ma idi, ni za poredjenje sa ovim danas.

                  Comment


                  • Naravno da je tako, a situacija će biti i gora. Davno je jedan moj priljatelj, u vreme najvećih borbi za EL mesto ABA lige, rekao - realnost ABA lige su neka dva Evrokup tima, plus da uleti neko EL svakih par godina, kada se poklope neke stvari.
                    Tada je i bilo više para, a i igrači su bili pristupačniji, posebno domaći, posebno mladi talenti.

                    Comment


                    • Originally posted by Nas View Post
                      Ja sam vise ciljao na neki negativan trend, nego konkretno ovu sezonu. Ti si tada imao mnogo vise ekipa koje su ulagale i imale ozbiljne ambicije, na kraju krajeva - imali smo 3 Evroligasa i bar jos 2-3 ekipe koje su to zelele da postanu, pa samim tim pravili ozbiljne takmicarske rostere. Tada ti u jednoj sezoni Partizan igra cetvrtfinale Evrolige, Cibona Top 16 EL, Hemofarm polufinale Evrokupa, dok cetvrtoplasiranu Zvezdu vodi Kari Pesic. I ne radi se samo o vodecim ekipama, top to bottom je je bilo vise kvaliteta i talenta, kada se setim onog Slovana koji je bio fenjeras, a ljudi izbacili Gorana i Zorana Dragica, Jana Veselog, Emira Preldzica, Mirzu Begica, Gaspera Vidmara... Olimpija Evroligas, uvek ozbiljni timovi i ulaganja (doduse sa povremenim raspadima u drugom delu sezone), FMP igrao zavrsnice ULEB kupa i osvajao ABA ligu, Zadar uvek ambiciozan sa paklenim domacim terenom... Ma idi, ni za poredjenje sa ovim danas.
                      Uzrok negativanog trenda nije nedostatak zelje , vec mogucnosti , da se naprave timovi koji bi bili konkurentni u evropskim takmicenjima. Zadnjih godina su ulaganja u kosarkaske timove u Evropi daleko veca i timovi iz regiona to jednostavno sve teze prate. Tacno je da su pre 10-15 godina rezultati u evropskim takmicenjima bili bolji , ali razlog je mnogo slabija konkurencija , a ne veci kvalitet nasih timova. Tada su top pojacanja nasih timova bili neki Dzerald Henderson i Blejk Step , danas bismo se na pomen takvih igraca samo nasmejali. Drugi problem je taj sto nam sve vise igraca odlazi u inostranstvo jos u kadetskom uzrastu. U nasim mladjim selekcijama vec pola reprezentacije ne igra u nasim timovima , slicno je i u regionu. Kad nisi konkurentan , a ulozen novac ti se ne vraca , logicno je da gubis interesovanje za dalja ulaganja.

                      Comment


                      • Originally posted by Sir Oliver View Post
                        Uzrok negativanog trenda nije nedostatak zelje , vec mogucnosti , da se naprave timovi koji bi bili konkurentni u evropskim takmicenjima. Zadnjih godina su ulaganja u kosarkaske timove u Evropi daleko veca i timovi iz regiona to jednostavno sve teze prate. Tacno je da su pre 10-15 godina rezultati u evropskim takmicenjima bili bolji , ali razlog je mnogo slabija konkurencija , a ne veci kvalitet nasih timova. Tada su top pojacanja nasih timova bili neki Dzerald Henderson i Blejk Step , danas bismo se na pomen takvih igraca samo nasmejali. Drugi problem je taj sto nam sve vise igraca odlazi u inostranstvo jos u kadetskom uzrastu. U nasim mladjim selekcijama vec pola reprezentacije ne igra u nasim timovima , slicno je i u regionu. Kad nisi konkurentan , a ulozen novac ti se ne vraca , logicno je da gubis interesovanje za dalja ulaganja.
                        Na osnovu cega tvrdis da je tada konkurencija bila mnogo slabija? Evropski, a i vanevropski igraci su u daleko manjem broju odlazili u NBA, neki od asova koji su otisli su se brzo vracali (Jasikevicius, Spanulis, Navaro), o tome koliko su kvalitetniji bili Amerikanci koji su dolazili u Evropu je valjda izlisno pricati... Tada su se neretko dovodili igraci koji su u NBA imali neku ulogu, danas ni oni iz G-League cesto nisu zainteresovani za Evropu (posebno poslednjih par godina).

                        I ne bih rekao da su Gerrod Henderson i Blake Stepp tada bili top pojacanja, pre bih rekao da su to bili recimo Gurovic, Rakocevic, Drobnjak, Milojevic... Ovo za klince koji sve mladji odlaze u inostranstvo je apsolutno tacno, sto opet ide u prilog tezi da su tadasnji timovi bili jaci, jer si tada mogao da razvijes nekog Pekovica/Krstica do nivoa najboljeg centra u Evropi, sada ti takav ode u Spaniju, ili Ameriku pre punoletstva... Ako si tada imao top talente koje si mogao duze da zadrzis, ako si mogao da vratis igrace reprezentativnog kalibra, od kojih su neki imali i NBA iskustvo, ako si mogao da dovedes i ponekog stranca sa solidnom reputacijom, kako ti timovi nisu bili jaci od ovih danas? O struci da ne pricam, pre 10 godina si u ABA ligi imao Pesica, Vujosevica i Perasovica...

                        Comment


                        • Meni ne bi bilo iznenađenje da upravo protiv Cedevite Zvezda igra finale.
                          Jednostavno, nigde nisam ja video tu ubedljivu igru Future koju prizivate cele sezone, a Vitamini su itekako imali odličnih partija i trener ih je poslužio u pravom trenutku, čak bih rekao da imaju vrlo lepe šanse da dođu do trofeja.
                          Partizan? Završio ovogodišnju žetvu trofeja sa kupom.
                          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                          Comment


                          • Originally posted by dekkard View Post
                            Meni ne bi bilo iznenađenje da upravo protiv Cedevite Zvezda igra finale.
                            Jednostavno, nigde nisam ja video tu ubedljivu igru Future koju prizivate cele sezone, a Vitamini su itekako imali odličnih partija i trener ih je poslužio u pravom trenutku, čak bih rekao da imaju vrlo lepe šanse da dođu do trofeja.
                            Partizan? Završio ovogodišnju žetvu trofeja sa kupom.
                            Meni ne bi bilo iznenadjenje da finale igraju KKP i KKB.
                            "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                            Meša Selimović

                            Comment


                            • Originally posted by kronostime View Post
                              Meni ne bi bilo iznenadjenje da finale igraju KKP i KKB.
                              Ok, legitimno mišljenje.
                              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                              Comment


                              • Favoriti
                                Buducnost
                                Zvezda
                                Partizan
                                Cedevita
                                Tim redosledom. Zanimljivo je da sve ekipe pred odlucujuce bitke izgledaju vrlo lose.
                                Prednost Buducosti jeste EL, najveci budzet i najkvalitetniji igraci.
                                Partizan ima najboljeg trenera i mozda najolji pristup i najagresivniju odbranu, najvecu podrsku navijaca.
                                Zvezda ima iskustvo u Riversu, Stratosu, Lazi, prednost domaceg terena
                                Cedevita potpuno rasterecena moze biti vrlo opasna

                                Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka

                                Comment

                                Working...
                                X