Announcement

Collapse
No announcement yet.

ABA League 2018/19

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Иначе да подсетим оног што уме да броји,
    било је 18 фаулова за Звезду а 21 за Будућност!
    Сад ком разуме схватиће,
    ко н'уме нек навија за своје а друге остави на миру.

    Comment


    • Имали смо 12 скокова више и сад неко каже одлучила слободна бацања.
      Срећа па Звезда не искористи своја к'о у првом полувремену,
      било би "стока" разлике.

      Comment


      • Pero, obrnuto je, mi smo napravili tri manje faula.

        Comment


        • САд Звезда да буде паметна, испусти Мегу а одере комшије и миран сан до пролећа.
          МАда без публике против "попајеваца" ће бити зајебано.
          Једино ако Јавор не свира 30:10 против морнара.

          Comment


          • Originally posted by Brajkula View Post
            Pero, obrnuto je, mi smo napravili tri manje faula.
            Ма знам, али ко велим БИЋЕ МУ ЛАКШЕ!

            Comment


            • Да завршим за вечерас.
              Ђелим да се захвалим, Остоји лимару
              што је повукао потез године и направио место Бориши да напредује.
              А зверки Јанковићу желим да овако напредује још 10 година у партизану !

              Comment


              • Cestitka Zvezdinim navijacima na zasluzenoj pobjedi.

                Comment


                • Originally posted by Ivan_PG View Post
                  Cestitka Zvezdinim navijacima na zasluzenoj pobjedi.
                  Добио си плус, али честитке иду играчима !

                  Comment


                  • Originally posted by Пера Ложач View Post
                    Да завршим за вечерас.
                    Ђелим да се захвалим, Остоји лимару
                    што је повукао потез године и направио место Бориши да напредује.
                    А зверки Јанковићу желим да овако напредује још 10 година у партизану !
                    I ja ti se zahvaljujem za ovo trolovanje - 7 dana.
                    "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                    Meša Selimović

                    Comment


                    • E jebes ga Kronose...pre toga istu stvar napise Ruzni...i to dok traje utakmica...kakve veze imaju ugovori Lendejla i Pejdza sa utakmicom koja se igrala?
                      "A football team is like a piano. You need eight men to carry it and three who can play the damn thing." Shankly

                      Comment


                      • Originally posted by kronostime View Post
                        I ja ti se zahvaljujem za ovo trolovanje - 7 dana.
                        Pokaj se Kronose, ukidaj ban. Kakvo trolovanje ovo je iskrena sreca i sam tako mislim.

                        Comment


                        • Originally posted by ZvezdaIznadSvega View Post
                          E jebes ga Kronose...pre toga istu stvar napise Ruzni...i to dok traje utakmica...kakve veze imaju ugovori Lendejla i Pejdza sa utakmicom koja se igrala?
                          Imas pravo.Ruzni Prljavi Zli 7 dana po istom osnovu.
                          Originally posted by Victor BG View Post
                          Pokaj se Kronose, ukidaj ban. Kakvo trolovanje ovo je iskrena sreca i sam tako mislim.
                          Trolovanje - skolska definicija.
                          "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                          Meša Selimović

                          Comment


                          • Problem Buducnosti ove godine je katastrofalan skauting , udzbenicki primer sta ne smes da uradis u selekciji tima ako mislis da se boris za trofeje. Dovedeni su za nosioce igre igraci koji su ili u ozbiljnom padu u karijeri ili to nikad nisu bili u iole ozbiljnom timu , tj. tamo gde su bili nosioci su navikli da igraju za sebe , a ne za tim. Negativni utisak veceri je opet Erl Klark , isprazne mu stranu da igra protiv Keselja , on umesto da zida do kosa , mulja loptu par sekundi i sutira preko ruke , onda dobije loptu na niskom postu protiv Reglenda , on sutira neki fade away! , da sam navijac Buducnosti cini mi se da bih iscupao stolicu i gadjao ga u glavu. Disciplina u igri ne postoji ni u odbrani ni u napadu , dva plejmejkera Gordic i Kol veceras uzimaju skoro polovinu suteva iz igre svoje ekipe , pas bas kad moraju. U pozicionoj igri bukvalno nemaju sta da traze protiv ozbiljne ekipe , trci i pucaj pa sta bude , kad te stane sut moli boga da protivnik ne napravi bas preveliku seriju , jer ne igras odbranu koja bi mogla da te izvadi.

                            Zvezda daleko , daleko ozbiljnija ekipa , hijerarhijski dobro postavljena , tacno se zna sta ko treba da radi , i sta ne treba da radi i igraci se prilicno dosledno drze plana igre i zadataka. Kritike na racun bek ap pleja su preterane , tacno je da se Nenadic zasad muci sa organizacijom igre , ali otkad je on , ali i Davidovac , dobio minute , Zvezda je apsolutno dominanatna u skoku , jer su obojica stalno prisutni na skoku i kupe mnoge "daleke odbitke". Takodje , daleko je bolja odbrana i generalno cvrstina u igri nego pre. Sto se tice same organizacije igre , mislim da nece biti bas previse problema do kraja sezone, ne samo sto verujem da ce Nenadic s vremenom mnogo bolje odradjivati tu ulogu , vec u petorci u kojoj najcesce igra imamo i Davidovca koji moze da igra sekundarnog plejmejkera , a imamo i mogucnost kreacije sa niskog posta , gde i Davidovac i Perperoglu mogu da daju kvalitetan pas napolje. Ima i Zvezda padova u igri naravno , uglavnom prikazujemo 30-ak minuta kvalitetne igre zasad , ali u ovakvoj ABA konkurenciji to je vise nego dovoljno.

                            Comment


                            • Originally posted by Sir Oliver View Post
                              Problem Buducnosti ove godine je katastrofalan skauting , udzbenicki primer sta ne smes da uradis u selekciji tima ako mislis da se boris za trofeje. Dovedeni su za nosioce igre igraci koji su ili u ozbiljnom padu u karijeri ili to nikad nisu bili u iole ozbiljnom timu , tj. tamo gde su bili nosioci su navikli da igraju za sebe , a ne za tim. Negativni utisak veceri je opet Erl Klark , isprazne mu stranu da igra protiv Keselja , on umesto da zida do kosa , mulja loptu par sekundi i sutira preko ruke , onda dobije loptu na niskom postu protiv Reglenda , on sutira neki fade away! , da sam navijac Buducnosti cini mi se da bih iscupao stolicu i gadjao ga u glavu. Disciplina u igri ne postoji ni u odbrani ni u napadu , dva plejmejkera Gordic i Kol veceras uzimaju skoro polovinu suteva iz igre svoje ekipe , pas bas kad moraju. U pozicionoj igri bukvalno nemaju sta da traze protiv ozbiljne ekipe , trci i pucaj pa sta bude , kad te stane sut moli boga da protivnik ne napravi bas preveliku seriju , jer ne igras odbranu koja bi mogla da te izvadi.

                              Zvezda daleko , daleko ozbiljnija ekipa , hijerarhijski dobro postavljena , tacno se zna sta ko treba da radi , i sta ne treba da radi i igraci se prilicno dosledno drze plana igre i zadataka. Kritike na racun bek ap pleja su preterane , tacno je da se Nenadic zasad muci sa organizacijom igre , ali otkad je on , ali i Davidovac , dobio minute , Zvezda je apsolutno dominanatna u skoku , jer su obojica stalno prisutni na skoku i kupe mnoge "daleke odbitke". Takodje , daleko je bolja odbrana i generalno cvrstina u igri nego pre. Sto se tice same organizacije igre , mislim da nece biti bas previse problema do kraja sezone, ne samo sto verujem da ce Nenadic s vremenom mnogo bolje odradjivati tu ulogu , vec u petorci u kojoj najcesce igra imamo i Davidovca koji moze da igra sekundarnog plejmejkera , a imamo i mogucnost kreacije sa niskog posta , gde i Davidovac i Perperoglu mogu da daju kvalitetan pas napolje. Ima i Zvezda padova u igri naravno , uglavnom prikazujemo 30-ak minuta kvalitetne igre zasad , ali u ovakvoj ABA konkurenciji to je vise nego dovoljno.
                              Odlican post

                              Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka

                              Comment


                              • Dobro opisana Buducnost, mada je za to kriv Dzikic, videcemo dal moze fijasko nesto da resi..Ima tu dovoljno vremena da se promeni dosta toga..Paskval,Pesic pa i Sveropulos u Makabiju menjaju sezonu i tim igra odmah drugacije...Zato sam i pricao za Dzikica da je nepotreban igra tu americku kosarku koja ovde ne prolazi tako lako...Nije rudar vec umetnik a tako slabi prolaze generalno ;)

                                Zvezdi treba back up mislim..nije tu stvar samo kreacije...vec i organizacije samog napada, brzine...sama asistencija ni poen nisu bitno ako si general na parketu a ovi navedeni to nisu...moze se miksati ali bespotrebno..Sa tim back upom bi mozda cak uzeli EC ili usli u finale...mi vecno tankujemo tu Evropu itd..

                                Dobric mesto Nenadica, lupam Markovic kontra Fice i imas ozbiljnog EC kandidata..
                                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                                2× German League champion (2018, 2019)
                                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                                Comment

                                Working...
                                X