Announcement

Collapse
No announcement yet.

Premier League & SkyBet Championship 2016/17

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Erik View Post
    Da, smo sto Murinja prati ta reputacija da trosi gomilu novca i da menja dobar deo tima, dok Pepa ipak prati neka druga reputacija. A ustvari ce se pokazati nesto sasvim drugo...
    Vidis ime, meni nije problem sto Pep trosi. Samo neko ko bas mrzi Murinja moze to da izjavi. A nije da branim Murinja. Cak ni najmanje, tj i za njega posle Porta moze da se kaze je birao "lagane" poslove sve do nas. Lagane u smislu neogranicenih budzeta. (Secam se izjave da je on bio protiv dolaska Snajdera ili tako nesto). Ono sto je meni pocelo mnogo da smeta jeste izmisljanje pozicija igracima koje je poceo da radi u Minhenu.

    A vidim i sada da to radi u Sitiju. Ne mozes ti to da uradis ako nisi u tom klubu 10 godina, ako ne poznajes sve svoje igrace. Tj mane i vrline. I mislim da je tu upravo on najvise najebao. Sto nije procitao svoje igrace lepo. Fergiju, je Runi igrao desnog vingbeka i cuvao Ronalda. Ali je SAF tacno znao svakog igraca u dusu. Godinama je gradio pojedine igrace, tacno zna kako da ga motivise.

    I kada se pogleda da su Marijal i Pogba kostali 190 miliona, shvatis da smo jeftino prosli sa Soom, Bejlizom, i Depajem. Greota je za Memfisa, pozajmica bi mu legla kao budali samar. I dalje je on mlad.

    I da, Mou je doveo samo Soa i Pogbu. Sve ove ostale je doveo LVG, ili ti drveni.

    Kako moze Pep to da zna za 6meseci? Vidis da mnogi igraci su manje vise u depresiji. Gledaj Aguera kako igra?! Mislim da mu je ovo nekako najgora sezona od kada je u Sitiju da je bas deprimiran. Silva koji ono, nit smrdi nit mirise bar sve sto sam gledao ove sezone, a njega sam uvek gotivio. Sane nista spec. Sterling je Aron Lenon vol2.
    Last edited by l1m4r; 16-01-17, 21:46.
    Originally posted by Vladan
    SAFa niko nije mogao ni jednom da prezivi, Runi je to uradio dva puta. Masivan. Monumentalan. Bivsi. Pozdrav legendo, donesi Evertonu nemoguci san.
    :vinjaksmajli:

    Comment


    • Hmm pa pazi - izazov je doci u PL 2004 da se koljes sa Fergusonom, Vengereom i Benitezom. Imao je on podrsku Abramovica, sve stoji ali ni blizu izgradjen tim. Pa njegov tim je bukvalno do 2010, uz neke sitne korekcije vodio ko je hteo sa ovakvim ili onakvim uspehom. Ok, nije to Porto, ali je svakako imao on tu sta da uradi.

      Inter - koliko god bio bez konkurencije u Seriji A, ono sto je uradio sa timom koji je godinama unazad vazio za vecite luzere je fascinantno.

      Real - svakako veci izazov nego Pepova Bajernova epizoda.
      sigpic

      Comment


      • Treba covjek da mijenja sistem. Plus nema alternativu. Odbrana mu nije za ovaj sistem, cini mi se da iako je odbrana Sitija mucna da bi se bolje snasla da se igra bunker nego ovakav sistem igre.

        Comment


        • Mislio sam prvenstveno na budžete.
          Originally posted by Vladan
          SAFa niko nije mogao ni jednom da prezivi, Runi je to uradio dva puta. Masivan. Monumentalan. Bivsi. Pozdrav legendo, donesi Evertonu nemoguci san.
          :vinjaksmajli:

          Comment


          • Originally posted by l1m4r View Post
            Vidis ime, meni nije problem sto Pep trosi. Samo neko ko bas mrzi Murinja moze to da izjavi. A nije da branim Murinja. Cak ni najmanje, tj i za njega posle Porta moze da se kaze je birao "lagane" poslove sve do nas. Lagane u smislu neogranicenih budzeta. (Secam se izjave da je on bio protiv dolaska Snajdera ili tako nesto). Ono sto je meni pocelo mnogo da smeta jeste izmisljanje pozicija igracima koje je poceo da radi u Minhenu.

            A vidim i sada da to radi u Sitiju. Ne mozes ti to da uradis ako nisi u tom klubu 10 godina, ako ne poznajes sve svoje igrace. Tj mane i vrline. I mislim da je tu upravo on najvise najebao. Sto nije procitao svoje igrace lepo. Fergiju, je Runi igrao desnog vingbeka i cuvao Ronalda. Ali je SAF tacno znao svakog igraca u dusu. Godinama je gradio pojedine igrace, tacno zna kako da ga motivise.

            I kada se pogleda da su Marijal i Pogba kostali 190 miliona, shvatis da smo jeftino prosli sa Soom, Bejlizom, i Depajem. Greota je za Memfisa, pozajmica bi mu legla kao budali samar. I dalje je on mlad.

            I da, Mou je doveo samo Soa i Pogbu. Sve ove ostale je doveo LVG, ili ti drveni.

            Kako moze Pep to da zna za 6meseci? Vidis da mnogi igraci su manje vise u depresiji. Gledaj Aguera kako igra?! Mislim da mu je ovo nekako najgora sezona od kada je u Sitiju da je bas deprimiran. Silva koji ono, nit smrdi nit mirise bar sve sto sam gledao ove sezone, a njega sam uvek gotivio. Sane nista spec. Sterling je Aron Lenon vol2.

            Comment


            • Originally posted by Erik View Post
              Ajde Ogi reci mi kada neko pomene Murinja i Gvardiolu da za jednog vazi misljenje da trosi nenormalne milione a Pepa da forsira klince iz akademije, pravi sistem, uklapa postojece igrace u isti, veruje klincima...

              Naravno trose obojica i Pep je do sada kroz karijeru bezao od nekog ozbiljnijeg izazova (ako ne racunamo pocetke u Barsi kao najveci).

              Samo ne bih da se ovo pretvori u milionitu Pep vs Murinjo debatu jer mi uopste to nije cilj. Bilo mi je samo smesno da Pepu graditelju, koji uspostavlja dominantan sistem, pa uci igrace da se uklope u isti, odjednom treba skoro ceo I tim.
              Ne bih komentarisao takvo kao uopsteno misljenje koje vazi kada se njih dvojica porede jer ja tako nesto nisam nikada negdje procitao osim mozda na ovom forumu. Ali nebitno, reci cu samo da ja licno nemam takvo misljenje.

              Pep ce uzeti klinca iz akademije ako u njemu vidi potencijal i ako misli da je dovoljno kvalitetan da moze odmah u odredjenom obimu da pomogne timu. Tako je u Barsi uradio sto svakako ne bi bio slucaj da tada nije bilo tu igraca za koje je mislio da mogu brzo napredovati i ispuniti njegova ocekivanja. Dakle uradio je isto sto bi uradio i skoro svaki trener koji je upoznat sa nizim kategorijama kluba, nije to nikakva revolucija kako mnogi vole reci kada je Pep u pitanju. Ja se sjecam da je Barselona igrala najjednostavniji moguci fudbal za vrijeme Gvardiole kao trenera, nije tu bilo nikakvog izmisljanja tople vode, filozofije itd.

              Meni je nevjerovatno ovo iscudjavanje oko trosenja Junajteda i Sitija, pa ljudi dragi to su jedni od finansijski najmocnijih klubova svijeta trenutno i nije nista cudno sto ce preplacivati igrace jer neki klub koji bi u "normalnim" okolnostima igraca prodao za 20 miliona, Sitiju ili Junajtedu ce traziti 40-50 miliona evra, posebno Sitiju koji je ranije za svakakve igrace davao veliki novac a za Junajted svi znaju da je premocan finansijski.

              Ni meni nije jasno zbog cega se cesto pretvara u debatu Mou vs Pep, mozda zato sto su dvojica najboljih ili najgorih trenera, ne vidim treci razlog.

              Comment


              • Originally posted by Ognjen View Post
                Ni meni nije jasno zbog cega se cesto pretvara u debatu Mou vs Pep, mozda zato sto su dvojica najboljih ili najgorih trenera, ne vidim treci razlog.
                Ja kad god krenem da kritikujem Pepa, ljudi ovde mi odmah bacaju Murinja u facu. Neverovatno nesto.
                Originally posted by Dekinjo
                Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                Originally posted by La Jugoslavia
                Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                Comment


                • Originally posted by bici View Post
                  Ja kad god krenem da kritikujem Pepa, ljudi ovde mi odmah bacaju Murinja u facu. Neverovatno nesto.
                  Nikada nisam vidio u tvojim postovima da kritikujes Pepa ali zato ismijavanja i omalovazavanja na pretek. Ni tog bacanja Murinja u facu se ne sjecam nesto ali 'ajde...

                  Comment


                  • Originally posted by Ognjen View Post
                    Ni meni nije jasno zbog cega se cesto pretvara u debatu Mou vs Pep, mozda zato sto su dvojica najboljih ili najgorih trenera, ne vidim treci razlog.
                    Zato sto su rivali, najveci trenutno u fudbalu.
                    sigpic

                    Comment


                    • Колико људи мрзе Пепа без разлога то је невероватно. Сваки пораз је доказ да је превара, а свака победа и успех су последица тога да је имао најјачи тим. Може увек да се дискутује да ли је добро водио Бајерн или не нпр., али он се увек коректно понашао и без разлога је увек мета, шта год урадио.

                      Comment


                      • Originally posted by seskfabregas View Post
                        Treba covjek da mijenja sistem. Plus nema alternativu. Odbrana mu nije za ovaj sistem, cini mi se da iako je odbrana Sitija mucna da bi se bolje snasla da se igra bunker nego ovakav sistem igre.
                        Ne, treba da se prilagodi igracima koje ima, to rade svestrani treneri. Nikad mi nece biti jasno sto je fora da sad stoperi moraju da imaju pas, to je nevjerovatan nonsens, stoper treba da ima dobro pozicioniranje i da dobro brani gol, ali danas mnogima to nista ne znaci jer im gradnja igre krece od stopera. Tacnije Pepu od Brava. Ne znam sta se desilo sa Bravom, ali on je u Barsi bio top golman, i njima treba tehnicki potkovan golman, on je tamo branio strasno, nije pravio kikseve, ovo je neki drugi covjek.
                        sigpic

                        Comment


                        • Sjeti se De Gea-e prvu sezonu.

                          Slicni kiksevi.
                          sigpic
                          "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                          AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                          Comment


                          • Originally posted by Ognjen View Post
                            Nikada nisam vidio u tvojim postovima da kritikujes Pepa ali zato ismijavanja i omalovazavanja na pretek. Ni tog bacanja Murinja u facu se ne sjecam nesto ali 'ajde...
                            Ovo sto vidjas u poslednje vreme je likovanje. Jer kad pokusavao na pocetku sezone da argumentujem svoje tvrdnje da ce fejlovati u Sitiju, ljudi su se uglavnom samo smejali i pricali mi da se ne razumem u fudbal.
                            Originally posted by Dekinjo
                            Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                            Originally posted by La Jugoslavia
                            Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                            Comment


                            • Razlika je u tome sto je DDG stigao sa 20 godina, tako da i nije cudo da tako mlad golman ima kikseve.
                              Meni je sa druge strane nejasno da se po pravilu mora odabrati strana tako da ako neko misli da je Pep vrhunski strucnjak to automatsi znaci da je Murinjo prevara i obratno. Ljudi moji to su dva vrhunska strucnjaka koji svom poslu pristupaju na razlicite nacine ali im niko ne moze oduzeti to da su medju najboljim u tom sto rade. Jedinu zamerku sam imao kad je Pep izabrao laksi put i otisao u Bajern ali evo odmah posle tog posla je izabrao jako tesku destinaciju, da je kojim slucajem izabrao PSG onda bi i mogli da ga pljujemo po tom pitanju. Ista stvar se odnosi i na slucaj Mesi-Ronaldo, zar se ne moze uzivati u majstorijama obojice, razumem da se svakom od nas vise svidja jedan ili drugi ali me generalno iritira to da se mora drzati strana jednog i omalozavati drugi.
                              sigpic

                              Comment


                              • I mislio sam da treba da se prilagodi igracima koje ima. Mada do sada je trenirao samo klubove koji gaje jedan te isti stil sa malim razlikama. Nije svaki igrac kao Lam da moze da pokriva dvije kompletno razlicite postave.
                                Svako bi trebao da istrpi golmane kao sto je De Hea. Ako je to to onda si rijesio to pitanje u narednih 10 i vise godina ili ces makar masno zaraditi na njemu.

                                Comment

                                Working...
                                X