Announcement

Collapse
No announcement yet.

Newcastle United

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • FENjERAŠ FULHAM BOLjI OD NEWCASTLE UNITED-a

    FULHAM - NEWCASTLE UNITED 1 : 0



    Fulham je bio bolji od Newcastle United-a na Craven Cottage-u rezultatom 1:0. Jedini pogodak postigao je Ashkan Dejagah u 68. minutu utakmice, rezantnim udarcem sa dvadesetak metara.

    Prvu priliku na meču imao je Fulham preko Holtby-a, ali je njegov udarac sa dvadesetal metara paradom odbranio Krul.

    Uzvratio je Newcastle preko Cisse-a, ali je njegov udarac sa desetak metara odbranio Stockdale.

    I to je bilo sve u prvom poluvremenu.

    U nastavku igre Fulham-u je poništen gol zbog ofsajda. Prethodno su domaći tražili da posle udarca Heitinga-e, prizna gol, ali je gol-line tehnologija potvrdila da lopta nije prešla celim prečnikom gol liniju. Kasami je u nastavku akcije postigao gol, koji je poništen zbog ofsajda.

    Zatim je Papiss Cisse imao odličnu priliku, ali je njegov udarac odbranio Stockdale. Cisse se previše nameštao na udarac.

    Fulham stiže do gola prelepim golom Ashkan Dejagah u 68. minutu. Dejagah je udarcem sa dvadesetak metara žabicom savladao Krul. Čini se da je Krul mogao i morao bolje da reaguje.

    U sudijskoj nadoknadi Krul je krenuo napred i upravo je on šutirao ka golu Fulham-a. Lopta je očito pogodila u ruku Heitinga-u, ali sudija Webb umesto da pokaže na belu tačku, odvsirao je kraj utakmice.


    Konačan rezultat: 1 : 0


    NUFC: Krul, Yanga-Mbiwa, Dummett, Anita (Marveaux 81), Williamson, Coloccini, Tiote, Sissoko, Cisse (Sh.Ameobi 71), De Jong (Armstrong 86), Gouffran.
    Subs n/u: Alnwick, Gosling, Haidara, S.Taylor.

    FFC: Stockdale, Heitinga, Richardson, Sidwell, Hangeland,
    Amorebieta, Holtby (Riether 82), Kvist, Woodrow, Kasami (Dejagah 61 [Burn 87]), Kacaniklic.
    Subs n/u: Stekelenburg, Riise, Rodallega, Roberts.

    Sudija: Howard Webb

    Gledalaca: 25,664 (oko 2,900 Toon Army)

    "What is a club in any case? Not the buildings or the directors or the people who are paid to represent it. It’s not the television contracts, get-out clauses, marketing departments or executive boxes. It’s the noise, the passion, the feeling of belonging, the pride in your city. It’s a small boy clambering up stadium steps for the very first time, gripping his father’s hand, gawping at that hallowed stretch of turf beneath him and, without being able to do a thing about it, falling in love." - Sir Bobby Robson

    Comment


    • ŠTA SAM SVE RADIO ZBOG NEWCASTLE UNITED-a


      Pre desetak godina nisam imao TV sa teletextom, pa sam onda zvao neki broj telefona, pa kao sumanut stiskao 1111 da ti kažu rezultat NUFC-a. Išao nekakav kajron na SOS kanalu sa rezultatima i onda kad NUFC postigne gol, ja zvao neki radio da pitam ko je dao gol za nas.

      Skupljao postere Shearer-a iz Tempa i Sporta, zapisivao rezultate kao budala u neku svesku, sekao fotografije igrača iz Sportskog Žurnala, eno još ih sve držim u kutiji, ne dam ženi da isprazni tu kutiju!!!

      Sećam se pre 15 godina u nekoj igraonici, neki klinac imao figuricu Shearer-a u dresu reprezentacije Engleske, dobio je u onom paketiću što su deca iz Engleske slala našoj deci. Ja pitao klinju da mi da Shearer-a, on ne da! Ja mu uplatio sat vremena da igra Sony Playstation 1 i on mi poklonio Shearer-a. Ja srećan kao mali majmun. Evo Shearer-a još čuvam, pored fiksnog telefona je ta figurica.

      Shearer-ovu sličicu nosio u novčaniku umesto ikone. Sakupljao albume sa samolepljivim sličicama Premier League još tamo 98. godine. Konjina od 21. godinu sakuplja sličice?! Tadašnja devojka nije mogla da veruje sa kakvim ludakom je u vezi.

      Držao Shearer-ovu uramljenu fotografiju pored bračnog kreveta, na nadkasni. Došla mi u goste sestra od ujaka i pitala mi ženu, ko je onaj muškarac pored kreveta? Žena joj odgovorila - neki fudbaler. Sestra joj je odgovorila - dobro je, već sam se uplašila da Vlada nije homoseksualac.

      Na štrandu kad su mi maznuli torbu sa dva mobilna telefona, najviše mi je bilo žao priveska Newcastle United, koji je bio na ključevima!!! Za telefone me je baš bilo briga, kupiću novi, a kako privezak da nabavim?!

      Ma, šta da vam pričam. Debilizam i renesansa. Boles'.




      Da ispričam svoju priču od jedne srede u avgustu 2013. godine, vezano za utakmicu sa Morecambe-om u League Cup-u.

      Nekoliko dana pre utakmice sam saznao da će Arena Sport prenositi taj meč. Ja Arenu Sport nemam. Imam samo Sportklubove. Sreo sam komšiju iz zgrade, koji je redovan u kladionicama i pitao u kojoj kladionici imaju Arene Sport, jer taj dan su bile i kvalifikacije za Ligu Šampiona i ne verujem da bi meni na Areni Sport 1 pustili Morecambe - Newcastle, kada je na Areni Sport 4 prenos Celtic-ove utakmice a na Areni Sport 3 Lyon-ove utakmice. Elem, pita on mene, zašto mi treba Arena Sport 1 i ja mu kažem da se to veče igra utakmica League Cup-a između Morecambe-a i Newcastle-a. Dečko zna da ja navijam za Newcastle i on uzvrati pitanjem: "Gledaćeš Morecambe"? Ne, odgvorih mu ja, "Gledaću Newcastle"! On u čudu.

      Okrenem brata od ujaka u ponedeljak da ga pitam za Arenu Sport, jer on ima OPEN IPTV, platforma koja u svojoj ponudi ima Arenu Sport 1, ali mi on reče da u četvrtak ujutru putuje sa porodicom na more i da mora da se sprema. Otpade mi i ta opcija.

      Razmišljao sam čak i da vozim 35km od Novog Sada do Mošorina, jer tašt i tasta tamo žive i imaju OPEN IPTV i Arenu Sport 1.

      U utorak uveče sam saznao da je Kopernikus Kablovska u svoju ponudu uvrstila Arenu Sport 1, a moji keva, ćale i burazer na Klisi (periferija Novog Sada) imaju Kopernikus Kablovsku. U sredu sam svakih pola sata cimao burazera da proverava sve kanale na TV-u, čak da to radi i preko searcha, da vidi da li je Kopernikus uvrstio u svoju ponudu Arenu Sport 1.

      Kako se početak utakmice bližio, a supruga mi je u sredu radila popodne do 20h i dolazi kući negde oko 20.30h, već sam se pomirio da ću morati da odem u neku kladionicu i da molim da mi puste Newcastle, pa šta mi Bog da.

      Klinca sam uspavao negde oko 20h i oko 20.15h mi stiže poziv od mame da im je Arena Sport 1 uvrštena u ponudu. Supruga je sa posla došla u 20.30h i ja sam najbrže što sam mogao vozio do Klise, kako bi stigao na početak utakmice Morecambe - Newcastle.

      BTW, kad je Shola Ameobi dao gol u 84, minutu, radovao sam se kao malo dete!

      Još jedna situacija od srede. Ženini mama i tata su nam bili u gostima i bilo je priče, da li ćemo ići za vikend u Mošorin. Rekao sam im da ne možemo, jer meni u ponedeljak kreće nova školska godina (po zanimanju sam profesor fizičkog) a Stefan (sin) kreće u vrtić i treba mu spremiti sve stvari. Tašt mi reče da ne razume zašto ne možemo da dođemo, jer ne treba nam dva dana da Stefanu spremimo stvari za vrtić, jer nam je vrtić 100 metara od zgrade. Ja sam mu odgovorio da u subotu u 16h igra Newcastle i ima prenos na Sportklubu Prime. Time je svaka dalja konverzacija završena!

      Toliko o tome da li me je prošla ljubav prema Newcastle United-u i da li sam ravnodušan prema tom klubu!




      Jul 2013. godine. Došao sam iz Mošorina u Novi Sad da poplaćam račune, mislim da je bio ponedeljak, a mi smo u utorak uveče igrali sa nekim portugalcima prijateljsku utakmicu.

      I sad, meni leže plata obično 21. u mesecu oko 17h popodne, ali sam ja "levatio" ženu da mi nije legla taj dan i da će verovatno leći sutra. "Levatio" sam je kako bi ja na miru odgledao meč Newcastle United-a koji se igrao u utorak a račune ću platiti u sredu ujutru i onda se vratiti u Mošorin.

      BTW, plata mi je legla još u ponedeljak, ali sam ja račune ipak platio tek u sredu ujutru, jer kada platiš račun za mobilni telefon, sutradan ti stigne izveštaj u vidu poruke da je račun i plaćen. Pa, nisam budala da platim račun za mobilni u ponedeljak i da ženi u utorak stigne izveštaj da je račun plaćen a ja navodno platu još nisam ni dobio!
      "What is a club in any case? Not the buildings or the directors or the people who are paid to represent it. It’s not the television contracts, get-out clauses, marketing departments or executive boxes. It’s the noise, the passion, the feeling of belonging, the pride in your city. It’s a small boy clambering up stadium steps for the very first time, gripping his father’s hand, gawping at that hallowed stretch of turf beneath him and, without being able to do a thing about it, falling in love." - Sir Bobby Robson

      Comment


      • PAPISS CISSE KONAČNO PREKINUO POST

        NEWCASTLE UNITED - CRYSTAL PALACE 1 : 0


        Papiss Cisse je golom u 93. minutu utakmice prekinuo post i doneo nova tri boda Newcastle United-u. Asistenciju je upisao rezervista Hatem Ben Arfa, koji je loptu poslao tačno na glavu Papiss-u, kojem nije bilo teško da sa desetak metara, glavom, konačno postigne gol.

        Newcastle je dobro otvorio utakmicu, stvorivši dve izgledne prilike, koje je imao Papiss Cisse, ali je njegove udarce odbranio Speroni.

        Imali su i gosti priliku u prvom poluvremenu, ali je Krul bio na visini zadatka.

        U nastavku igre crno-beli su stvorili sijaset šansi. Samo Cisse je u tri navrata šutirao ka golu protivnika.

        Sa druge strane, Palace je pretio iz kontre, ali je Krul dobro reagovao. U jednoj situaciji Orlovi preko Bolasie-a pogađaju i prečku Krul-ovog gola.

        U 90. minutu utakmice, Tiote sa 25 metara pogađa prečku Speroni-evog gola. U nastavku akcije, Cisse nije uspeo da sa dva metra loptu sprovede u mrežu.

        U 93. minutu, Ben Arfa je centrirao sa dvadesetak metara na glavu Papiss Cisse-a, koji sa desetak metara glavom loptu šalje u mrežu gostiju, za konačnih 1:0. Velika radost svih navijača i igrača Newcastle-a.



        Konačan rezultat: 1 : 0


        NUFC: Krul, Yanga-Mbiwa, Williamson, Coloccini, Dummett, Sissoko (Marveaux 88), Tiote, Anita, Gouffran (Sh.Ameobi 76), De Jong (Ben Arfa 58), Cisse.
        Subs n/u: Gosling, Haidara, Elliot, S.Taylor.

        CPFC: Speroni, Mariappa, Dann, Delaney, Ward, Puncheon (Guedioura 80), Dikgacoi, Jedinak, Bolasie (Bannan 67), Ledley, Jerome (Murray 76).
        Subs n/u: Ince, O'Keefe, Gabbidon, Hennessey.

        Sudija: Lee Probert

        Gledalaca: 51,588 (u loži je sedeo Mike Ashley, vlasnik NUFC-a, koji u poslednje vreme, retko posećuje utakmice svog kluba)

        P.S.

        Posle 30 kola, nalazimo se na osmom mestu na tabeli Premier League, sa sakupljenih 46 bodova. Već u utorak na St James' Park-u dočekujemo odlični Everton.

        "What is a club in any case? Not the buildings or the directors or the people who are paid to represent it. It’s not the television contracts, get-out clauses, marketing departments or executive boxes. It’s the noise, the passion, the feeling of belonging, the pride in your city. It’s a small boy clambering up stadium steps for the very first time, gripping his father’s hand, gawping at that hallowed stretch of turf beneath him and, without being able to do a thing about it, falling in love." - Sir Bobby Robson

        Comment


        • KARAMELICE LAKO IZAŠLE NA KRAJ SA SVRAKAMA

          NEWCASTLE UNITED - EVERTON 0 : 3


          Igrači Everton-a veoma lako su izašli na kraj sa igračima Newcastle United-a, pobedivši ih na sred St James' Park-a rezultatom 0:3.

          Golove za Everton postigli su Ross Barkley, prelepim golom u 22. minutu, zatim Romelu Lukaku u 52. minutu i Leon Osman u 87. minutu utakmice.

          Počelo je dobro za Newcastle United. U prvih 180 sekundi, tri udarca na gol Everton-a, ali lopta nije htela u gol.

          Uzvratio je Everton preko Lukaku-a, ali njegov udarac Krul brani.

          Igrao se 22. minut, kada je mladi Ross Barkley prihvatio loptu na 70 metara od gola Newcastle-a. Usledila je fantastična kontrola lopte, gde je Barkley izdržao nekoliko duela sa igračima Newcastle-a, ostao na nogama i mirno, levom nogom zakucao loptu u desne rašlje Krul-ovog gola, za 0:1. Barkley postiže gol u stilu Lea Messi-a.

          Priliku za svrake imao je Tiote, ali je njegov udarac sa distance Distin izbacio u korner glavom.

          Nešto kasnije igrači Newcastle-a su tražili jedanesterac, jer je Cisse bio oboren u šesnaestercu gostiju, ali sudija Lee Mason nije dosudio ništa.

          U nastavku igre, Romelu Lukaku, već u 52. minutu udarcem sa desetak metara dovodi Everton u vođstvo od 0:2.

          Ulazak Ben Arfa-e u igru, malo je razdrmao Svrake, ali kad je Anita šutirao sa pet metara pored gola gostiju, svima je bilo jasno da će bodovi pripasti Karamelicama.

          Tačku na i stavlja Leon Osman lepim golom u 87. minutu, postavivši konačan rezultat 0:3 za Everton.



          Konačan rezultat: 0 : 3



          NUFC: Krul, Yanga-Mbiwa (Marveaux 74), Williamson, Coloccini, Dummett, Sissoko, Anita, Tiote, Gouffran (Sh.Ameobi 90+1), De Jong (Ben Arfa 57), Cisse.
          Subs n/u: Gosling, Haidara, Elliot, S.Taylor.

          EFC: Howard, Coleman, Stones, Distin, Baines, Barry, McCarthy, Osman, Barkley (Naismith 81), Deulofeu, Lukaku.
          Subs n/u: Robles, McGeady, Mirallas, Garbutt, Alcaraz, Browning

          Sudija: Lee Mason

          Gledalaca: 47,622.

          P.S.
          Posle 31. kola ostali smo na 8. mestu na tabeli sa jednim bodom ispred Southampton-a, sa kojim igramo naredne subote u gostima. Everton nam je pokazao koliko smo daleko od Evrope.

          "What is a club in any case? Not the buildings or the directors or the people who are paid to represent it. It’s not the television contracts, get-out clauses, marketing departments or executive boxes. It’s the noise, the passion, the feeling of belonging, the pride in your city. It’s a small boy clambering up stadium steps for the very first time, gripping his father’s hand, gawping at that hallowed stretch of turf beneath him and, without being able to do a thing about it, falling in love." - Sir Bobby Robson

          Comment


          • SOUTHAMPTON OBJASNIO!

            SOUTHAMPTON - NEWCASTLE UNITED 4 : 0


            Golovima Jay Rodriguez-a u 45. minutu, Rickie Lambert-a u 49. minutu, Adam Lallana-e u 70. minutu i ponovo Jay Rodriguez-a u 89. minutu, Southapmton je demolirao Newcastle United rezultatom 4:0.

            Poraz je mogao biti i ubedljiviji da golman Newcastle United-a Rob Elliot, u nekoliko navrata nije maestralno reagovao.

            Već u uvodnim minutima meča, videlo se da Southampton želi pobedu. Lambert je u sedmom minutu pogodio spolni deo mreže Elliot-ovog gola. Posle toga, Elliot je u još dva navrata zaustavio Lambert-ove pokušaje i jedan pokušaj Rodriguez-a.

            U 23. minutu umalo su se potukli Tiote i Williamson. Razdvojili su ih saigrači.

            Baš kada se mislilo da će Newcastle United na poluvreme otići bez primljenog gola, Lambert je izbegao ofsajd zamku, lepo proigrao Jay Rodriguez-a, koji sa šest metara pogađa praznu mrežu, za 1:0, minut 45.

            U 49. minutu, Adam Lallana pronalazi Rickie Lambert-a, koji pogađa rašlje Elliot-ovog gola za 2:0.

            Adam Lallana u 70. minutu golom dana pogađa leve rašlje Krul-ovog gola, golom sa 25 metara, za 3:0.

            Prvu priliku za Newcastle United imao je Papiss Cisse, ali mu je Artur Boruc odbranio udarac u 72. minutu utakmice.

            Zatim Rob Elliot brani udarce James Ward-Prowse-a i Lallana-e.

            Luuk De Jong je mogao da se upiše u strelce, ali je on svoju priliku propustio. Na petercu gostiju, nije se najbolje snašao.

            Tačku na i svojim drugim golom na utakmici stavlja Jay Rodriguez u 89. minutu utakmice, za konačnih 4:0.


            Konačan rezultat: 4 : 0


            NUFC: Elliot, Yanga-Mbiwa (Santon 46), Williamson, Coloccini, Haidara, Anita, Tiote, Sissoko (Dummett 78), Ben Arfa (De Jong 46), Gouffran, Cisse.
            Subs n/u: Alnwick, S.Taylor, Gosling, Shola Ameobi.

            SFC: Boruc, Chambers, Fonte, Lovren, Shaw, Ward-Prowse, Davis (Schneiderlin 73), Cork, Lallana (Gallagher 90), Lambert (Ramirez 83), Rodriguez.
            Subs n/u: Gazzaniga, Guly, Hooiveld, Reed.

            Sudija: Andre Marriner

            Gledalaca: 31,360 (oko 2.200 Toon Army. U loži je sedeo Mike Ashley)

            P.S.
            Šta reći? U borbi za osmo mesto pretekao nas je upravo Southampton, klub koji ima viziju. Alan Pardew se vratio na tribine i imao je šta da vidi. Mike Ashley je po četvrti put zaredom gledao "svoj" Newcastle United i on je takođe imao šta da vidi. Sledeće subote na St James' Park-u dočekujemo Manchester United.

            "What is a club in any case? Not the buildings or the directors or the people who are paid to represent it. It’s not the television contracts, get-out clauses, marketing departments or executive boxes. It’s the noise, the passion, the feeling of belonging, the pride in your city. It’s a small boy clambering up stadium steps for the very first time, gripping his father’s hand, gawping at that hallowed stretch of turf beneath him and, without being able to do a thing about it, falling in love." - Sir Bobby Robson

            Comment


            • ODBRANA SVRAKA KAO ŠVAJCARSKI SIR

              NEWCASTLE UNITED - MANCHESTER UNITED 0 : 4



              Golove za Manchester United postigli su Juan Mata u 39. i 50. minutu, Javier Hernandez u 65. minutu i Adnan Januzaj u 90. minutu utakmice.

              U prvom poluvremenu dosta izjednačena igra, bez puno prilika. U 22. minutu Papiss Cisse pokušava glavom da savlada Lindegaard-a, ali ovaj mu brani udarac.

              Međutim u 39. minutu, Dan Gosling potpuno neptrebno faulira Fletcher-a na ivici svog šesnaesterca, gde je Juan Mata preuzeo odgovornost na sebe. Španac filigrantskim udarcem loptu šalje u leve rašlje Elliot-ovog gola, za 0:1.

              Mogao je Manchester United i do 0:2 nekoliko minuta kasnije, kada je Javier Hernandez pogodio stativu Elliot-ovog gola.

              U nastavku igre, Manchester United već u 50. minutu stiže do 0:2, strelac ponovo Juan Mata. Coloccini je loše reagovao na jednu dugu loptu koju je izgubio. Ona je brzo došla do Mata-e, koji lažnjakom baca Coloccini-a i Elliot-a na travu i mirno šalje loptu u mrežu.

              U 65. minutu Javier Hernandez povisuje rezultat svog tima na 0:3.

              Zatim Cisse promašuje dve izgledne prilike, gde mu je Lindegaard odbranio šuteve u oba navrata.

              Konačnih 0:4 postavlja Adnan Januzaj u 90. minutu utakmice, udarcem sa pet metara. Prethodno mu je igrač utakmice Juan Mata, petom ostavio loptu.


              Konačan rezultat: 0 : 4


              NUFC: Elliot, Santon, Williamson, Coloccini, Haidara, Anita, Gosling, Tiote, Gouffran (Sh Ameobi 85), De Jong (Ben Arfa 61), Cisse
              Subs not used: Yanga-Mbiwa, Taylor, Dummett, Alnwick, Armstrong.

              Man U: Lindegaard, Valencia, Jones, Evra (Buttner 64), Young (Januzaj 18), Fletcher, Fellaini (Nani 70), Mata, Kagawa, Hernandez
              Subs not used: De Gea, Vidic, Cleverley, Wilson.

              Sudija: Kevin Friend

              Gledalaca: 52.081

              P.S.
              Još jedna sramotna partija igrača u crno-belim dresovima. Oni su mislima već na odmoru. Sledeće subote putujemo u Stoke.

              "What is a club in any case? Not the buildings or the directors or the people who are paid to represent it. It’s not the television contracts, get-out clauses, marketing departments or executive boxes. It’s the noise, the passion, the feeling of belonging, the pride in your city. It’s a small boy clambering up stadium steps for the very first time, gripping his father’s hand, gawping at that hallowed stretch of turf beneath him and, without being able to do a thing about it, falling in love." - Sir Bobby Robson

              Comment


              • ERIK PIETERS ODLUČIO POBEDNIKA

                STOKE CITY - NEWCASTLE UNITED 1 : 0


                Golom Erik Pieters-a u 42. minutu utakmice, Stoke City je savladao Newcastle United rezultatom 1:0. Pieters je sa levog boka pokušao da uputi centaršut u šesnaesterac gostiju, ali mu je lopta prešla preko noge i u čudnom luku prevarila Krul-a i završila u njegovoj mreži.

                Na papiru je Newcastle-ovih startnih XI izgledalo smešno i žalosno a kad je utakmica počela, oni su to i dokazali. Anita na desnom boku je bio totalno izgubljen, dok je Gouffran na sredini terena jurio sopstvenu senku.

                Već u 9. minutu utakmice Crouch posle uedarca glavom, drma stativu Krul-ovog gola.

                Nekoliko minuta kasnije, Newcastle United je mogao do gola, ali je Gosling uspeo da promaši nešto što i pioniri pogađaju.

                U 23. minutu, Papiss Cisse je fauliran u protivničkom šesnaestercu, ali sudija Mike Jones nije pokazao na belu tačku. Ako to nije bio penal, ja ne znam šta je penal? Mike Jones?! Poništio Tiote-u onaj gol protiv Man City-a.

                I kao što to obično biva, Newcastle United prima gol samo tri minuta pre kraja poluvremena. Na poziciji levog krila nalazio se nekadašnja meta Svraka, Erik Pieters, koji je pokušao levom nogom da uputi centaršut u šesnaesterac gostiju. Međutim, lopta mu je prešla preko noge i zabila se u rašlje Krul-ovog gola, za 1:0, minut 42.

                Do kraja poluvremena, NewcastleUnited je pripretio preko Tiote-a i Gosling-a, ali mreža domaćih je ostala netaknuta.

                U nastavku igre, Toon Army je skandirao "We Want Pardew Out", konstantno tražeći da se u igru uvede Hatem Ben Arfa.

                Peter Crouch je prvi pripretio Krul-u, ali je njegov udarac glavom završio pored gola Newcastle-a.

                Sa druge strane, Mike Williamson je posle jednog kornera mogao da postigne gol, ali je njegov udarac nogom izblokiran.

                Ušao je igru enigmatični debeljko Hatem Ben Arfa, koji je odmah dobio udarac u nogu, tako da je do kraja meča šepao.

                Do kraja utakmice Newcastle United je imao dve prilike za izjednačenje. Prvu, kada je Vurnon Anita na centaršut Shole Ameobi-a ostao kratak, odnosno nizak, jer nije uspeo glavom loptu da sporvede u mrežu i drugu, kada je rezervista Yanga-Mbiwa uputio udarac sa distance, koji je završio desetak metara pored gola domaćih.


                Konačan rezultat: 1 : 0


                NUFC: Krul, S.Taylor (Yanga-Mbiwa 61), Coloccini, Williamson, Dummett, Anita, Tiote, Gosling (Ben Arfa 73), Gouffran, Cisse (Armstrong 74), Sh.Ameobi.
                Subs n/u: De Jong, Haidara, Bigirimana, Elliot.

                SCFC: Begovic, Cameron, Shawcross, Wilson, Pieters, Whelan, N'Zonzi, Odemwingie (Walters 87), Ireland (Adam 66), Amautovic, Crouch.
                Subs n/u: Muniesa, Palacios, Guidetti, Wilkinson, Sorensen.

                Sudija: Mike Jones

                Gledalaca: 27,400 (2,900 Toon Army sa parolama "no more lies or excuses Pardew out", "Pardew is a muppet", "Pardew Out".

                P.S.
                Novi poraz Svraka. Toon Army se više radovao porazu sunderland-a nego što je podržao svoj tim. Ironično, ni mi nismo u ništa boljoj situaciji i formi nego što je sunderland. Verujem da i nas sledeće sezone čeka ista sudbina kao i komšije. Sledeće subote dočekujemo Swansea.

                "What is a club in any case? Not the buildings or the directors or the people who are paid to represent it. It’s not the television contracts, get-out clauses, marketing departments or executive boxes. It’s the noise, the passion, the feeling of belonging, the pride in your city. It’s a small boy clambering up stadium steps for the very first time, gripping his father’s hand, gawping at that hallowed stretch of turf beneath him and, without being able to do a thing about it, falling in love." - Sir Bobby Robson

                Comment


                • NAVIJAČI REKLI SVOJE: PARDEW OUT

                  "What is a club in any case? Not the buildings or the directors or the people who are paid to represent it. It’s not the television contracts, get-out clauses, marketing departments or executive boxes. It’s the noise, the passion, the feeling of belonging, the pride in your city. It’s a small boy clambering up stadium steps for the very first time, gripping his father’s hand, gawping at that hallowed stretch of turf beneath him and, without being able to do a thing about it, falling in love." - Sir Bobby Robson

                  Comment


                  • ODOŠE LABUDOVI KUĆI PEVAJUĆI

                    NEWCASTLE UNITED - SWANSEA CITY 1 : 2


                    Peti poraz zaredom Newcastle United-a u Premier League. Alan Pardew je prvi manager Svraka kojem je to pošlo za rukom.

                    Utakmica nije bila lepa za oko uz malo prilika na obe strane.

                    Poveo je Newcastle United 1:0, golom Shole Ameobi-a u 23. minutu utakmice. Na jednu ispucanu loptu od Krul-a, najoblje je skočio De Jong, poslavši loptu glavom do Ameobi-a. Ovaj se najbolje snašao u šesnaestercu gostiju i levom nogom po zemlji poslao loptu u mrežu Labudova.

                    Sredinom prvog poluvremena, glavni sudija meča Chris Foy morao je da napusti teren jer ga je loptom nehotice napucao Fabricio Coloccini. Foy-a je zamenio Anthony Taylor

                    Igrala se sudijska nadoknada kada je Wilfried Bony izjednačio rezultat na 1:1 lepim golom glavom, posle jednog kornera. Gol nikoga nije iznenadio na St James' Park-u.

                    U nastavku igre, takođe vrlo malo šansi na obe strane.

                    Prilike za svrake imali su Vurnon Anita i Loic Remy, udarcima sa distance. Sa druge strane, Bony je imao jedan na jedan sa Krul-om, ali se nije najoblje snašao.

                    Igrao se drugi minut sudijske nadoknade, kada je Marvin Emnes sa loptom ušao u šesnaesterac domaćih. Kada se činilo da je prilika otišla u nepovrat, Cheik Tiote potpuno nepotrebno pravi prekršaj i glavni sudija meča nije imao kud. Morao je da pokaže na belu tačku. Siguran izvođač bio je Wilfried Bony, koji je loptu poslao u leve rašlje Krul-ovog gola, za konačnih 1:2.


                    Konačan rezultat: 1 : 2


                    NUFC: Krul, Coloccini, Williamson, Dummett, Anita, Gosling (Armstrong 81), Tiote, Gouffran, De Jong (Remy 40), Cisse (Debuchy 21), Sh Ameobi.
                    Subs n/u: Elliot, Haidara, Yanga-Mbiwa, S Taylor.

                    SCFC: Vorm, Rangel, Amat, Williams, Davies, Britton, Shelvey, De Guzman, Routledge (Bartley 90+4), Hernandez (Emnes 81), Bony.
                    Subs n/u: Tremmel, Taylor, Fulton, Dyer, Ngog.

                    Sudija: Chris Foy i Anthony Taylor (zamenio Foy-a posle 31. minuta igre).

                    Gledalaca: 51,057 (oko 800 navijača Swansea).

                    P.S.
                    PARDEW OUT!!!

                    "What is a club in any case? Not the buildings or the directors or the people who are paid to represent it. It’s not the television contracts, get-out clauses, marketing departments or executive boxes. It’s the noise, the passion, the feeling of belonging, the pride in your city. It’s a small boy clambering up stadium steps for the very first time, gripping his father’s hand, gawping at that hallowed stretch of turf beneath him and, without being able to do a thing about it, falling in love." - Sir Bobby Robson

                    Comment


                    • The new Newcastle United 2014-2015 Away Kit





                      Comment


                      • ŠESTI PORAZ ZAREDOM NEWCASTLE UNITED-a

                        ARSENAL - NEWCASTLE UNITED 3 : 0


                        Šesti poraz zaredom u Premier League Newcastle United-a. Ovoga puta, topovsko mesu Svrake su bile igračima Arsenal-a, koji su, onako, sa pola gasa, pobedili rezultatom 3:0.

                        Golove za Arsenal postigli su Laurent Koscielny u 26. minutu utakmice, zatim Mesut Ozil u 42. minutu utakmice i Olivier Giroud u 66. minutu utakmice.

                        U prvih dvadesetal minuta igre, početno ispitivanje snaga. Međutim, u 26. minutu Sissoko pravi nepotreban prekršaj na oko tridesetak metara od svog gola. Usledio je upotrebljiv centaršut, gde je upravo Sissoko-u umakao Laurent Koscielny i pre Krul-a stigao do lopte i sa pet metara poslao loptu u mrežu za 1:0.

                        Sissoko nedugo zatim upućuje udarac sa dvadeset pet metara, ali lopta preleće gol Arsenal-a.

                        Nešto kasnije Tim Krul spasava gol Newcastle United-a, prelepom odbranom, posle udarca glavomjednog igrača Arsenal-a sa desetak metara.

                        U 42. minutu utakmice, kraj priče. Olivier Giroud je u dva navrata šutirao ka Krul-u, ovaj mu je oba puta odbranio udarce, međutim, lopta nekako stiže do Mesut Ozil-a, koji je sa tri metra šalje u praznu mrežu, za 2:0.

                        U nastavku, Newcastle United je posle sat vremena igre, imao jedinu priliku preko Yoan Gouffran-a, koji je dobro šutirao sa desetak metara, ali mu je golman Arsenal-a Wojciech Szczesny odbranio udarac.

                        Na 3:0 povisuje Olivier Giroud u 66. minutu, udarcem glavom sa desetak metara, na prelep centaršut sa levog boka od strane Ozil-a.

                        To bi bilo to.


                        Konačan rezultat: 3 : 0


                        NUFC: Krul, Debuchy (Yanga-Mbiwa 84), Williamson, Coloccini, Dummett, Tiote, Anita, Sissoko, Gosling (Sh. Ameobi 70), Gouffran (Armstrong 89), Remy.
                        Subs n/u: Haidara, Elliot, Obertan, S.Taylor.

                        AFC: Szczesny, Sagna, Mertesacker, Koscielny, Monreal, Arteta, Ramsey (Rosicky 74), Cazorla, Ozil (Flamini 74), Podolski, Giroud (Sanogo 84).
                        Subs n/u: Vermaelen, Fabianski, Jenkinson, Kallstrom.

                        Sudija: Neil Swarbrick

                        Gledalaca: 60,023 (1800 Toon Army)

                        ASHLEY AND PARDEW OUT!!!

                        "What is a club in any case? Not the buildings or the directors or the people who are paid to represent it. It’s not the television contracts, get-out clauses, marketing departments or executive boxes. It’s the noise, the passion, the feeling of belonging, the pride in your city. It’s a small boy clambering up stadium steps for the very first time, gripping his father’s hand, gawping at that hallowed stretch of turf beneath him and, without being able to do a thing about it, falling in love." - Sir Bobby Robson

                        Comment


                        • DODIR SETNO SIVE, NEPOGREŠIVE



                          Na slovima piše Newcastle United Football Club.
                          Last edited by Mags Serbia; 02-05-14, 16:39.
                          "What is a club in any case? Not the buildings or the directors or the people who are paid to represent it. It’s not the television contracts, get-out clauses, marketing departments or executive boxes. It’s the noise, the passion, the feeling of belonging, the pride in your city. It’s a small boy clambering up stadium steps for the very first time, gripping his father’s hand, gawping at that hallowed stretch of turf beneath him and, without being able to do a thing about it, falling in love." - Sir Bobby Robson

                          Comment


                          • "What is a club in any case? Not the buildings or the directors or the people who are paid to represent it. It’s not the television contracts, get-out clauses, marketing departments or executive boxes. It’s the noise, the passion, the feeling of belonging, the pride in your city. It’s a small boy clambering up stadium steps for the very first time, gripping his father’s hand, gawping at that hallowed stretch of turf beneath him and, without being able to do a thing about it, falling in love." - Sir Bobby Robson

                            Comment


                            • NEWCASTLE UNITED KONAČNO SLAVIO

                              NEWCASTLE UNITED - CARDIFF CITY 3 : 0


                              Posle šest vezanih poraza, Newcastle United je konačno došao do pobede, savladavši novog/starog drugoligaša Cardiff City rezultatom 3:0.

                              Golove za svrake postigli su Shola Ameobi glavom u 18. minutu utakmice, Loic Remy udarcem nogom sa pet metara u 88. minutu utakmice i Steven Taylor glavom sa 10 santimetara u 91. minutu utakmice

                              Cardiff je imao prvu priliku na utakmici, kada je jedan njegov igrač šutirao sa ivice šesnaesterca. Lopta je prošla samo nekoliko santimetara pored Krul-ovog gola.

                              Sa druge strane, posle jednog kornera, ka golu Cardiff-a, glavom je uputio udarac Debuchy. Međutim, golman gostiju Marshall, krajnjim naporom, prstima dotiče loptu i ona se od prečke odbija u polje.

                              U 18. minutu sa pozicije desnog krila, Sissoko je uputio centaršut na dalju stativu, gde se nalazio usamljeni Shola Ameobi, kojem nije bilo teško da sa pet metara glavom pošalje loptu u mrežu gostiju, za 1:0.

                              Nekoliko minuta kasnije, Moussa Sissoko udarcem sa dvadesetak metara pogađa stativu Cardiff-a.

                              Cardiff je pretio preko Wilfried Zaha-e, koji je u dva navrata mogao da savlada Krul-a. Prvi put mu je Krul odbranio udarac nogom, dok je drugi put Zaha oklevao, dozvolivši odbrani Svraka da pravovremeno reaguje.

                              U nastavku igre, gosti su stvorili dve vrlo izgledne prilike. Prvu je imao Kenwyne Jones, kojem je Krul odbranio udarac, dok je drugu imao Aron Gunnarsson, kojem je Coloccini sa gol linije loptu izbacio u polje, kada je ceo stadion loptu već video u mreži.

                              Međutim, u tim momentima, mnogo zanimljivije je bilo na tribinama, gde su navijači pevali pesme protiv Pardew-a i Ashley-a, dok je u 69. minutu oko 5.000 navijača, u znak protesta zbog politike kluba, napustilo St James' Park.

                              U 87. minutu, Tiote je odlično prodro po desnom boku, lepo uposlio Loic Remy-a, koji loptu prima na petercu i mirno je šalje u mrežu Cardiff-a za 2:0.

                              Konačan rezultat 3:0 postavio je Steven Taylor u 91. minutu. Gosling je uposlio Remy-a, koji je uputio udarac ka golu gostiju. Međutim, Marshall mu brani udarac, ali se lopta nekako odbija do Steven Taylor-a, koji sa nekoliko santimetara loptu prvo glavom, pa zatim nogom šalje u praznu mrežu. Usledilo je Taylor-ovo čuveno radovanje, trk po bočnoj liniji.

                              Do kraja meča, ostalo je još toliko vremena za šansu koju je imao Sissoko, koji je bio sebičan, šutiravši gotovo iz mrtvog ugla, umesto da uposli uasmljenog Remy-a na petercu.


                              Konačan rezultat: 3 : 0


                              NUFC: Krul, Debuchy, Williamson, Coloccini, Dummett (Haidara 46), Sissoko, Anita (S.Taylor 79), Tiote, Gouffran (Gosling 79), Sh.Ameobi, Remy.
                              Subs n/u: Elliot, Yanga-Mbiwa, Armstrong, De Jong.

                              CCFC: Marshall, Fabio (Eikrem 86), Caulker, Turner, John, Whittingham, Gunnarsson, Kim (Bellamy 46), Mutch, Zaha, Campbell (Jones 72).
                              Subs n/u: Lewis, Cowie, McNaughton, Berget.

                              Sudija: Martin Atkinson

                              Gledalaca: 50,239 (oko 1,100 gostujućih navijača. U loži nije bio Mike Ashley)

                              P.S.
                              Na kraju utakmice usledio je mizerni krug ponosa, pred svega 8.000 gledalaca na St James' Park-u. Poslednje kolo igramo u nedelju sa Liverpool-om u gostima.

                              "What is a club in any case? Not the buildings or the directors or the people who are paid to represent it. It’s not the television contracts, get-out clauses, marketing departments or executive boxes. It’s the noise, the passion, the feeling of belonging, the pride in your city. It’s a small boy clambering up stadium steps for the very first time, gripping his father’s hand, gawping at that hallowed stretch of turf beneath him and, without being able to do a thing about it, falling in love." - Sir Bobby Robson

                              Comment


                              • SUDIJA PHIL DOWD POGURAO LIVERPOOL DO POBEDE

                                LIVERPOOL - NEWCASTLE UNITED 2 : 1


                                U poslednjem 38. kolu Premier League, Liverpool je na Anfield Road-u pobedio Newcastle United rezultatom 2:1, uz svesrdnu pomoć glavnog sudije meča Phil Dowd-a. Naime, Dowd je svirao sve što se može svirati za Liverpool. Dosudio je dva prekršaja iz kojih je Liverpool postigao golove. Pokazao je dva žuta kartona, odnosno crveni, Sholi Ameobi-u zbog opravdanih protesta, dok je Dummett-u pokazao direktan crveni karton, zbog prekršaja nad Suarez-om.

                                Prvih petnaestak minuta ne baš dopadljiva igra. Liverpool je ušao u igru oprezno, dok je Newcastle United retko pretio. Suarez je u 18. minutu zatresao mrežu Krul-a, ali je postigao gol posle dosuđenog prekršaja za svoj tim, dok se lopta kretala. Dowd opravdano poništava gol.

                                Poveo je Newcastle United 0:1 u 20. minutu utakmice, kada je Martin Skrtel postigao auto gol. Po levom boku prodro je Haidara, uposlivši Gouffrana-a, koji se nalazio u šesnaestercu domaćih. Gouffran je hteo da centrira na peterac, ali je Skrtel u pokušaju da loptu izbije nogom u korner, savladao sopstvenog golmana.

                                Do kraja poluvremena, Newcastle United je potpuno dominirao, stvorivši još dve prilike. Shola Ameobi je glavom prebacio gol domaćih, dok se nešto kasnije Gouffran nije dobro snašao na desetak metara od gola domaćih.

                                U drugom poluvremenu u 64. minutu, Daniel Agger izjednačava rezultat na 1:1, golom gotovo iz mrtvog ugla. Prethodno je sudija Phil Dowd dosudio prekršaj za Liverpool, koji realno, nije ni postojao. Gerrard je sa dvadesetak metara, sa desne strane ubacio loptu na peterac na daljoj stativi, gde je Aggeer pobegao Debuchy-u i lepim golom zatresao mrežu Krul-a.

                                Samo dva minuta kasnije, tačnije u 66. minutu, Liverpool stiže do 2:1, kada je Daniel Sturridge postigao gol na gotovo indentičan način kao prvi, a ne treba spominjati da je Phil Dowd kumovao i kod ovog gola, jer je takođe dosudio prekšaj za domaćina, koji nije postojao.

                                Na centru igrališta, posle drugog gola domaćih, Shola Ameobi je žučno protestovao, gde mu je Phil Dowd pokazao žuti karton. Shola Ameobi je ponovo nešto dobacio Dowd-u a, ovaj mu nije ostao dužan, pokazavši mu još jedan žuti karton, odnosno crveni.

                                Nešto kasnije, Phil Dowd je pokazao direktan crveni karton Dummett-u zbog prekršaja nad Suarez-om, koji je bio profesionalan, ali je Suarez pao kao da ga je rafal pogodio. Nekoliko dana kasnije, crveni karton mu je izbrisan.

                                Do kraja utakmice, uprkos malom pritisku igrača Newcastle United-a, koji su igrali u novim sivim dresovima, nisu uspeli da izjednače rezultat.


                                Konačan rezultat: 2 : 1


                                LFC: Mignolet, Johnson, Skrtel, Agger, Flanagan (Cissokho 46min),Gerrard, Henderson, Allen (Coutinho 59mins), Sterling, Sturridge, (Lucas 80mins), Suarez.
                                subs n/u: Jones (GK), Toure, Aspas, Sakho, Lucas

                                NUFC: Krul, Taylor, (De Jong 73min), Coloccini, Williamson, Haidara, Debuchy, Tiote (Dummett 82mins), Anita, Gouffran, Sissoko, Shola Ameobi.
                                subs n/u: Satka (GK), Santon, Yanga-Mbiwa, De Jong, Elliot, Sammy Ameobi

                                Sudija: Phil Dowd (slepac)

                                Gledalaca: 44,724

                                P.S.
                                Konačno je završena i ova sezona puna uspona i padova, puna radosti i razočarenja. Posle 38. kola, kampanju smo završili na 10. mestu. Ostaje gorak ukus u ustima zbog prodaje Cabaye-a u zimskom prelaznom roku. Da Yohan nije prodat, ko zna gde bi smo završili. Verujem, daleko iznad 10 mesta. Vlasnik Mike Ashley je odlučio da pruži podršku Pardew-u, koji je najavio čistku u redovima crno-belih. Šuška se da će iz kluba otići čak osam igrača. Videćemo...

                                "What is a club in any case? Not the buildings or the directors or the people who are paid to represent it. It’s not the television contracts, get-out clauses, marketing departments or executive boxes. It’s the noise, the passion, the feeling of belonging, the pride in your city. It’s a small boy clambering up stadium steps for the very first time, gripping his father’s hand, gawping at that hallowed stretch of turf beneath him and, without being able to do a thing about it, falling in love." - Sir Bobby Robson

                                Comment

                                Working...
                                X