Announcement

Collapse
No announcement yet.

NBA Offseason 2010 (FA pijaca, tracevi, trejdovi, draft i jos mnogo toga...)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Odg: NBA Offseason 2010 (FA pijaca, tracevi, trejdovi, draft i jos mnogo toga...)

    Vasa misljenja za par stvari vezano za Heat:
    1. Pozicija playa ?
    2. Kako ce se LeBron i Dwayne djelovati zajedno ?
    3. Kakva ce biti odbrana Heat-a ?
    4. Koji ce igraci sa klupe biti kljucni ?
    5. S obzirom na 12 sigurnih ( Wade, James, Bosh, Haslem, Miller, Anthony, Chalmers, Arroyo, House, Jones, Z, Pittman), i jos dvojice 90% (Howard, Magloire), ko od slijedecih igraca zasluzuje zadnje mjesto u rosteru : Da’Sean Butler, Kenny Hasbrouck, Patrick Beverley ?

    Comment


    • Odg: NBA Offseason 2010 (FA pijaca, tracevi, trejdovi, draft i jos mnogo toga...)

      1. 100% Chalmers
      2. Mislim da su idealan tim i da će se lepo uklopiti. Biće izuzetno tesko čuvati ih kada su u napadu, a Bosh-a ne treba izostaviti, jer će on takođe biti velika pretnja, kao sto to Ameri kazu "triple threat"
      3. S obzirom da su LeBron i Wade u zadnje dve sezone među boljima u odbrani, mislim da će biti dobri. Haslem je dobar, Pittman je takođe veoma dobar u odbrani, i veterani koji su dosli na centarskim pozicijama su dosli da pojačaju odbranu. Za skokove će da se pobrine CB1.Zaboravio sam Joel-a koji je fenomenalan bloker, ali neće sada odbrana biti najjači deo tima, daleko od toga.
      4. Mike Miller, Da’Sean Butler ( fantastičan igrač, odličan suter), Haslem i House
      5. Da’Sean Butler, veliki propust ovog Draft-a, to je mozda zbog povrede koju je doziveo na March Madnness-u. Fantastičan all-around igrač, jedan od boljih sutera u NCAA prosle godine. Ako ga povrede zaobiđu, biće veoma vazan za HEAT u ovoj sezoni. Ali po meni mozda Arroyo i ne bude zbog svog temperamenta i čestih ispada, nije nemoguće da ga zameni Beverly @(*6sd$%
      sigpic

      Sever celi sada se veseli, crveno-beli, 'ajmo u napad zajedno! Sa severa nek zapeva svako, nek grmi jako, Zvezda šampion!

      "Nema velike ljubavi bez velike radosti, ali i bez velike patnje. E, to vam je Crvena zvezda. Ima da se raduješ do neba, ali sekiracija ti ne gine." Gospodin Ljuba Tadic

      Batica Wilshere je gospodin covek...

      All hail the Chan-Chan man!

      Comment


      • Odg: NBA Offseason 2010 (FA pijaca, tracevi, trejdovi, draft i jos mnogo toga...)

        Dobra si pitanja postavio Maha23. Ovo je otprilike moje mišljenje:
        1. Čalmers. Barem u početku. Zbog toga što je u svojoj prvoj sezoni sve iznenadio, odigrao bolje nego svoju drugu drugu sezonu, kada je imao manju miuntažu, verovatno zbog povreda. Arojo je iskusniji, ali ima slabiji šut za tri poena. Isto tako mislim da Čalmers može više da uradi u odbrani.
        2. Ja sam i ranije govorio da L. Džejms treba da promeni način igre, da malo više igra bliže košu(na poludistanci, na ivici reketa), koristeći svoju brzinu, snagu, odraz. Sada će možda biti potrebno , barem za početak, da popravi svoj šut spolja, jer će Vejd imati ipak više lopti od njega, a Džejmsu treba više prostora u igri, i on loptu prima često daleko od koša, pogotovo na sredini. Ako L. Džejms popravi šut spolja, a Vejd mu asistira kada ga odbrana zaustavi na ulazu, Majami ima VELIKU dvostruku opasnost spolja, jer i Džejms igra isto tako. A ako i odbrana stigne Džejmsa u rotaciji/preuzimanju, on će imati prostora za prodor, ili šut iz driblinga. Ali treba da usavrši ono o čemu sam ranije govorio(možda sam dosadan, ali tako je): šut posle finte šuta, dribling iz finte šuta-pa naskok-pa šut, šut iz driblinga. U Majamiju će morati da nauči da bude druga konstantna pretnja u napadu, i da to obilato koristi. To će ga možda naterati da menja/dopunjuje svoju igru. U suprotnom, ako bude igrao kao do sad, gde mu treba puno prostora, gde često prodire kroz sredinu, napad Majamija će izgledati kao igra ''ja sam na redu, ti si na redu''. Još kad u takvu igru uđe i Kris Boš, izgledaće slično kao neke reprezentacije SAD-a koje nisu osvojile zlato. A to protiv iskusnijih ekipa u plej-ofu ne prolazi. Zato je bitno da plejmejker Majamija dobro šutira trojke, jer što širu igru bude imao Majami, to više prostora za L.Džejmsa, ali i Vejda, i njihove kombinacije sa Bošom. Sem toga, L. Džejms neće moći odjednom da toliko promeni svoju igru.
        3. To će biti veliko pitanje. Na papiru izgledaju dobro. Odbrana pod košem: Haslem, Hauard, Entoni, Boš. Sasvim solidna odbrana s obzirom na visinu(Ilgauskas, jedini preko 210cm.) Odbrana spolja: Vejd, L. Džejms, i recimo Čalmers odlični u odbrani, pogotovo prva dvojica. Ali, tu može biti problem sa rezervnim igračima. I tu dolazimo do tvog 4. pitanja.
        4. Miler je dobar šuter, Džons je dobar šuter, Haus je dobar šuter, ali u odbrani će Miler možda dati najviše iako ni on po meni nije neki izuzetan defanzivac. Oni mogu biti mala rupa u odbrani jer su do sad igrali uloge prvenstveno u napadu, kao šuteri koji šire igru tima. Džons igra daleko od koša i uglavnom se kreće oko linije za tri poena.Slično je i sa Hausom. A Miler je tu najraznovrsniji. Cela klupa će biti jako važna, ali ja bih izdvojio iskusnog Haslema, Hauarda, pa i Entonija(dobar u odbrani), kao i Milera i Džonsa, koji će menjati L. Džejmsa i Vejda. Haslem, Hauard i Entoni da održe odbranu pod košem, a Džons i Miler da održe šut spolja.
        5. Beverlija sam malo gledao na koledžu. Pravi plejmejker, strpljiv. Hensbruka ne znam ili ga se ne sećam, a Batlera sam gledao na koledžu. Igrao je na Zapadnoj Virdžiniji kod čuvenog Boba Haginsa(trenirao Kenjona Martina na Sinsinatiju). Dogurao do Fajnal-fora, izbacivši prethodno Kentaki sa Kazinsom, Bledsoom i Volom. To za mene nije bilo iznenađenje, jer je Haginsova ekipa bila disciplinovana, igrala jaku odbranu, igrali su kao tim,itd. Batler je možda bio vođa iz senke, dobar je atleta, ali mora malo da popravi šut. Nenametljiv. Imao je problema sa povredom pa je nisko biran na draftu. Nadam se da je sada potpuno zdrav. Od sve trojice, stvarno ne znam, jer se Hensbruka ne sećam, a poznato mi je to ime.
        Od sve tri zvezde Majamija, najveću žrtvu u napadu(tj. dobiće manji broj lopti, manje šuteva, nego druga dvojica) će po mom mišljenju podneti Kris Boš. Iako je najbolje plaćen. A u odbrani će imati isto toliko odgovornosti kao i u Torontu, jer je Ilgauskas po meni prosečan u odbrani iz nekoliko razloga. Mnogo će zavisiti i od trenera Erika Spolstre i njegovih pomoćnika. Da li Spolstra ima dovoljno znanja i autoriteta da uklopi ove tri zvezde sa jednim dobrim sastavom? Videćemo. Ja mu želim sve najbolje, on je trener sa dobrom perspektivom. Ima još nekoliko važnih stvari kod ove ekipe, ali o tome ću više kroz nedelju-dve.

        Comment


        • Odg: NBA Offseason 2010 (FA pijaca, tracevi, trejdovi, draft i jos mnogo toga...)

          http://www.slamonline.com/online/med...n-shaqs-water/
          http://www.mondo.rs/s184610/Kosarka/..._zadnjicu.html
          &*#GI(] &*#GI(]

          Comment


          • Odg: NBA Offseason 2010 (FA pijaca, tracevi, trejdovi, draft i jos mnogo toga...)

            Posle loma ruke Boozer-a, konacno jedna lepa vest, Joakim Noah potpisao novi petogodisnji ugovor vredan 60 miliona dolara. #$&+|r
            Dobro je, sad samo da se prodje ovih prvih 15 utakmica sa sto boljim skorom.
            sigpic


            "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

            Comment


            • Odg: NBA Offseason 2010 (FA pijaca, tracevi, trejdovi, draft i jos mnogo toga...)

              [quote author=T-Mac link=topic=2597.msg174468#msg174468 date=1286166803]
              Posle loma ruke Boozer-a, konacno jedna lepa vest, Joakim Noah potpisao novi petogodisnji ugovor vredan 60 miliona dolara. #$&+|r
              Dobro je, sad samo da se prodje ovih prvih 15 utakmica sa sto boljim skorom.
              [/quote]mnogo je to I#^@8

              Comment


              • Odg: NBA Offseason 2010 (FA pijaca, tracevi, trejdovi, draft i jos mnogo toga...)


                Yep, that's Ron Artest being stopped by police for driving a tiny race car through Los Angeles. Vin
                Diesel would be proud.
                &*#GI(] &*#GI(] &*#GI(]

                Comment


                • Odg: NBA Offseason 2010 (FA pijaca, tracevi, trejdovi, draft i jos mnogo toga...)

                  &*#GI(] &*#GI(] &*#GI(]

                  Artest kralj &8@^J


                  BTW kada bi GM nuggetsa Ujiri uzeo da odigra malo NBA 2k11 i video sta sve moze da dobije za Mela, pao bi trejd istog sekunda #%d*

                  Destabilizuje tim takav pritisak! &*(@W6

                  Comment


                  • Odg: NBA Offseason 2010 (FA pijaca, tracevi, trejdovi, draft i jos mnogo toga...)

                    Knicks-i su u prethodnih par dana ostvarili ogroman napredak sto se tice dovodjenja Anthony-a.
                    Prica se da su spremni u ponudu za Mela da ukljuce i Galinari-a i Randolph-a i videcemo u narednim danima sta o tome misli Masai Ujiri.
                    sigpic


                    "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

                    Comment


                    • Odg: NBA Offseason 2010 (FA pijaca, tracevi, trejdovi, draft i jos mnogo toga...)

                      Seltiksi otpustili bivšeg igrača Partizana

                      Kako se bliži početak NBAsezone mnogi klubovi vrše poslednje izmene u igračkom kadru. Boston Seltiksi su tako otpustili dvojicu košarkaša, Marija Vesta i Stefona Lazmea.

                      Bivši krilni centar Partizana prošle sezone je bio član Makabija iz Tel Aviva, za koji je prosečno beležio 6.5 poena i 4.4 skokova u Evroligi. Lazme je letos potpisao ugovor sa Spartakom iz Sankt Petersburga koji je propao zato što je Gabonac imao problema sa vizom. Nakon toga vratio se u Ameriku gde je u letnjoj ligi nastupao za Boston.

                      EVO CETVORKE ZA PARTIZAN

                      Comment


                      • Odg: NBA Offseason 2010 (FA pijaca, tracevi, trejdovi, draft i jos mnogo toga...)

                        New Jersey poslao i zvanicnu ponudu, Favors, Murphy, Humphries i 2 pika prve runde.

                        Ljudi, jeste Anthony fantastican ofanzivni igrac, ali ja mislim da ne vredi ovoliko...
                        Naravno, ovo je samo moje misljenje, sad ce Melo da me isproziva. $#^%RT
                        Sa druge strane, ljudi iz Denvera su ludi ako ne prihvate.
                        sigpic


                        "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

                        Comment


                        • Odg: NBA Offseason 2010 (FA pijaca, tracevi, trejdovi, draft i jos mnogo toga...)

                          ahaha

                          Smeshna ponuda.. &+I}\
                          Za ponudu chicaga sa noah-om bi vec bila druga pricha ovako samo cu posmatrati kako ova ponuda pada kao i ostale propale ponude nekih slepaca i pikova za NAJBOLJEG OFANZIVCA U LIGI h5g6k8

                          Comment


                          • Odg: NBA Offseason 2010 (FA pijaca, tracevi, trejdovi, draft i jos mnogo toga...)

                            Da, da, dacemo Deng-a i Noah-u i tako umesto 2 nadprosecna igraca imati jednog. +*@WT*48* *T_*@SR *T_*@SR *T_*@SR
                            Al' sto bi nam na centru igrao Scal to nije bitno kad je tu Carmelo. *T_*@SR *T_*@SR *T_*@SR

                            Bolju ponudu od ove NJ-a nece Denver dobiti. &+I}\
                            sigpic


                            "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

                            Comment


                            • Odg: NBA Offseason 2010 (FA pijaca, tracevi, trejdovi, draft i jos mnogo toga...)

                              Melo je u klasi Denga i Noah-e? &*#GI(]

                              aj da ne duzimo .. iz Denvera je stigao nezvanicni odgovor na ovu ponudu
                              [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=zDnXkFVEQ0Y[/youtube]

                              Comment


                              • Odg: NBA Offseason 2010 (FA pijaca, tracevi, trejdovi, draft i jos mnogo toga...)

                                Jesam ja rekao da je u njihovoj klasi? &%@5w8&*
                                Samo kazem zar je logicno dati 2 startera za jednog, kad za jednog od njih uopste nemas zamenu?!

                                P.S. Sad vidim sto si me pogresno razumeo, hteo sam da kazem 2 nadprosecna za jednog extra igraca, ali nekom magijom zaboravih da napisem. #%d*
                                sigpic


                                "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

                                Comment

                                Working...
                                X