Announcement

Collapse
No announcement yet.

ATP Monte Carlo 2021.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Bas su jadni novinari, jos ova kaze "you were requested" i ipak svi cute
    Ne znam zasto neki novinar, kad je vec video kakva je situacija, nije postavio neko od onih glupih pitanja...
    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

    sigpic

    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
    with experience.

    Comment


    • #47
      Jos sampion Majamija, jbt.. Mozda ga bojkotuju jer im je u finalu dobio njihovu nadu.

      Jesu li te konferencije online? Kako ni na poljskom nista..

      Comment


      • #48
        Ja mislim da jesu online, a ni meni nije jasno kako ni na poljskom niko nista da ga pita
        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

        sigpic

        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
        with experience.

        Comment


        • #49
          Zabranjena pitanja o nadulu i koroni

          Niko ne komentarise cicijev....hm...ispad?
          Wizard

          Comment


          • #50
            Kakav poen za kraj prvog seta 🥰
            sigpic

            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

            Comment


            • #51
              има ли неко стрим да гледам Нолета? или лајв стрим за плејер ВЛЦ за СК 1
              sigpic

              Comment


              • #52
                Originally posted by Žika View Post
                има ли неко стрим да гледам Нолета? или лајв стрим за плејер ВЛЦ за СК 1
                Zakasnio si
                Wizard

                Comment


                • #53
                  Kakav bjese onaj bhdl za 15:40 u zadnjeg gemu..

                  A mogli bi bez ovog rukovanja i grljenja sad kad im je vec korona eksplodirala u sred turnira.

                  Comment


                  • #54
                    Originally posted by Joker View Post
                    Kakav bjese onaj bhdl za 15:40 u zadnjeg gemu..

                    A mogli bi bez ovog rukovanja i grljenja sad kad im je vec korona eksplodirala u sred turnira.
                    Da, to je bio izuzetno inteligentan potez

                    Dobar je bio mec, iako je bilo jasno dace Djokovic da dobije sa 2:0, a i kad se uzme u obzir da je to prvi mec na sljaci, a Djokovicu prvi mec posle 2 meseca.
                    Sad da vidimo kako Nadal izgleda
                    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                    sigpic

                    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                    with experience.

                    Comment


                    • #55
                      Jel' samo nama u BiH (Sarajevo) Đoković nakon prvog gema nestao sa Sport Kluba i evo sad ni Nadala nema?

                      Comment


                      • #56
                        sigpic

                        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                        Comment


                        • #57
                          Prijatno me iznenadio Noloa sa ovom partijom. Bio je izrazito ubojit i oštar u udarcima što je znalo da škripi na šljaci. Kretanje perfektno, imaće svoje šanse na šljaci definitivno samo bez stvaranja sebi nepotrebnog pritiska.

                          Comment


                          • #58
                            Originally posted by DinoFC View Post
                            Prijatno me iznenadio Noloa sa ovom partijom. Bio je izrazito ubojit i oštar u udarcima što je znalo da škripi na šljaci. Kretanje perfektno, imaće svoje šanse na šljaci definitivno samo bez stvaranja sebi nepotrebnog pritiska.
                            Samo da ne rasturi ramena i laktove pred W, jer i ja vidim da se trudi biti ubojiti, da probija. Mada, Sinner je jako napadao, pa je i to razlog Novakove ostrine, udarci su mu uvijek jaci kad kontrira zestokim napadima. Ali svjestan je on da ce morati da doda snage udarcima ako misli napraviti nesto protiv Rafe odje.

                            Comment


                            • #59
                              To jeste jer on ipak na šljaci ulaže ekstra napor a odigraće turnira pofino a u zadnje 2 godine je imao tih za mene čudnih povreda kod njega. Sve su bile vezane za to istezanje mišića(stomaka, vrata, ramena) gdje on toliko pažljiv i gdje ne bi očekivao da se njemu dešavaju takvi tipovi povreda ali očito ima tu zamora materijala.

                              Baš sam vidio sliku početkom godine Novaka bez majice i očito je bilo da je nabacio mišića u gornjem dijelu tijela i da je uvidio da mu ipak fali malo na tom polju. Sigurno će mu i to pomoći.

                              I ja mislim da mu Sinner odgovara jer nije grinder i neće imati problema sa njim dokle bude igrao


                              EDIT: I da, odavno ga nisam vidio svježijeg i vidi se ogromno zadovoljstvo i olakšanje poslije AO i 311. Ima samopouzdanja i opušten je maksimalno.
                              Last edited by DinoFC; 14-04-21, 21:48.

                              Comment


                              • #60
                                I odma smor
                                Wizard

                                Comment

                                Working...
                                X