Announcement

Collapse
No announcement yet.

Hrana i piće

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by kronostime View Post
    Probao u mini pekari i veruj mi - posle treceg dana je lebac bio svez.
    Recept mi dao pekar.
    Svez kao da si ga sada ispekao?? Nemoguce.
    Ulje mnogo vise daje mekocu testu, margarin uzasno steze. Pricas sa takoreci ekspertom za razna testa

    No i nema veze, ubedjena sam da onaj lukac, kao i neka hemija daju taj paket kao da je izasla sada iz pekare. Uostalom jela sam i druge, nisu takvi.

    Sto se tice jagnjetine, najlepsa je ta ispod saca, ko ima mogucnosti, ko nema moze veoma slican efekat da postigne i iz rerne u zemljanom sudu sa poklopcem ili jos bolje u tucanom sa poklopcem koji je potrebno jos dodatno skoro hermeticki zatvoriti oko poklopca sa Al folijom (moze i koji krug oko samog suda da se uvije) i tako da se krcka vise sati..
    E sad tu ima zez sa strujom -.-
    sigpic

    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

    Comment


    • Originally posted by miloolja View Post
      Svez kao da si sada ispekao?? Nemoguce.
      Ulje mnogo vise daje mekocu testu, margarin uzasno steze. Pricas sa takoreci ekspertom za razna testa

      No i nema veze, ubedjena sam da onaj lukac, kao i neka hemija daju taj paket kao da je izasla sada iz pekare. Uostalom jela sam i druge, nisu takvi.

      Sto se tice jagnjetine, najlepsa je ta ispod saca, ko ima mogucnosti, ko nema moze veoma slican efekat da postigne i iz rerne u zemljanom sudu sa poklopcem ili jos bolje u tucanom sa poklopcem koji je potrebno jos dodatno skoro hermeticki zatvorti oko poklopca sa Al folijom (moze i koji krug oko samog suda da se uvije) i tako da se krcka vise sati..
      E sad tu ima zez sa strujom -.-
      Ispod saca je pecenje - zato sto ide zar ispod i preko istog i radi se na otvorenom.
      Za ovo sto ti pises resenje je Slow Cooker


      Ne trosi mnogo struje i idealan je za jela koja se dugo spremaju.
      "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
      Meša Selimović

      Comment


      • Ne svidja mi se slou kuker uostalom ne moze u njega da stane but, mada mozda postoje i veci
        sigpic

        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

        Comment


        • Originally posted by miloolja View Post
          Ne svidja mi se slou kuker uostalom ne moze u njega da stane but, mada mozda postoje i veci
          Uvaljaj but dan ranije u so, senf, suve zacine, beli luk i ruzmarin i ostavi da prenoci na hladnom - u frizideru, recimo.
          Sutradan UVECE: u AL foliju ili one kese za pecenje ubaci but uz dodatak secenog luka na listice, krompira i sargarepe na kriske i umotaju vise slojeva da ne ispusta vazduh ili tecnost. Stavi u dublji pleh, zagrej rernu na 1000 C i pusti celu noc da se "pece".
          Jos ako imas mladi kajmak ili urnebes kao prilog uz to - gosti ce te blagosiljati.
          "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
          Meša Selimović

          Comment


          • Originally posted by kronostime View Post
            Uvaljaj but dan ranije u so, senf, suve zacine, beli luk i ruzmarin i ostavi da prenoci na hladnom - u frizideru, recimo.
            Sutradan UVECE: u AL foliju ili one kese za pecenje ubaci but uz dodatak secenog luka na listice, krompira i sargarepe na kriske i umotaju vise slojeva da ne ispusta vazduh ili tecnost. Stavi u dublji pleh, zagrej rernu na 1000 C i pusti celu noc da se "pece".
            Jos ako imas mladi kajmak ili urnebes kao prilog uz to - gosti ce te blagosiljati.
            PS. But neka bude od planinskog a ne ravnicarskog janjeta tzv. cigaje.
            "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
            Meša Selimović

            Comment


            • Da predjemo i na nesto laganije:
              Ljudi, pocinje prolece!
              Ovih dana ce te imiati u izobilju izvore zdrave hrane: mlada kopriva, zelje, maslacak.... iskoristite to, pobogu.
              "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
              Meša Selimović

              Comment


              • Ivane, valja li ovaj recept iznad za janjet`nu?
                "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                Meša Selimović

                Comment


                • Originally posted by kronostime View Post
                  Ivane, valja li ovaj recept iznad za janjet`nu?
                  Dotukao si me sa ovom urnebes salatom,tu mi je suza krenula.

                  Comment


                  • Originally posted by Ivan_PG View Post
                    Dotukao si me sa ovom urnebes salatom,tu mi je suza krenula.
                    Jos ako ima mladog luka uz to - svi gresi su ti oprosteni i smatraj da si se pricestio.
                    "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                    Meša Selimović

                    Comment


                    • Originally posted by kronostime View Post
                      Uvaljaj but dan ranije u so, senf, suve zacine, beli luk i ruzmarin i ostavi da prenoci na hladnom - u frizideru, recimo.
                      Sutradan UVECE: u AL foliju ili one kese za pecenje ubaci but uz dodatak secenog luka na listice, krompira i sargarepe na kriske i umotaju vise slojeva da ne ispusta vazduh ili tecnost. Stavi u dublji pleh, zagrej rernu na 1000 C i pusti celu noc da se "pece".
                      Jos ako imas mladi kajmak ili urnebes kao prilog uz to - gosti ce te blagosiljati.
                      Moj recept za jagnjeci but ili plecku, iz rerne naravno, je sledeci...

                      Prvo napravim pastu u avanu od:
                      - b.luka
                      -svezeg ruznarina (vise)
                      -sveze majkine dusice (manje)
                      -soli
                      -limunovog soka
                      -malo narendane korice
                      -maslinovog

                      Kolicine su odokativne, kao kod svake prave kuvarice a zavise i od velicine/kolicine mesa.

                      Dobro se premaze jagnjetina sa svih strana ovom pastom, zareze nozem tu i tamo i ubaci u proreze malo i ostavi preko noci u frizideru, sasvim dovoljno.
                      Sutradan u pekacu od livenig gvozdja ili emajliranom ko kako ima, stavi iseceno povrce: sargarepa, krompir, crveni luk, nekoliko cenova belog, zacinim, dodam jos nekoliko celih grancica svezeg ruzmarina i majkine dusice, nauljim maslinovim, posolim, pobiberim, izmesam, preko stavim jagnjetinu, sipam pola case vode ili piva (mada pivo cesce koristim za pecenje spikovane svinjske plecke, ovde ponekad), poklopim i dobro Al folijim zatvorim oko sastava poklopca i pekaca, i pecem oko 5-6 sati na 150C.

                      Posle tog vremena izvadim iz rerne, iscedim tecnost, dodam malo te pecene sargarepe, crvenog i belog luka i u blenderu ili stapnim mikserom napravim sos. Savrsen je.

                      Meso vratim vrlo kratko, ako hocu koricu, a nije neophodno, moze da se presusi sto nije dobro, ali ko voli pecenije krompire njih moze da vrati na 20ak min.

                      Hranu NIKADA ne stavljati u Al foliju. Niti da se pece, niti da se kuva, niti da se samo pokrije, recimo neki ostaci u frizideru. Hemijske reakcije koje se stvaraju u dodiru sa raznom hranom nikako nisu dobre, unosi se Al u organizam koji je veoma stetan, pogotovu ako hrana sadrzi neku kiselinu. I bez nje je stetna.

                      Inace ja pecem ribu sa zacinima i povrcem tako sto napravim paketic u papiru za pecenje u rerni, dobro sve upakujem i dobijem savrsen obrok posle 30ak min.
                      Al foija no nooo

                      I da...jagnjetina sa Tare je naravno neuporediva sa ovom iz mesara.
                      sigpic

                      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                      Comment


                      • Sve je to dobro, al` jaretina ili janjetina spremljena na ovaj nacin je najbolja:

                        U unutrašnjost jagnjeta se stavi glineni sud, ćeramida ili kamen oblutak, a jagnje se sa sve kožom i vunom uvalja u glinu ili obično blato a zatim se sa svih strana zaspe žarom od bukovine ili cerovine. Janje se ne soli, vec se unutrasnjost premaze zacinskim biljem.

                        tzv. Hajducko janje poznato po Staroj Planini, Tari, Istocnoj Bosni i ostalim brdima. Jare, takodje, ulazi u izbor.

                        Ko je ovo probao - zna o cemu pricam.
                        "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                        Meša Selimović

                        Comment


                        • Zola, pre neki dan naletim na ovo, ko stvoreno za tebe

                          sigpic

                          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                          Comment


                          • Idealno!

                            Sve deluje jednostavno, a ukusno. Jedva čekam da probam nešto od ovoga.

                            Hvala.

                            p.s. Ovaj poslednji me možda najviše raduje. Njega ću verovatno prvog.
                            I LOVE HOUSE MUSIC!!

                            Comment


                            • Kakvu picu najvise volite?

                              Comment


                              • Comment

                                Working...
                                X