Announcement

Collapse
No announcement yet.

Hrana i piće

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Ganac View Post
    Ne znaš šta je dobro, zato tako i pišeš o hrani.
    Znam šta mi smeta, jedem slaninu ali ne u toj količini.
    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

    Comment


    • Losos uzet. Pršuta(domaća, poznavao svinju lično), pečenica, sudzuk, ruska, sve redno.

      Plazma torta i babini salašnjaci.

      Ko preživi, pričaće.
      I LOVE HOUSE MUSIC!!

      Comment


      • Originally posted by dekkard View Post
        Koji si sad pa ti?
        Spoiler
        Ako mi časi smrti postanu bliski,
        I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
        Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
        Nije umio da odstupi,
        Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
        Pao unapred, a ne unazad,
        I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
        Uračunato i u moj pad.

        Comment


        • Razgovor sa "naslednikom" kasno sinoc:
          - Cale, izjalovio nam se docek - zatvorila policija kafanu.
          - I?
          - Pa, doslo bi nas desetak ovde...
          - Hm, sinko, eno vam drugi stan, a dizem te sabajle za nabavku.
          - Kakvu nabavku?
          - Valjda cete nesto i da jedete, osim sto cete da cedite pivo, tekilu i guaranu celu noc i da mi mamurni bauljate po vatrenoj liniji?
          - Ono jes`.
          Jutros:
          - Zvrn, zvrn... Gorane, ledjendo medju mesarima - pali resetku i peci mi 3Kg cevapa, baci jedno desetak stapica raznjica u slanini i jedno po kila adidas slanine, al` da bude `rskava....
          - Opet klinac pravi zurku kuci?
          - Vidis kako znas, a i lepinje da budu res.
          - Nema problema, nego - stigle mi iz Mackata dimljene pecenice, biftek odimljen k`o dusa za uz rakiju i sjenicki....
          - Pakuj, sta pitas!

          Sinak se pridize i gleda me blagotelecim pogledom kako rolujem meso, a i wannabe snajka se cuje "otud" iz sobe "Sta to mirise?".
          - Rostilj, snajka, rostilj.
          - Kad pre? A je l` mogu da uzmem malo?
          - Ako snajka, valja se. Sinko, uzimaj kola, teraj ih na pranje i usisavanje posto si sinoc stoku vozio sudeci po blatu (nista licno snajka) i uzmi u povratku pice sto vam treba za veceras.

          Eh, patrijarhat je, jos uvek, neprevazidjen.
          "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
          Meša Selimović

          Comment


          • Losos otišao. Hteli smo da ostavimo nešto i za sutra, ali nije nam se dalo.

            Kakva perverzija od ribe...
            I LOVE HOUSE MUSIC!!

            Comment


            • Originally posted by Powerslave View Post
              Ma zajebi, Domino's, Papa John's, Little Caesar, Pizza Hut i ostale... Mada volim ja Domino's I Little Caesar's Pizza....eee tu je drzava NY broj jedan Zbog NYC i Upstate NY. Male picerije koje su porodicni biznis vec decenijama.. a tako i izgledaju jer nista nisu mijenjali jos od kako su otvorili

              Izbor je bas veliki, pa se lako nadje mjesto koje je po tvom ukusu. E onda kad i oni ukapiraju da tu jedes svako malo odma ti daju 15-20% popusta i cascavaju te svaki put kad svratis
              Da, to je prava stvar. Kontam uglavnom osnovane od strane Italijanskih doseljenika.
              A i glupo bi bilo da tamo ne možeš naći šta ti odgovara

              Prebacih se ovde, taman neke preporuke da ostavim za pizzu u Nišu.

              Što se restorana tiče, Una Volta je restorančić s prijatnom atmosferom i verovatno najboljom pizzom u gradu. Generalno im je kvalitet hrane vrhunski, spremaju i paste, ribu.. ali su zato i najskuplji od svih gde sam bio
              Pored njih tu je i dobri stari Kaktus koji već tri decenije drži visok kvalitet

              Od fast food tipova, Buy & Bye mi je neprikosnoven i apsolutni je best buy. Bolja pizza od većine, a ubedljivo najjeftiniji. Problem kod njih je što pizzu možete da nađete do 19h, jer su im ciljna grupa osnovci i srednjoškolci (osnovna i 4 srednje škole u krugu od 50m). Dostavu rade i do osam-devet.
              Što se većih lanaca tiče, jedino me Night 'n' Day viđa, uglavnom kad se vraćam iz grada. Što im je i najveća prednost, otvoreni su 24/7 (i za dostavu), na ulazu u Kalču često imaju gužvu i u 3, 4 ujutru a i fino je mesto. Mada više volim da ubijem palačinku s kremom i plazmom kod njih, stvarno ne štede na njima

              Kad smo kod dostave, ona nekako najviše varira, zadnja baš baš dobra koju sam jeo je bila iz Papa Lui, zadnja 3 puta sam kod njih naručivao i svaki put je bila jednako dobra
              Spoiler


              Domaće varijante su uglavnom meh, ali ćale zna baš dobro da ih napravi (uključujući testo), a ono što ih odvaja je da ih pravimo kad imamo više vrsti pečuraka. Vrganj pre svih. Ljudi moji kakav on poseban šmek da pizzi, perverzija. Baš druga liga u odnosu na klasične šampinjone.. obavezno probajte s njima ako nekad sami pravite, ne moraju oni isključivo, pomešajte ih sa šampinjonima slobodno, opet će biti jedan potpuno drugačiji ukus.
              A i plus obožavam da jedem hranu dok je vrela. Ne vruća, vrela.

              Comment


              • Ja obozavam pizzu. Ne bi mogao da jedem svaki dan, ali pet dana nedeljno, bez problema

                Aj sad neki top 3 bi bile: chicken bacon ranch, chicken alfredo i philly cheese steak pizza(no peppers )


                Odje su po nekom pravilu, najbolja mjesta za brzu hranu ili pizzu ona koja izgledaju kao rusevine ili "hole in the wall" kako ih odje zovu Ako "restoran" izgleda kao da si usao u kafanu na zeljeznickoj stanici, to je to... tu je hrana provjereno dobra

                Obicno su takva mjesta poznata po svom specijalitetu i tu odes prvi put po necijoj preporuci da probas to nesto sto nema niko drugi I onda pocnes tu da ides redovno i stalno jedes to isto

                Napr. ima odje jedan fast food koji cuven po svojim dirty dogs-ima. Imaju oni komplet meni i cuo sam da im je dobra hrana ali ja evo vec godinama samo hot dog narucujem Spakuj mi 6 komada i vidimo se... ne interesuje me sta jos imas u ponudi

                new-way-lunch.jpg

                Stvarno nidje bolje nisam nasao. Jos narucis i cheese fries uz to, koka kolu i zavrsio si posa'


                U ove popularne fast food trovacnice bas slabo svracem. Mc Donalds ne bi jeo ni da oni meni plate, Burger King, KFC, Taco Bell... isto tako. Svratim po nekad u Five Guys i Arby's. A&W je ubjedljivo najbolji kad su u pitanju burgeri.. e tu bi bas mogao da jedem svaki dan

                Od lanaca restorana, Applebee's i IHop su mi bas super. Ima ih bas svudje i to mi je stajaliste kad god nedje putujem I Dunkin' Donuts bogami obavezno

                Bas se zdravo hranim

                Comment


                • Originally posted by Powerslave View Post
                  Bas se zdravo hranim

                  Comment


                  • Comment


                    • Oplevih zacinaru danas: kupio od svega kandiranog sto imaju, zrnevlje i zacine - bice dobra zima.
                      "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                      Meša Selimović

                      Comment


                      • Pojedoh g*vna za onu pricu sinoc... evo me u KFC
                        Mada, nisam bio toliko dugo da sam zaboravio meni

                        Comment


                        • IMG_20180106_225248.jpg

                          Punjeni pileći file i rolovani file
                          Plećka
                          I nekakvi punjeni ombuo
                          Naravno pečena krtola je obavezna.

                          "I love to speak with Leonard
                          He’s a sportsman and a shepherd
                          He’s a lazy bastard
                          Living in a suit ."
                          Leonard Cohen

                          Comment


                          • kolacici.jpg

                            Spoiler
                            250g brasna

                            250g secera

                            250ml vode

                            65g kakao

                            jedna kasika praska za pecivo

                            jedna kasika soli

                            jedna kasika vanile

                            pola solje cokolade, u sitnim komadima

                            i naravno 250ml ulja od kanabisa


                            Zagrijete rernu na 180C. Brasno, secer, kakao, prasak za pecivo i so dobro izmijesate. Zatim u tu zdjelu dodate vodu, vanilu i ulje naravno, dobro izmijesajte i onda dodajte komadice cokolade. Pleh podmazite cime vam volja, ja preferiram sprej ali moze i puter. Pecite na 180C jedno pola sata. Ostavite da se ohladi Prijatno!
                            Last edited by powerslave; 07-01-18, 06:54.

                            Comment


                            • Ahh, ove najvise volim da jedem

                              Comment


                              • Originally posted by Powerslave View Post
                                [ATTACH=CONFIG]15638[/ATTACH]

                                Spoiler
                                250g brasna

                                250g secera

                                250ml vode

                                65g kakao

                                jedna kasika praska za pecivo

                                jedna kasika soli

                                jedna kasika vanile

                                pola solje cokolade, u sitnim komadima

                                i naravno 250ml ulja od kanabisa


                                Zagrijete rernu na 180C. Brasno, secer, kakao, prasak za pecivo i so dobro izmijesate. Zatim u tu zdjelu dodate vodu, vanilu i ulje naravno, dobro izmijesajte i onda dodajte komadice cokolade. Pleh podmazite cime vam volja, ja preferiram sprej ali moze i puter. Pecite na 180C jedno pola sata. Ostavite da se ohladi Prijatno!
                                Brownies... javlja mi se da koristiš i secret ingredient
                                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                                Comment

                                Working...
                                X