Announcement

Collapse
No announcement yet.

Hrana i piće

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • A zamisli tek ovo, kod mene u selu ima jedan covek koji prvi dan slave posti a drugi dan mrsi

    Comment


    • Originally posted by Indigo View Post
      Ja gluplju stvar u zivotu od posta nisam video. Potpuna besmislica. Ne znam samo koji su mi gori, oni sto poste 6, 7 nedelja ili oni divljaci sto ne mogu dan izdrzati pa im isti prodje u kukanju, cekajuci 12 sati da se omrse.
      Зашто имаш проблем с људима који посте 6-7 недеља?

      Comment


      • Da zanemarimo religijski aspekt post je jako dobar za zdravlje,ocisti se organizam.Pogotovo onaj proljecni,nakon zimskog zderanja.

        Comment


        • A u moje selo, komšija slavi Sv Nikolu (koji pada u vrijeme posta, ), e oni poste dan pred slavu a mrse se na dan slave.


          Ja postim svaki petak.

          "I love to speak with Leonard
          He’s a sportsman and a shepherd
          He’s a lazy bastard
          Living in a suit ."
          Leonard Cohen

          Comment


          • A nije tesko postit u danasnje vrijeme,ima svega u izobilju.To je nekad bilo zajebano,kad su ljudi postili na hljebu i vodi.

            Comment


            • Originally posted by Bane je View Post
              Ali nije posna.
              Nemas 100% ciste proizvode koji su pristupacne cene, nazalost. Ova Menaz ne sadrzi mleko, ali moze da sadrzi tragove mleka...valjda zbog proizvodnje mrsnih proizvoda. Tek ti tzv. na meru su sumnjivi, dok su oni cisti proizvodi preskupi, po pravilu uvozni. Koja je tek nocna mora za ljude koji su alergicni na kikiriki...nema gde ih nema u tragovima.

              I prestanite sa salama na Oljin racun...zauzeta je odaaaavnooo

              tt
              sigpic

              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

              Comment


              • Originally posted by Победа View Post
                Зашто имаш проблем с људима који посте 6-7 недеља?
                Imam, jer je to besmisleno I usko religijski vezano za ciscenje od greha putem izbacivanja masne hrane sto je jos besmislenije.

                - e ukrao sam novcanik.
                - nema veze, 3 nedelje izbegavaj slaninu, jedi bistru supu i kuvani krompir. Bog ce ti odmah oprostiti.

                Jos gori su mi ovi sto poste na ribi, zamisli tek tog besmisla
                There's something wrong with me chemically
                Something wrong with me inherently
                The wrong mix in the wrong genes
                I reached the wrong ends by the wrong means
                It was the wrong plan
                In the wrong hands
                With the wrong theory for the wrong man
                The wrong lies, on the wrong vibes
                The wrong questions with the wrong replies

                Comment


                • A misli, a dela, a alkohol, a telesna uzivanja, rasprave, svadje, nerviranja (psovanja) u saobracaju recimo...

                  I napraviste od ove teme...sta, sta...?

                  tt
                  sigpic

                  Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                  But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                  Comment


                  • Originally posted by miloolja View Post
                    A misli, a dela, a alkohol, a telesna uzivanja, rasprave, svadje, nerviranja u saobracaju recimo...

                    I napraviste od ove teme...sta, sta...?

                    tt
                    A jbg

                    Evo sutra u znak iskupljenja slikacu se kako jedem gulas

                    EDIT: mozda bacim I recept, ali ja to sve otprilike.
                    There's something wrong with me chemically
                    Something wrong with me inherently
                    The wrong mix in the wrong genes
                    I reached the wrong ends by the wrong means
                    It was the wrong plan
                    In the wrong hands
                    With the wrong theory for the wrong man
                    The wrong lies, on the wrong vibes
                    The wrong questions with the wrong replies

                    Comment


                    • Originally posted by Indigo View Post
                      Imam, jer je to besmisleno I usko religijski vezano za ciscenje od greha putem izbacivanja masne hrane sto je jos besmislenije.

                      - e ukrao sam novcanik.
                      - nema veze, 3 nedelje izbegavaj slaninu, jedi bistru supu i kuvani krompir. Bog ce ti odmah oprostiti.

                      Jos gori su mi ovi sto poste na ribi, zamisli tek tog besmisla
                      Ти си због овог примера с новчаником генерализовао све људе који посте из неких њихових разлога.

                      Мени је управо бесмислено ово што ти радиш, свако има неки свој разлог зашто нешто ради. Ако ће се неко осећати боље после поста, а притом теби не шкоди, не видим разлог зашто би те тај неко нервирао.

                      Comment


                      • Ja volim na slavu da se najedem dimljenog krapa(sarana).Nista ljepse nema,zajebi ti brancine,orade,losose,hobotnice,...Krap je zakon ali samo ovaj iz Skadarskog jezera,one tovljene masne ne mogu ocima da gledam.

                        Comment


                        • Eeee kad rece Skadarsko. Jedno leto sa drustvom 23 dana na moru CG (krvavo smo radili za toliko dana) i otisli do jezera, ne secam se odakle, jer nam je baza bila svuda. Restoran Pelikan u Virpazaru i matori gazda Toman Zec, koliko se secam... pun prica i anegdota, koji vozi barku sa turistima po jezeru, a posle kod njega na klopu... na meniju jegulja i pastrmka u kiselom mleku, onom vasem domacem. Bokte
                          Jedan od onih dana koji se pamte.....nas desetak...

                          tt
                          sigpic

                          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                          Comment


                          • Originally posted by Победа View Post
                            Ти си због овог примера с новчаником генерализовао све људе који посте из неких њихових разлога.

                            Мени је управо бесмислено ово што ти радиш, свако има неки свој разлог зашто нешто ради. Ако ће се неко осећати боље после поста, а притом теби не шкоди, не видим разлог зашто би те тај неко нервирао.
                            Ma nemam ja nista protiv. Svako moze da radi sta hoce, cak nigde nisam napisao da me nerviraju ako pazljivo procitas.
                            Da je besmisleno, to svakako, bez sumnje.
                            Treba da bude jasno da ja ciljam samo na funkciju i ulogu tog posta a ne na neciji nacin ishrane, uobicajeni nacin, pa makar se sastojao od belih rada i ovsenih pahuljica ako toj osobi to odgovara.

                            Vecina ljudi to radi iz verskih ubedjenja, a uopste nisu upoznati sa sustinom i ciljem posta. Vecina misli da se ciste duh i telo putem nesto zdravije ishrane a ostale bitnije stvari su zapostavljenje.
                            Ovo je religija vec pa ne bih dalje.
                            There's something wrong with me chemically
                            Something wrong with me inherently
                            The wrong mix in the wrong genes
                            I reached the wrong ends by the wrong means
                            It was the wrong plan
                            In the wrong hands
                            With the wrong theory for the wrong man
                            The wrong lies, on the wrong vibes
                            The wrong questions with the wrong replies

                            Comment


                            • Originally posted by miloolja View Post
                              na meniju jegulja i pastrmka u kiselom mleku
                              tt
                              Nisam probao tu kombinaciju,mora da je dobro cim ti kazes iako mi ne zvuci nesto previse primamljivo.

                              Comment


                              • Pa to su razlicita jela...ne razumem...
                                Jegulja i...pastrmka u domacem kiselom mleku.

                                tt
                                sigpic

                                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                                Comment

                                Working...
                                X