Announcement

Collapse
No announcement yet.

WTA Tour

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: WTA Tour

    Juce sam na kratko bio na WTA sajtu i video da su stavili njen odnos pobeda i poraza u karijeri.. mislio sam da je samo najava za mec ali sam se bas iznenadio kada su igracice posle pocele da se okupljaju na terenu

    Elena Dementieva shocked the tennis world Friday when she announced that she would be retiring from tennis.

    The surprise announcement came straight after her final professional match against Italian Francesca Schiavone in which she lost, 6-4 6-2. It was her final match of the round-robin stage at the Khalifa Tennis Complex in Doha, Qatar. She did not manage to qualify for the semifinals.

    "I would like to thank all the people around the world for supporting me," the former world No. 3 said. "I'm so emotional and it's so hard to say goodbye. I am going to miss you so much."

    Earlier in the year the Russian won her last two tournaments at the Medibank International in Sydney in January (in which she defeated Serena Williams) and at the Paris Open in February. Her last WTA Tour final came this year in Tokyo, where she lost to Caroline Wozniacki.

    While Dementieva was making her speech, her fellow tennis rivals came out on court to show their support, with some players and the Russian's mother turning on the waterworks.

    “She has been one of the players I grew up with playing in juniors,” Kim Clijsters said. “She has been one of the most professional players, one of the nicest girls on the court.”

    Stacey Allaster, the chairman of the WTA Tour, added, "Elena has been a champion and consummate professional on and off the court throughout her career."

    "She has also been a catalyst for the growth of the sport in Russia and around the world. We will miss her and wish her the best of luck."

    Dementieva was always considered one of the best WTA players never to win a Grand Slam. She reached two Grand Slam finals—the French and US Open, both in 2004. She has 16 career titles, including a 2008 Olympic gold medal. She was also a Fed Cup winner with Russia in 2005.

    Dementieva turned professional in 1998 and won her first WTA event five years later at Amelia Island against Lindsay Davenport in 2003. She managed to accumulate $14,117,437 in prize money, which ranks 13th on the all-time list.

    This was Dementieva’s 10th appearance at the prestigious year-end tournament.
    Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

    sigpic

    Comment


    • Re: WTA Tour

      [quote author=Vladan link=topic=2558.msg185547#msg185547 date=1288381385]

      Jelena lagano izgubila od Azarenke 6:4;6:1.Ima dosta vremena da se odmori,zalijeci povrede,spremi za novu sezonu
      [/quote]

      ..i da objasni mami da je već velika devojčica i da ne mora da je prati gde god ide..
      a kad mama počne da pije vodu posle svakog poena.. #%d*
      čak se i reditelj ES juče sprdao sa tim..
      Originally posted by gokara
      Valjda ćemo dočekati dan da kloniraju Federera pa da možemo da ne gasimo televizore kad igraju svi koji nisu Federer i uživamo u meču Federer-Federer.

      Comment


      • Re: WTA Tour

        7-6 za Kim , hajmo jos jedan
        https://www.youtube.com/watch?v=U2wI197Vvg4 <3

        Comment


        • Re: WTA Tour

          Ove tri zajedno nemaju iskustvo na velikim mecevima koje je nakupila Klajsters i tesko ce joj neko uzeti titulu
          Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

          sigpic

          Comment


          • Re: WTA Tour

            7-6 , 6-1 , bravo Kim , sutra do titule ;) ;)
            https://www.youtube.com/watch?v=U2wI197Vvg4 <3

            Comment


            • Re: WTA Tour

              Bravo Kim,nadam se da ipak nece do titule,nego da ce je osvojiti Zvonareva h5g6k8
              sigpic

              Comment


              • Re: WTA Tour

                Kako mi Zvonareva ovako ozbiljna i fokusirana malo smjesno izgleda p%8@........poslije jako dugog prvog gema odmah i brejk ..........c` moooooooon &amp;^@4( Caroline &amp;^@4(
                Shànghǎi 2005

                Comment


                • Re: WTA Tour

                  oprosti Sojicu, meni je Karolina tako slatka i draga, ali nikako ne mogu da je zamislim kao pravu šampionku klase Henin,Klijsters, a da ne idem dalje do Graf ili Navratilove..
                  ne sumnjam da će pošto sa 20 već drugi put igra završni turnir još dugo biti u vrhu.. a ja ću se svojski truditi da me razuveri..
                  Originally posted by gokara
                  Valjda ćemo dočekati dan da kloniraju Federera pa da možemo da ne gasimo televizore kad igraju svi koji nisu Federer i uživamo u meču Federer-Federer.

                  Comment


                  • Re: WTA Tour

                    ma naravno da je daleko jos od njih a i po nacinu igre to je mnogo daleko ali mi je cura pravo draga jer sam je pratio dok jos nije bila ni medju prvih 100. pa mi ovo br. 1 bas godi mada to nisam ocekivao tada ali sam tipovao za ovu godinu nju ili JJ jer su mi nekako jako slicne .......i netreba ti to oprosti udri s neba pa u rebra......
                    Shànghǎi 2005

                    Comment


                    • Re: WTA Tour

                      [quote author=jagodica link=topic=2558.msg186200#msg186200 date=1288457621]
                      oprosti Sojicu, meni je Karolina tako slatka i draga, ali nikako ne mogu da je zamislim kao pravu šampionku klase Henin,Klijsters, a da ne idem dalje do Graf ili Navratilove..
                      ne sumnjam da će pošto sa 20 već drugi put igra završni turnir još dugo biti u vrhu.. a ja ću se svojski truditi da me razuveri..
                      [/quote]

                      Nadam se da ce sjutra titula ipak pripasti Kim Tesko da bilo koju od danasnjih teniserki mogu svrstati u klasu Henin, Clijsters Inace mi je veoma zao sto Elena ode..

                      Ps. Potrudicu se da i ovdje koliko - toliko budem aktivna
                      Mistakes make us who we are.

                      Comment


                      • Re: WTA Tour

                        Gospodjice Otrovna napokon da dodjte i u ove krajeve [0)-* h5g6k8
                        Ma nema sanse da Karo bude ta klasa,ali po meni su sestre ipak kategorija vise i od Belgijanki @(*6sd$%
                        sigpic

                        Comment


                        • Re: WTA Tour

                          [quote author=Vladan link=topic=2558.msg186210#msg186210 date=1288458339]
                          Gospodjice Otrovna napokon da dodjte i u ove krajeve [0)-* h5g6k8
                          Ma nema sanse da Karo bude ta klasa,ali po meni su sestre ipak kategorija vise i od Belgijanki @(*6sd$%
                          [/quote]

                          Konacno :8-[/
                          Po mom misljenju nisu jos uvijek, ali ok Pratis li ti jos Motogp?
                          Mistakes make us who we are.

                          Comment


                          • Re: WTA Tour

                            zna li neko pravila,koliko puta trener može da savetuje igračicu u toku meča?
                            ili ne postoji ograničenje?
                            ja mislim da bi Karolinin tata trebao stalno da sedi pored nje.. #%d*

                            c&#039;mon Vera.. *#AI&amp;D
                            Originally posted by gokara
                            Valjda ćemo dočekati dan da kloniraju Federera pa da možemo da ne gasimo televizore kad igraju svi koji nisu Federer i uživamo u meču Federer-Federer.

                            Comment


                            • Re: WTA Tour

                              [quote author=Miss Poison link=topic=2558.msg186216#msg186216 date=1288458539]
                              Konacno :8-[/
                              Po mom misljenju nisu jos uvijek, ali ok Pratis li ti jos Motogp?
                              [/quote]
                              Ispratim Moto GP trku uglavnom,nekad direktno,nekad u snimku,ali ispratim,ne i one druge dvije kategorije @(*6sd$%
                              Za koga navijas u tenisu?
                              [quote author=jagodica link=topic=2558.msg186219#msg186219 date=1288458679]
                              zna li neko pravila,koliko puta trener može da savetuje igračicu u toku meča?
                              ili ne postoji ograničenje?
                              ja mislim da bi Karolinin tata trebao stalno da sedi pored nje.. #%d*

                              c&#039;mon Vera.. *#AI&amp;D
                              [/quote]
                              E vidis to bi i mene intersovalo (%fsd%&amp;j
                              Toni Nadal-u ne smije nista da kaze $#^%RT
                              sigpic

                              Comment


                              • Re: WTA Tour

                                Ma Vladan je expert za MotoGP &amp;*#GI(] &amp;*#GI(] Karolina nikada nece moci da bude kao Klajsters,Enan,i sestre Wiliams.Retko ko ce to moci.Sarapova je to mogla ali je zbog povrede veoma pala na listi.Vidim da je sada u TOP20 ali je propustila veliku sansu da vlada WTA tourom @(*6sd$%
                                Dreams are coming true.


                                Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

                                Comment

                                Working...
                                X