Announcement

Collapse
No announcement yet.

WTA Tour

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Bravo Venus!

    Comment


    • uradjen je zreb za IStanbul:

      Beyond The Baseline ‏@SI_BTBaseline
      #WTA Champs Draw: Red Group: Azarenka, Serena, Kerber, Li . White Group: Sharapova, Radwanska, Kvitova, Errani.
      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

      sigpic

      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
      with experience.

      Comment


      • Comment


        • Originally posted by bojanaBG View Post
          uradjen je zreb za IStanbul:
          Opet ona i Azarenka! Po koji put ove sezone!
          Msm da ce Serena izgubiti jedan mec od nje!

          Comment


          • Čestitke za Venus!!! Baš mi je drago!

            @Jigsaw92

            Bolje da izgubi u grupnoj fazi

            A ovo će im biti 5. meč ove sezone (4-0 za Serenu, koja ima jedini poraz od Kerber u 1/4 Sinsinatija, dok sa Li još nije igrala ove sezone(5-1 ukupno)).

            Comment


            • Sutra na programu Radwanska-Kvitova, Serena-Kerber i Maria-Errani

              Comment


              • Kako se raspala ova Kvitova.

                Comment


                • Ajde Serena!

                  Comment


                  • Originally posted by Jigsaw92 View Post
                    Kako se raspala ova Kvitova.
                    A prosle godine na zavrsnom joj niko nista nije mogao Tuzno je bilo gledati je danas

                    Krecu Serena i Kerber...videcemo kako je raspolozena Serena
                    sigpic

                    Comment


                    • Ocaj..

                      Comment


                      • Ubedljivo, ali Serena nista posebno danas, mora bolje!

                        Comment


                        • Posle Sereninog meča miriše na Vikinu pobedu... Valjda će Serena podići igru u naredna dva meča

                          Comment


                          • Originally posted by earthSRB View Post
                            Posle Sereninog meča miriše na Vikinu pobedu... Valjda će Serena podići igru u naredna dva meča
                            Ja kad sam video s kim je Serea u grupi rekao sam da sigurno gubi jedan mec od Azarenke ;) Jednostavno previse meceva izmedju njih dve ove sezone i malo je ne moguce da Serena opet pobedi.. Mada videcemo, sa Serenom se nikad ne znam.. Ipak joj je ovo prvi mec jos od USO. ;)

                            Comment


                            • Kvitova je odustala od turnira, pa cemo u nastavku turnira gledati Sam Stosur

                              Comment


                              • Prvi dan završnog turnira je prošao tiho, bez neizvjesnih i kvalitetnih mečeva. Rutinske pobjede za Radwansku, Williams i Sharapovu u dva seta. Protivnicama su prepustile po 5 gemova. Najlošiju partiju pružila nam je Kvitova, koja je poražena u dvorani nakon dvije godine. Agresivna igra nije donosila željeni rezultat protiv najbolje defanzive na svijetu. Na svaki viner je vezala 3 greške i u takvom ritmu nije imala nikakvu šansu. Kerber je bila nešto bolja, pa se dobro držala u prvom setu, ali je koncentracija popustila u najgorem mogućem trenutku. Izgubila je servis u 10. gemu prvog seta, a u ostatku meča je uspjela osvojiti još samo jedan. Najveći otpor svojoj protivnici je pružila Sara Errani, koja je još jednom pokazala koliko srce ima. U meč je ušla svjesna da se ne može nadigravati sa Sharapovom u svom standardnom ritmu, pa je podigla intenzitet igre i kretanja. Sve je stizala, a broj grešaka na drugoj strani se vrtoglavo povećavao. Rezultat takve igre je bila nervozna Maria Sharapova, kojoj još jednom pomaže Thomas Hogstedt koji joj savjetuje nešto sigurniju igru i uvjerava je da Italijanka neće dugo izdržati u takvom ritmu. Bio je upravu, a Errani je posustala već u sljedećem gemu. Do kraja meča je osvojila još tri gema i pokojeg navijača. Takva strast prema igri ne može proći neprimjećeno. Pravo osvježenje!

                                Danas na programu imamo tri nova meča. Serena Williams će u svom drugom meču pokušati obezbjediti polufinale. Današnja protivnica je Li Na. Apsolutno je nemoguće predvidjeti sta nam je Kineskinja pripremila za ovaj turnir. Iza sebe ima prosječnu sezonu, pa je odlučila naći novog trenera-Carlos Rodrigueza, kojeg je jako čudno vidjeti na tribinama, a da pri tome na terenu nije neponovljiva Justine Henin! Njegov zadatak je izbacivanje nerezonskih udaraca, produžavanje relija, i korekcija servisa. Pomaci su već vidljivi. U teoriji Li ima oružja da se suprotstavi velikoj šampionki. Rano hvatanje loptice oduzima vrijeme Sereni za namještanje na udarce. Uglovi u udarcima Serenu mogu natjerati na više trčanja naprijed-nazad. Ali u praksi to ide dosta teže, pa je do sada upisala samo jednu pobjedu, četiri osvojena seta i par Tie-Breakova. Forma, kvalitet, historija i činjenica da igra svoj drugi meč na turniru postavljaju Serenu kao velikog favorita. Svejedno bismo mogli gledati jako kvalitetan meč, sa jako puno vinera.

                                Svoj turnir počinje i prvi reket svijeta, Victorija Azarenka. Poslije US Opena je u fenomenalnoj formi. U seriji je od 13 pobjeda, 26 osvojenih setova, a da pri tome protivnicama nije dozvolila da osvoje više od četiri gema posetu. Igra neodoljivo podsjeća na početak sezone. Angelique Kerber jučer nije pokazala niti jedno oružje kojim bi mogla nauditi Bjeloruskinji, pa je nastavak niza sasvim izvjesan.

                                Agnieszka Radwanska danas igra još jedan meč protiv izuzetno agresivne protivnice. Maria Sharapova je, za razliku od Kvitove, u stanju kontrolisati svoju agresivnost, pa ćemo gledati dosta atraktivniji meč od jučerašnjeg. Sharapova je dosta uspješnija u međusobnim duelima i vodi 7-2. Mislim da joj ova podloga, koja je nešto sporija od očekivanog, izuzetno odgovara. Daje joj dovoljno vremena za namještanje na razorne udarce, a pomaže joj i u defanzivi. Aga nema pravi odgovor na kontrolisanu agresivnost, pa će danas vjerovatno zaigrati nešto agresivnije, a u takvoj igri se ne snalazi baš najbolje. Stoga je Maria veliki favorit. Duel odlične ofanzive i defanzive je uvijek zanimljivo pogledati. A kada su u pitanju žene, taj posao najbolje rade upravo ove djevojke.

                                Comment

                                Working...
                                X