Announcement

Collapse
No announcement yet.

WTA Tour

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Evo i prvog polufinala za Anu ove godine,na kraju izgleda rutinski,ali je u drugom setu bilo dosta muke.PObjeda je najvaznija,a i bilo je odlicnih relija,Lucic je pokazala zasto se mnogo od nje ocekivalo i kakve udarce ima
    sigpic

    Comment


    • Videla sam samo kraj i statistiku.
      Ana je imala samo 6 vinera i 54% ubačenog prvog
      sigpic

      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

      Comment


      • Slaba je to statistika ali mi je drago da je Ana u polufinalu. Oce li vise uci u finale jbt?
        Igrace protiv Hantuchove a tu msm da ima slabe sasne.. Ipak je Hantuchova trenutno u boljoj formi..

        Comment


        • Woznjacki ce osvojiti ovaj turnir. Ali to nece biti nista posebno.

          Comment


          • Originally posted by Boda View Post
            Woznjacki ce osvojiti ovaj turnir. Ali to nece biti nista posebno.
            Taj turnir i nije nesto jak gde igra Karolina.. U Danskoj neki slab je i novcano i statusno..

            Comment


            • OOP za Birmingam:

              Centre Court (from 12.00hrs)
              1. Daniela Hantuchova vs. Ana Ivanovic
              2. Sabine Lisicki vs. Peng Shuai

              OOP za Kopenhagen:

              Centre Court (from 14.00hrs)
              1. Lucie Safarova vs. Petra Martic
              2. Caroline Wozniacki vs. Mona Barthel (NB 16.30hrs)

              I koliko vidim ES bi trebalo sutra isto da prenosi Birmingam
              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

              sigpic

              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
              with experience.

              Comment


              • Samo mi recite da ce Eastbourn prenositi od 1 kola i sve ce biti dobro.

                Comment


                • Počinje Anči-Hantuhova na ES2.

                  EDIT: Zaboravite da sam vam bilo šta rekla
                  Last edited by miloolja; 11-06-11, 12:40.
                  sigpic

                  Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                  But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                  Comment


                  • koliko oscilacija ane ivanovic 3 duple greske u gemu a prije toga nije iskoristila tri brejk lopte
                    "When I was young, I never wanted to leave the court until I got things exactly correct. My dream was to become a pro."-Larry Bird

                    "Da budale svijetle ja bi bio zvjezda danica".

                    Comment


                    • Mnogo oscilacija,ali najvaznije je da je dosla do seta,moglo je to mnogo brze,ali da ne cjepidlacim
                      sigpic

                      Comment


                      • Ne cepidlačim ni ja, samo da nas ne muči ovoliko i da na kraju pobedi, naravno.
                        sigpic

                        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                        Comment


                        • Pa koliko joj je sansi potrebno da bi dosla do brejka,posto ocigledno ne moze da zadrzi svoj servis
                          Deja vu bojim se...
                          sigpic

                          Comment


                          • Evo zreba! Serena protiv Pironkove ako nju prodje ide na Zvonarevu Venus protiv Petkovic, a Ana protiv Gerges a ako prdju Venus i Ana u 2 kolu. Mnogo dobri mecevi za 1 kolo, bice steta ako ne bude prenosa
                            http://www.wtatennis.com/SEWTATour-A...11/710/MDS.pdf

                            Comment


                            • Prenosi ES Eastbourne ;)
                              http://tv.sb.eurosport.com/tvschedule.shtml
                              sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by Vladan View Post
                                Pa da ali tek od budjavog 3 kola.

                                Comment

                                Working...
                                X