Announcement

Collapse
No announcement yet.

Wimbledon 2016.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mislim da su sutra malo preterali sa dublovima van dva glavna terena, dok se na manjim igraju neki strasni juniorski mecevi. Danilovic na terenu 9 igra sa Jastremskom, devojcicom rodjenom 2000. koja je u martu postala cetvrta igracica svoje generacije sa pro titulom, ali prva koja je umesto turnira vrednog 10,000$ osvojila onaj od 25,000$, prosavsi kvalifikacije. To bi svakako trebalo pogledati da su bile na terenu pod kamerama, a pre njih na istom igra i Feliks

    Geoffrey Blancaneaux i Kecmanovic igraju prvi mec na terenu 16, to ce biti prenoseno, a posle njih dvojice igra Potapova. 17 je takodje pokriven kamerom, tu krece Cicipas pa onda strasan duel Anisimove i Liu, tu ima da prsti
    Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

    sigpic

    Comment


    • Originally posted by Ivan_pg View Post
      Pustite vise price oko terena,da su mu dali u cetvrtfinale protiv Raonica da igra na teren broj jedan to bi tek bilo price oko zavjere.Cinjenica je da je Djokovic odigrao bas los mec a da je igrao protiv raspolozenog servera i i da je izgubio zasluzeno.Isto tako cinjenica je da je ostvario najveci niz gren slem pobjeda u istoriji open ere(ne znam koliko je imao Lejver ali mislim da Novak ima vise)i da je po teoriji vjerovatnoce morao da se desi i ovakav los dan za njega.Jednostavno na njemu se vidio ogromni umor i fizicki i psihicki kao da mu je dosta svega.Nema potrebe da ga opravdavate tim pricama jer mislim da niko ne moze da bude ponosniji od Djokovicevih navijaca u ovom trenutku,covjek je osvojio sve u zadnjih godinu dana i tu je svakoj prici kraj.Ostavite i ovu Bojanu vise na mir zamislite kako je njoj ceka 4 godine taj gren slem nema potrebe da budete isprovocirani njenim izlivima emocija sve je to ljudski
      Meni je malo cudno da neko ko je iz Srbije ne navija za Novaka vec za Federera. Ako je Bojana iz Beograda sto mislim da ovo BG predstavlja.
      Ali ako vec navija za Federera sasvim je prirodno da se raduje ispadanju Djokovica koji je na putu da obori sve rekorde.

      Comment


      • Originally posted by Samuraj View Post
        Meni je malo cudno da neko ko je iz Srbije ne navija za Novaka vec za Federera.
        ne znam za ostale, odgovoricu ti kroz moj primer... kada sam poceo da pratim tenis Nole je zavrsavao osnovnu skolu otprilike, ubrzo sam i primetio Federera a od W 2003 i zaista poceo da navijam za njega... Kako je tenis individualni sport totalno nevezan za nacionalnost igraca osim kada je rec o Davis/Fed kupu, bar ja to tako dozivljavam, nisam osetio potrebu da prestanem da navijam za coveka kog sam tad vec kao sportistu zavoleo jer se pojavio neki decko iz moje drzave koji je izuzetan potencijal. Onda sa pojavom teniskih strucnjaka koji su tenis poceli da prate sve vise i vise srazmerno Novakovom uspehu a kulminacija je bila negde cini mi se 2007-8, krenula je moja nazvacu netrpeljivost vise prema njegovim navijacima nego prema njemu... Zaista za momka nemam nista osim velikog respekta, nije mi nesto simpatican kao pojava ali je ok... i zelim mu sav uspeh u karijeri i neka bude drugi najbolji svih vremena
        VALENTINO ROSSI #46

        Comment


        • Originally posted by Samuraj View Post
          I niko da objasni. Toliko kuknjave oko nebitne stvari znaci.
          Teren br. 1 nema krov i ako je kisni dan kao i sto se prognoziralo a i desilo onda igraca koji je perfekcionista(Novak) sama pomisao na tu cinjenicu da ce mu se mec prekidati pre meca moze psihicki da poljulja pa da zbog nerviranja lose udje u mec ili da mu lose radi prvi servis itd, itd.. A tenis je specifican sport i psiha je jako bitan cinilac u celokupnom paketu negog igraca. Druga stvar navika je takodje nesto sto je jako bitno kod perfekcionista(Novak) atmosfera je drugacija na centralnom terenu nego na terenu br.1 i opet okruzenje i atmosvera je nesto na sta perfekcionista(novak) nije navikao jer vecinu meceva igra na CC.. Opet neki drugi forumasi kao sto je @NI bi sve ovo mogli detaljnije da ti objasne ali ukratko bitno je na kom terenu ce se igrati i pod kakvim uslovima, Novaku ponarocito jer njega vise mogu da ometaju takve situacije i vremenske prilike ili neprilike negoli vrsta podloge npr.... Itd, itd..

          Originally posted by Samuraj View Post
          Meni je malo cudno da neko ko je iz Srbije ne navija za Novaka vec za Federera. Ako je Bojana iz Beograda sto mislim da ovo BG predstavlja.
          Ali ako vec navija za Federera sasvim je prirodno da se raduje ispadanju Djokovica koji je na putu da obori sve rekorde.
          Nije nikakav problem sto se raduje i sto navija za Federera jer je tenis specifican i individualni sport, naravno da je patriotskiji navijati za svog tenisera nego za nekoga iz druge zemlje ali takvih slucajeva je milion i ne samo kod nas jer je opet kazem tenis drugaciji sport. Dok na Davis cupu ili Olimpijadi navijati protiv svog tenisera je nenormalno jer u tim takmicenjima teniseri ne predstavljaju sebe vec svoju zemlju i logicno je da pehar i medalju Srbija a ne Svajcarska. Njoj se zamera sto brani organizatore koji su favorizovali Federera i Mareja i pritom su joj cesto argumenti teorije zavere(vi ste ludi u prevodu).. A u teorije zavere imamo puno pravo da verujemo jer se cesto Novak omalovazava u zapadnim medijima i teniskom svetu(zapadnom) a narocito imamo pravo da verujemo u teorije zavere nakon incidenta sa Monikom Seles i nikada neosudjenim napadacem na nasu malu Mo sto je incident kakav se nije dogodio niti ce, pa bi istima bez pardona bilo da otezaju Novaku raspored kad ih vec nije bilo sramota da ne osude coveka koji je napao nozem sportiskinju kakva je ona bila. A i teorije zavere nam u ovom slucaju ne trebaju jer je samo Novak igrao na terenu br.1 dok Marej i Federer nisu a i niti ce ove godine.
          Last edited by Chiwwi; 06-07-16, 02:17.

          Comment


          • Originally posted by Miletić View Post
            ne znam za ostale, odgovoricu ti kroz moj primer... kada sam poceo da pratim tenis Nole je zavrsavao osnovnu skolu otprilike, ubrzo sam i primetio Federera a od W 2003 i zaista poceo da navijam za njega... Kako je tenis individualni sport totalno nevezan za nacionalnost igraca osim kada je rec o Davis/Fed kupu, bar ja to tako dozivljavam, nisam osetio potrebu da prestanem da navijam za coveka kog sam tad vec kao sportistu zavoleo jer se pojavio neki decko iz moje drzave koji je izuzetan potencijal. Onda sa pojavom teniskih strucnjaka koji su tenis poceli da prate sve vise i vise srazmerno Novakovom uspehu a kulminacija je bila negde cini mi se 2007-8, krenula je moja nazvacu netrpeljivost vise prema njegovim navijacima nego prema njemu... Zaista za momka nemam nista osim velikog respekta, nije mi nesto simpatican kao pojava ali je ok... i zelim mu sav uspeh u karijeri i neka bude drugi najbolji svih vremena
            A kad jednog dana reprezentacija Srbije bude igrala sve bolje i bolje u fudbalu i navijaci budu punili Marakanu a medju njima i deca od 14 godina koja nemaju pojma o fudbalu ti ces navijati protiv Srbije ne toliko zbog Srbije nego zbog skorojevica na tribinama? Ili da ja recimo tebe nazovem teniskim strucnjakom jer si tenis poceo da pratis u vreme kad se pojavio Federer a ja ga recimo pratim od vremena Sampras/Agasi ere a moji bi roditelji trebalo da mene nazovu teniskim strucnjakom jer ga oni prate od vremena Bobe Zivojinovica, Mcenroa i Monike Seles. Naravno da ce ljudi sve vise gledati tenis jer imamo teniskog Tajsona kao sto danas ne gledaju fudbal jer imamo fudbalske Iznere, ali cisto sumnjam da su se Svajcarcima omrzli Federer i Vavrinka jer je mnogo teniskih strucnjaka niklo u Svajcarskoj sa njihovom pojavom ali zato mi i nismo Svajcarska jer ne cenimo svoje a tudje nam je uvek prece.
            Last edited by Chiwwi; 06-07-16, 02:15.

            Comment


            • Originally posted by Chiwwi View Post
              A kad jednog dana reprezentacija Srbije bude igrala sve bolje i bolje u fudbalu i navijaci budu punili Marakanu a medju njima i deca od 14 godina koja nemaju pojma o fudbalu ti ces navijati protiv Srbije ne toliko zbog Srbije nego zbog skorojevica na tribinama? Ili da ja recimo tebe nazovem teniskim strucnjakom jer si tenis poceo da pratis u vreme kad se pojavio Federer a ja ga recimo pratim od vremena Sampras/Agasi ere a moji bi roditelji trebalo da mene nazovu teniskim strucnjakom jer ga oni prate od vremena Bobe Zivojinovica, Mcenroa i Monike Seles. Naravno da ce ljudi sve vise gledati tenis jer imamo teniskog Tajsona kao sto danas ne gledaju fudbal jer imamo fudbalske Iznere.
              Ne mozes sad praviti paralelu izmedju fudbala i tenisa za koji si sam post iznad napisao da je specifican i individualni sport sto i jeste
              Druga stvar, nigde nisam napisao da ne podrzavam Novaka kada igra Davis cup ili na Olimpijadi jer naravno tu predstavlja moju drzavu, naravno da sam tu uz njega.
              Sto se tice ovih teniskih pocetaka, kljucno je to da ni ti ni ja ni nasi roditelji nisu poceli da prate tenia zbog nekoga vec zbog samog tenisa kao sporta (znam da je to slucaj bar kod mene) dok “strucnjacima” nazivam ironicno ljude koji su poceli da prate sport sa kojim nisu imali dodirnih tacaka niti je bio predmet njihovog interesovanja SAMO i iskljucivo zbog Novaka Djokovica, i uz njegove meceve naucili neke osnove tipa kako se koji udarac zove a sada glume velike teniske znalce... Ok, to je legitimno ali u sustini ti ljudi ne vole tenis vec vole jednog tenisera, pitanje koliko ce im njegovim povlacenjem ostati zaniljivo da prate desavanja u tom sportu... O takvim likovima pricam a ima ih previse zaista, sto se foruma tice ne mogu da procenim ali takvih cini mi se nema mnogo ovde, uglavnom ljudi koji su znali vrlo dobro sta je tenis i pre Noletove pojave na velikoj sceni

              Poslato sa LG G pro2 pomoću Tapatoka
              VALENTINO ROSSI #46

              Comment


              • To je normalno da se sa pojavom Novaka mnogo ljudi ''kurci'' po portalima u fazonu pomeo ga (Federera) Novak kao plitak potok pa da to iritira ljude koji vole Federera ili ne vole taj nacin komentarisanja kao sto su nekada Stefi Graf zvali guskom i curkom kad je nju Monika pobedjivala i zavladala kod nas teniska euforija ali skoro niko nije navijao protiv Monike a nedaj boze za Stefi Graf. Kao sto niko sad ne prati fudbal i niko nebi ni vaterpolo pratio da reprezentacija padne a svi znamo sta smo bili nekada u fudbalu(bar po igri ako ne po rezultatima) i u vaterpolu(od vajkada), to sam hteo da kazem.

                Comment


                • Pa sta ako su mnogi poceli da prate tenis tek od Novaka Djokovica? Zar se neki sport ne zavoli sa pojavom odredjenog pojedinca ili tima, po pravilu uspesnog?
                  Kad procitam ovo kako neki zaboga prate i vole ovaj tenis bokte pitaj od kada (sto bi rekla moja baba kada hoce da kaze da je bilo nesto mnogo davno....ono kad bili Rusi), a kako ovi prvi nemaju zapravo pojma i kako ce sigurno prestati da ga gledaju njegovim penzionisanjem... stomak da ti se okrene. Kakvi su to tek strucnjaci...ovi od pre 2006-te.... pardon 2011-te.
                  Last edited by miloolja; 06-07-16, 03:34.
                  sigpic

                  Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                  But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                  Comment


                  • Govorim o ljudima sa seljackim zatucanim mentalitetom kojih je nazalost mnogo, nisam rekao u globalu za sve... Govorim o ljudima koji odu na mec Djokovica pa tamo urlaju, nemaju tenisku kulturu upravo jer ne vole sport kao sport vec Djokovica kao jednog igraca. Govorim o ljudima koji od kad su poceli da gledaju tenis (Djokovica) i shvatili da su mu najveci rivali Federer i Nadal plasiraju price o Federeru kako je nadmeni arogantni hladni i proracunati Svajcarac i zapravo los covek (slanje u penziju svake godine vec 6-7 unazad) a o Nadalu kako je dopingovan i isto los lik sto se valjda podrazumeva jer je konkurencija Noletu onda sa probijanjem Mareja postao je pegavi odvratni Skot sa nista manje iritantnom majkom na tribinama...
                    To su neki likovi sa kojima ne zelim u isti kos, ne zelim da se poistovetim, ima tu sjajnih ljudi i ne kazem da svaki teniser medju fanovima nema takvih ekstrema ali ovi su mi najblizi pa najvise primetim...

                    Poslato sa LG G pro2 pomoću Tapatoka
                    VALENTINO ROSSI #46

                    Comment


                    • Gledao sam skoro na TV kratku priču o Boltu i njegovoj popularnosti na Jamajki. Tamo ima status boga, ima autoput, ulicu i šta sve ne pod svojim nazivom. Čisto sumnjam da Jamajčani navijaju za tamo nekog Amerikanca zato što Jusu većina uzdiže i ubedljivo je najpopularniji. Naveo sam njega za primjer jer se radi o individualnom sportu uglavnom sastavljenom od mitinga, a prvenstva na kojim učestvuje su na svake 2 godine. Naravno da on predstavlja svoju zemlju na svakom mitingu kao što Novak predstavlja Srbiju na svakom turniru. I stvarno čudno da se takvi sportisti uzdižu, radi se ni manje ni više o najboljim sportistima u svijetu. I još se neko usudi početi pratiti taj sport otkad su počeli dominirati, sram ih bilo, zato treba navijati protiv njih

                      Comment


                      • Ne samo da je off topic nego i vredjas.
                        Ova diskusija je gotova.
                        Last edited by bojanaBG; 06-07-16, 11:11. Reason: ...
                        --ZA GOSPODINA GOVEDARICU OD NJEGOVOG VERNOG SK FAN KLEBA--

                        https://ibb.co/cD1Xnq

                        Comment


                        • Cavic, u Srbiji su svi navijali za Cavica, a isto individualan sport.

                          Ostao sam budan do 4h ujutro da gledam kako Zlaticanin osvaja svjetsku titulu, a nisam znao ni ocu li doci do streama.
                          sigpic

                          Comment


                          • Dobro bre, tema je Wimbledon, da li je toliko tesko da se drzite teme?
                            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                            sigpic

                            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                            with experience.

                            Comment


                            • Originally posted by Miletić View Post
                              Govorim o ljudima sa seljackim zatucanim mentalitetom kojih je nazalost mnogo, nisam rekao u globalu za sve... Govorim o ljudima koji odu na mec Djokovica pa tamo urlaju, nemaju tenisku kulturu upravo jer ne vole sport kao sport vec Djokovica kao jednog igraca.
                              Govoriš o likovima koji navijaju za Novaka jer je SRBENDA. I razumem potpuno zašto su antipatični, no takve likove u svom punom kapacitetu jedino možeš da vidiš na netu među komentarima, ne razumem ko ti je kriv što ih čitaš. Ja da ih čitam ko zna da li bi navijao za Novaka

                              Govorim o ljudima koji od kad su poceli da gledaju tenis (Djokovica) i shvatili da su mu najveci rivali Federer i Nadal plasiraju price o Federeru kako je nadmeni arogantni hladni i proracunati Svajcarac i zapravo los covek (slanje u penziju svake godine vec 6-7 unazad) a o Nadalu kako je dopingovan i isto los lik sto se valjda podrazumeva jer je konkurencija Noletu onda sa probijanjem Mareja postao je pegavi odvratni Skot sa nista manje iritantnom majkom na tribinama...
                              A baš se u ovakvim ružnim naklapanjima razlikuju ostali navijači

                              Federerovim navijačima je i Nadal, pola čovek pola izvor neviđene frustracije za njih, postao simpatičan a ogorčenost se pomerila ka Novaku. Jer to tako ide, ne voli se pretnja, a kad se nešto ne voli onda se omalovažava i ponižava. U tome se Srbende ili normalniji navijači ne razlikuju od prefinjene engleske gospode.

                              A da ne zaboravim kad pričamo o Srbendama, meni se lično podjednako gade oni koji kuju svoje mezimce kao GOATe. To je osećanje koje niti mi je počelo niti će se završiti sa Federerom ili Novakom.

                              To su neki likovi sa kojima ne zelim u isti kos
                              Meni se čini da je na kraju situacija sledeća, sam si upao u svoj koš i bzvz je taj pad opravdavati nekom promišljenošću jer ništa se mi ne razlikujemo u nekom proseku nego eto "život" nas odveo na različite strane
                              I don't know anybody who's ever played tennis like this. Since I know this sport I've never seen somebody playing at this level.

                              sigpic

                              Comment


                              • Ja ovo mogu da podvedem samo pod bezobrazluk.

                                Drzite se teme
                                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                                sigpic

                                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                                with experience.

                                Comment

                                Working...
                                X