Announcement

Collapse
No announcement yet.

2010 NBA Playoffs

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Odg: 2010 NBA Playoffs

    Ne da je bilo trulo takmicenje nego katastrofa.. Uopste nisu imali entuzijazma... Nista novo nisu uveli.. Bas bedak..
    I can accept failure, everyone fails at something. But I can't accept not trying...

    Comment


    • Odg: 2010 NBA Playoffs

      Mene me odusevljava Evans....Klasican showmen iz 80 tih....ima neki old skul smek i to mi se svidja &($%WP+ ...Za mene je Kobi old skul igrac,i po meni Kobi,Dankan i Evans odrzavaju taj neki old skul stil igre...... $#&+/

      Comment


      • Odg: 2010 NBA Playoffs

        Nisam gledao Evansa ove godine.. Ali 20ppg 5rpg 5apg su za respect u roki sezoni!
        I can accept failure, everyone fails at something. But I can't accept not trying...

        Comment


        • Odg: 2010 NBA Playoffs

          [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=pzCdimrNHbI[/youtube]

          zajeban neki klinac &8@^J

          Comment


          • Odg: 2010 NBA Playoffs

            E, vec NCAA takmicenje nije bilo lose, bilo je par zanimljivih kucanja, jedan lik je cak pokusao da nabaci sebi alley-oop iza table i da zakuca jednom rukom, pokusacu bas da nadjem snimak.

            Sto se tice rookie-a, mene je imenjak mali Stefan Curry odusevio. Kakva ce ono igracina da bude, auuuuuu. &8@^J
            sigpic


            "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

            Comment


            • Odg: 2010 NBA Playoffs

              Nasao sam, samo malo duze traje, ali mislim da vredi pogledati.

              [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=xvnWiiNxMrE&feature=PlayList&p=1DC E7F2B8D491C64&playnext_from=PL&playnext=1& amp;index=15[/youtube]
              sigpic


              "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

              Comment


              • Odg: 2010 NBA Playoffs

                Biće zanimljiva serija između Jute i Denvera. U regularnoj sezoni bilo je 3-1 za Denver u pobedama. Možda se ključni momenat ove serije već dogodio, a to je nažalost povreda Mehmeta Okura na 7 minuta pre kraja 2. četvrtine prve utakmice u Denveru u kojoj je on odlično odigrao za 11 minuta(7 poena, šut 2-2, trojke 1-1, sl.bacanja 1-1, 2 sk.). A možda to i nije ključni momenat ove serije...Juta je i bez njega odlično igrala, ali ipak nije izdržala do kraja...Loša vest za navijače Jute je i to što Andrej Kirilenko koji je obnovio povredu neće igrati u ovoj seriji...Prvu utakmicu je po meni presudio skok domaćina( 32+10, Juta 27+4), njihov dobar protok lopte u napadu(29 as. , Juta 26 as.), i činjenica da su uputili čak 26 šuteva za tri poena ka košu gostiju(11 pogodaka). Isto tako je važna dominacija Karmela Entonija protiv svojih čuvara, jer je postigao 42 poena(šut 18-25). Glavna prednost Nagetsa nad Jutom je upravo Entoni. Njegovi čuvari su neiskusni Vesli Metjuz i C. J. Majls, a eventualno i ne baš dobar odbrambeni igrač, opasni šuter Kajl Korver. Najveći problem Jute u odbrani će biti kako da zaustave Entonija. Veoma opasan po njih će biti i Smit. Mislim da bi mogli da pokušaju da ih usmeravaju u stranu ka čeonoj ili aut liniji, kao što je to činio San Antonio pre nedelju dana na kraju regularnog dela sezone. Naravno, Juta nema odbrambene igrače da to izvede sa istim efektima kao i Spursi, ali može da pokuša da im barem malo pokvari procenat šuta, i pre svega, DA IM SVEDE ULASKE U REKET NA MINIMUM. Zašto? Zato što Entoni dosta poena postiže iz reketa, gde ne malo puta izbori koš+dodatno sl. bacanje, ili barem SLOBODNA BACANJA. Ako pak Smit dosta ulazi u reket, onda se odbrana skuplja i otvara se prostor za asistenciju spolja, gde ga obično čeka Entoni, Bilaps ili Aflalo na šutu za tri poena. Često iz ovih situacija Smit sam poentira ili asistira za lake poene centara Denvera. Smita po meni treba usmeravati u stranu još dok ne primi loptu, i tako ga naterati da primi loptu što dalje od koša, jer on nije mnogo opasan u driblingu licem u lice sa svojim čuvarem bez bloka saigrača...ON je najopasniji kada izlazi iz bloka i ako pri tom ostvari prednost od makar jednog koraka u odnosu na svog čuvara, jer tada lako pravi fintu telom ili iz driblinga prelazi svog čuvara ili pak protivničkog igrača koji čuva njegovog saigrača koji mu je napravio blok. Još jedna prednost Denvera je i to što bolje izvode SLOBODNA BACANJA i VIŠE ih izvode po utakmici. Denver tu ima procenat od 77.2%, a Juta 74.0%. A što je podjednako važno, Denver šutira prosečno 30.6 sl. bacanja po utakmici, dopušta 26.9 u proseku, a Juta šutira prosečno 27.3, a dopušta 27.9 sl. bacanja svojih protivnika. Na strani Denvera je i ISKUSTVO. Bez Kirilenka i Okura, Nagetsi rekao bih imaju prednost u iskustvu u prvoj petorci, a verovatno i na klupi.
                Sa druge strane, ekipa Džerija Slouna je u prednost nad Denverom u skoro svim statističkim kategorijama:
                Poeni: Juta daje u proseku 104.5 poena a prima 98.9. Denver postiže 106.5 a prima 102.4
                Skokovi: Juta 42.2( njeni protivnici 39.1); Denver 41.4 skoka( protivnici 42.5)
                Asistencije: Juta 26.8 (PROTIVNICI ISPOD 20 as. u proseku); Denver 21.0 as. (protivnici 21.0)
                Ukupan šut: Juta 49.2% ; Denver 46.8%
                Trojke: Juta 36.3% ; Denver 35.9%
                Juta inače, gubi u proseku jednu loptu više i što je posebno važno za ovaj tim, šutira u proseku 14.7 puta za tri poena po utakmici, dozvoljava 18.9 takvih šuteva, dok Denver šutira prosečno 18.5 trojki po meču a dopušta 18.3 takvih šuteva. To je vrlo važan podatak jer Juta mora malo više da širi odbranu Nagetsa na taj način, i pokuša da na taj način obezbedi prodore pre svega za Derona Vilijamsa. D. Vilijams je u prednosi u odnosu na Čonsija Bilapsa u brzini i on to mora da iskoristi u napadu ali i u odbrani. Njegovi prodori će pomoći da Juta "promeša" odbranu Denvera, možda na taj način stvori prilike za otvorene šuteve spolja(pogotovo za tri; Majls i Korver), ali pre svega dodatno pomogne centrima Jute da ostvare preko potrebnu POBEDU U REKETU. Džezeri, čini mi se imaju makar malu prednost u visokim igračima. Pre svega mislim na Buzera i Milsapa, ali i na klupi imaju Kufosa i Fesenka koji jesu NEISKUSNI, ali su rekao bih malo talentovanij od Johana Petroa i Krisa Andersena iz Denvera. To će biti glavni problem za Džerija Slouna, što mladi i neiskusni igrači( Metjuz, Majls, Kufos, Fesenko,...) moraju da iskoče i nadoknade odsustvo Kirilenka i Okura. Isto tako dajem blagu prednost Juti na mestu plejmejkera, računajući i rezerve oba tima na toj poziciji. Džezeri MORAJU da dobiju bitku u reketu, da uspore igru, jer mislim da nešto sporiji tempo njima više odgovara, da NADSKOČE Denver( iako će bez Okura i Kirilenka to biti teško)da paze na SLOBODNA BACANJA DENVERA( DA IH BUDE ŠTO MANJE), i da zaustave koliko god je to moguće prodore Bilapsa, tako što će ga usmeravati u stranu koja njima odgovara i terati da igra daleko od koša. Mislim da je D. Vilijams u stanju da ovo izvede u dovoljnoj meri(jer je brži od Bilapsa) da malo poremeti ritam i PROTOK LOPTE DENVERA U NAPADU. Biće zanimljivo i kako će funkcionisati pik-end-rol Džezera. Džordž Karl je trener koji voli preuzimanja u odbrani...Za Denver je od presudnog značaja kontrola tempa igre(BILAPS) i u skladu sa tim PROTOK LOPTE U NAPADU, prodori u reket Entonija, Smita( i opet Bilapsa), i da iskoriste svoje ISKUSTVO. Mnogo će im nedostajati DŽORDŽ KARL. Pre svega zbog njihove stabilnosti u napadu. Za tu stabilnost u napadu će (opet) biti najodgovorniji Bilaps. Ja mislim da od njihove stabilnosti u napadu zavisi i njihova odbrana. Čuo sam da je Bilaps pre početka serije posetio Džordža Karla i primio savete od njega za ovu seriju. Ovo će po meni biti jedna teška serija u kojoj će ključni faktori biti skok, poeni u reketu, trojke, sl. bacanja i naravno ISKUSTVO. Bez Džordža Karla Denver ove sezone ima skor 10-7, Adrijan Dentli će po meni imati kao glavni zadatak da održi stabilnost svoje ekipe, a Džeri Sloun, jedan od najboljih trenera svih vremena, iako desetkovan povredama svoja dva važna igrača, ima ogromno iskustvo za svaku plej-of šahovsku partiju...

                Comment


                • Odg: 2010 NBA Playoffs

                  bravo dr.pemarinković &8@^J +*@WT*48* &8@^J

                  Comment


                  • Odg: 2010 NBA Playoffs

                    Jesam rekao da je NBA doktor... +*@WT*48*
                    sigpic


                    "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

                    Comment


                    • Odg: 2010 NBA Playoffs

                      &8@^J &8@^J &8@^J

                      Comment


                      • Odg: 2010 NBA Playoffs

                        Za navijace Kavsa!
                        [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=jxOtTdvRVFo[/youtube]
                        I can accept failure, everyone fails at something. But I can't accept not trying...

                        Comment


                        • Odg: 2010 NBA Playoffs

                          [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DQEzmPKdqt4[/youtube]

                          [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Bb9bt978xG8&feature=related[/youtube]

                          morao sam da ubacim našeg BOGA košarke &*#GI(] &8@^J &*#GI(] &8@^J &*#GI(] &8@^J

                          vredelo je živeti za ovo +*@WT*48* +*@WT*48* +*@WT*48*

                          kako radi finte...čovek se jednostavno pogubi &*#GI(] &*#GI(] &*#GI(]

                          Comment


                          • Odg: 2010 NBA Playoffs

                            Dajte neki link za tekmu
                            I can accept failure, everyone fails at something. But I can't accept not trying...

                            Comment


                            • Odg: 2010 NBA Playoffs

                              Evo za minut cu da pogledam koliko ima linkova i koji su najbolji. @(*6sd$%
                              sigpic


                              "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

                              Comment


                              • Odg: 2010 NBA Playoffs

                                dajte Bullse da se igramo &*#GI(] &*#GI(] &*#GI(] &*#GI(] &*#GI(]

                                Comment

                                Working...
                                X