Announcement

Collapse
No announcement yet.

Rolan Garos 2016.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Originally posted by mark it zero View Post
    Ovo je Ymer stariji
    Izvinjavam se. Ko zna koliko puta sam ih dosad pomiješao a da nijesam bio ni svjestan.
    Australian Open (2004, 2006, 2007, 2010, 2017, 2018) French Open (2009) Wimbledon (2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2009, 2012, 2017) US Open (2004, 2005, 2006, 2007, 2008)

    Comment


    • #47
      Kisa bi trebalo da stane za 30-ak minuta
      sloboda ili ništa

      Comment


      • #48



        Roland Garros ‏@rolandgarros 7m7 minutes ago
        Update: Matches will resume no earlier than 6:30 p.m. #RG16
        Last edited by Stefan-kobe; 18-05-16, 16:42.
        OVAKO

        Comment


        • #49
          Opet ce zavrsiti u istom delu zreba, "sudjeno im je" ocigledno.

          -To define is to limit.

          Comment


          • #50
            Laslo protiv pavlaseka za ulaz u glavni zreb

            Comment


            • #51


              Paris, France

              MAY 22 - JUNE 05 2016

              €16,008,750

              Draw Size: S-128
              sigpic

              Comment


              • #52
                Federer se i oficijalno povukao sa RG-a.
                I regret to announce that I have made the decision not to play in this year’s French Open. I have been making steady progress with my overall fitness, but I am still not 100% and feel I might be taking an unnecessary risk by playing in this event before I am really ready. This decision was not easy to make, but I took it to ensure I could play the remainder of the season and help to extend the rest of my career. I remain as motivated and excited as ever and my plan is to achieve the highest level of fitness before returning to the ATP World Tour for the upcoming grass court season. I am sorry for my fans in Paris but I very much look forward to returning to Roland Garros in 2017.
                Last edited by Stefan-kobe; 19-05-16, 16:26.
                OVAKO

                Comment


                • #53
                  Bas zajebana situacija za njega, ne bi se povukao da i dalje nema problema sa povredama, treba mu da igra jer ne igra pet mjeseci maltene.
                  sigpic

                  Comment


                  • #54
                    Bolje je da ne igra i da se oporavi, nego da igra delimicno spreman i tako sjebe celu sezonu, kao 2013.
                    Ali mi je beskrajno zao, ove godine nikako nema srece

                    Sent from my Z3 compact <3
                    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                    sigpic

                    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                    with experience.

                    Comment


                    • #55
                      Mislim da je to to od Federera. Nekako imam osjećaj da je ovo zadnja sezona.
                      Mirza Bašić najbolji čovjek u TOP 79. a i šire.

                      Comment


                      • #56
                        Originally posted by Unofficialpage View Post
                        Mislim da je to to od Federera. Nekako imam osjećaj da je ovo zadnja sezona.
                        Nije, igrace on do 2018., ali verujem da nece da pravi gresku kao 2013., zato i povlaci ovakav potez.

                        Sent from my Z3 compact <3
                        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                        sigpic

                        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                        with experience.

                        Comment


                        • #57
                          Kao i uvek medijski mag i na tome
                          Najbitnije je zdravlje, bolje za njega da ne napravi goru situaciju sa leđima.
                          Međutim sada se postavlja pitanje kako će Rodžerovo povlačenje ( koje iskreno nisam očekivala ) uticati na žreb, rivale, ali i medijske napise...
                          Imam utisak da je pristao na povlačenje pod pritiskom ljudi spolja, jer se našao u situaciji koju mi narodski zovemo procepom, a mišljenje publike, ali i medija mu je jako bitno.
                          1.Da je bio u žrebu otežao bi Novaku i Rafi samo žrebanje a onda bi se mnogi ( i mediji ali i komentatori ovde) ostrvili na njega da je pakostan i da je želeo da oteža maksimalno pomenutoj dvojici (realno najvećih favorita za osvajanje) ...
                          2.Sada je pak u poziciji da svestan svojih fizičkih ograničenja povuče jedini logičan ( i dobar po njega) potez, ali jako rizičan u medijskom smislu. Sada će krenuti "penzionisanje" i sl.
                          U svakom slučaju nedostajaće na RG-u.
                          Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                          Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                          "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                          Comment


                          • #58
                            Njega salju u penziju od 2008., tako da ne vidim sta je tu novo
                            Publika je na njegovo strani oduvek bila i sigurno je ljudima zao sto mu se sve ovo desava...izuzimajuci vecinu Srba, koji su presrecni

                            Sent from my Z3 compact <3
                            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                            sigpic

                            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                            with experience.

                            Comment


                            • #59
                              Role je jedan veliki car.Mogao je da saceka zreb i da stvari ucini mnogo komplikovanijim,ali nije
                              I da onaj ko razmislja svojom glavom nikada nece biti srecan zbog necije povrede bez obzira koje je nacionalnosti.
                              Last edited by gagana; 19-05-16, 17:13.

                              Comment


                              • #60
                                Mogu biti presrećni samo oni koji ne kapiraju baš najbolje trenutno stanje. Mnogo bolje je da je nastupio i 50% šanse da se nađe na pravoj strani žrijeba, ovako je ta opcija otišla, sve mora najtežim putem

                                Comment

                                Working...
                                X