Announcement

Collapse
No announcement yet.

Monte Carlo 2016.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nole trovac Samo jbg, pomesali tanjire pa dali Marejev njemu.

    Comment


    • Nole uzima Madrid i Rim. Zivi bili pa videli.

      Comment


      • Mislim da Novaku sljaka kao podloga generalno odgovara, ali da ga ostavlja duze na terenu od bilo kog betona, pa bio i sporiji od te iste sljake, svakako.

        Prvi problem je sto nema dovoljno strpljenja. Ako igra protiv nekog ko vraca loptu onda neka i on igra takvu igru, drzanje lopte u terenu Novaku nije problem. Fizicki je najjaci ubjedljivo, slomice protivnika takvom igrom. Neka ceka greske, nalazi dubinu i ceka greske, on to moze, ali precesto pokusava da igra agresivno bez ikakve potrebe. Medjutim kad igra protiv nekog udaraca onda je previse odmaknut od osnovne i uglavnom salje kratke lopte, poenta na sljaci je u dubini i spinu, sposoban je da igra tako.

        Vrlo bitno, ako moze da raznosi ravnim i cistim udarcima na sporom betonu i to defanzivne igrace, onda moze i na sljaci. Danas se npr. prelose kretao. Monte Karlo je najsporija sljaka od svih velikih turnira, ali mu generalno odgovara. Vise od Madrida, manje od Rima i Pariza. U Barseloni ne igra, pa realno i ne znamo kako se snalazi i na najsporijoj mogucoj sljaci.

        Nisam gledao pres, ali po svemu vidjenom na terenu nista mi nije ukazivao da danas previse zeli pobjedu i da ide po nju svim silama. Nenormalno mi je bilo prijavljivanje Madrida, ali sad mi ima vise logike.
        sigpic

        Comment


        • Dobro si primetio - neretko nema strpljenja, tj precesto odigra neke previse riskantne udarce a moze da ostane komotno u poenu. I pogresi u dosta slucajeva.
          sigpic

          Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

          U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
          Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

          Comment


          • Svi su tuzni samo je Jiri Veseli

            Spoiler
            Olja
            OVAKO

            Comment


            • Sandu i Vladane,

              Ne mislim da se radi o tome da nema strpljenja. On je danas i "first striker". Taj dio njegove ige losije funkcionise na sljaci. Glavni problem je nepravilni odskok. To ga ometa na returnu i ometa ga da udje u ritam. Veseli je na kraju rekao da je uspio da sprijeci Novaka da udje u ritam.

              Jucer se i jako lose kretao. Dijelo jer nije dovoljno igrao na sljaci poslije harda a dijelom jer nije bilo motivacije.

              Pariz, a on se jedino broji, Madrid i Rim su totalno u funkciji positzanja forme, je srecom blizi hardu.

              Dvije, pa cak i tri zadnje godine, najbolji igrac svijeta na sljaci je bio Novak. Svejedno se moze reci da mu sljaka ne odgovara. On nije ne njoj superioran kao na hardu. Beker je popravio njegovu igru na travi, tako da je moguce da mu je sljaka tek treca podloga.

              Comment


              • NI, stoji sve sto si napisao, ali onda mora malo da prilagodi svoju igru na sljaci. Tj da postane jos strpljiviji - on to verovatno nije hteo da radi u ranijim rundama turnira, jer je prolazio do sada sa svjim nesto slabijim partijama - ali onda imas rizik kada ti naleti inspirisan protivnik poput Veselog juce.
                sigpic

                Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                Comment


                • Originally posted by Stefan-kobe View Post
                  Svi su tuzni samo je Jiri Veseli
                  Nismo mnogo tužni, u intervalu od 1-10, možda 2..
                  a sad go Rafa!! i naravno, Damir da ode što dalje..
                  Originally posted by gokara
                  Valjda ćemo dočekati dan da kloniraju Federera pa da možemo da ne gasimo televizore kad igraju svi koji nisu Federer i uživamo u meču Federer-Federer.

                  Comment


                  • Šansa za Monfisa ili eventualno Congu da osvoje turnir))

                    Sent from my Lenovo B6000-H using Tapatalk
                    Last edited by Dekson; 14-04-16, 11:01.
                    Lako je uvek pogadjati u centar ako imaš ljude da crtaju krugove oko njega

                    Comment


                    • Originally posted by Vladan View Post
                      Nisam gledao pres, ali po svemu vidjenom na terenu nista mi nije ukazivao da danas previse zeli pobjedu i da ide po nju svim silama. Nenormalno mi je bilo prijavljivanje Madrida, ali sad mi ima vise logike.
                      To je sustina price. Da mu je ovaj mec bio od velike vaznosti on bi podigao nivo igre, videli smo to u 2.setu, i dobio bi ali vrlo verovatno izgubio vec u nekom narednom jer telo salje jasne signale, buni se. Nije hteo da podigne nivo igre a Veseli je odigrao mozda najbolje sto zna. I kad imate sa jedne strane Novaka koji igra sa 40-50% i Veselog 55. na ATP listi koji igra sa 90-100% dobijemo izjednacen mec u kom je Ceh ipak na kraju pobedio. Ocekujem nesto slicno i u Madridu. Pravog Novaka koji ce podizati nivo igre u zavisnosti kako protivnik igra mozemo ocekivati tek u Rimu i naravno RG.

                      Comment


                      • Dakle ni Endiju nije dobro pala veganska ishrana.
                        Ne bi me cudilo ni da Milos izgubi, jedva je i dogurao do ove faze turnira, i Damir definitivno ima igru da ga dobije na ovako sporoj sljaci.
                        -To define is to limit.

                        Comment


                        • Kako je presmjesan Marej, pa on je Challenger nivo na sljaci trenutno. Paire mu zabio 4-5 vinera iz riterna, bukvalno se sprda sa njega.
                          OVAKO

                          Comment


                          • Ima pada, daleko je Novak od svoje najbolje igre, predaleko. Recimo od onog tenisa sa kraja prosle godine.

                            Uzima turnire jer je tenis u kolapsu, on je i na pola svojeg naksimuma bolji od svih ostalih, ali ako neko ispliva i podigne igru morace i Nole da se zamisli.
                            1. Andrey Rublev
                            2. Thanasi Kokkinakis
                            3. Alexander Zverev
                            4. Ernesto Escobedo

                            Renesansa tenisa u 2016 godini.

                            Comment


                            • Idemo Damire ,,ostećen je na brejk lopti ...Ovi Novakovi gosti svi poispadoše i Marej je na tom putu

                              Comment


                              • Kakav je GOAT Endi, 6-2 2-0 i 30-30 i on radi dve duple za redom
                                OVAKO

                                Comment

                                Working...
                                X