Announcement

Collapse
No announcement yet.

ATP vs WTA - podjele nagrada, ravnopravnost, sovinizam i seksizam

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Vladan View Post
    Ni to uopste nije rekao. Cak je odao postovanje Lindzi Von i Mariji Kiri i rekao je on nula prema njima. Sad ce on da se naljuti sto sam mu rekao da je nula prema njima, odnosno prema zenama. Banujte me, a on neka se naduri i ode.
    Necu buraz, ti si muskarac... kao i ja, treba da se drzimo zajedno. Mada, rekao si da sam nula... TA nula...zenski rod? To me zestoko vredja
    It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

    Comment


    • Zene trebaju da sjede kuci,kuvaju,cuvaju djecu i peru noge muzu kakav crni tenis

      Comment


      • Koliko se zapravo na ovaj nacin zloupotrebljava ta istinska borba za ravnopravnost polova, odnosno jednaka prava muskaraca i zena, koristeci istu u svakoj mogucoj šerpi, bez obzira da li to ima nekog smisla sa osnovama na kojima se bazira borba za polnu ravnopravnost ili ne. Ako zanemarimo profitabilnost kao glavni kriterijum i nastavimo sa takvom analogijom, postavlja se pitanje zasto na primer najbolja teniserka zaradjuje vise od najbolje fudbalerke na svetu? Gde je tu onda pravo na jednakost? Daljim banalizovanjem bi dosli sasvim sigurno i do komunizma i Karla Marksa

        Ja osudjujem ovo svesno i direktno vredjanje Bojane od strane administratora pod nick-om prskaj, i smatram da bi zbog takvog ponasanja trebao da snosi punu odgovornost
        Last edited by Lion; 21-03-16, 13:29.

        Comment


        • Originally posted by bojanaBG View Post
          Posto ocigledno ja ne kapiram, glupa ili hormoni, ajde budi ljubazan pa mi objasni. Ili on.
          Prvo mani se te price glupa si i da te rade hormoni, niko te ne gleda drugacije ili sa manje vrijednosti. Tako da, opusteno. Sad ces ti reci sta zelis da kazes sa ovim opusteno, da mi hormoni ne dovoljavaju da se opustim i da sam previse stegnuta i nadrndana? A ja cu reci ne, ne mislim bukvalno, vec onako, opusteno pricamo, bez tenzija, ne skaci odma. Ali ces i tu naci neki problem sovinisticki tako da cu posle toga odustati

          Enivej, prskaj ti je objasnio po njemu tvoj pogresan pogled na razliku izmedju zena i muskaraca. Sa kojim se ja slazem. Jer si ti rekla

          muskarci i zene nisu isti, fizicki su muskarci dominantniji, da li zbog toga zene trebaju manje da zaradjuju?
          To je pogresno razmisljanje. Mozemo prskaj i ja ne znam sta da radimo i nikad necemo savladati Serenu Vilijams, nikad necemo igrati fudbal dobro kao Marta, nikad necemo skakati kao Blanka Vlasic niti trcati kao En Frejzer-Prajs. Mozemo citati po cijeli dan ali nikad necemo pisati kao Agata Kristi, niti cemo ikad biti geniji kao Marija Kiri. I tako, u svim sferama je mnogo zena koje su bolje od nas, iako su zene, a mi muskarci. A tvoj argument je bio zene su fizicke inferiorne ali treba isto da zaradjuju. To je pogresan stav, to nije borba za prava zena. Svi ovdje imamo toliko zena oko nas i niko od nas ih ne gleda drugacije.

          Ja sam ti v ec objasnio to za igranje na tri i pet setova. Zene mogu da trce maraton, mogu sve kao muskarci, mozda sporije ili slabije, ali mogu sve, samim tim mogu da ostanu na terenu pet sati kao muskarci. Mogu da skijaju, plivaju, trce, skacu, igraju fudbal, kosarku, rukomet, odbojku, vaterpolo, sve po istim uslovima kao i muskarci. Mogu i rade, a nisu dosle i rekle, e mi smo zene, mi smo fizicki inferiorne i igracemo utakmicu pola sata manje ili cemo trcati maraton 20 km manje, ali zelimo da zaradjujemo isto kao i muskarci. E to bi bilo dobijanje svega na zlatnoj tacni, a i ispod casti ako mene pitas. Zene da su tako razmisljale danas ne bi bile to sto jesu, potpuno jednake ucesnice drustva kao muskarci.
          sigpic

          Comment


          • Ti sad mesas babe i zabe, nisam ja mislila da ces ti zato sto si musko uspeti da dobijes Serenu zato sto je ona zensko. Ako si stvarno mislio to, onda ponistavas onaj prvi pasus, ali ajde da kazemo da je bio nesporazum.

            Druga stvar, zene nikad nisu odbile da igraju best of 5, nego im nisu dozvolili, zato sto i sad pokusavaju zobg TV prava da skrate muske meceve, jos im samo fali da se i zenski oduze.
            E sad, ako im vec ne daju da igraju best of 5, zasto bi im onda uskratili zaradu? To je bas uskracivanje ljudskih prava.
            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

            sigpic

            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
            with experience.

            Comment


            • Originally posted by bojanaBG View Post
              Druga stvar, zene nikad nisu odbile da igraju best of 5, nego im nisu dozvolili, zato sto i sad pokusavaju zobg TV prava da skrate muske meceve, jos im samo fali da se i zenski oduze.
              E sad, ako im vec ne daju da igraju best of 5, zasto bi im onda uskratili zaradu? To je bas uskracivanje ljudskih prava.
              Ali im nisu dozvolili jer ih ljudi ne gledaju ni blizu koliko muskarce, jednostavno nisu zainteresovani za taj proizvod koliko za ovaj drugi. Novac danas sve diktira. Ja sam ti rekao, ti radis vise i bolje od mene, na istom smo mjestu, ti vise doprinosis i isto smo paceni, kako je to posteno? Novak kaze one su se borile i izborile za svoje prava, sad mi treba da se borimo da vise dobijemo. Pa neka se onda one ponovo bore i dodju do izjednacenja, pa ga pitaju da su one gledanije od vas bi li dijelio taj stav i njihovu korist? Njegov odgovor je apsolutno, apsolutno.

              Ja bih volio da i WTA igra na tri dobijena Slemove, to bi onda bila jednakost u punom smislu, ovako igraju manje, sezona im je kraca i manje donose turu novca, a zaradjuju isto. Prie 12 godina je gledanost oba tura bila prilicno izjednacena, izgubile su korak, a dobile vise novca.
              sigpic

              Comment


              • Originally posted by Vladan View Post
                Ali im nisu dozvolili jer ih ljudi ne gledaju ni blizu koliko muskarce, jednostavno nisu zainteresovani za taj proizvod koliko za ovaj drugi. Novac danas sve diktira. Ja sam ti rekao, ti radis vise i bolje od mene, na istom smo mjestu, ti vise doprinosis i isto smo paceni, kako je to posteno? Novak kaze one su se borile i izborile za svoje prava, sad mi treba da se borimo da vise dobijemo. Pa neka se onda one ponovo bore i dodju do izjednacenja, pa gab pitaju da su one gledaje od vas bi li dijelio taj stav? Njegov odgovor je apsolutno, apsolutno.

                Ja bih volio da i WTA igra na tri dobijena Slemove, to bi onda bila jednakost u punom smislu, ovako igraju manje, sezona im je kraca i manje donose turu novca, a zaradjuju isto. Prie 12 godina je gledanost oba tura bila prilicno izjednacena, izgubile su korak, a dobile vise novca.
                Zar ne vidis da su ukinuli da se 5.set igra na razliku u DC? Finala mastersa se vec godinama igraju na best of 3, finale zavrsnog mastersa takodje, samo je pitanje vremena kad ce uvesti TB poslednjeg seta na svim slemovima. Televizijama ne odgovaraju mecevi od po 18h, pokusavaju da ih skrate, normlano da nisu dozvolili zenama da igraju best of 5, samo bi im jos to nedostajalo.

                Pocetkom 2000. je gledanost WTA bila veca od ATP, bile su zanimljivije, ali su primanja bila manja, sad se situacija okrenula, ko zna sta ce se desiti za 5-10 godina.

                Izborile su se za podjednaka primanja i ogroman korak unazad bi bio da im se to oduzme.

                A Djokovic je postigao autogol sa onom izjavom, videcemo vec u Majamiju kakva ce konferencija za stampu da bude.
                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                sigpic

                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                with experience.

                Comment


                • Sirote zene, uspele su da se izbore za iste nagrade ali nisu uspele da se izbore za isti broj setova
                  It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

                  Comment


                  • Djokovic je samo pogrijesio sto je rekao hormoni, iako znamo u kom smislu je to rekao, a ne menstruacija. Sve ostalo je njegov stav, argumentovan, a to za hormone sam rekao vec, idiotski trapavo. Ali nista zlonamjerno.
                    sigpic

                    Comment


                    • Bolje da ne razmisljamo o toj konferenciji, jer znamo svi dobro kakva ce da bude.
                      Mene vise interesuje kakav ce Novak da bude, tj sta ce tada da kaze.
                      sigpic

                      Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                      U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                      Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                      Comment


                      • Džabe i dalje ista prica.
                        Originally posted by Vladan
                        SAFa niko nije mogao ni jednom da prezivi, Runi je to uradio dva puta. Masivan. Monumentalan. Bivsi. Pozdrav legendo, donesi Evertonu nemoguci san.
                        :vinjaksmajli:

                        Comment


                        • Originally posted by l1m4r View Post
                          Džabe i dalje ista prica.
                          Idemo, NOVA TURA NOVA AVANTURA .... Najbolji vozac dobija gratis voznju ... spremite se 3,2,1 .... polecemo ... Vozi Misko!!!
                          sigpic

                          Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                          U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                          Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                          Comment


                          • Sandu je samo ljubomoran
                            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                            sigpic

                            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                            with experience.

                            Comment


                            • Ne odgovaraju im dugi mečevi pa su zato usporili podloge

                              Tenis i pokušaji tenisa su dvije različite stvari. Svojevremeno je to Tipsarević objašnjavao na mnogo grublji način od Novaka, da ne pričam o Ivaniševiću i njegovom stavu uopšte o ženskom tenisu. Niko od njih nije razapinjan, to valjda dolazi sa uspjehom. Federer sigurno tako ne razmišlja i ona što je prenijela je lupila

                              Kad su se već izborile za iste nagrade, zašto se ne izbore i za različite termine turnira i mečeve na 3 dobijena seta? Zašto se u svakoj važnijoj prilici spajaju uz ATP?

                              Normalno je da će se porediti svi ostali sportovi, šta su to ostali ženski sportovi manje vrijedni?

                              Očekivano su u raspravu ubačeni šporet i ostala kuhinjska oruđa, to je nemogućnost da se sagledaju stvari onakve kakve jesu

                              Comment


                              • Ajde bre malo ljubavi i harmonije.
                                Ovu pesmu koja je recimo jedna od najboljih ikada smatraju šovinističkom i seksističkom. Naravno smatraju je oni koji sve u životu shvataju bukvalno po već ustaljenom društvenom kalupu.
                                E isti takvi ljudi napraviše cirkus od najnormalnije Novakove izjave. Da je Roger izjavio tako nešto to bi bilo prihvaćeno tipa" e neka im je neko konačno i rekao". Tek sada shvatam koliko zapad boli ova Novakova dominacija i baš mi je drago zbog toga.
                                Sada će i Greenpeace da se obruši na Novaka zbog toga što nije ekološki nastrojen.

                                There's something wrong with me chemically
                                Something wrong with me inherently
                                The wrong mix in the wrong genes
                                I reached the wrong ends by the wrong means
                                It was the wrong plan
                                In the wrong hands
                                With the wrong theory for the wrong man
                                The wrong lies, on the wrong vibes
                                The wrong questions with the wrong replies

                                Comment

                                Working...
                                X