Announcement

Collapse
No announcement yet.

Indian Wells 2016. - BNP Paribas Masters 1000

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Kako se Gofan uopste dovukao do sf-a meni je totalna misterija, gledao sam malo protiv Wawrinke, da se ovaj nije epski raspao ne bi uzeo vise od tri gema

    Ocekivao sam da veceras da nece uzeti vise od par gemova po setu, kad ono... Mada, bio bi vise nego pozeljan protivnik u finalu.
    Last edited by Navras 16950; 19-03-16, 19:49.
    Tom, your music is the best drinking partner I've ever had.

    Comment


    • Raonic je covjek na misiji, drugo mjesto do oktobra. Mentalno jedan od najjacih na turu, malo se danas igrao sa hranom, ali nista strasno.
      sigpic

      Comment


      • I evo, ponovo se raspao Gofan nicim izazvan
        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

        sigpic

        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
        with experience.

        Comment


        • Gofan počinje da se raspada, a Miloš dodaje gas.
          Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
          Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
          "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

          Comment


          • Katastrofa bi bila Gofan u finalu Mastersa, eto mu turnira serije 250 pa neka tamo igra finala.
            sigpic

            Comment


            • Nije valjda da mislite/vidite da Miloš ima samo snagu?
              Očigledno je preovladao onaj stav... lako ću ovo posle prvog brejka...
              Gofan u finalu Mastersa.. mislim stvarno... uozbiljite se.
              Last edited by miloolja; 19-03-16, 19:50.
              sigpic

              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

              Comment


              • Katastrofa sto je dogurao i do polufinala, ali ajde, prezivecemo nekako
                Tom, your music is the best drinking partner I've ever had.

                Comment


                • I to ne bilo kojeg Mastersa, on je u polufinalu najveceg turnira posle Slemova
                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by miloolja View Post
                    Nije valjda da mislite/vidite da Miloš ima samo snagu?
                    Očigledno je preovladao onaj stav... lako ću ovo posle prvog brejka...
                    Gofan u finalu Mastersa.. mislim stvarno...
                    Ali je cinjenica da je bez dobrog prvog servisa smejurija od igraca, sto je Gofan i pokazao u 2.setu.
                    Tako da, iako je mozda napredovao, kad nema servis, nema nista
                    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                    sigpic

                    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                    with experience.

                    Comment


                    • Najiskrenije.... ni jednog Mastersa.
                      sigpic

                      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                      Comment


                      • Raonic ce na Slemovima najopasniji da bude. Bice ga bas tesko dobiti na tri seta.
                        sigpic

                        Comment


                        • Pa realno ni Miloš ne zaslužuje.
                          Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                          Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                          "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                          Comment


                          • Originally posted by bojanaBG View Post
                            Ali je cinjenica da je bez dobrog prvog servisa smejurija od igraca, sto je Gofan i pokazao u 2.setu.
                            Tako da, iako je mozda napredovao, kad nema servis, nema nista
                            Pa dobro, očigledno da ne trenira dovoljno varijantu..a šta kada me neće prvi servis... previše se oslanja na njega.
                            Meni je on baš ono pravi štreber, imam utisak, tako da naučiće i drugi, valjda.
                            sigpic

                            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                            Comment


                            • Naravno da zasluzuje, covjek od ove godine novi igrac, trenutno je treci na race listi, ako dobije bice drugi, a po igri i formi je TOP 4 na svijetu.
                              sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by miloolja View Post
                                Pa dobro, očigledno da ne trenira dovoljno varijantu..a šta kada me neće prvi servis... previše se oslanja na njega.
                                Meni je on baš ono pravi štreber, imam utisak, tako da naučiće i drugi, valjda.
                                I meni deluje kao streber, posebno sa ovom frizuricom
                                Ali kad njemu ne ide 1.servis, gubi samopouzdanje i apsolutno postaje drugi igrac, a na slemovima ce biti tesko da ga ide servis 2 nedelje neprekidno, u best of 5
                                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                                sigpic

                                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                                with experience.

                                Comment

                                Working...
                                X