Announcement

Collapse
No announcement yet.

NBA 2015/16 FEBRUARY

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Reise View Post
    Memphis postao sveukupno jedan veliki kancer. Lance, Z-bo, Barnes, Andersen, Chalmers, Tony Allen... Kako bre da iskontrolises te likove?
    Kakav samoubilacki tim.
    Sa druge strane, LAC dobio svoju zeljenu "trojku" u Greenu, za PO taman.

    Jako mi je drago sto Jazz nije doveo Lawsona, kakav bi to tek potez bio.
    sigpic

    “We have to change, from doubters, to believers, now.”
    -Jürgen Klopp

    Comment


    • Karl said Kings have to focus on passing Houston/Utah: "I honestly think Portland is going to be pretty difficult to catch."
      George Karl kaze da su Blazersi sigurni za plej of.
      sigpic

      Comment


      • Ma bice tu klanja do kraja, ali ja svakako nisam nigde video Portland u borbi za PO. Opet, nisam ocekivao ovako los Houston, pa i Pelikane od kojih sam ocekivao dosta, mada su njih u prvom delu sezone povrede osakatile. 'Reke propusta ostatak sezone, tako da je za njih PO misaona imenica.

        Realno, ovde se jedino Jazz i Blazerima ne zuri u PO, jer oni tek treba da prave tim za sledece sezone, ali mesto izvan PO za Houston bi bio epski neuspeh, dok Kingsi pak vec imaju sagradjen tim i ne znam sta ce uraditi sledece ako ne udju u PO.
        sigpic

        “We have to change, from doubters, to believers, now.”
        -Jürgen Klopp

        Comment


        • Moram reci da mu je mnogo cudan rezon, Juta realno ako ostane zdrava ide do petog mesta na Zapadu.Memfis je taj koji ce krenuti da pada, a ni Dalas mi nije bas 100% siguran da ce da bude peti ili sesti.Sakramento nece biti iznad desetog mesta.Ja bih tipovao na Memfis, zbog povrede Gasola su pretprosle sezone jedva upali u PO, doduse tada je granica bila veca.Padaju oni sigurno dva mesta nize, a i Portland i Hjuston ce moci da ih ugroze.Koliko imaju dijabola u timu, moze ovo da bude kolaps.

          Comment


          • Portland je dobio nevjerovatan boost u vidu Hendersona. Da se malo kasnije oporavio od povrede vjerovatno bi bio trejdovan u ovom prelaznom roku. Ovako ce najvjerovatnije Blazersi da ga potpisu na duzi niz godina. Bilo ga je bas tesko gledati dok se prilagodjava u Portland, na silu je isao, jos je imao konkurenciju na svojoj poziciji, pa je ponekad dobio samo 10 minuta. Hendo je bio glavni igrac u Hornetsima, sad predvodi drugu petorku sa McCollumom. Druga petorka Blazersa je masakrirala svaki tim od kad je Hendo dobio vecu minutazu. Garantujem da ce i veceras da masakriraju drugu petorku Warriorsa.

            Blazersi su se nasli i u neugodnoj poziciji, jer niko ovo nije ocekivao. Da li da razvijaju igrace ili sve na ovaj plej of da bace. Vonleh je pokazao da moze biti zvijer defanzivno, a ofanzivno tek treba da dobije na samopouzdanju. Ali nije bolji od nijednog igraca na svojoj poziciji. Sad je problem da li ga staviti u prvu petorku ili zamjene, ili da uopste ne igra.

            Utah je nije imala srece sa povredama, Favors je jos uvijek limitiran na 30 minuta. Da je bila Utah zdrava cijele sezone, oni bi sigurno jurili i peto mjesto. Ovako ce morati da se bore za to osmo. Ali kao sto ti kazes, ne zuri im se nidje. Ovoga ljeta ce imati Conleya u slobodne agente, nemam nikakve sumnje u to da ce mu oni prvi ponuditi maksimalni ugovor. Jedina pozicija koja im se raspada i volio bi da im on dodje.
            sigpic

            Comment


            • Vidis, zapostavio sam cinjenicu da Gasola nece biti do ko zna kada, a sad su doveli Lancea, pa ce tek haos da nastupi za Memphis kojem ce mozda ovo biti poslednja sezona PO, na duze vreme.

              Sto se tice Jazza, tacno je da su ih povrede bas zezale. Favors ima te hronicne probleme sa ledjima duze vreme i stalno ima limitiranu minutazu, Burksa vec duze vreme nema kao udarne igle sa klupe, a Exum kakav god da je, sigurno je bolji od ovog Brazilca ili Burkea, plus je defanzivno daleko jaci igrac i barem na tom polju bi doprineo.
              A ne znam postoji li jaci fit za njih od Conleya. Ne brinem ja za njih, jer imaju veoma veoma jaku bazu igraca i samo treba da je dopunjuju jakom rotacijom.

              A Blazeri, meni je Hendo uvek bio gotivan igrac. On je u Bobcatsima/Hornetsima zaista bio glavni igrac, i posle je nestao, ili ja bar nisam upratio ni gde je otisao, ni kako igra.
              Ali hit je meni taj lik sa tvog avatara Reise, mislim da je to najveci boost.
              Ono sto se kod Jazza i Blazera meni svidja, u odnosu na te neke konkurente, je zdrava sredina brate. Ti pogledas Houston koji ne zna gde udara, pa onda Kingse koji su uvek predmet sprdnje, a sada vrlo lako i Memphis postaje tezak slucaj ludnice.

              A generalno, to 7. i 8. mesto u PO je poprilicno nezahvalno, jer verovatno u oba slucaja ne ginu metle, ili serija od 5 meceva max.
              sigpic

              “We have to change, from doubters, to believers, now.”
              -Jürgen Klopp

              Comment


              • Originally posted by Freshman View Post
                Vidis, zapostavio sam cinjenicu da Gasola nece biti do ko zna kada, a sad su doveli Lancea, pa ce tek haos da nastupi za Memphis kojem ce mozda ovo biti poslednja sezona PO, na duze vreme.

                Sto se tice Jazza, tacno je da su ih povrede bas zezale. Favors ima te hronicne probleme sa ledjima duze vreme i stalno ima limitiranu minutazu, Burksa vec duze vreme nema kao udarne igle sa klupe, a Exum kakav god da je, sigurno je bolji od ovog Brazilca ili Burkea, plus je defanzivno daleko jaci igrac i barem na tom polju bi doprineo.
                A ne znam postoji li jaci fit za njih od Conleya. Ne brinem ja za njih, jer imaju veoma veoma jaku bazu igraca i samo treba da je dopunjuju jakom rotacijom.

                A Blazeri, meni je Hendo uvek bio gotivan igrac. On je u Bobcatsima/Hornetsima zaista bio glavni igrac, i posle je nestao, ili ja bar nisam upratio ni gde je otisao, ni kako igra.
                Ali hit je meni taj lik sa tvog avatara Reise, mislim da je to najveci boost.
                Ono sto se kod Jazza i Blazera meni svidja, u odnosu na te neke konkurente, je zdrava sredina brate. Ti pogledas Houston koji ne zna gde udara, pa onda Kingse koji su uvek predmet sprdnje, a sada vrlo lako i Memphis postaje tezak slucaj ludnice.

                A generalno, to 7. i 8. mesto u PO je poprilicno nezahvalno, jer verovatno u oba slucaja ne ginu metle, ili serija od 5 meceva max.
                Vjeruj mi da me nema srecnijeg kad Crabbe pocne da sipa. Bukvalno nema meca u kojem nesto korisno ne donese. Ako ga ne ide u ofanzivi, nadoknadice odbranom i obrnuto. A kad igra perfektno na obije strane terena, to je vec rapsodija Blazersa. Imace problema Blazersi da ga potpisu, jer se vec spominje kao jedan od igraca kojeg ce najvise da jure na ljeto. Iznenadio bih se ako dobije ispod 12M godisnje.

                EDIT: Inace, Crabbe je najkompletniji igrac Blazersa ako se gleda sveukupno igra u napadu i odbrani.
                Last edited by Reise; 19-02-16, 11:15.
                sigpic

                Comment


                • Sem Jute nijednoj drugoj ekipi na Zapadu ne bih dao sansu da ce da uzme vise od jedne pobede.Zato bi druga runda mogla da bude sou.Istok cu svakako prvu rundu bolje da ispratim jer tu mogu da budu 2-3 zanimljive serije, a posle cu se vise fokusirati na Zapad.Sta pod time mislis da Konliju daju max?Ja ne verujem da bi mu ponudili vise od 18 miliona dolara.15 miliona dolara po sezoni ce svakako da bude minimum.

                  Hjuston jeste sprdnja kada pogledas ko im sve igra na celu sa trenerom, ali su oni i kao takvi dogurali do finala Konferencije.Sve to moze da se promeni na leto, Hauarda i Losona nikako ne vidim sledece sezone a i naci ce boljeg trenera samo ne moze to Brada sam da iznese.Mislim da ce sledece sezone na papiru da budu slabiji sledece sezone(ali mogu da imaju bolji skor), licilo bi na njih da pretplate Hasana i da pojure Durenta.Uopste se ne bih dvoumio oko toga da li da izaberu Dvajta ili Hasana.Samo kog trenera uzeti, posto im je to najslabija karika.Dzonsa ce verovatno da zadrze(bio bi to D-Mo da nema problema sa ledjima), imaju Kapelu i Harela.Smita bolje da ne zadrze, bolje neka razvijaju nekog od ovih mladjih igraca.Ukoliko im se ukaze prilika nadju boljeg na trojci i cetvorci neka iskoriste to.Uzmu nekog prosecnog pleja koji ce da deli minutazu sa Beverlijem.I oni bi trebalo da budu svesni toga da ne mogu da budu contenderi i da je bolje za njih da razvijaju mladje igrace na centarskim pozicijama.

                  Memfis je prosle sezone propustio najbolju sansu za finale, sto se pre pomire da je vreme za rebilding to bolje po njih.

                  @Reise

                  Imas li neku zelju od buducih FA ili si zadovoljan sa time da zadrze Hendersona i Kreba?

                  Comment


                  • Bas ne znam sto bi GM Blazersa mogao da uradi. Do sad je skoro perfektno uradio sve. Moja zelja je neki defanzivni centar. Howard je tu nerealan, mada bi se ja zadovoljio sa Jo Noah-om.

                    Sto se tice Conleya, ja mislim da ce mu ponuditi tih 18M Utah. Vjerovatno to niko ne bi napravio, ali Utah sa tim potezom postaje contender. Ne vjerujem da ce Utah tu situaciju propustiti.
                    Malo sam se ja zeznuo sto se tice max ugovora, jer Conley upada u 10 sezonu ja mislim, pa bi vjerovatno mogao i preko 25M da dobije.

                    EDIT: Jos jednog igraca kojeg ocekujem da ce Blazersi da jure je Festus Ezeli. Uklapa se on u ove Blazerse.
                    Last edited by Reise; 19-02-16, 14:17.
                    sigpic

                    Comment




                    • 1994 1995 2000 2001 2002 2003 2004
                      1997 1999 2001 2002 2003 2004 2005 2008 2009 2015
                      sigpic

                      Comment


                      • IO NON RUBO IL CAMPIONATO
                        ED IN SERIE B NON SON MAI STATO
                        C'E SOLO L'INTER

                        Comment


                        • Kako mi samo Blejzersi kidaju. DO PLEJ OFA
                          Jokara dobar ponovo. Dejvisa ne komentarisati
                          Dzenings ako ne ostane u Orlandu pod hitno neko da ga uhvati. Igra covjek
                          1994 1995 2000 2001 2002 2003 2004
                          1997 1999 2001 2002 2003 2004 2005 2008 2009 2015
                          sigpic

                          Comment


                          • Anthony Davis set a franchise record with 59 points to go along with 20 rebounds in New Orleans win at Detroit.
                            AD

                            Comment


                            • Peta utakmica zaredom protiv .50 timova i peta pobjeda zaredom. Sinoc su mi Blazersi otklonili svaku sumnju za ulazak u plej of. Ako je protiv GSW-a bila Lillardova noc, sinoc protiv Jazzera je bila timska.
                              Ali kakav steal je Mo Harkless, oni su njega doveli za pika druge runde. Koliko to smijesno zvuci. Kad se povrijedio Vonleh, pa sve do sad, Harkless igra kao zivotinja. Defanzivno je versatilan, moze sve pozicije da cuva, dusu dao za small ball. Na pocetku sezone, on i Plumlee i jos nekolicina nisu mogli da poloze loptu u kos. Sad to vec izgleda mnogo bolje. Jos kad bi Harklessu pocele da upadaju ove trojke iz kornera, dje bi mu bio kraj...
                              Iznervirao me Lillard na kraj, Hood preko njega dvije trojke dao. Ne moze coek da se pomjeri iz pika, nikakav otpor da pruzi i da pokusa da izbjegne to na neki nacin. Opet, da nije Lillarda bilo u 3/4 da ubaci devet poena zaredom, vjerovatno bi Blazersi izgubili. Ima neki God mod i on.


                              Dobar pick up za Jazz je Shelvin Mack. Sinoc je strasnu utakmicu imao. Moze dosta da pruzi, posebno u odbrani.
                              sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by Reise View Post
                                Dobar pick up za Jazz je Shelvin Mack. Sinoc je strasnu utakmicu imao. Moze dosta da pruzi, posebno u odbrani.
                                Odlican. S obzirom kakvo je stanje u ekipi na toj poziciji, legao je kao budali samar. Nije on los uopste, samo je imao tu sudbinu da bude treci plej u Atlanti, pored vec odlicnih Teaguea i Schrodera. Mada pravo da ti kazem, cudi me da su ga pustili, ako vec ciljaju da se otarase Teaguea i da im Dennis bude prvi plej, a ovaj back up, ali dobro.

                                Procitah da je Lillard cetvrti mec zaredom ubacio 30+, tako postavsi tek drugi igrac u istoriji Blazera kojem je to poslo za rukom. Prvi zna se ko je, ali cudi me da LMA nikad nije ovo postigao.

                                Mislim da se u narednih par dana bas igraju tekme izmedju Houstona i Portlanda, kao i Jazza i Houstona, pa cemo videti kako ce tabela izgledati posle ovih meceva. Bila bi steta da Jazz ne ode u PO, kao sto rekoh, klanica do kraja.

                                Veliki naklon za partiju AD-a, apsolutno monstruzna partija, i uz to 70% sut iz igre.
                                sigpic

                                “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                                -Jürgen Klopp

                                Comment

                                Working...
                                X