Announcement

Collapse
No announcement yet.

Linglong tire - Super Liga Srbije

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by LBJmvpFORlife View Post
    To vazi za nacionaliste koji su u RS ogromna vecina, ja imam potpuno drugacija shvatanja i to je moje pravo.
    Nacionalista je dobra stvar, i kamo sreće da smo svi. Ja ne govorim da treba mrziti reprezentaciju Hrvatske kao što neki aludiraju ili bilo koju drugu, nego govorim da treba voljeti svoju reprezentaciju i da ta ljudbav ne može i ne smije da se podredi ljubavi prema klubu a kamoli što je takođe nerijetka pojava ljubavi prema stranom klubu.

    Eto recimo tako da završim izlaganje oko ove teme, gdje treba da ide veća ljubav klubu ili reprezentaciji
    РК БОРАЦ - Куп европских шампиона 1975/76.

    Comment


    • Opet ulazimo u politiku, volim ja reprezentaciju, ali se mnogo vise nerviram oko kluba (Zvezde), takav sam. Recimo, zbog reprezentacije nikada nisam zaplakao, ali zbog Zvezde, bogami, bilo je situacija. Prosto to je ono sto svako posebno oseca, ni jedno ni drugo se ne moze okarakterisati kao ispravno, normalno ili cak pozeljno. Mnogo mi je lakse kada neko ovo kaze otvoreno nego kada se glumi kvazipatriotizam (pritom tebe naravno ne optuzujem za to, ali znam x primera iz mog okruzenja).
      Na celom svetu samo Crvena zvezda

      Comment


      • Banjaluka



        Bjezmo Grumfe,njih je dvojica a mi smo sami!
        sigpic

        Comment


        • Volim reprezentaciju, ali mnogo mnogo vise volim Partizan. Takav sam covek. Nista tu nije lose;)

          Comment


          • http://www.zurnal.rs/2012/05/17/disc...fss/index.html

            Ima li kraja besmislu?
            Na celom svetu samo Crvena zvezda

            Comment


            • Ta floskula da se navija vise za klub nego za reprezentaciju svoje zemlje se provlaci vec godinama i najbolji je pokazatelj koliko smo mi kao narod otisli u pogresnom pravcu.To je u ravni kao da izjavis 'mene zanima samo Beograd,bas me briga za ostatak zemlje'.Sto bi rekao jedan kosarkaski mag,to je protivprirodni blud.

              Comment


              • To nije floskula, to je realnost. Ja vise volim Zvezdu nego reprezentaciju. Tacka. I mislim da dosta ljudi to moze reci. A ne znam sto bi to bilo protivprirodni blud, demokratsko drustvo, nemam nikakvu obavezu da volim zemlju vise nego sebe. Kada ovo bude Severna Koreja mozemo da pricamo o tome. Ipak se nadam to nikada nece biti.
                Na celom svetu samo Crvena zvezda

                Comment


                • Slazem se da je to realnost i to surova,tuzno je kad neko nema osecaj pripadnosti i rodoljubivi ponos da voli svoju zemlju u celosti a ne njene institucije.A zemlja ne mora da ima sistem S.Koreje da bi narod voleo svoju zemlju i bio ponosan na nju.Svi se ponose svojim dostignucima,zemljom i ljudima jedino Srbi gledaju kako da se podele i da opljunu po svome.

                  Comment


                  • Lack of leadership. Kada budemo imali vodju koji je vredan pracenja tada ce sve drugacije biti.

                    Comment


                    • Mene samo nervira ova kukumavstina nad tim ko kakav stav ima prema patriotizmom, ja to shvatam na svoj nacin i nemam potrebu da to namecem drugima, kao sto ne zelim da iko meni namece svoje stavove. Bas bih voleo da mi nadjete navijace fudbalskih timova sirom sveta koji su toliko odusevljeni reprezentacijom i govore da su ti rezultati bitniji od klubova. Ne zamenjujmo teze.

                      A price o vodjama su glupost koja se ovde nadam se vise nikada nece vratiti, dosta su bila ona dvojica, ko je ziveo u Srbiji prethodnih 40 godina ne moze zeleti vodju, to je cist mazohizam, trazenje tate i skidanje odgovornosti. Ali o tome negde drugde.
                      Na celom svetu samo Crvena zvezda

                      Comment


                      • Originally posted by Layzick View Post
                        Slazem se da je to realnost i to surova,tuzno je kad neko nema osecaj pripadnosti i rodoljubivi ponos da voli svoju zemlju u celosti a ne njene institucije.A zemlja ne mora da ima sistem S.Koreje da bi narod voleo svoju zemlju i bio ponosan na nju.Svi se ponose svojim dostignucima,zemljom i ljudima jedino Srbi gledaju kako da se podele i da opljunu po svome.
                        Gledaš Japance i vidiš da nemaju veze o fudbalu, ali navijači njihovi se tresu od nervoze i svi su u bojama nacionanog tima a oni na terenu ginu. I cijeli svijet kaže vidiš kakav je to narod ograničenih mogućnosti ali vrijedan, radan, fanatičan i svi ih cijene. A šta reći za nas, dresova najmanje državnih na tribini kao da smo neka plemena pa još nismo ni državu formirali. Ako se ne pobiju međusobno za vrijeme meča nisu ništa uradili a tek oni na terenu što se vuku ko mrcine. Baš je taj fudbal ogledalo društva.
                        Last edited by ФК Борац Бања Лука; 18-05-12, 01:11.
                        РК БОРАЦ - Куп европских шампиона 1975/76.

                        Comment


                        • Ja cu ti dati najbolji primer koji postoji na ovom svetu,a to su ti Englezi,ja se njima divim kakav imaju odnos prema svojoj zemlji i svojoj reprezentaciji.Za sve njih je na prvom mestu reprezentacija zemlje pa onda klubovi,a mi taj nacin razmisljanja necemo nikad imati.

                          Comment


                          • Originally posted by Layzick View Post
                            Ja cu ti dati najbolji primer koji postoji na ovom svetu,a to su ti Englezi,ja se njima divim kakav imaju odnos prema svojoj zemlji i svojoj reprezentaciji.Za sve njih je na prvom mestu reprezentacija zemlje pa onda klubovi,a mi taj nacin razmisljanja necemo nikad imati.
                            Neke stvari od njih treba prepisati, istina ali mnoge ne treba. Mislim da odnos prema reprezentaciji nije zdrav znajuci koliko se mrzimo izmedju sebe kao veciti rivali. Englezi su severni hladan narod. Ne mozes da ih poredis sa nama. Sve je to lepo ali dole je vatra, ne mozes ignorisati ono sto se desava izmedju dva kluba i odjednom navijati iz sve snage za 5,6 igraca koji su nekad bili clanovi zvezde/Partizana. Ne ide.

                            Comment


                            • Originally posted by LBJmvpFORlife View Post
                              Neke stvari od njih treba prepisati, istina ali mnoge ne treba. Mislim da odnos prema reprezentaciji nije zdrav znajuci koliko se mrzimo izmedju sebe kao veciti rivali. Englezi su severni hladan narod. Ne mozes da ih poredis sa nama. Sve je to lepo ali dole je vatra, ne mozes ignorisati ono sto se desava izmedju dva kluba i odjednom navijati iz sve snage za 5,6 igraca koji su nekad bili clanovi zvezde/Partizana. Ne ide.
                              Tačno kao da smo plemena
                              Last edited by ФК Борац Бања Лука; 18-05-12, 00:46.
                              РК БОРАЦ - Куп европских шампиона 1975/76.

                              Comment


                              • Sto se tice navijanja mi od Engleza mozemo samo da ucimo.A sto se tice dal je nesto zdravo ili ne,mislim da je veca bolest kada je veca mrznja izmedju klupskih navijaca nego sto je ljubav prema svojoj zemlji i ljudima koji reprezentuju tu zemlju na nekom takmicenju.

                                Comment

                                Working...
                                X