Announcement

Collapse
No announcement yet.

Linglong tire - Super Liga Srbije

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • То што Пазаци певају у Србији није исто и то што Срби певају у Србији. Не замерам ја Хрватима што нас мрзе, вероватно имају разлог, ни ми њих не волимо да се не лажемо (не лично, немам проблем са целом причом, већ причам генерално), али они у свом дворишти певају и то је њихово право. Право је и грађанина Пазара у осталом да пева шта жели, али тиме ми Срби пљујемо сами себе јер то дозвољавамо да нас пљује неко ко је продао веру за вечеру (Зна се о чему говорим да не дужим о историји и политици) испред наше куће. Толико о томе и ту завршавам на ту тему којој није место на оваквом форуму, али је неизбежнда јер се у овој нашој Србији све друштвене сфере преплићу са политиком, па тако и спорт (у осталом тако је свуда у свету).
    То што вам је Бата на челу клуба то је ваш проблем и није ми јасно што се мени жалиш, нама кад је неко смето ми смо га мењали.
    Што се тиче традиције Јавора, иста се своди само на годину оснивања, а ако је то за тебе традиција, а видим да јесте, онда је најпаметније да овде прекинемо сваку полемику.
    Што се тиче Пајтића нисам обавештен и не бих самим тим да улазим у ту причу, али сигурно да и Град Нови Сад улаже нека средства у ФК Војводину, у осталом тако је у сваком граду. Ја овде причам о величини клубова, те та Војводина ни у ком сегменту не може да се пореди са вечитима и схвати да је када се узима у причу са истима она небитна, признао ти то или не тако ти је.
    Мсм друже да се не лажемо волео бих ја да имамо ми најачу лигу на свету, да за титулу конкурише више клубова, али то у Србији која броји 9 мииона становника није могуће, плус погледајмо у ком је стању држава и то ти се одјеном одрази на све. Институције морају да се негују, то су Звезда и Партизан и већ сам ти рекао што, а што то није твоја Војводина нисам ти ја крив, ни ја ни сви ми овде на форуму, па ни тај ваш Бата....тако је од памтивека, те не постоји она наша за џабе "ко вас ј једном, ј ће вас и опет".

    Comment


    • Nista brate onda ,ziveli veciti,ostale ugasiti.
      Kačar: "Trčeći bih došao u Vojvodinu, za triput manje para"

      Comment


      • Originally posted by kimi View Post
        Nista brate onda ,ziveli veciti,ostale ugasiti.
        Ау ал си ти неки чудан лик. Ево одговор на ово питање ће ти све рећи а ти ћеш одговорити на исто и ту је сва поента: "Да ли је икада током сезоне упоследњих 15 година стадион Карађорђе у Новом Саду био напуњен у пуном свом капацитету осим када Војводина игра са вечитима"? Изузмимо репрезентацију и опраштање од фудбала Синише Михајловића.

        Comment


        • Brate jel ti mene zajebavas??!
          не постоји она наша за џабе "ко вас ј једном, ј ће вас и опет". i ja sam cudan?!!
          Aj prvo skupi taj tvoj mali mozak pa skonta sta pises jebote.
          Ne znam odakle si nit me zanima al znam sigurno da nisi iz NS ,da jesi znao bi grad nikada ni jedan jebeni dinar nije da klubu i to ne samo FK nego bilo kojem!
          A vidim koliko vam je stalo da ima vise klubova koji ce se boriti za titulu ,to se lepo vidi iz prilozenog da vecite treba drzava da kesira ostale ko jebe.. ostali su nebitni mali nemaju tradiciju ..daj bre ne seri vise majke ti..
          Kačar: "Trčeći bih došao u Vojvodinu, za triput manje para"

          Comment


          • Originally posted by kimi View Post
            A vidim koliko vam je stalo da ima vise klubova koji ce se boriti za titulu ,to se lepo vidi iz prilozenog da vecite treba drzava da kesira ostale ko jebe.. ostali su nebitni mali nemaju tradiciju ..daj bre ne seri vise majke ti..
            Не знам како си закључио да је супротно? Волео бих да буде јача конкуренција, тако се побољшава сам квалитет лиге, а нигде нисам написао да не бих волео да Звезда освоји и мислим да би у целој причи опет београдски клубови доминирали, не мислим него сам сигуран.
            Нигде пара у Новом Саду, а ко плаћа оне све силне играче, сигурно играју зато што воле ФК Војводину, ма дај бре....веровати у причу да ниједан државни динар не улази у тај клуб је исто као веровати у причу да Деда Мраз заиста постоји.

            Comment


            • Delije spremile peachvajz na tribinama. Verovatno su zadovoljni irezultatima i verovatno ce sve platiti iz svog dzepa.

              600 baklji i paljenje preko 10 Grobarskih zastava.

              Stvarno svaka cast mentolima koji ce da plate sve to, a na terenu ce da bude jad i beda i nikad sporiji derbi.

              Bem ti drzavu ovakvu.

              Comment



              • 143. Спектакл!


                Вечерас на Маракани на реду нам је 143. вечити дерби по реду. Да ли ћемо видети крај још једног српског фудбалског првенства већ у јесењем делу где би Партизан победом отишао на за српске фудбалске услове недостижних +11 или ће ипак на сцену ступити "фактор Џајић" који је однедавно поново на месту првог човека клуба само што му је овог пута звање "председник радне групе", те ће промене у врху клуба утицати на домаће играче да након два узастопна пораза забележе нову победу и тако смање поменуту разлику у односу на Вечитог ривала. Ваља у овом уводу напоменути да би се Партизан евентуалном освојеном новом титулом изједначио у том аспекту са Црвеном Звездом, те би оба клуба бројала укупно 25. националних првенстава, иначе то би Партизану била 6 узастопна титула првака државе.
                Што се самог меча тиче, предвиђа се сасвим, за ове просторе, завидна посећеност истом, па ће по прорачуну организатора овом мечу присуствовати 35.000 љубитеља фудбала, што је далко изнад рекорда непосећености који је забележен 11.маја 2005 у 1/2 Купа Србије и Црне Горе када је на трибинама било око 8.000 посетилаца. Ипак најављена вечерашња посећеност је и далеко испод највеће посећености забележених у вечитим дербијима која изности 108.000 гледалаца.
                Ова бројка од 143. представља број вечитих дербија у лигашким надметањима, док је укупан број нешто већи и износи 231.утакмицу (142 у лиги, 35 у купу и 54 у осталим утакмицама). Иначе, Звезда је у предности у укупном скору победа 103 наспрам 72 победе Партизана, док је 56 пута било нерешено. У лигашким надметањима је ипак та разлика нешто скромнија и износи 58 победа Звезде наспрам 41 Партизана, а нерешено је било чак 43 пута. Треба напоменути да је први вечити дерби добила Црвена Звезда, док највиши тријумф у оваквим мечевима припада Партизану и износи 7:1.
                Такође, Звезда је у низу од три узастопне победе над вечитим ривалом, док је Партизан последњи пут победио 26.11.2011.
                Што се Звезде тиче, главна тема у том клубу су промене у врху самог клуба које је иницирала сама држава на челу са подпредседником владе Александром Вучићем. Наиме, како пишу медији у Србији клуб дугује више од 60 милиона те је било неопходно да држава заштити свој највећи бренд, те ће покушати да, кроз ребаланс плаћања доспелих пореских обавеза, као и у споразуму са банкама кроз ребаланс плаћања доспелих рата и камата на подигнуте кредите, смање наведени енормни дуг.
                Исти дуг је горећа тема и међу навијачима Црвене Звезде, тзв. Делијама, који се питају куда је отишао толики новац с обзиром да резултати последњих година не иду на руку самом клубу јер Партизан апсолутно доминира са пет узастопних титула, а и у Европи Звезди баш нису цветале руже. Било како било, данас је осванула вест да је садашњм играчком кадру исплаћене све доспале обавезе, те да је тај новац уплатио генерални спонзор клуба, руски гасни гигант Гаспром, који управо припрема нови финансијски уговор са радном групом Звезде, где би своја улагања у клуб била удвостручена.
                Што се вечерашњег меча тиче ово је за Звезду маст вин утакмица, јер би негативан резултат у потпуности растурио њихове шампионске амбиције ове сезоне, пошто би се вечити ривал одлепи на +11. Што с епоставе тиче тренер Александар Јанковић, за кога би негативан резултат у овом мечу аутоматски значио и други отказ на клупи Звезде, вероватно неће пуно експреиментисати, па би тако постава Звезде требала да изгледа у некој формацији 4-3-2-1 овако:
                Једини играч на кога Јанковић неће моћи да рачуна на вечерашњем мечу је Пантић, међутим он и да је спреман вероватно не би био међу стартних 11. Такође, једина недоумица била је да ли ће Јовановић бити спреман за овај меч и у супротном случају пошто ће највероватније играти вечерас, би његово место највероватније заузео Микић, док би на позицију десног бека стао Вешовић. Треба напоменути да је проналазак бившег тренера Звезде Роберта Просинечког талентовани Мијаиловић, који добија и позиве селектора Србије Синише Михајловића, потпуно запостављен доласком Јанковића, што велики део фудбалске јавности замера овом младом стручњаку.
                Своју шансу са клупе у случају негативног резултата ће сигурно тражити Лука Милуновић.
                Партизан шесту годину за редом меље све пред собом у домаћем првенству. Ипак горка рана ове сезоне је учешће у Европи као и испадање из Лав Купа Србије од друголигача из Чачка. У низу су од 10 узастопних победа у шампионату, те су последњи и једини пут поражени у овогодишњој кампањи од дебитанта у најелитнијем такмичењу Доњег Срема 18.8. са 1:2.
                У овај меч Вермезовић ће сигурно ући да не изгуби с обзиром на позамашну бодовну предност. Такође, сумња се да ће одустати од својих уобичајних 4-2-3-1, а једине проблем ће му представљати повреда свог првог голмана Стојковића који се, свима познато, некада клео у црвено беле боје за које је и носио на свом дресу. Но времена се мењају тако и људи. Такође, на овом мечу нећемо видети ни Забију као и Камару чије управо одсуство намеће једину дилему око стартних Партизанових 11.
                Два су кандидата за ту позицију. Наиме сигурно је да ће Лола Смиљанић бити први "осигурач" у везном реду док за место Камаре се боре Јојић који одлично игра ове јесени и Саса Марковић који је добро почео ову сезону али се касније преселио на клупу. Најистуренији ће бити Стефан Шћеповић, док је највећа узданица Гробара бити талентовани Лазар Марковић који се недавно нашао на списку од 100 највећих талената Европе тренутно.

                Судије:

                Дерби ће судити најбољи српски арбитар, Милорад Мажић, који је до сада правду делио у четири окршаја највећих ривала. Пре четири године у шампионату је Партизан славио на Маракани, у Хумској је било 1:1. Прошлог пролећа донео је срећу Звезди, у обе куп утакмице када су црвено-бели савладали Грантов Партизан и касније освојили пехар.
                Last edited by Brajkula; 17-11-12, 17:51.

                Comment


                • Ko nema PRVU prenos na RTRS
                  Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                  Comment


                  • Ipak Sasa,totalno bi me iznenadilo da izadje sa 1 zadnjim veznim,ovako ocekivano.Drago mi je sto je Mitrovic u napadu.

                    Comment


                    • Grmi Jug

                      Comment


                      • Miiiiiiiiiiiiiiiiiitrovic bre , gooooooooooooooooooooooooooooooool bre
                        Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                        Comment


                        • Микић

                          Comment


                          • Па Касалица бре, па Касалица бре!!!!!!!!

                            Comment


                            • Markec sutnuo kao baba i odma' kazna na drugoj strani...
                              sigpic

                              “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                              -Jürgen Klopp

                              Comment


                              • Sta je bre ovo? 3 gola za 15 minuta

                                Comment

                                Working...
                                X