Announcement

Collapse
No announcement yet.

ATP World Tour Finals - London 2015.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Novak odlican, iako mu je malo nedostajalo snage. Od svega je najbolji bio fokus. Defakto, ni za trenutak nije dozvoljio da padne. Druga impresivna stvar je bila dizanje igre na Rafin servis dok mu jos nedostaje brejk u setu.

    Rafa nije bio los. Naravno nije u top formi, iako ju je prilicno popravio. Koliko jucer se pricalo o tome da Rafa moze da osvoji turnir. Ne znam kako bi zavrsio njegov mec protiv Federera, ali protiv Marija i Vavrinke je dominirao. Problem je sto on ne moze da igra protiv Novaka. Nema igru. Da stvari budu gore za njega, u njihovim mecevima je vec sve isprobano pa nema vise ni nadu da moze nesto da promijeni. Ostaje mu da gura ono sto zna i izgubi 6:3, 6:3 ili da eksperimetise i mozda izgubi 6:1, 6:0. Na hardu je Novak brzi od njega, ima bolji servis i kad se uzme u obzir da Novakov BH moze da se nosi sa Nadalovim FH-dom, sto Rafi osataje?

    Protiv Federera ce da bude druga prica. Neko moze ocijeniti danasnji mec Vavrink-Federer dosadnim, ali Rodzer je igaro odlicno. Ne samo leprsavo, nego i efikasno.

    Comment


    • Originally posted by NI View Post
      Novak odlican, iako mu je malo nedostajalo snage. Od svega je najbolji bio fokus. Defakto, ni za trenutak nije dozvoljio da padne. Druga impresivna stvar je bila dizanje igre na Rafin servis dok mu jos nedostaje brejk u setu.

      Rafa nije bio los. Naravno nije u top formi, iako ju je prilicno popravio. Koliko jucer se pricalo o tome da Rafa moze da osvoji turnir. Ne znam kako bi zavrsio njegov mec protiv Federera, ali protiv Marija i Vavrinke je dominirao. Problem je sto on ne moze da igra protiv Novaka. Nema igru. Da stvari budu gore za njega, u njihovim mecevima je vec sve isprobano pa nema vise ni nadu da moze nesto da promijeni. Ostaje mu da gura ono sto zna i izgubi 6:3, 6:3 ili da eksperimetise i mozda izgubi 6:1, 6:0. Na hardu je Novak brzi od njega, ima bolji servis i kad se uzme u obzir da Novakov BH moze da se nosi sa Nadalovim FH-dom, sto Rafi osataje?

      Protiv Federera ce da bude druga prica. Neko moze ocijeniti danasnji mec Vavrink-Federer dosadnim, ali Rodzer je igaro odlicno. Ne samo leprsavo, nego i efikasno.
      Odlična analiza kao ovijek.
      Rafin problem je pre sve u tome, da u defenzivi nije više onaj stari. Ni jednom se nije obranio kad je bio napadan a kamoli da bi prelazio iz defenzive u ofanzivu.
      Rafi preosta da popavi return, fizičku spremu (eksplozivnost i elastičnost daleko od najboljih dana),
      Rafi trebaju i popravci u tehnici udaraca ali za takve stvari treba drastična promjena u stručnom stožeru jer Tonijeva filozofija "spanish" forehenda te laso FH balun po diagonali u defenzivi nisu dovoljo da se dobije Novaka.

      Comment


      • ништа нам не показује овај меч са Рафом, Федерер има бржи сервис и упућује брже лопте, тошко их је стићи и добро изконтролисати, зато он и излази на нец јер очекује фрљоку... једина шанса је да некако навуче Федерера на размене, стим да се натера да доста трчи лево десно и да му се тако некако одузме снага за добар сервис и јаке ударце.....
        sigpic

        Comment


        • Originally posted by jacques9 View Post
          Eeee da. Baš spora kad Rafa nije mogao vratiti ni jedan udarac Novaka kad je ovaj napadao krače lopte. Da ne pričam u tri krasne volio bih da vidim tačne brojke znači kakva je bila brzina Novakovih winera pre 4-5 godina i kakva je brzina tih udaraca danas. Istina, da Novak napreduje i u tehnici i da su mu udarci sve jači te da Rafa nema više eksplozivnost kao u najbojlim danima, ali da Rafa nije ni blizu toga da te udarce vrati baš ne mogu da shvatim osim činjenice, da je podloga strašno brzo.
          Igrački gledano Rafa je bio puno ravnopravniji v Beingu. Ovaj meč juče je veliki korak nazad za Rafu.
          Novak i Andy su upoređivali finale AO 2011 i 2013 i došli do zaključka da su 2013 jače udarali lopticu i igrali na višem nivou. Prosječni udarci sa osnovne su sad jači nego prije 4-5 godina. Kod Novaka je FH obično varirao 120-125km/h sinoć 130km/h, uzmi da je i Rafaelo sporiji nego prije i dobiješ rutinski meč gdje ništa nije mogao napraviti.

          Comment


          • Ova prica o banu me je navela da procitam pravila. Tek sad. Opet bolje ikad nego nikad.

            To je najbolji post koji je Vladan ikada napisao.

            Comment


            • Originally posted by NI View Post
              Novak odlican, iako mu je malo nedostajalo snage. Od svega je najbolji bio fokus. Defakto, ni za trenutak nije dozvoljio da padne. Druga impresivna stvar je bila dizanje igre na Rafin servis dok mu jos nedostaje brejk u setu.
              To je bilo ocigledno. Nije bilo preteranog zara u njegovim ocima, nije se cak ni radovao posle par fantasticnih poena kada je cela dvorana apludirala, on je to mirno posmatrao. Ima nesto u tome sto on sada poseduje Nadala pa sve to smatra rutinskim ali mislim da je time prevashodno cuvao snagu.

              Originally posted by NI View Post
              Rafa nije bio los. Naravno nije u top formi, iako ju je prilicno popravio. Koliko jucer se pricalo o tome da Rafa moze da osvoji turnir. Ne znam kako bi zavrsio njegov mec protiv Federera, ali protiv Marija i Vavrinke je dominirao. Problem je sto on ne moze da igra protiv Novaka. Nema igru. Da stvari budu gore za njega, u njihovim mecevima je vec sve isprobano pa nema vise ni nadu da moze nesto da promijeni. Ostaje mu da gura ono sto zna i izgubi 6:3, 6:3 ili da eksperimetise i mozda izgubi 6:1, 6:0. Na hardu je Novak brzi od njega, ima bolji servis i kad se uzme u obzir da Novakov BH moze da se nosi sa Nadalovim FH-dom, sto Rafi osataje?
              Ja sam prilicno skeptican kad je u pitanju Nadal i cisto sumnjam da ce sledeca sezona biti bolja od ove. On Novaka ne moze vise dobiti. Njemu samo ostaje nada da ce taj posao neko drugi za njega uraditi i time mu olaksati put mada to i dalje ne znaci da ce doci do titule.

              Originally posted by NI View Post
              Protiv Federera ce da bude druga prica. Neko moze ocijeniti danasnji mec Vavrink-Federer dosadnim, ali Rodzer je igaro odlicno. Ne samo leprsavo, nego i efikasno.
              Novak respektuje Federera vise nego sto bi trebalo i zato mu se desava da izgubi samopuzdanje u pojedinim trenucima meca. Nekako mu se uvuce u glavu, pocinje da panici i gresiti u seriji. Jeste on GOAT i sve to ali ako hoce da ga nadmasi tog mentalnog balasta mora da se resi. Mislim da su njegovi mecevi sa Federerom pre sve ga psiholoske prirode no igracke jer on je nesumnjio trenutno bolji igrac od njega.
              Sto se samog Federera tice on igra solidno, nista specijalno za njegove standarde. On zapravo jos uvek nije dovoljno dobro testiran ovde, nijedan mec nije otisao u 3. seta pa da vidimo kako bi se tada ponasao na terenu.
              Mislim da ce prvi set odluciti pobednika. Ako ga uzme Novak, sigurno dobija mec. Ako ga pak uzme Federer, sanse su 50%-50%.
              Federer, po meni, Novaka moze dobiti samo in straight sets.

              Comment


              • Originally posted by skeptik View Post
                Novak respektuje Federera vise nego sto bi trebalo i zato mu se desava da izgubi samopuzdanje u pojedinim trenucima meca. Nekako mu se uvuce u glavu, pocinje da panici i gresiti u seriji. Jeste on GOAT i sve to ali ako hoce da ga nadmasi tog mentalnog balasta mora da se resi. Mislim da su njegovi mecevi sa Federerom pre sve ga psiholoske prirode no igracke jer on je nesumnjio trenutno bolji igrac od njega.
                Sto se samog Federera tice on igra solidno, nista specijalno za njegove standarde. On zapravo jos uvek nije dovoljno dobro testiran ovde, nijedan mec nije otisao u 3. seta pa da vidimo kako bi se tada ponasao na terenu.
                Mislim da ce prvi set odluciti pobednika. Ako ga uzme Novak, sigurno dobija mec. Ako ga pak uzme Federer, sanse su 50%-50%.
                Federer, po meni, Novaka moze dobiti samo in straight sets.
                Definitivno Novak respektuje Federera, to je pomalo kompleks. Tri su razloga za to. Prvo, Federer je bio velikan dok je Novak defakto bio dijete. Drugo, Federer je fantastican igrac a njegov stil ne odgovra Novaku. Trece, Federer mu je nanio puno neocekivanih poraza.

                Comment


                • Originally posted by NI View Post
                  Definitivno Novak respektuje Federera, to je pomalo kompleks. Tri su razloga za to. Prvo, Federer je bio velikan dok je Novak defakto bio dijete. Drugo, Federer je fantastican igrac a njegov stil ne odgovra Novaku. Trece, Federer mu je nanio puno neocekivanih poraza.
                  Mislim da je ovo prvo sto si naveo ima najvecu tezinu jer Federer jeste fantastican igrac ali ni Novak nije nista manje od toga. Naneo je Novak i njemu dosta neocekivanih poraza. Seti se samo dva US Opena kada je od vodjstvo od 2:0 dosao do poraza 2:3

                  Comment


                  • @skeptik
                    A protiv Keija se ne racuna?


                    Sent from my Z3 compact <3
                    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                    sigpic

                    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                    with experience.

                    Comment


                    • Originally posted by skeptik View Post
                      Mislim da je ovo prvo sto si naveo ima najvecu tezinu jer Federer jeste fantastican igrac ali ni Novak nije nista manje od toga. Naneo je Novak i njemu dosta neocekivanih poraza. Seti se samo dva US Opena kada je od vodjstvo od 2:0 dosao do poraza 2:3
                      Na samo jednom US je vodio 2-0 i izgubio 2-3. To je bilo 2011. Ti verovatno mislis i na US 2010, ali tu se rezultat nije bas tako kretao.
                      sigpic

                      Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                      U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                      Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                      Comment


                      • Originally posted by bojanaBG View Post
                        @skeptik
                        A protiv Keija se ne racuna?


                        Sent from my Z3 compact <3
                        U pravu si tehnicki gledano ali on je pre tog meca vec obezbedio prolazak u polufinale. Mislim da ga ni Novak ni Stan nisu istestirali dovoljno dobro.

                        Originally posted by Sandugp View Post
                        Na samo jednom US je vodio 2-0 i izgubio 2-3. To je bilo 2011. Ti verovatno mislis i na US 2010, ali tu se rezultat nije bas tako kretao.
                        Ma to sam rekao onako iz glave. Znam da se jednom Novak vratio od 0:2 za ovaj drugi nisam bas siguran ali znam sasvim sigurno da je u oba meca Federer imao mec lopte.
                        Last edited by skeptik; 22-11-15, 10:45.

                        Comment


                        • Originally posted by skeptik View Post
                          Mislim da je ovo prvo sto si naveo ima najvecu tezinu jer Federer jeste fantastican igrac ali ni Novak nije nista manje od toga. Naneo je Novak i njemu dosta neocekivanih poraza. Seti se samo dva US Opena kada je od vodjstvo od 2:0 dosao do poraza 2:3
                          Nanio je njemu Novak dosta teskih poraza. Ali neocekivano i tesko nije isto.

                          Pet poraza su posebno teski za Federera. Tri na USO i dva u Uimbldonu. Samo u jednom od tih 5 meceva je Federer bio favorit na pocetku (USO 2010).

                          Federer je nanio Novaku neocekivane poraze u RG 2011, Uimbdonu 2012, ovaj prije par dana i jos nekooliko na manjim turnirima. Kaldionice su davale Novaku 67%, 71% i 73%. Ova dva zadnja puta je Novak izgubio vrlo lako, u Parizu nesto teze ali jos uvijek je Federer bio superioran. Imao je indeks dominacije 1.22.

                          Comment


                          • Pogled na zvanicnu statistiku otkriva jedno odstupanje od necega sto je bilo skoro pa pravilo u mecevima kada je Novak dobijao Rafaela.
                            Radi se o tome da je u velikom broju prilka Novak skidao Rafaelov procenat uspesnosti realizacije drugog servisa ispod 50 %. Juce to nije bio slucaj i taj procenat je otisao na velikih 69% ali zato imamo skidanje procenta uspesnosti Rafaelove realizacije nakon prvog servisa na svega 54%.
                            Kako god, procenti mogu setati na ovu ili onu stranu samo se pobednik u tim mecevima evo vec godinu i po ne menja.
                            Prauslov svih uslova za dobiti Novaka je jaka ofanziva koju Rafael ne poseduje, odnosno njegov napadacki arsenal nema prava oruzja za pravljenje vece stete dok mu je defanziva u padu ima tome vec dobre dve sezone.
                            Doba kada je bio brzi za pola koraka se vratiti nece dok je sada prekasno za drasticnije promene tehnickih aspekata i pravljenje nekakvog novog igrackog profila.
                            sigpic

                            Comment


                            • Originally posted by NI View Post
                              Nanio je njemu Novak dosta teskih poraza. Ali neocekivano i tesko nije isto.

                              Pet poraza su posebno teski za Federera. Tri na USO i dva u Uimbldonu. Samo u jednom od tih 5 meceva je Federer bio favorit na pocetku (USO 2010).

                              Federer je nanio Novaku neocekivane poraze u RG 2011, Uimbdonu 2012, ovaj prije par dana i jos nekooliko na manjim turnirima. Kaldionice su davale Novaku 67%, 71% i 73%. Ova dva zadnja puta je Novak izgubio vrlo lako, u Parizu nesto teze ali jos uvijek je Federer bio superioran. Imao je indeks dominacije 1.22.
                              NI, necu da se bavim semantikom ali ne mozes da poredis Novakov poraz u grupnoj fazi ovogodisnjeg WTF sa porazima ili pobedam na GS. To su potpuno dve odvojene price kao sto Novakovi porazi u Dubaiu i Sinsinatiju nisu neocekivani. Cak ni taj WB 2012 nije za mene neocekivan, kao i onaj u MC 2014 kad je Novak igrao povredjen. Zapravo jedini neocekivani poraz od Federera je RG 2011. Federer ih ima znatno vise od Novaka. Da se razumemo, govorim o periodu 2011-2015 kad pricam o Novaku.
                              Last edited by skeptik; 22-11-15, 11:01.

                              Comment


                              • Pecaros,

                                Novaku je dobijao jako puno poena na Rafin 1. servis, samim tim su mu poeni bili manje kriticni. Pritom je i cuvao snagu. Zato je igrao cesto previse agresivno poena na 2. servis.

                                Imaj na umu jos jednu stvar. Najvazni gem u cirtavom mecu je bio 2. Rafa je po prvi put servirao i izgubio sa nulom. Ne sjecam se da li je Rafa u tom gemu promasi samo 3 prva servisa ili sva cetiri. Novak je ukupno dobio 5 poena na 2. Rafin servis.

                                Originally posted by skeptik View Post
                                NI, necu da se bavim semantikom ali ne mozes da poredis Novakov poraz u grupnoj fazi ovogodisnjeg WTF sa porazima ili pobedam na GS. To su potpuno dve odvojene price kao sto Novakovi porazi u Dubaiu i Sinsinatiju nisu neocekivani. Cak ni taj WB 2012 nije za mene neocekivan, kao i onaj u MC 2014 kad je Novak igrao povredjen. Zapravo jedini neocekivani poraz od Federera je RG 2011. Federer ih ima znatno vise od Novaka. Da se razumemo, govorim o periodu 2011-2015.
                                U Mc-u je Novak bio povrijedjen. To nije neocekivani poraz. U Uimbldonu 2012. je bio neocekivani poraz. Osim toga, neocekivani su bili Dubai 2014. i 2015, Shanghai 2014, ovaj prije 5 dana, pa i Sinsinati 2012. Od pocetka 2011. Federer je 9 puta pobijedio Novaka. 7 puta neocekivano.

                                Naravno da se GS ne moze mjeriti sa bilo cim drugim. Medjutim postoji slicnost u svim tim porazima. (Dubai 2014. je izuzetak). Federer pocne furiozno. Novak cesto olako izgubi servis i onda je u masini. Jako je tesko steci prednost u drugom setu jer Federer ima i snage i dobije celicna (ne titaniumska ) krila. U stilu nece ovaj klinjo da me pobijedi. Novak ponekad ne moze da zaustavi Federerov siloviti zamah jer dijelom nema igru a dijelom ima komplekse Sinsinati 2015, Shangai 2013, Dubai 2015. i sto je gore Uimbldon 2012. pa i Pariz 2011. su primjeri. Naravno ima situacija kad Nova zapne i zaustavi furiju. (Pariz 2013, WTF 2013, IW 2014. sto je najvaznije Uimbldon 2014. i USO 2011.)

                                I drugi igraci znaju da se zalaufuju protiv Novaka. Njih Novak skoro uvijek zaustavi, cak i kad izgubi to drukcije izgleda. Protiv Federera imas osjecaj neminovnosti.
                                Last edited by NI; 22-11-15, 11:23.

                                Comment

                                Working...
                                X