Announcement

Collapse
No announcement yet.

ABA League 2011/2012

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Kako se blizi kraj ove sezone , poneki razmisljaju i o sledecoj , verovatno Makabi sledece godine nece igrati ali nista nije sigurno.
    Uglavnom ovako bi trebalo izgledati ko ce koliko imati timova sledece godine

    Srbija - 3+1(WC)
    Slovenija - najverovatnije 3 , ali ako BiH bude imala 3 tj ako Siroki izbori najbolji nacionalni za ovu godinu onda ce Slovenija imati 2
    Hrvatska - najverovatnije 4 , ali ako BiH bude imala 3 tj ako Siroki izbori najbolji nacionalni za ovu godinu onda ce Hrvatska imati 4
    BiH - 2 najverovatnije , ali ako Siroki izbori najbolji nacionalni za ovu godinu onda ce BiH imati 3
    Crna Gora - 1

    E sada , ako bude po realnosti bice ovako , Srbija - 4 (1=WC), Hrvatska - 4 , Slovenija - 3 (1=WC) , BiH - 2 , CG - 1
    U slucaju da Makabi bude igrao onda ce Slovenija imati 2...

    Evo neka moja predvidjanja ko ce sve igrati...

    Srbija - Mislim da po trenutnom stanju Partizan,Zvezda ne moraju brinuti pa ni Radnicki verovatno. Mislim da ce glavna borba za 4 biti izmedju Vojvodine i Hemofarma ,ja mislim da Vojvodina sa ovom formom moze izbaciti Hemofarma tj da moze doci do 4 mesta , mislim da oni u Novom Sadu mogu dobiti recimo Radnicki a Hemofarm u Vrscu tesko... Znaci po meni Vojvodina ce biti 4.

    Hrvatska - Kao sto su u Srbiji navedena 3 sigurna tako su u Hrvatskoj Zagreb,Cibona i Cedevita trenutno nedodirljivi. Za 4 mesto ce se boriti Jolly,Split i Zadar , po meni najveci konkurent je Split , nekako mi deluju po rezultatima bolji od Zadra iako niti jedan ne briljira pa ce male nijanse odluciti.

    Slovenija - Krka i Olimpija bi trebali lagano u domacem prvenstvu izboriti aba ligu sledece godine , kako ce Zlatorog najverovatnije ispasti , ako Slovenija bude imala 3 , Helios je po meni tu siguran.

    BiH - Siroki i Igokea su trenutno za 5 klasa ispred svih u BiH ligi , tu onda dolaze Mladost Mrkonjic Grad , Capljina i Bosna , po meni Mladost i Bosna bi vodili za to 3 mesto ako ga Siroki izvuce za BiH , ali tesko ce to , pa ce verovatno ostati na ova dva.

    Znaci po meni timovi sledece godine :

    Partizan
    Zvezda
    Radnicki
    Vojvodina
    Siroki
    Igokea
    Buducnost
    Helios(Makabi)
    Olimpija
    Krka
    Split
    Cedevita
    Cibona
    Zagreb
    Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

    Comment


    • Miko greska ti je racunica, a gde je tu MZT koj sledece sezone je sigurni ucesnik, plus Hemofarm i Vojvodina postaju jedan klub znaci nema borbe za 4 poziciju nego je dobija Vojvodina.

      Comment


      • Originally posted by bakigvg View Post
        Miko greska ti je racunica, a gde je tu MZT koj sledece sezone je sigurni ucesnik, plus Hemofarm i Vojvodina postaju jedan klub znaci nema borbe za 4 poziciju nego je dobija Vojvodina.
        Odakle ti to Vojvodina i HF postaju jedan klub, ne znam kako ja to nisam cuo iako sam iz Vrsca a zivim u Novom Sadu
        Na celom svetu samo Crvena zvezda

        Comment


        • Originally posted by NebojsaNS View Post
          Odakle ti to Vojvodina i HF postaju jedan klub, ne znam kako ja to nisam cuo iako sam iz Vrsca a zivim u Novom Sadu
          Pa to ti treba da nam potvrdis, jer se nalazis bas na mestu zlocina , znaci igraci Hemofarma sele se u Vojvodinu, a u Vrsac ostaje B sastav, steta za Hemofarma ;)

          Comment


          • Ne verujem da ce do toga doci, opet te pitam odakle ti info. Ono sto ja znam ja da ce vecina igraca napustiti Hf na kraju sezone i da ce se tim mozda rasformirati, ali nece doci do spajanja sa Vojvodinom.

            I nije steta, Vrsac nikada nije zasluzivao takav klub, to kazem kao jedan od 300-400 idiota koji su isli na sve utakmice, bilo protiv Sirokog ili Partizana.
            Na celom svetu samo Crvena zvezda

            Comment


            • Info je na bazu raznih foruma, pa evo kazes da ce igraci napustiti Hemofarm, sta je tacno i ti igraci idu u Vojvodinu, a Hemofarm ostaje da igra sa klincima. Jedina greska sta sam napisao Steta za Hemofarm, trebalo je da bude steta za Vrsac i prelepu Milenium. Hemofarm nije imao publiku i Vrsac nije zasluzio taj klub, Vojvodina ima publiku i te kako zasluzuje vracanje na stare staze ;)

              Comment


              • Originally posted by NebojsaNS View Post
                Ne verujem da ce do toga doci, opet te pitam odakle ti info. Ono sto ja znam ja da ce vecina igraca napustiti Hf na kraju sezone i da ce se tim mozda rasformirati, ali nece doci do spajanja sa Vojvodinom.

                I nije steta, Vrsac nikada nije zasluzivao takav klub, to kazem kao jedan od 300-400 idiota koji su isli na sve utakmice, bilo protiv Sirokog ili Partizana.
                Ne znam zasto Siroki smatras losim timom posto si ga ovde pokopao s obzirom da su 5-ti i konstantno su u top 10 svake sezone. ... BTW procitao sam info i jako mi je drago sto MZT igra , uvek sam bio da i Makedonci dodju a volio bih da Makabi ode. Prema svemu sudeci Srbija vrlo lako moze i izgubiti jedno mesto u ligi , znaci citao sam juce neke forume i ovu najverovatnije ipak timovi koji ce igrati

                Makabi
                MZT
                Olimpija
                Krka
                Siroki
                Igokea
                Cedevita
                Zagreb
                Cibona
                Partizan
                Zvezda
                Radnicki
                Buducnost
                Split(Zadar)

                Iako ce Hrvati vrlo verovatno imati 4 jer su napravili ove sezone najbolji nacionalni ranking , Siroki ima teske meceve , tesko da moze izvuci a u zadnje 2 godine isto imaju najbolji tako da imaju 2 dodatna mesta + tim igra u EL ,znaci 4 mesta idu. Tako da ce Srbija imati 3 predstavnika a Hrvatska 4 , jedino ako Makabi ili MZT ne odustanu pa bi se taj WC najverovatnije dao Srbiji
                Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                Comment


                • Makabi verovatno nece igrati sledece sezone jer se menja format Evrolige samim tim bi imali previse meceva za vreme Top 16 faze,a to upraznjeno mesto ce ici nama.

                  Comment


                  • @Miko

                    Bili su presmesni pre 5 godina kada sam ja isao da gledam, najgori uz legendarni Geoplin Slovan (konstantno) i Bosnu iz poslednje sezone u NLB, to su bili genijalne ekipe, jedva bi se provukle kroz nasu prvu ligu, ne bi bile dalje od sredine tabele.

                    @bakigvg

                    Ja i dalje mislim da ce najznacajniji igraci Hf biti pusteni iz ugovora, tj bice slobodni u izboru sredine. Pogotovo ce Jeremic biti zanimljiv ali ce on preko. Mozda zadrze klince, ali i najbolje od njih ce verovatno pogubiti od Zvezde i Partizana. Ne verujem da ce se dozvoliti neka fuzija sa Vojvodinom, jer je vec usisala jedan klub da bi prezivela, Novi Sad, mnogo je da se to radi opet za godinu dana.
                    Na celom svetu samo Crvena zvezda

                    Comment


                    • Miko iz Bosne i Herecegovine ide direktno jedan klub (Siroki) a drugi ce morati platiti WC koji je cini mi se 100.000 eura.Tako je bar pricao komentator na BHT

                      Comment


                      • Originally posted by hamza_TM87 View Post
                        Miko iz Bosne i Herecegovine ide direktno jedan klub (Siroki) a drugi ce morati platiti WC koji je cini mi se 100.000 eura.Tako je bar pricao komentator na BHT
                        kada je pricao kada ABA nije prenosena ove godine na BHTV1 , inace nece morati placati jer je BiH po nacionalnom renkingu ove sezone medju prva 2. A oni dobijaju mesto. Placalo bi se prosle godine da je FMP(Zvezda sada) ili Cibona odustao/la pa bi Igokea platila 100 000 eura i igrala bi. Ove godine to nece biti potrebe. WC placaju Makabi,MZT(nisam siguran) i 1 tim iz Hrvatske ili Srbije.

                        Nebojsa gledao si pre 6 godina , dosta su promenili , pomdladili igrace , onaj Pilepic je 100% medju 10 najboljih igraca ABA lige ... Prica se da ce u Ulker sledece godine. Kazem ti , ja ih prvi ne gotivim jer navijam za Igokeu ali su dosta jaki sada. Sama cinjenica da su 5 u ABA ligi i da su igrali protiv Buducnosti za F4 sve govori. Ivan Velic je odlican trener i to je sigurno jednim vecim delom njegovom zaslugom


                        edit : hamza nemoj biti tako siguran da ce Siroki uzeti titulu ... btw i da se placa WC(a ne placa se) Dodik bi iskesirao s obzirom da smo ga placali i prosle sezone
                        Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                        Comment


                        • Originally posted by Miko View Post
                          kada je pricao kada ABA nije prenosena ove godine na BHTV1 , inace nece morati placati jer je BiH po nacionalnom renkingu ove sezone medju prva 2. A oni dobijaju mesto. Placalo bi se prosle godine da je FMP(Zvezda sada) ili Cibona odustao/la pa bi Igokea platila 100 000 eura i igrala bi. Ove godine to nece biti potrebe. WC placaju Makabi,MZT(nisam siguran) i 1 tim iz Hrvatske ili Srbije.

                          Nebojsa gledao si pre 6 godina , dosta su promenili , pomdladili igrace , onaj Pilepic je 100% medju 10 najboljih igraca ABA lige ... Prica se da ce u Ulker sledece godine. Kazem ti , ja ih prvi ne gotivim jer navijam za Igokeu ali su dosta jaki sada. Sama cinjenica da su 5 u ABA ligi i da su igrali protiv Buducnosti za F4 sve govori. Ivan Velic je odlican trener i to je sigurno jednim vecim delom njegovom zaslugom


                          edit : hamza nemoj biti tako siguran da ce Siroki uzeti titulu ... btw i da se placa WC(a ne placa se) Dodik bi iskesirao s obzirom da smo ga placali i prosle sezone
                          Nisam rekao da je pricao na mecu ABA lige,pricao je na finalu kupa.Sto sam siugran da ce Siroki uzeti tutulu? PA SAD PRICAS 10 POSTOVA KAKO SU U TOP 5 U ABA LIGI,A DA NE POBJEDE RASPALE IGOKEU I BOSNU?

                          Comment


                          • Bosnu ce dobiti , bas da je Igokea raspala, imamo Miletica i Sulovica sto su prosli godine igrali za Radnicki u ABA , ostali su Dozet i Joksimovic , samo sto nemamo trenera , msm trener nam je Dragan Bajic ,znate kako je on dosao klub pre 10-ak godina ? Inace on je bio neki propali fudbaler da bi mu nudili 2 tovljene svinje pre 10 godina da vodi kondicione I tako ostao ... Nzm ni od kuda mu licenca xD ... Valjda ce mo dobiti nekog normalnog trenera
                            Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                            Comment


                            • Originally posted by Miko View Post
                              Bosnu ce dobiti , bas da je Igokea raspala, imamo Miletica i Sulovica sto su prosli godine igrali za Radnicki u ABA , ostali su Dozet i Joksimovic , samo sto nemamo trenera , msm trener nam je Dragan Bajic ,znate kako je on dosao klub pre 10-ak godina ? Inace on je bio neki propali fudbaler da bi mu nudili 2 tovljene svinje pre 10 godina da vodi kondicione I tako ostao ... Nzm ni od kuda mu licenca xD ... Valjda ce mo dobiti nekog normalnog trenera
                              Valjda CE TE dobiti normalnog trenera Siroki se poigravao sa njima na finalu kupa,odigrali sa 70 % snage i lagano dobili 20 razlike,Siroki ce izdominirati ovu ligu

                              Comment


                              • Na kraju je bilo 8 razlike ne 20
                                Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                                Comment

                                Working...
                                X