Announcement

Collapse
No announcement yet.

ABA League 2011/2012

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: NLB liga

    Da,ali sve se radi u cilju slabljenja srpske kosarke.U takvoj koncepciji lige samo bi se snasli Partizan i mozda Hemofarm.Meni se to ne svidja,najvise bi voleo kada bi se povukli iz te lige, i da se stvori neka nasa liga,da traje citavu sezonu ,a ne da se igra mesec dana.
    sigpic

    Comment


    • Abdul Hamid potpisao za Lille,a Jamar Young na probi u Belgiji.
      sigpic

      Comment


      • Pa da prokomentarisem :

        Iz Slovenije idu 4 tima , tj oni koji ode na PlayOff u domacoj ligi.
        Iz Srbije idu 4 tima , sa time da onaj koji dozivi veci poraz u polu finalu play offa morat ce izdvojiti 100 000 eura da igra.
        Iz Hrvatske idu 3 tima, finalisti i bolji plasman u ligi 8
        Iz BiH ide sampion
        Iz CG ide Buducnost

        Imamo 13 timova , verovatno ce 14 wild card platiti ili Zvezda ako se ne plasira jer je ime ili Cibona ako ne prodje ili Igokea ako Siroki osvoji jer je Lemi Dodik ipak tu
        Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

        Comment


        • Leo Westerman: "Neko sanja da zaigra u NBA ligi neko sanja da zaigra u ACB ligi a meni je bio san da zaigram za Partizan"

          Comment


          • Krka je ogromno iznanadjenje
            Leo Westerman: "Neko sanja da zaigra u NBA ligi neko sanja da zaigra u ACB ligi a meni je bio san da zaigram za Partizan"

            Comment


            • Mozda i nisu iznenadjenje,veliko iznenadjenje nisu sigurno...aktuelni prvaci Slovenije su,imaju dobrog trenera...igrace ne bas poznate,ali su domaci igraci i pokazali su se veoma dobri.Ali mislim da nece moci mnogo na F4,ocekujem da izgube odmah u polufinalu.
              Last edited by Black Mamba 24; 29-03-11, 19:04.
              sigpic

              Comment


              • Dajte svoje prognoze ko ce sledece godine iz drzava igrati NLB , moje misljenje :

                Slovenija : Union Olimpija,Krka,Zlatorog,Helios Domzale
                Srbija : Partizan,Hemofarm,Radnicki,Crvena Zvezda
                Hrvatska : Zagreb,Cedevita,Split
                BiH : Igokea
                Crna Gora : Buducnost
                14 tim : NZM , ja bi volio da ti budu Makedonci jer je ipak Balkanska Liga
                Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                Comment


                • Originally posted by MikoSurvivor View Post
                  Dajte svoje prognoze ko ce sledece godine iz drzava igrati NLB , moje misljenje :

                  Slovenija : Union Olimpija,Krka,Zlatorog,Helios Domzale
                  Srbija : Partizan,Hemofarm,Radnicki,Crvena Zvezda
                  Hrvatska : Zagreb,Cedevita,Split
                  BiH : Igokea
                  Crna Gora : Buducnost
                  14 tim : NZM , ja bi volio da ti budu Makedonci jer je ipak Balkanska Liga
                  Postoji mogucnost da ce igrati i Maccabi...tako da je rano.
                  sigpic

                  Comment


                  • Ima 5 kandidata :

                    Maccabi , Vienna , Skopje ZT , ova 2 sam zaboravio xD
                    Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                    Comment


                    • Od ovih novih ekipa samo ne bih zeleo da to bude Makabi.Kao prvo dalek je put, a kao drugo sta kvazi Evropljani traze ovde?
                      Mada nesto nisam siguran da ce Zvezda biti voljna da da 100000 evra kako bi igrala NLB ligu.Mislim da ce pre oni igrati domacu ligu kako bi imali manje troskove, al videcemo.Samo mislim da ce umesto Zvezde da igra FMP.

                      Comment


                      • Originally posted by MikoSurvivor View Post
                        Dajte svoje prognoze ko ce sledece godine iz drzava igrati NLB , moje misljenje :

                        Slovenija : Union Olimpija,Krka,Zlatorog,Helios Domzale
                        Srbija : Partizan,Hemofarm,Radnicki,Crvena Zvezda
                        Hrvatska : Zagreb,Cedevita,Split
                        BiH : Igokea
                        Crna Gora : Buducnost
                        14 tim : NZM , ja bi volio da ti budu Makedonci jer je ipak Balkanska Liga
                        Makedonci nisu ozbiljni za ovako ligu. NLB liga je najviše uticala na BH košarku, prije osnivanja Jadranske lige imali smo u ligi 5 bas jaki klubova Bosna, Sloboda, Borac, Igokea i Široki. Svaki meć je bio derbi a sad najzanimljiviji mec Igokea - Široki i to bude tamburanje ovi smradova iz Lištice. U ligi nam igra više stranaca nego domaći igraca.

                        Comment


                        • Nazalost Makabi ce igrati NLB ligu sledece sezone.
                          Sta da kazem sem usrali se Jevreji od CSKA pa nisu hteli da igraju VTB ligu.

                          Comment


                          • Sada je zvanicno da ce Makabi igrati NLB ligu.
                            Makabi u NLB ligi


                            Makabi iz Tel Aviva ipak je pristao da naredne sezone igra u NLB ligi.


                            Posle višemesečnih pregovora sa čelnicima Jadranske lige, rukovodeći ljudi izraelskog višestrukog šampiona potvrdili su da će u sezoni 2011/2012. igrati regionalno takmičenje.

                            S obzirom na to da će Makabi biti učesnik i Evrolige, NLB ligu će igrati u standardnom terminu - subotom, a njihov jedini uslov je da u pauzama Evrolige (pet nedelja) igra utakmice protiv ekipa koji su infrastrukturno manje dostupne, odnosno čiji gradovi nemaju aerodrome, ili nisu na relaciji njihovog povratka ili dolaska sa evroligaških utakmica (Novo Mesto, Podgorica, Kragujevac, Vršac...).

                            Makabi će se posle devet godina tako vratiti u Jadransku ligu, a u sezoni 2002/03 su u finalu fajnal-fora u Ljubljani poraženi od Zadra.

                            Comment


                            • Igokea dobila Siroki kod njih i vratila na 1-1 u seriji , prvo sam u Laktasima popizdio kad smo izgubili ali sad valjda vise necemo kiksati kuci , jos 2 pobede i titula nasa xD ... Imamo prednost domaceg , kakav mec xD
                              Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                              Comment


                              • Sad ce dominacija Partizana da prestane sad ce makabi da dominira NLB ligom...

                                Comment

                                Working...
                                X