Announcement

Collapse
No announcement yet.

US Open 2015.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Sandugp View Post
    Inace celu noc nisam spavao, evo me sada na poslu. Sta ce biti - ne znam...
    Delimo istu sudbinu

    Ja gledam kako da kidnem... treba nam sna...

    Comment


    • Ne znam za vas,ali mene još drži adrenalin-spavaću tek noćas.

      Highlights ako je neko propustio meč.

      Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
      Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
      "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

      Comment


      • Originally posted by Sandugp View Post
        Solidan mec. Moze se reci skoro pa izjednacen. Novak bolji na bitnim poenima i to mu je donelo novu titulu ovde. Secam se detalja iz cetvrtog seta kada Novak ima 2-1 u setovima i brejk prednosti u cetvrtom a imaju isti broj osvojenih poena.
        Taj detalj nije tacan. Novak je imao 2 poena vise. Ocekivanje je da u tom trenutku ima 8 poena vise. 6 poena koji nedostaju pokazuju da je Novak igrao bolje kljucne poene.

        Comment


        • Jedna stvar me iznenadila: Za vreme ovog US na forumu nije bilo Dina ... Prekinuo je tradiciju: ban po slemu.
          E Dino, Dino ....

          NI u jednom trenutku u cetvrtom setu sam siguran da su imali isti broj poena. Izasla je dole grafika. Nije to (verovatno nije) trenutak neposredno po brejku Novaka, vec u toku same igre u jednom od gemova.
          Last edited by Sandugp; 14-09-15, 07:52.
          sigpic

          Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

          U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
          Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

          Comment


          • Zanimljivo je kako sada glupo zvuci kada pominju koliko je Big 4 uzela slemova, posto Wawac sada ima isto GS-ova koliko i Marej a realno Delpo i Cilic samo jedan manje . Tako da mnogo ce impresivnije zvucati ako pominju uspeh 3 velikana 3 tenisera
            It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

            Comment


            • U nekom trenutku će morati prestati da ga vuku za trojkom, nije više prirodno nikako

              Comment


              • Poslije meča u mene kombinacija razočaranja i ljutnje. Previše propuštenih prilika. Mislim da Novak nije Rodzera pobijedio igrački koliko psihički: jednostavno mu je uša u glavu. U nekim situacijama se vidilo da se F boji. Nekoliko promašenih zicera i još više promašenih poena koje je mogao dobiti da nije tog straha. Ne misli čisto u važnim trenucima.

                Za Federera navijam jer igra predivan tenis. I volio bi da je pobijedio. Zbog jedne moguće velike priče. I osvajanja velike titule u poodmakloj igračkoj dobi. I zbog rada i truda koji je za svaku pohvalu. Nadahnuća koje pronalazi za igru na ovako visokom nivou.
                Istovremeno, drago mi je zbog Đokovića koji mi se ko čovik puno više sviđa. Gleda sam ga na HTV-u, u jednom intervjuu, čini mi se krajem prošle godine. Ugodan, jednostavan. I tako, svi njegovi govori na ceremonijama u završnicama turnira ostavljaju na me pozitivan dojam.
                A i predivnu ženu ima. Pravu princezu. Sigurno je jedan od najsritnijih ljudi trenutno: žena, dite i GS titula. Šta ti drugo triba?
                Last edited by Rudolf; 14-09-15, 08:23.

                Comment


                • Originally posted by Sandugp View Post
                  Jedna stvar me iznenadila: Za vreme ovog US na forumu nije bilo Dina ... Prekinuo je tradiciju: ban po slemu.
                  E Dino, Dino ....

                  NI u jednom trenutku u cetvrtom setu sam siguran da su imali isti broj poena. Izasla je dole grafika. Nije to (verovatno nije) trenutak neposredno po brejku Novaka, vec u toku same igre u jednom od gemova.
                  100% si u pravu, ali grafika nije bila tacna. I to ti je dio propagande za Federera.

                  Comment


                  • Originally posted by NI View Post
                    100% si u pravu, ali grafika nije bila tacna. I to ti je dio propagande za Federera.
                    Na 3-2 u 4. setu su imali isti broj osvojenih poena u meču, ostatak gemova ide na razliku, što daje Novaku 2 poena više na kraju
                    Last edited by shminka; 14-09-15, 09:01.

                    Comment


                    • Originally posted by shminka View Post
                      Na 3-2 u 4. setu su imali isti broj osvojenih poena u meču, ostatak gemova ide na razliku, što daje Novaku 2 poena više na kraju
                      Zar nije bilo na 4:2?

                      Comment


                      • 3-2...zadnjih 5 gemova ide na razliku, 3 Novak, 2 Roger, 2 poena na kraju više

                        Comment


                        • Originally posted by Sandugp View Post
                          Jedna stvar me iznenadila: Za vreme ovog US na forumu nije bilo Dina ... Prekinuo je tradiciju: ban po slemu.
                          E Dino, Dino ....

                          NI u jednom trenutku u cetvrtom setu sam siguran da su imali isti broj poena. Izasla je dole grafika. Nije to (verovatno nije) trenutak neposredno po brejku Novaka, vec u toku same igre u jednom od gemova.
                          NI je zapisivao na papir svaki poen, kakva grafika, kakvi bakrači

                          Comment


                          • Originally posted by notorious View Post
                            NI je zapisivao na papir svaki poen, kakva grafika, kakvi bakrači
                            E veruj mi da sam to pomislio u trenutku dok sam citao njegov post ... Posle razmislim malo, pa nije valjda toliko lud ta to uzivo radi ...
                            Cudo je NI ...
                            sigpic

                            Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                            U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                            Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                            Comment


                            • NI,
                              Kada možemo da očekujemo analizu meča?

                              Comment


                              • Novak Federer

                                1.
                                Odlican mec, iako to 1. set nije najavljivao. Obojica su usli nervozno, ali Novak bitno manje. Tako da je on, i pored pada koji ga je kostao gema, to iskoristio. Inace, pad je dosao na prvi poen poslije prvog Federerovog SABR-a.

                                Sve u svemu, Novak je u prvom setu bio solidan, osim, koji je li ironije, u realizaciji brejk lopti. Imao je 2(8). U ostatku meca ce imati 4(5).

                                Federer je u prvom setu u razmjenama imao manje vinera+iznudjenih Novakovih gresaka nego sopstvenih neiznudjenih (0,64 ili 9:14). Taj omjer ce drasticno da poraste u 2. setu.


                                2.
                                U drugom setu je Federer drasticno digao igru. Igrao je maestarlno, izvaredan servis, odlican return, strasan napad i dobra defanziva. Bio je definitvno bolji igrac. Na momente je Novak djelovao izgubljeno. Bio je nadigran. Nije stvorio ni jednu brejk loptu. Koeficijent dominacije 1.58 za Federera. Federeru je jedino bila losa realizacija brejk lopti (1 od 9).

                                Razlog je sto se Novak ni u jednom trenutku nije predavao. Ocigledno je bio plan da se maksimalno odupire furioznoj Federerovoj igri koja se morala ocekivati prije ili kasnije. Zato bi se maksimalno koncetrisao prilikom svake BL-te.

                                Federer je uzeo set ali je Novak postigao cilj. Rodzeru ce trebati 62 minuta da igracku nadmoc pretvori u rezultasku prednost.

                                3.
                                Treci set je bio jako vazan. Novak ga je dobio i to je manje vise odlucilo mec. Da li bi mec bio odlucen da je Federer dobio 3. set? Mislim da ne bi.

                                Federerova igra je inicijalno pala. To je Novak iskoristio i dosao do brejka, da bi ga odmah izgubio jer je napravio dvije duple greske. Kako se vratio andrenalin u Rodzerovo tijelo tako se i njegova igra popravila. Svejedno ni u jednom trenutku nije dostigao dominaciju iz 2. seta. Imao je 1.1 ali to je bilo uglavnom na racun servisa. Za razliku od 2. seta, Novak se vise pitao kad bi poen poceo da se igra. Od poena koji nisu rijeseni sevisom, Novak je dobio 29 a izgubio 23. Osim toga to je jedini set u kojem je vise razmjena odlucio Novak a ne Federer, bilo greskom bilo vinerom bilo iznudjenom Federerovom greskom.

                                Federerova realizacija BL je bila losa, ali ipak ne kao u 2. setu (1 od 5) dok je Novakova bila perfektna (2 od 2). Moze se dokazivati da je Novak ukrao set. S druge strane on je dva puta bio u vodjstvu a Federer ni jednom.

                                U 8. gemu 3. setu, Federer je imao dvije jedine prilike da predje u vodjstvo. Drugu shminka ne moze jos prezaliti.

                                4.
                                U 4. setu je manje vise sve bilo gotovo. Novak je bio bolji, dosao je odmah do brejka, sredinom seta i do drugoga. Onda su se stvari zakomplikovale. Malo je Novaku pao nivo a malo je Federer, kao i u Uimbldonu 2014, skupio svu snagu da digne sopstvnu igru. Za Novakove navijace je sve zavrsilo kako treba ali tek poslije dosta nervoze.

                                5.
                                Novakov servis nije bio najbolji iako je bio bolji nego veci dio ovoga ljeta. Return je bio odlican kao i BH paralela. U FH na FH razmjenama je bio malo inferioran.

                                Federer je servirao fantasticno nekih sat vremena dok se nije umorio. Citavo vrijeme je returnirao odlicno. Napad mu je bio federerovski, dakle maestralan. Malo mu se moze zamjeriti sto se tice BL lopti na Novakov servis. Medjutim na sopstveni servis nije dobro spasavao BL-te. No, taj problem se pojavio tek od treceg seta kad su bili prisutni znaci umora. Servirao je nesto losije, taman toliko da Novakov return postane bitan faktor. U drugom setu Novakov return nije imao neki uticaj.

                                6.
                                Novaku mogu zamjeriti samo dvije stvari. Poslije dva fantasticna loba, previse se oslanjao na lob umjesto pasing udarca kad bi Rodzer izasao na mrecu. Ostalo je sve bilo takticki OK. Drugo, sa dvije duple je olako ispustio prednost brejka u 3. setu.

                                Federerova igra je bila takticki perfektna. Forsirao je napad do krajnjih granica. Malo vise i to bi bilo srljanje. BH mu je bio iznad ocekivanja. Ostalo na gornjoj granici ocekivanog.

                                7.
                                Manje vise se svi slazemo da je Novak igrao hrabro. Igrao je odlicno kljucne poene. No, za mene je pokazao najvise hrabrosti kada se nije predao dok je Rodzer imao punu dominaciju. U tim trenutcima sam se plasio ponavljanja RG-a ove i prosle godine. Povede sa 1:0 a onda pad koji ne moze da zaustavi. Novak je racunao da mora da izdrzi i da ce Federerov nivo pasti. I izdrzao je. Mislim da je tu Bekerova zasluga velika. Ugradio je nesto nadalovsko u njemu.

                                Federerovi navijaci smatraju da je Rodzer igrao bezmudo. Vjerovatno su lose spasavanje BL-ti u zadnja dva seta i incijalna nervoza razlog za to misljenje. Inicijalnu nervozu pripisujem dugom cekanju, sa svakim satom su se uslovi mijenjali u Novakovu korist. Dalje, zabrinutoscu poslije Sinsinatija. Tamo je Federer imao strasan indeks dominacije, a rezultat je bio dosta ravnopravan jer je Novak izvanredno igrao bitne poene. Isto se ponovilo sinoc. Konacno i najvaznije, iskustvo iz dva Uimbldona i svijest da sve mora rijesiti u 1.5 sata intezivne igre kojom treba Novaku ubiti volju i samopouzdanje. Novaku nije lako ubiti samopouzdanje.

                                8.
                                Na kraju meca sam se pitao da li je Federer bio bolji igrac. Posto sam pogledao brojeve mislim da nije. Imao je indeks dominacije na svojoj strani. Komparacije radi dajem slicne situacije kad je porazeni imao bolji indeks dominacije:

                                Code:
                                Novak vs Stan AO 2014.		1.16
                                Novak vs Kaia USO 2014.		1.07
                                Role vs Rafa Wim 2008.		1.02
                                Role vs Novaka sinoc		1.02
                                Role vs Nadala AO 2009.		1.01
                                Sinocno mec nije ekstreman.

                                Prvi set je Rodzer zasluzeno i lako izgubio. Drugi je zasluzeno i tesko dobio. U trecem je bio bolji ali i dva puta u rezultaskom zaostatku. U cetvrtom je bio losiji ali ga je uspio uciniti neizvjesnim. Da se igrao peti gotovo bi ga sigurno izgubio. Dakle sve u svemu nije nezasluzeno izgubio.

                                Naravno Federerovci ce moci da zale: “Da je dobio treci set, a bio je bolji, dobio mi mec 3:1.”
                                Last edited by NI; 14-09-15, 10:20.

                                Comment

                                Working...
                                X