Announcement

Collapse
No announcement yet.

US Open 2015.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Danka Kovinić-Ana Karolina Šmidlova(32)
    1:2 (4:6, 7:5 i 4:6)

    Slovakinja je do pobjede i trećeg kola došla nakon dva sata i 45 minuta igre.
    Odlična partija Novaljake na US Openu i nakon ovog turnira, napraviće novi skok na WTA listi, i to možda najbolji u njenoj karijeri. Trebala bi biti na oko 72 poziciji(+-2)...


    Bravo ponosu naš!!
    Last edited by Dule Krtola; 04-09-15, 10:15.

    Comment


    • Vidim da se dosta prica o novoj taktici Federera i taj famozni return na drugi servis: http://www.usopen.org/en_US/news/art...do.html?chip=2.
      Vidim da ima i posebni naziv SABR.
      Ali, kao sto se pominje i u tekstu So far, no one has questioned the tactic’s sportsmanship, although it is technically moving during one’s opponent’s serve – and intentionally distracting. Maybe that’s because the innovator is Roger Federer, perhaps the most respected and gentlemanly player in the game., meni ovo vise lici na cisti psiholoski pritisak, jer kvalitet samog udarca nije nesto posebno, nego brza i neocekivana reakcija. Dobar passing shot bi to trebao resiti. Jel sportski i dozvoljeno? Verovatno, ne znam, ali vidim da je dilema postavljena.

      Comment


      • Kakva je razlika izmedju pomeranja unazad 4m i pomeranja unapred 4m, igrac se pomera pa se pomera
        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

        sigpic

        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
        with experience.

        Comment


        • Pocinje da se pomera tek kad protivnik gleda gore u lopticu, ne znam koliko je to distracting. Mnogi se u tom trenutku pomeraju, malo napred ili malo nazad.
          U tome je i poenta, da teras protivnika na brzu reakciju, a tada nije uvek lako udariti kvalitetan passing. Ili da ga teras da malo rizicnije servira, dovoljno i to

          Comment


          • Nema to pomjeranje veze sa nekim 'sportsmanship-om', igrac to ne vidi kad servira niti ga to ometa. To sto je Nadal plakao jednom sto mu se Rosol mice dok servira i onda je to sad presedan neki. Sto se onda ne zale igraci sto im skakucu i krecu se u toku poena da se namjeste na udarac?
            sigpic
            "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
            AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

            Comment


            • Dozvoljeno je naravno, kao sto je iz servis iz ruke, ali svi smatraju da je ovo drugo nesportsko ponasanje. Ja bih Nadalu na sljaci obavezno servirao iz ruke.
              sigpic

              Comment


              • Originally posted by Velikiajnstajn View Post
                Tesko je reci, igra odlicno ali tek dolaze ozbiljnije provjere.

                Jel neko gledao Thiema, kvota 3 sutra na njega, vrijeme je za ozbiljniji rezultat na GS?
                Ja sam gledao, odlican bio, po meni on ce dobiti Kevina sutra. Thiem igra fantasticno u zadnja dva meseca i ocekujem da prodje Andersona.

                @Marija
                Ferer je uzasan, ima probleme, i mislim da ce i ispasti danas ukoliko se Chardy ne usere. Krajinovic se sprdao sa njegovim servisom, a i ima David neke probleme u kretanju, i sam je rekao to na pres konferenciju, a i videlo se na terenu, prenervozan je.

                Nadam se da ce Paire danas dobiti Robreda, liku stvarno nesto svetnulo u glavi, sa challengera gde se sramotio protiv neke igrace izvan top 100-200, osvoijo Bastad, odigrao dobro u Hamburg, odigrao vrlo dobar mec protiv Novaka u Cinciju, i evo sad isterao Nisikorija i trenutno je u trecem kolu. Jedan od najatraktivnijih igraca za gledanje kada ga krene.

                P.s. Da se nadovezem na diskusiju oko Rogerovog riterniranja. On to protiv Nadala nikako ne bi smeo da radi, sto zbog mnogo rotacija u loptici, sto zbog pasing sposobnosti Nadala i najbitnije od svega sto kada bi riternirao tako vecina tih loptica bi isla na FH Nadala sto bi bilo kobno po njega.
                Ali on svakako bi odrao Nadala da bi igrali sad.
                Last edited by Stefan-kobe; 04-09-15, 11:16.
                OVAKO

                Comment


                • Originally posted by AIRBORNE View Post
                  Nego ljudi da mi pustimo boju opreme i tako to... nego kako da mi zaustavljamo ovo Rogerovo jurisanje na drugi servis ?
                  Ima li neko neki predlog ?
                  Manje agresivan prvi servis i veci postotak ubacaja.

                  Vise agresivan 2. servis, vise varijacija na drugom servisu, kik 2. servis. Sumnjam da bi federer mogao tako napadati Cilicev 2. servis.

                  Originally posted by maliajnstajn View Post
                  NI, nece on letit na prvi servis, cim pocne drugi servis odma ce on to da cacka, a onda ce i prvi da pocne da pada jer je igrac pod pritiskom da ga pogadja, jer ga protivnik unistava na drugi seris.

                  Klasican primjer ti je Roger, kada ima slab procenat osvojenih poena poslije drugog serivsa, i prvi servis mu pocne padati, a sve to rezultira i padom ostalih udaraca.
                  Naravno! Najvzniji je ukupni paket. Slabost u jednom segementu igre se preliva na druge segmente igre.

                  Bilo kako bilo protiv Sinsinatija nisam miran. Novak je nadigran. Cak i vise nego 2012. Uzdam se da je USO malo sporiji, da ce Novak da popravi formu, da ce bolje da servira, da ce Mari da umori Federera... i naravno da je mec u 5 setova nesto drugo.

                  Federer je igrao sa Novakom 5 puta na USO. Vodi 3:2, ali je 4 puta bilo 2:0 za Federera.
                  Last edited by NI; 04-09-15, 11:31.

                  Comment


                  • Originally posted by Stefan-kobe View Post
                    Ja sam gledao, odlican bio, po meni on ce dobiti Kevina sutra. Thiem igra fantasticno u zadnja dva meseca i ocekujem da prodje Andersona.

                    @Marija
                    Ferer je uzasan, ima probleme, i mislim da ce i ispasti danas ukoliko se Chardy ne usere. Krajinovic se sprdao sa njegovim servisom, a i ima David neke probleme u kretanju, i sam je rekao to na pres konferenciju, a i videlo se na terenu, prenervozan je.

                    Nadam se da ce Paire danas dobiti Robreda, liku stvarno nesto svetnulo u glavi, sa challengera gde se sramotio protiv neke igrace izvan top 100-200, osvoijo Bastad, odigrao dobro u Hamburg, odigrao vrlo dobar mec protiv Novaka u Cinciju, i evo sad isterao Nisikorija i trenutno je u trecem kolu. Jedan od najatraktivnijih igraca za gledanje kada ga krene.

                    P.s. Da se nadovezem na diskusiju oko Rogerovog riterniranja. On to protiv Nadala nikako ne bi smeo da radi, sto zbog mnogo rotacija u loptici, sto zbog pasing sposobnosti Nadala i najbitnije od svega sto kada bi riternirao tako vecina tih loptica bi isla na FH Nadala sto bi bilo kobno po njega.
                    Ali on svakako bi odrao Nadala da bi igrali sad.
                    I ja mislim da bi Paire mogao da dobije danas. Dobio ga je dva puta u prethodnih mesec dana na sljaci, uhvatio je odlicnu formu i ovde igra odlicno. Igra i Robredo, ali mislim da ce mnogo zavisiti od toga kako Francuz bude servirao, ako ponovi servis i igru iz prva dva kola meni je on favorit
                    sloboda ili ništa

                    Comment


                    • Jel Isner ide na Rogera da vidimo kako ce reternirat drugi servis

                      Stefane, hvala
                      1. Andrey Rublev
                      2. Thanasi Kokkinakis
                      3. Alexander Zverev
                      4. Ernesto Escobedo

                      Renesansa tenisa u 2016 godini.

                      Comment


                      • ^ pa nije lud valjda

                        Comment


                        • Nema na ovom reternu novom nista nesportsko, svi igraci se krecu prije split stepa na reternu, neko naprijed, neko nazad, neko pola metra, neko 3, kao Murray recimo...a sad reci da su 3 metra ok, a 4 nisu...nema smisla

                          uostalom, svi su sad naviknuti na tu taktiku...potcjenjivacki bi bilo da se u mecu sa recimo Agutom dosadjuje, igra preko neke stvari i onda izmisli jednom ovakvu budalastinu jer mu je dosadno

                          Ovako, igrao je protiv Aguta, igrao protiv Andersona, Andyja, Novaka...sad su svi spremni na to da ce im izletiti 5-6 puta naprijed u toku meca

                          Comment


                          • A sta mislis, palilo bi mu to protiv Rafa?
                            OVAKO

                            Comment


                            • Pa dobro, nema on bas 100% osvojenih poena nakon ovakvog reterna,,,postotak osvojenih poena je oko 50%

                              Protiv Rafe bi to sigurno bilo manje, ali bi dobra stvar bi bila ta sto bi mu usao u glavu i ucinio ga nesto nesigurnijim, jer je Rafa sve ove godine siguran da moze lagano ubaciti servis na bekend i poceti razmjenu uz inicijativu od treceg udarca poena

                              postoji, naravno, i opcija da bi prestao to raditi kad bi ga Rafa prosao par puta lagano i ucinio ga smijesnim

                              Comment


                              • Kako pise u onom tekstu sto je neko linkovao, valjalo bi primeniti old-skul metod. U prevodu, udri direkt u Rogera i sto jace ....verujem da bi vrlo brzo prestao

                                Comment

                                Working...
                                X