Announcement

Collapse
No announcement yet.

Liga BBVA i Liga Adelante 2015/2016

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by AK47 View Post
    Oducavanje od igre i to je to...mogao je Real koji go da zabije,ali ni ovako nista

    Danilo rupa,Ronaldu vrijeme vjerovatno da ide,Benzema glavom nije u fudbalu,Bale ne zna igrati fudbal,Kroos slab,Modric rijesio utakmicu izgubljenom loptom itd itd


    Inace, mnogo me Isco razocarao onim potezom, od njega to bas nikad ne bih ocekivao.. veca je to sramota od 0:4.

    Mogao je i Real do gola, imali su serije od po nekoliko dobrih minuta, ali se Bravo razbranio, a delovao je tako nesigurno kod onog ispustanja lagane lopte u prvom.

    Originally posted by Rossonero View Post
    Nema igraca za kojeg mozes da kazes da nije dobro odigrao sto se tice Barcelone naravno.
    Munir, ako racunamo izmene. Bas ne moze da se sastavi, ne znam sta se desilo s onim deckom koji je brutalno dominirao LS za mlade. Jasno da je to neupoerdivo slabiji nivo, ali lopta se isto i ovde sutira.. Ipak ne bih ga se tako lako odrekao, treba odraditi neku pozajmicu na kraju sezone. Sandra prodati, vratiti Deulofeua, i ako dodje Lavezzi imas strasnu rotaciju za napad.

    Comment




    • Šta vi pratite Španci kad niko da postavi ovakvu "golčinu".

      Comment


      • @ p4p1

        Munir je proveo na terenu nekih 15-ak minuta ne znam sta si od njega ocekivao da uradi za to vrijeme provedeno na terenu?
        Last edited by Rossonero; 22-11-15, 09:37.

        Comment


        • Tuzno mi je gledati da Modric onako izgubi loptu. Prije ozlijeda mu se to nikad nije desilo.
          Valjda ce se vratiti na 100%, za to mora biti skroz zdrav ( i ovako je on dobar ali nije savrsen kao prije).

          Comment


          • Modric kriv za 2. i 3. gol... kod drugog gola je izgubio loptu na sredinu, jeste bio i mali ofsajd Nejmara ali to je cista procenka sudije... a kod gola Inieste, Modric je markirao Iniestu sve do duplog pasa, onda ga ostavio i ovaj je fantasticno naciljao...

            Sve u svemu, zasluzena pobeda Barcelone, previse prostora su im ostavljali... jbt, u jedom momentu u prvom pol. Iniesta, Rakitic i Buskets kombiniraju na 30 metara, a Realovih igraca nikuda... previse prostora je bilo izmedju zadnje i srednje linije, bas oducavanje od fudbala je bilo..

            Comment


            • Za treci nije kriv. Markirao je Iniestu na sekundu, pas Inieste je bio u 16, dok je Modric okrenuo glavu, ovaj mu je utrcao s ledja. Istina je da mu se prije takvi golovi nikad ne bi desili.
              Izasla je i anketa "krivaca": Perez i Benitez po 40%, igraci 20%.
              Od igraca Ronaldo i Bale najvise, Modric najmanje. To je ipak presubjektivno od navijaca koji Luku obozavaju (znaju ko im je donosio dobre rezultate)

              Comment


              • Pre svega, juce je mecu na Santjago Bernabeuu mecu prisustvovalo Njegovo Visocanstvo Dupli Pas. Najefektnija, najzabavnija i najsavrsenija tehnika fudbalske igre. Uzasno jednostavna kontrola, kretanje i kreiranje, koju mogu da razumeju i odigraju samo najbolji od najboljih.

                Ne pamtim da sam u poslednjih nekoliko godina gledao ovoliku eksploataciju te tehnike na nivou najvecih svetskih timova. To je svedocastvo o tome koliko su igraci Barselone sinoc uzivali u igri i naravno, koliki su njihovi individualni i timski kvaliteti.


                U svakom slucaju, ubedljiva, vrlo ubedljiva pobeda. Nekada je moguce slaviti rezultatski ubedljivo ali ne ostaviti snazan utisak. Barselona je sinoc ostavila snazan, ubedljiv utisak. Naravno, mora se podvuci da je Real svakako mogao da postigne barem dva gola, ali je Bravo zasluzan za to da se mreza nije zatresla. Domacini su na momente izgledali kao razbijena vojska. Rekao bih, barem prema konturi koju su pravili pozicioniranjem na terenu, da je Benitez svakako imao neku ideju, ali provalija izmedju strucnog staba i onih koji su bili obavezani da preduzmu ono sto je strucni stab zamislio bila je ogromna. Sa druge strane, gosti su bili smireni i grali su svoju igru, a kada oni igraju svoju igru tu nista, ili malo sta zavisi od protivnika.

                Nema potrebe previse analizirati igru Barselone. Jednostavno su bili nekako rastresiti, opusteni, kretali se vrlo dobro, pravili trouglove neprestano. Na momente kao da se radilo o treningu. Vaznije mi je da pozdravim veliku partiju neverovatnog Andresa Inijeste. Pre nekoliko meseci je neko izneo podatak da dugo nije postigao gol ili imao asistenciju, ako se dobro secam. Zakljucili smo ovde da je trougao MSN daleko kreativniji od trougla Vilja - Mesi - Pedro i da je preuzeo mnoge obaveze sto se kreacije tice. Medjutim, sinoc bez Mesija u prvoj postavi Inijesta je preuzeo kontrolu ne samo nad sredinom svog tima, nego i nad citavim mecom. Sinoc se Inijesta pitao kojim se tempom igra. Strahovito izdanje, strahovito. Kazu da je star, kazu da treba neko drugi da preuzme palicu u reprezentaciji, a ja kazem neka se oprosti u Rusiji. Ovim tempom i sa ovoliko znanja on ostaje neresiva enigma za protivnicke odbrane.

                Drugo, Nejmar je pokazao zasto u narednim godinama, ako nastavi ovim tempom, mora da dobije Zlatnu loptu. Sve vise postaje opravdana paralela sa Ronaldinjom, a ja bih se usudio da kazem da na momente Nejmar ostavlja utisak daleko zrelijeg fudbalera (da ne pricamo o onome sto se desava van terena). Driblinzi, kretanje i takav polet koji moze imati samo jedan Brazilac. Nadajmo se da ga samo jedna tipicna stvar za brazilske fudbalere zauvek zaobici - generalno kratak ''rok trajanja''. Za sada nista ne ukazuje na to, ali tako to obicno i biva. U svakom slucaju, ako ga zaobidju povrede, na njemu je.

                Sto se Barselone tice, dodao bih jos samo cinjenicu da ulazak Mesija, barem iz mog ugla nije bio ni potreban. Ali dobro, jasno je bilo da ce Mesi zaigrati na Bernabeuu, slast je prevelika i za njega i za strucni stab i za navijace.

                Sto se tice domacina, pre svega bih podvukao da mi je, kao ljubitelju fudbala, izuzetno krivo zbog situacije u kojoj se nasao veliki madridista Rafa Benitez. Be obzira na sve rezultate i situaciju, susreo se sa strahovitim otporom sa tribima i ogromnog dela javnosti. To su isti oni koji su zvizdali Ikeru, mirili se sa odlascima legendi, a neke od njih i otvoreno podrzavali, bili bastion podrske svakom aktu Murinja od kojih su neki svakako bili antifudbalski. A znamo i rezultate tog perioda. Vec sam jednom izneo svoje skromno misljenje - madridismo je u velikoj krizi i ne samo da se ne vidi svetlost na kraju tunela, nego je realnost prilicno mracna. Trofej LS 2014. godine je svakako veliki uspeh, Desima je stigla, ali jos mnogo toga fali. Vazno je shvatiti da uz Real Madrid i Barselonu idu dva koncepta, klub u belim dresovima iz prestonice, gracioznost toga sto su miljenici krune i svi istorijski uspesi, a sa druge strane bunt Katalonije, i isto toliko graciozan, po svaku cenu, sopstveni pristup i shvatanje fudbala. Ta druga prica dozivljava renesansu u poslednjih deset godina, dok Madridjani imaju veliki problem. Sada se na El Klasiku zvizdi i jednom Kristijanu Ronaldu, sto je potpuno sramotno. Kada trofeji po svaku cenu postanu apsolutna i, sto je opasnije, jedina premisa giganta kao sto je Real Madrid, onda je situacija vrlo losa...

                Nikada u zivotu ni za jednog fudbalera nisam rekao da je spor, jer za mene sporost fudbalera ima sire znacenje od toga koliko se brzo krece. Medjutim, moram da kazem jedno - Toni Kros je uzasno spor fudbaler. On je pivot svetske klase, ali u direktnom duelu njega i Cabija Alonsa ne bi trebalo da postoji ni trunka sumnje. Kros na nekim mecevima jednostavno ne ostavlja bilo kakav utisak, jednostavno nestaje. Setimo se onog demoliranja Real Madrida na Kalderonu, situacija je bila slicna. Nikada ne bih prodao Tonija Krosa, ali mislim da su neke stvari jasne. Trebalo bi pogledati snimak one monstruozne akcije Barselone kada je Marselo uspeo da skine loptu sa linije. Na svakom mecu se vidi odustvo velikog majstora igre. I treba primetiti - Cabi Alonso, iako, moze se reci, u poznim igrackim godinama, trenutno igra u timu koji je verovatno pod najvecim pritiskom u Evropi i od kojeg se ocekuju svi moguci trofeji. Igra i za trenera koji je pod velikim pritiskom, i koji sam zahteva apsolutno najbolje.

                AK47 lepo rece skoro, Danilo, po svoj prilici, nije kalibar za Real Madrid. Benzema je u svom svetu, sto je velika steta za fudbalera koji poseduje takve kvalitete. Od Bejla nikada nisam ni ocekivao da preuzima palicu, dok je Ronaldo ocigledno frustriran i vrlo moguce na izlaznim vratima. Jeidno je Isko pokazao dimenzije svog talenta i u teskom porazu nekoliko puta zablistao neverovatnim potezima. Meni izgleda da je on psiholoski daleko stabilniji igrac od Hamesa koji ima prednost sto se prvih 11 tice.

                Svakako, i u ovim uslovima, domacini su napravili nekoliko sansi, sto solidnim potezima sto greskama gostiju. Generalno, na mentalnom planu su bili daleko inferiorniji, zbog mnogo stvari od kojih sam neke napomenuo a neke ne mogu da pretpostavim. To se manifestovalo i na igru. Los, neubedljiv utisak i tezak poraz. Mora se samo reci - i da im je igra bila na visem nivou ne bi izbegli poraz, barem iz mog ugla.



                Bilo kako bilo, usudio bih se da kazem da je pobeda od 0-4, a pre svega nacin na koji se do nje doslo, ta maestralna igra, bila devedesetominutna lekcija, dvocas, svega onoga zbog cega je Barselona, a vise njen pristup, vladao i vlada evropskom fudbalskom scenom u poslednjih desetak godina. Hronicni i aktuelni problemi Real Madrida takodje su dali svoj doprnios da pobeda Katalonaca bude zaokruzena na vrlo, vrlo bolan nacin za domacine.
                Last edited by Bogi; 22-11-15, 11:05.

                Comment


                • Originally posted by Rossonero View Post
                  @ p4p1

                  Munir je proveo na terenu nekih 15-ak minuta ne znam sta si od njega ocekivao da uradi za to vrijeme provedeno na terenu?
                  I u tih 15 minuta je imao jednu strasnu i jednu dobru sansu. Zato sam i rekao ako racunamo izmene. A ostatak se naravno odnosio generalno na njegovu igru koja sada vec obuhvata duzi vremenski period.

                  Comment


                  • Masi Soldado zicer onako sa pola snage
                    Originally posted by Vladan
                    SAFa niko nije mogao ni jednom da prezivi, Runi je to uradio dva puta. Masivan. Monumentalan. Bivsi. Pozdrav legendo, donesi Evertonu nemoguci san.
                    :vinjaksmajli:

                    Comment


                    • Odlican mec. Bogami i tenzija raste.

                      Nekoliko neverovatnih poteza Bruna Sorijana.

                      Borha Baston ovoga puta asistent. Vrhunske partije pruza vec duze od godinu dana, ako ovako nastavi vrlo je moguce da ce konacno dobiti sansu u Atletiku.

                      Comment


                      • Originally posted by p4p1 View Post


                        Munir, ako racunamo izmene. Bas ne moze da se sastavi, ne znam sta se desilo s onim deckom koji je brutalno dominirao LS za mlade. Jasno da je to neupoerdivo slabiji nivo, ali lopta se isto i ovde sutira.. Ipak ne bih ga se tako lako odrekao, treba odraditi neku pozajmicu na kraju sezone. Sandra prodati, vratiti Deulofeua, i ako dodje Lavezzi imas strasnu rotaciju za napad.
                        Sa Munirom se nije nista desilo ako se poredi ta sezona kada je osvojio LS za mlade i ova sezona sada. Odnosno, on jeste vjerovatno fizicki napredovao i igracki ali to za sada djeluje da nije dovoljno za ovaj nivo, na ovom nivou je sve mnogo brze, mislim da je to i razlog onako nepreciznih suteva iz solidnih sansi za gol kao recimo kod one prilike juce kada je mogao i Pikeu "pustiti" loptu. Odmah nakon te sezone kada je osvojena ta LS, Munir je presao u B tim i pritom je povremeno nastupao za prvi tim, to je jako veliki korak za tako mladog igraca. Evo od ove sezone je prekomandovan u potpunosti u prvi tim kao i Sandro. Pisali su mediji da ce jedan od njih dvojice u januaru vjerovatno otici na pozajmicu, ostace onaj koji se do tada bolje pokaze i za kojeg se pretpostavi da moze dati veci doprinos u datom trenutku. Protiv Leverkuzena je Munir imao onu asistenciju za Suareza, to je eto ovako nesto sto mozemo izdvojiti kod njega kada govorimo o ucinku golovi i asistencije ali prisutan je i trud koji pokazuje kada igra medjutim potrebno je njemu itekako jos da uci i radi sam na sebi da bi se vidio pravi iskorak u njegovoj igri.

                        Dok je Enrike trener Barse ja cisto sumnjam da ce se Deulofeu vratiti u Barselonu iako u klubu prate njegove igre u Evertonu.
                        Last edited by ognjen; 22-11-15, 23:28.

                        Comment


                        • Originally posted by Brajkula View Post


                          Šta vi pratite Španci kad niko da postavi ovakvu "golčinu".
                          Što ću stavljati moj brajkula, dosta mi je bilo vidit u prijenosu kako ode lopta biljarski precizno u našu mrežu! Jonny je dobar igrač, usto i mladi reprezent. Španjolske, al sve mi se čini kako je u stanovitoj krizi. Prvo ga Real uništi na njegovu stranu, pa velika greška kontra Valencije, i onda u galicijskom derbiju zabije ovakav gol. Treba ga podržat, jer taj momak ima strašne kapacitete! https://www.facebook.com/RC-Celta-de...4324586412752/ Tko nije, neka nam ubaci koji LIKE, bit će nam drago na podršci!

                          Comment


                          • Kakva je ovo partija bila, duboki naklon za Gospodina

                            Comment


                            • Interesantan mec veceras izmedju Levantea i Betisa. Betis nije na dnu tabele ali se ponovo nazire jos jedna losa sezona u drustvu najboljih. Na poslednjih 5 meceva oba tima imaju skor 1-1-3, ali je Levante u proslom kolu slavio na El Molinonu sa ubedljivih 3-0.

                              Trebalo bi obratiti paznju na Dejversona iz Levantea. Visok, agilan, brz, ima dug korak, odlican je tehnicar i ima pristojnu zavrsnicu. Uz to, vrlo je temperamentan.
                              Last edited by Bogi; 27-11-15, 15:47.

                              Comment


                              • Benzema lud covjek

                                Footballer Mathieu Valbuena has spoken publicly for the first time about France teammate Karim Benzema and an alleged sex tape blackmail plot.

                                Mr Valbuena told Le Monde that Mr Benzema had "indirectly" suggested he would need to pay blackmailers to get the tape back.

                                Mr Benzema is under formal investigation for complicity in attempted blackmail.

                                A lawyer for Mr Benzema insists his client is not guilty.

                                The sex tape is said to be of Mr Valbuena and his girlfriend.

                                Sources have told French media that a relative of Mr Benzema was contacted by blackmailers in an attempt to involve him in the scheme against his teammate. There has been no confirmation from police.

                                A source close to the inquiry, quoted by AFP news agency, said Mr Benzema, 27, had told investigators he had approached Mr Valbuena, 31, about the tape on behalf of "a childhood friend".

                                'Not sincere'
                                In the interview in Le Monde, Mr Valbuena said of Mr Benzema: "He was not aggressive in his manner of talking, he did not talk about money concretely, directly. But when someone insists that I meet someone... hmmmm.

                                "I have never met anyone who is going to destroy a video for free just because they love me! You shouldn't treat people like idiots."

                                He added: "I am very, very disappointed and I can only note that my relations with Karim were not as sincere as he makes out."

                                After Mr Valbuena lodged his complaint, he said Mr Benzema had telephoned him via a member of staff of Mr Valbuena's club, Olympique Lyonnais.

                                Mr Valbuena said Mr Benzema had said "Mat, my name is out, what the hell is this? I cannot be involved in stuff like this."

                                Mr Valbuena said he tried to reassure his teammate, telling him he had done nothing and there was nothing to worry about. But Mr Valbuena said that deep down he still thought it strange Mr Benzema would try to get him to meet the people involved.

                                "After that he told me, 'We'll have to deny it, it's hot, it's going to go crazy... I have a daughter and everything'," Mr Valbuena added.

                                Mr Benzema's lawyer, Sylvain Cormier, has insisted his client is innocent, saying: "He took no part, I state this again - no part - in the blackmail or blackmail attempts."

                                The striker has been placed under formal investigation for complicity in attempted blackmail and participation in a criminal conspiracy.

                                His case will be examined by a judge to determine whether there is sufficient evidence for charges.

                                If formal charges do follow and he is convicted, Mr Benzema could face a minimum jail sentence of five years.

                                Three other men have been placed under formal investigation.

                                The scandal has damaged France's build up to the European Championships, which the country hosts next year.

                                France coach Didier Deschamps left both players out of his squad for recent friendly matches.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X