Announcement

Collapse
No announcement yet.

Barclays Premier League & SkyBet Championship 2015/16

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • sigpic

    Comment


    • Ma Kinezi ubijaju sa lovom, nenormalne cifre se vrte tamo. Na Ramiresa se ocigledno vise ni ne racuna u Chelsea.
      sigpic

      “We have to change, from doubters, to believers, now.”
      -Jürgen Klopp

      Comment


      • Ali moze da igra dje mu padne na pamet maltene u PL, nema ni 29 godina jos, uvijek moze uzeti pare pri kraju karijere i ici kod Arapa ili u Kinu.
        sigpic

        Comment


        • Ali u Premijeru neće uzeti toliko love kao u Kini. Jedna godina u Kini - dve u Engleskoj.
          sigpic

          Comment


          • Originally posted by Vladan View Post
            Ali moze da igra dje mu padne na pamet maltene u PL, nema ni 29 godina jos, uvijek moze uzeti pare pri kraju karijere i ici kod Arapa ili u Kinu.
            Zaboravljas da je on ipak samo Brazilac.
            sigpic

            “We have to change, from doubters, to believers, now.”
            -Jürgen Klopp

            Comment


            • Da, a zamisli, igrao za siću u Čelziju sve ove godine, pa nema para...mora da uzima auto na lizing...
              I LOVE HOUSE MUSIC!!

              Comment


              • Originally posted by z0La View Post
                Da, a zamisli, igrao za siću u Čelziju sve ove godine, pa nema para...mora da uzima auto na lizing...
                Ti ne bi prešao na bolje plaćeni posao kada bi ti ga ponudili ili ti se ukazala šansa?
                sigpic

                Comment


                • Originally posted by Crni Đorđe View Post
                  Ti ne bi prešao na bolje plaćeni posao kada bi ti ga ponudili ili ti se ukazala šansa?
                  Pa jebem li ga, da sam milioner, sigurno ne bi prelazio u Kinu da bi zaradio dodatnih par miliona. Ako već mogu da igram u dosta dobrih klubova u Evropi, ne bi mi značila razlika između, lupam 4 i 10 miliona...

                  Otišao bih u neki drugi klub svakako, ali ne u Kinu. Jedino ako mi je dojadio fudbal, a žena me smara, oduvek se ložila na Kineze. Al opet, ja nisam Brazilac...
                  I LOVE HOUSE MUSIC!!

                  Comment


                  • Originally posted by z0La View Post
                    Pa jebem li ga, da sam milioner, sigurno ne bi prelazio u Kinu da bi zaradio dodatnih par miliona. Ako već mogu da igram u dosta dobrih klubova u Evropi, ne bi mi značila razlika između, lupam 4 i 10 miliona...

                    Otišao bih u neki drugi klub svakako, ali ne u Kinu. Jedino ako mi je dojadio fudbal, a žena me smara, oduvek se ložila na Kineze. Al opet, ja nisam Brazilac...
                    Mislim da je stvar u tome što dobar broj ljudi gleda na fudbalere drugačije od onoga što oni zapravo jesu - oni su ljudi i dalje. Razmišljaju kao i većina nas, a većina nas svakako ne bi odbila 100% uvećanje plate za posao koji obavljaju (plus, obavljaće ga u manje stresnom okruženje; okruženju gde će biti slavljeni kao najveći - neće biti grejači klupe i treće violine u Čelziju; verovatno vuče i egzotika malo, radoznalost). Oni obavljaju posao i žele nadoknadu za ono što rade. Što veću, zato što su već navikli na određenu zaradu i svako umanjenje im neće prijati.

                    Sporedna stvar je što se tako, verovatno, iskazuje određena doza neambicioznosti.

                    - Inače, sve glasniji tračevi da Abramovič želi Alegrija na klupi, počev od juna.
                    - Lester želi Edera, ali Dorija neće prodati ispod 10 miliona, kako kažu Italijani.
                    Last edited by Crni Đorđe; 25-01-16, 13:11.
                    sigpic

                    Comment


                    • Pazi, mi i oni ne možemo da se poredimo. Ja te pare koji oni zarade sedmično neću nikad videti u životu. Naravno da ne bi odbio povećanje plate kad imam 30000 dinara mesečno i radim 10 sati dnevno posao koji ne volim. Ali da sam profesionalni fudbaler koji zarađuje 40-50 hiljada funti sedmično, stvarno mi ne bi pravilo razliku da odem u Kinu da igram fudbal za veće pare. To što su oni željni para i du*pe im je zinulo za još više para, kao da ih nemaju, to je druga priča.

                      Što se tiče egzotike, mogao je i Španiju da izabere. Vrhunski fudbal a egzotike ne fali nimalo...

                      Ako mu je dojadio fudbal, to je već druga stvar. Tu ga razumem i kapiram što je otišao. Ali više mi vuče da je ono tipa "mogu da uzmem u Wolfsburgu (lupio sam tim) 60k sedmično, a u Kini mi nude 100".
                      I LOVE HOUSE MUSIC!!

                      Comment


                      • Pazi, mi i oni ne možemo da se poredimo. Ja te pare koji oni zarade sedmično neću nikad videti u životu. Naravno da ne bi odbio povećanje plate kad imam 30000 dinara mesečno i radim 10 sati dnevno posao koji ne volim. Ali da sam profesionalni fudbaler koji zarađuje 40-50 hiljada funti sedmično, stvarno mi ne bi pravilo razliku da odem u Kinu da igram fudbal za veće pare. To što su oni željni para i du*pe im je zinulo za još više para, kao da ih nemaju, to je druga priča.
                        Sa aspekta prioriteta, i te kako možemo da se poredimo - ljudi su racionalni i žele maksimizovati svoju dobit. Ramireš će to uraditi. To će raditi sve više igrača u Evropi koji imaju manje od 30 godina.
                        Moraš pogledati čitav aspekt stvari. Prosečan fudbaler u Premijer ligi već sa 21-22 godine zarađuje mnogo. Prosečna osoba u Srbiji sa 21-22 godine: 1. studira; 2. radi za prosek od 30000 dinara; 3. ne radi, nažalost. Osobe iz druge kategorije su uporedive sa fudbalerima, sa svakim fudbalerom na svetu.

                        Osoba koja radi za 30000 dinara mesečno će pristati da pređe na posao od 60000 mesečno. Njegova "komforna zona" će se samim tim uvećati. Komforna zona fudbalera u Premijer ligi neka bude 200000 evra mesečno. Za njega je uvećanje koje će dobiti prelaskom u Kinu (primera radi, 400000 evra mesečno) u potpunosti ista kao kod onog radnika u Srbiji. Ista je zbog toga što se ne može gledati apsolutno uvećanje, već samo relativno. On neće pristati da zapali na Istok zbog 150000 evra mesečno. Ali ako ga "stimulišeš" uvećanjem, hoće.

                        Španija je verovatno egzotičnija od Engleske, ali one druge dve karakteristike koje Kina poseduje, Primera nema. Moraju se gledati kumulativno.

                        Treće, fudbaleri ne igraju iz ljubavi. Prvo i osnovno pravilo - igraju zbog love. Što više, to bolje. Gde god se igralo.
                        sigpic

                        Comment


                        • Lik ce uskoro 29 godina, u Chelseau je skoro 6 godina, osvojio je sve sto se moglo osvojit, isti mu drek sad igrao za manje pare u nekom manjem klubu ili isao u Kinu pa povukao trostruko toliko love. Svoje je na najvisem nivou odradio.

                          Comment


                          • Celzi nastavlja da dominira sa prodajom igraca.

                            Ramirez za 25 mil funti...
                            sigpic

                            Comment


                            • Najbolje poslovanje ubjedljivo

                              Zidan moze da vrati svoju kopiju

                              sigpic

                              Comment


                              • Moze, samo ako Arsenal dogovori transfer sa nekim od Spanskih klubova.
                                sigpic
                                "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                                AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                                Comment

                                Working...
                                X