Announcement

Collapse
No announcement yet.

Barclays Premier League & SkyBet Championship 2015/16

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Evropa ne moze nikada biti nesto sto rangira ligu po kompetitivnoscu, NIKADA.

    Evo Arsenal igra protiv Celzija, pa tri dana kasnije igra protiv Spursa, pa onda protiv Lestera, pa onda protiv Olimpiakosa, a onda ide paklena hefta gdje u 5 dana ima United i Bayern.

    A Bayern ce igrati protiv tamo neke buranije, nakantat ih 19-0 i doci da igraju sa Arsenalom i onda je logicno ko ce imati bolje sanse da pobijedi..
    sigpic
    "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
    AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

    Comment


    • Originally posted by maliajnstajn View Post
      Sa kvalitetom takmicenja u PL se ne moze niko takmiciti. U PL se gledaju sve tekme. Sandrlend protiv Votforda je interesantna tekma i gleda je par miliona ljudi, a tekma izmedju Grande i Getafea jako malo ljudi prati na TVu, a da ne pricam o buducoj tekmi Darmstadta i Inlostadta
      Radi se o izjednacenosti po kvalitetu tj nesto manjoj razlici u kvalitetu timova u ligi u odnosu na druge top lige, sto i nije cudno s obzirom na ravnomerniju raspodelu novca i uopste kolicinu novca u opticaju cak i za timove na zacelju.
      E sad, s obzirom na rezultate u Evropi, a tu epl predstavljaju najjaci timovi lige, moze se reci da je liga dosta ujednacena - svi su podjednako losi?

      Poslato sa LG G pro2 pomoću Tapatoka
      VALENTINO ROSSI #46

      Comment


      • Kako je Visko jednom rekao - "Uspeh u Evropi nije merilo kvaliteta lige".
        Originally posted by maliajnstajn
        Arsenal ako uzme narednih 5 tekmi, uzima i titulu, nema previse tu filozofije.

        Comment


        • Originally posted by maliajnstajn View Post
          Sa kvalitetom takmicenja u PL se ne moze niko takmiciti. U PL se gledaju sve tekme. Sandrlend protiv Votforda je interesantna tekma i gleda je par miliona ljudi, a tekma izmedju Grande i Getafea jako malo ljudi prati na TVu, a da ne pricam o buducoj tekmi Darmstadta i Inlostadta
          E ovo je vec mit, taj koji gleda ovu tekmu i koji za vikend odvoji 2h za ovako nesto je jbni no lifer. Te tekme jednostavno nisu toliko kvalitetene niti interesantne, cast izuzecima, ljudi jednostavno vole PL i vole da preuvelicavaju. Zna se zbog cega je kvalitetna, a to sigurno nije zbog midtable klubova.

          Ja uglavnom pratim tj gledam tekme klubova iz vrha tabel, znaci sve lige tj lige petice. Ponajvise Italijane i Engleze. Znaci volim fudbal generalno i nemam potrebu da nipodostavam nijednu ligu, a drugu da uzdizem. Malo sam razmazen jbg, uglavnom gledam ako ekipe/a ima kvalitet ili barem nekog mocnog induvidualca koji je interesantan za pracenje, kao na primer Fekir i Lakazet u Lyon. I zato mrzim ove rasprave koja je bolja liga, PL je definitivno najaca zbog mali milion kvalitetnih igraca, koji cine utakmice interesantnim svojim individualnim sposobnostim kad vec timska igra zakaze. Sta ima ja gledat u mecu Watford vs Sunderland ? Brzi engleski fudbal ? Jasta eto gledacu ili cu reci da gledam cisto na natrljam nekome na nos kako je EPL toliko dobra da su cak i takve tekme interesanten, pa Manchester i Liverpool, dva velikana, pa igraju tonu losih tekmi u zadnje dve godine. Navijaci kukaju sto se igra smaracki, ti dodjes i kazes kako je interesantna tekma Sundurland vs fuckin Watford ?!

          Comment


          • Originally posted by maliajnstajn View Post
            Evropa ne moze nikada biti nesto sto rangira ligu po kompetitivnoscu, NIKADA.

            Evo Arsenal igra protiv Celzija, pa tri dana kasnije igra protiv Spursa, pa onda protiv Lestera, pa onda protiv Olimpiakosa, a onda ide paklena hefta gdje u 5 dana ima United i Bayern.

            A Bayern ce igrati protiv tamo neke buranije, nakantat ih 19-0 i doci da igraju sa Arsenalom i onda je logicno ko ce imati bolje sanse da pobijedi..
            Ne znam zaista zasto se odrzava to besmisleno takmicenje, neka ukinu lepo LŠ, svakako je epl najjaca liga u evropi, fino ko osvoji epl bude proglasen najboljim timom u evropi te sezone i dovidjenja.

            Bayern moze imati raspored Dortmund-Leverkusen-Wolfsburg a Arsenal Sanderlend-Noric-Votford i opet ce Bavarci biti favoriti i verovatno pobediti.

            Poslato sa LG G pro2 pomoću Tapatoka
            VALENTINO ROSSI #46

            Comment


            • Ja je ne gledam, niti imam vremena za to, niti me interesuje. Ispratim vecinu tekmi ponekad kad imam vremena, al obicno samo Arsenal ispratim.

              Jednostavno zbog novca je liga prejaka u kompetetivnom smislu, ali je to naravno manjak u odnosu na ostatak Evrope jer se puno vise trose i cisto sumnjam da ce u skorije vrijeme biti neki prvak Evrope iz Engleske.
              sigpic
              "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
              AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

              Comment


              • Mana Premijer lige je sto previse para trose na promasene igrace, primer Liverpul prosle sezone. Ko ce normalan dati 25 miliona na Lovrena,Markovica,Balotellija? Onda Sterling 50 miliona, realna cena? Pa onda Soldado od 30 miliona, Erik Lamela od 30 miliona... Mozemo ovako do besvesti.
                Originally posted by maliajnstajn
                Arsenal ako uzme narednih 5 tekmi, uzima i titulu, nema previse tu filozofije.

                Comment


                • Pa naravno da je to problem jer idu logikom ima se moze se. Znaci prepotentnost, nesto sto zapravi krasi Engleze uopsteno. Kada nastupi na snagu onaj ludacki sponzorski ugovor za TV prava, svi klubovi iz PL ce biti u Top 30 najbogatijih klubova na svetu. Znaci nerealno velika svota novca ce tek da se vrti u PL.

                  Ali ako nastave ovako sa ovim promasenim transferima, onda dzaba im sve pare.

                  Comment


                  • Originally posted by Topdzija View Post
                    Mana Premijer lige je sto previse para trose na promasene igrace, primer Liverpul prosle sezone. Ko ce normalan dati 25 miliona na Lovrena,Markovica,Balotellija? Onda Sterling 50 miliona, realna cena? Pa onda Soldado od 30 miliona, Erik Lamela od 30 miliona... Mozemo ovako do besvesti.
                    To jeste problem, ili da budem konkretniji problem su menadzeri, njihove odluke i znanje. Ali uskoro bi u Engleskoj mogli videti Klopa, Gvardiolu... sto ce dodatno ojacati kvalitet lige i u tom segmentu.

                    Po mom misljenju, samo je pitanje vremena kada ce Englezi uspostaviti ponovnu dominaciju u LS, ali i u ligi evrope. Kad tad ce se isplatiti ova novcana sredstva koje se ulazu u engleske klubove.

                    Comment


                    • I jos nesto. Prethodnih par sezona svake sezone se mogla naci ekipa koja igra bas lep fudbal. Poslednja ekipa za koju mogu reci da je igrala lep fudbal bila je ekipa Liverpula u doba Suareza kada su postigli preko 100 pogodaka. Cak je jedne sezone i Tottenhem igrao jako lep fudbal. Onda ne mogu da se setim tacno koja sezona je bila kada je skoro svaki derbi bio pun golova, derbiji ove i prosle sezone su mi nekako slabi.

                      Prosle sezone prvi put nisam mogao reci da ijedna ekipa igra lep i leprsav fudbal u PL(ajde svidjalo mi se kako igra Celsi tamo negde do januara i to je sve). Arsenalove tekme gledam najvise, ali vec sezonama u nazad mi se ne svidja stil igre. Povedu max. 2-0 i onda se tako brane do kraja. Pa normalno da kada si u situaciji da gubis ne znas na koji nacin da napadnes i preokrenes rezultat. A ranije je Arsenal igrao napadacki fudbal, uvek na gol vise.
                      Originally posted by maliajnstajn
                      Arsenal ako uzme narednih 5 tekmi, uzima i titulu, nema previse tu filozofije.

                      Comment


                      • Javili se ljubitelji Italijanske lige nakon 10 i kusur godina da pričaju o Ligi šampiona
                        sloboda ili ništa

                        Comment


                        • Originally posted by mark it zero View Post
                          Javili se ljubitelji Italijanske lige nakon 10 i kusur godina da pričaju o Ligi šampiona
                          Ovaj forum je postao popularan izmedju 2010-2011, vecina nas je i tada postala aktivna ovde. Kojih 10 godina ? Koliko su timovi ulozili iz PL a koliko iz Seriea A ? Koja je to dominacija PL klubova u LS ? Imas Manchester i Chelsea kojima se skida kapa, koji su to ostali toliko vredni pomena, a toliko se ulaze i prica se o nekoj kompetetivnosti kao da ima 5-6 vrhunskih ekipa koji isto tako imaju vrhunske rezultate u Evropi.

                          Nadam se da meni nisi uputio post jer ja stvarno gotivim PL, uvek sam i gotivio cak i onda kada je Serie A bila na vrhuncu. Uvek je meni PL bila zanimljiva, samo ne volim preterivanje, kojeg ima masu.

                          Comment


                          • Originally posted by Prototype View Post
                            Ovaj forum je postao popularan izmedju 2010-2011, vecina nas je i tada postala aktivna ovde. Kojih 10 godina ? Koliko su timovi ulozili iz PL a koliko iz Seriea A ? Koja je to dominacija PL klubova u LS ? Imas Manchester i Chelsea kojima se skida kapa, koji su to ostali toliko vredni pomena, a toliko se ulaze i prica se o nekoj kompetetivnosti kao da ima 5-6 vrhunskih ekipa koji isto tako imaju vrhunske rezultate u Evropi.

                            Nadam se da meni nisi uputio post jer ja stvarno gotivim PL, uvek sam i gotivio cak i onda kada je Serie A bila na vrhuncu. Uvek je meni PL bila zanimljiva, samo ne volim preterivanje, kojeg ima masu.
                            Nisam mislio na tebe, cak nisam ni mislio na forum kada kazem 10 godina. A generalno je besmisleno pricati koja je liga najjaca, ja ovolim da pogledam sve lige kada se igra zanimljiv mec. Takodje kada pricam npr recimo o jacini lige ja gledam neki prosecan nivo fudbala, a naravno da novac upravlja kvalitetom uglavnom, tako da Premier liga je dostigla vrhunac sto se tice organizacije, puni stadioni, terena, i sve to daje jednu lepsu sliku i zanimljiviju za gledanje, a plus sto je najujednacenija liga godinama. Ako bi se gledali rezultati u Evropi onda nema rasprave pogledas Uefa rang listu i tacka, ali meni je to besmisleno.
                            sloboda ili ništa

                            Comment


                            • Od sledece sezone poslednji u PL ce uzeti vise para od TV prava od Barselone. Oni mogu potpuno da se zatvore, da ih Evropa apsolutno ne zanima, samo su pare vazne trenutno u fudbalu kao sto vidimo. Zasto bi se Vest Hem patio u LE kad finalista uzme 15 miliona eura, a od sledece sezone ce poslednji u PL uzeti 130 miliona funti.

                              £5.14bn TV deal could rise to £8.5bn with overseas money
                              sigpic

                              Comment


                              • Bundesliga ima najbolju posjetu godinama unazad. Španci igraju bolji fudbal. Englezi su preplatili sve igrače: od vrhunskih do ispodprosječnih, pa su nametnuli užasan ritam i klubovima iz nižih liga koji žele da uskoče u svemirski brod zvani Premier League. Pri tome suđenje sve gore iz godine u godinu, umjesto da bude obratno.
                                Iz Lige Evrope se lakše stiže do Lige Šampiona, nego iz bilo koje lige petice...
                                винсент тан - Највећи сељобер којег је Острво икад видјело!

                                Comment

                                Working...
                                X