Announcement

Collapse
No announcement yet.

Vesti, opste F1 i autosport diskusije

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Vanja #66 View Post
    Joj kako se radujem povratku turbo motora, ovi motori zvuce fantasticno, zamislite jos kad pocne da se vrti turbina.
    Motori ce biti V6 i spacse sa 2400 na 1600 kubika.Tu ne pomaze ni nuklearni reaktor a kamoli jedna turbo.Nadas se necemu losem u prevodu.

    Inace taj Kartekejan me je toliko iznervirao a mogu da mislim kako je tek bilo onimakoji su morali da ga preticu.Znam kako je meni grozno kad vozim u rFactor simulaciji iza nekoga pa popizdim a sta mislite onda, kako je tek Veberu, Alonsu i Fetelu koji su mogli da nadrljaju zbog te indisponirane budale?!Covek nije imao bolid, ali da je budala tu nema polemike.
    Last edited by MarkedOne8; 01-07-11, 13:03.
    ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

    "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
    I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

    sigpic

    Comment


    • Originally posted by MarkedOne8 View Post
      Motori ce biti V6 i spacse sa 2400 na 1600 kubika.Tu ne pomaze ni nuklearni reaktor a kamoli jedna turbo.Nadas se necemu losem u prevodu.
      Ne bih se slozio, turbo moze znacajno da podigne performanse motora, cak i za 30%, seti se da kad su zabranili turbo 1989. presli su na motore od 3500ccm, kako ne bi doslo da prevelikog pada performansi... ;)

      Sem toga, ja sam se radovao zvuku, ne performansama, a ni one nece opasti previse...

      Comment


      • Sve to stoji sto kazes, ali obrati paznju na broj obrtaja koji je od najvece vaznosti za zvuk.2007. su se jako lepo culi motori i bili su na 19 000 rpm, a meni su zvukovi od 056 bili bas po meri.Od 2009. pa do danas su obrtaji limitirani na 18 000 i vec se primecivala razlika.Sad motori vise zuje nego sto urlaju kao pre.Kad ta jedna hiljada predstavlja toliku razliku mozes misliti koliku ce razliku da prave te 3000 obrtaja za koliko ce se umanjiti limit (bice na 15 000).Turbo kompresor, istina je da dize performanse nekad cak i za 30% kao sto si rekao ali nece doprineti poboljsanju zvuka.
        ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

        "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
        I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

        sigpic

        Comment


        • Originally posted by MarkedOne8 View Post
          Sve to stoji sto kazes, ali obrati paznju na broj obrtaja koji je od najvece vaznosti za zvuk.2007. su se jako lepo culi motori i bili su na 19 000 rpm, a meni su zvukovi od 056 bili bas po meri.Od 2009. pa do danas su obrtaji limitirani na 18 000 i vec se primecivala razlika.Sad motori vise zuje nego sto urlaju kao pre.Kad ta jedna hiljada predstavlja toliku razliku mozes misliti koliku ce razliku da prave te 3000 obrtaja za koliko ce se umanjiti limit (bice na 15 000).Turbo kompresor, istina je da dize performanse nekad cak i za 30% kao sto si rekao ali nece doprineti poboljsanju zvuka.
          E, ovo za 15000 RPM nisam znao, mislio sam da ce ostaviti iste... Hvala za tu informaciju. Takvo stanje stvari onda definitivno umanjeju lepotu zvuka... Ko zna, mozda ce sad poceti vise da brundaju, kao americki muscle-car automobili...

          Salim se, nema od toga nista, svo brundanje prestaje posle 10000 RPM...

          Comment


          • Tako je Vanja, setite se da je 1988. godine pre zabrane turbo motora, najbolji motor tog vremena je bio Hondin RA168 V6, zapremine 1.5l, koji je imao snagu 685ks pri 12500 obrtaja. Koristila ga je i Meklaren Honda. Te godine je Sena osvojio titulu, prve sezone u Meklarenu.
            Ne smatram da su tada bolidi bili spori a trke neinteresantne.

            Zaleteo sam se za Vama, ali mi se čini da je ovoj temi više mesto u tredu Formula1, gde je Vladan juče u poslednjem postu preneo vest o promeni motora od sezone 2014.
            Last edited by Jos; 01-07-11, 18:47.
            "If you can't convince them, confuse them."

            Comment


            • Ma mi smo ovde vrlo labilni, kad se pojavi malo vise aktivnih clanova, drzace se ovaj deo urednim... Evo ti si poceo ovde da pises, kad bi doslo jos ljudi, imalo bi nas vec dovoljno da se stvari moraju drzati malo urednijim... Nema smisla da se brukamo pred ljudima.

              Comment


              • Jos dodjes u F1 Kviz i sve ce biti super ...
                Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                Comment


                • Originally posted by MikoSurvivor View Post
                  Jos dodjes u F1 Kviz i sve ce biti super ...
                  Daj ne zovi vise ljudi, ionako oce srcka da strefi onaj chat kad svi krenemo da ko manijaci kuckamo odgovore!

                  Comment


                  • Originally posted by Jos View Post
                    Tako je Vanja, setite se da je 1988. godine pre zabrane turbo motora, najbolji motor tog vremena je bio Hondin RA168 V6, zapremine 1.5l, koji je imao snagu 685ks pri 12500 obrtaja. Koristila ga je i Meklaren Honda. Te godine je Sena osvojio titulu, prve sezone u Meklarenu.
                    Ne smatram da su tada bolidi bili spori a trke neinteresantne.

                    Zaleteo sam se za Vama, ali mi se čini da je ovoj temi više mesto u tredu Formula1, gde je Vladan juče u poslednjem postu preneo vest o promeni motora od sezone 2014.
                    I ja to mislim, ali nisam hteo da prekidam zabavu, da premestam postove i to. Mozete nastaviti tamo, da ovde bude samo o trci.
                    Na celom svetu samo Crvena zvezda

                    Comment


                    • Kad smo vec kod simulacija, kako sam se ja izivljavao na ovoj stazi na TOCAi, valjda me zato i nervira sto su je promenili. Volim taj Bridz deo, bilo je zanimljivo tu voziti, pravi vozacki kompleks, sada ce taj deo staze pogodovati aerodinamici, a ne umecu. Vrlo lose i nepotrebno, ali sta je tu je. Bice zanimljivo ako bude kise. Kakva je to suva VN Britanije, svasta...

                      Edit: Inace, u poslednje vreme svaku stazu koju su odlucili da redizajniraju su osakatili: Silverston, stari Hokenhajmring sa onim predugim divnim pravcem, Le Man, Nirburgring (jako mi je velika zelja da se u F1 vozi Nordslajfe, kada je moglo da se vozi 60ih, logisticki se to moze sigurno izvesti i danas), ne zelim ni da znam sta ce biti sa A1 Ringom i Imolom koju takodje planiraju da ,,renoviraju i redizajniraju``. Kakve su to bile sjajne staze za voznju, ovo sada je strasno...
                      Last edited by Nebojsa; 01-07-11, 22:46.
                      Na celom svetu samo Crvena zvezda

                      Comment


                      • I dalje nisam prezalio A1 Ring i Imolu.
                        Pa ranije sam se uvek radovao kad pocne "evrospki deo" sezone. Sad su evropske trke ocaj, na Catalunyi nismo videli prestizanje sto godina, u Monacu samo incidenti bez prestizanja (mada ih uvek bude par u tunelu), onda ova Valencia katastrofa, onaj kretenski Hockenheim koji su na srecu izbacili, a i Silverston gubi onu draz. U pravu ste potpuno za poslednji sektor, bio je ubedljivo najbolja stvar.
                        U Imoli jedino sto treba popraviti su ivicnjaci, ako se dobro secam bili su nepodnosljivo visoki, mada i to ima neku draz.
                        A kapiram da je to sve zbog sponzora, u Aziji su sve sami milijarderi koji zele da budu ukljuceni u sva svetska desavanja. Ali mogao bi ozbiljan problem da bude to sto iz godine u godinu nema dovoljno navijaca, u Kini pogotovo, ona tribina na izlasku na zadnji pravac deluje depresivno onako prazna.
                        Nadam se samo da ce se ubrzo sve vratiti u normalu.
                        Ali ove godine ne mozemo da se zalimo kad je u pitanju zanimljivost trka, bile su samo 2 (obe u Spaniji) malo monotone.
                        sigpic

                        Comment


                        • Imola je prilicno uska a brza staza i ne znam koliko bi tu bilo mesta za preticanje.Ta staza je uprkos tome po meni jedna od najlepsih za voznju jer zahteva ritam od vozaca.Prva sikana levo-desno pa treba tu odrzati bolid unutra da ne podupravlja u sledecoj levoj krivini pa opet sikana i onda jako kocenje...Da ne nabrajam vise, jos da pomenem potom krivinu Acqua Minerale...Stvarno lepe krivine, samo da je malo sira staza makar za 1-2 metra.
                          ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                          "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                          I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                          sigpic

                          Comment


                          • imola je jedna fantasticna staza.Steta sto nije vise u kalendaru .A1 ring je dobra staza ali mislim da je nece skoro vracati u kalendar.ali mislim ono sto je nebojsa rekao Nirburnring (northschliefe) nzm tacno kako se pise "zeleni pakao" e to je staza.Da se ja pitam ova staza bi se vozila 2 puta u sampionatu.ali razmatraju da je ubace u kalendar WTCC-a i to po obicaju 2 trke samo bice po 2 kruga.xeexx ali dobro jedan krug je blizu 8-9 minuta
                            www.balkansimracing.com/forum

                            Real cars. Real racing. Dobrodosli

                            Comment


                            • Originally posted by Iceman View Post
                              imola je jedna fantasticna staza.Steta sto nije vise u kalendaru .A1 ring je dobra staza ali mislim da je nece skoro vracati u kalendar.ali mislim ono sto je nebojsa rekao Nirburnring (northschliefe) nzm tacno kako se pise "zeleni pakao" e to je staza.Da se ja pitam ova staza bi se vozila 2 puta u sampionatu.ali razmatraju da je ubace u kalendar WTCC-a i to po obicaju 2 trke samo bice po 2 kruga.xeexx ali dobro jedan krug je blizu 8-9 minuta
                              Pagani Zondi R je trebalo 6:47 na toj stazi...

                              http://www.automotiveaddicts.com/127...ecord-lap-time

                              To je potvrda tog rekorda, a ovo je krug:

                              http://www.youtube.com/watch?v=euHkl9SVYTY

                              Neverovatno!!! A staza se zove Nurburgring Nordschleife (Severna petlja u prevodu).

                              E, to bi bilo dobro da se ubaci, pa da se vozi 22.810 km po krugu, dakle 14 krugova... Zamislite to! Koja bi to lutrija bila sa podesavanjima, imali bi otprilike samo 5 krugova po FP sesiji, pa kom opanci kom obojci... Neverovatno!
                              Ja ostajem pri tome da se vrate Imola, Nurburgring i Indianapolis umesto Singapura, Abu Dhabija i recimo Hungaroringa, da ne izbacujemo samo Azijate, recice ljudi da smo rasisti! Mogle bi tu i A1 i jos neke staze tip Magnicour, ali kad bi makar ove vratili bio bih presrecan!

                              Comment


                              • magny cur je super staza.A ovaj stari nirburnring je dobio naziv kao sto sam napisao " zeleni pakao ".Zbog toga sto se vozi kao u sumu i sve je zeleno okolo.i zbog one nesrece sa laudom znaci zeleni pakao

                                @vanja
                                trebalo mu je 7:24 a ne 6:47 koliko ja vidim po snimku iz auta od starta do cilja
                                Last edited by Iceman; 02-07-11, 12:17.
                                www.balkansimracing.com/forum

                                Real cars. Real racing. Dobrodosli

                                Comment

                                Working...
                                X