Announcement

Collapse
No announcement yet.

Vesti, opste F1 i autosport diskusije

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mislim da sistem kod borbenih aviona pomocu kontrolisane eksplozije odbaci kupolu u vis. Neznam koliko je to primenljivo na zemlji.

    Comment


    • Ma treba okrenuti izduvne cijevi prema naprijed, tako da kada nesto ide prema vozacu, jednostavno oduva taj predmet.

      Tapatalk

      Comment


      • Originally posted by Alen P View Post
        Mislim da sistem kod borbenih aviona pomocu kontrolisane eksplozije odbaci kupolu u vis. Neznam koliko je to primenljivo na zemlji.
        O čemu pričaš, o ground effectu ili o nečem drugom?
        If a bike and rider coming past you three feet from your face at 180mph down a hill on a public road doesn’t raise even a grin, you are already dead.

        Comment


        • Originally posted by Nikoletina View Post
          Da li se od 2017 opet uvodi efekat tla?
          Možda ne baš, ali se definitivno pojačava uticaj poda bolida.

          Originally posted by Alen P View Post
          Mislim da sistem kod borbenih aviona pomocu kontrolisane eksplozije odbaci kupolu u vis. Neznam koliko je to primenljivo na zemlji.
          Mala eksplozija dovodi do brzog otključavanja, a otpor vazduha se pobrine za ostalo i razvali kupolu koja se otvorila. Ovde sam mislio sam na to brzo otključavanje, koje bi moglo i da se kontroliše van bolida, od strane direkcije trke ili kako god...

          Comment


          • Obavezno mora imati mogucnost otvaranja spolja.

            Comment


            • Reno izgleda preuzima Lotus a jedan od suvlasnika i Alen Prost.

              http://www.autosport.com/news/report.php/id/120532

              Comment


              • Kako sam pročitao da si napisao za Profesora, tako sam pomislio - sad će Profa i Lopez ko Niki i Toto. I eto to isto u tekstu...

                Voleo bih da se vrate 100% u sport, ovako samo kao proizvođač motora nije nasrećnije rešenje...

                Comment


                • Ja bih voleo da je ostao i Lotus a da imamo i Reno ili makar da Reno zadrzi Lotus u imenu ekipe.

                  Comment


                  • Lotus koji sad postoji se zove Lotus samo da bi pokupili premije na ime istorijskog tima koje FOM pruža, znamo da veze sa onim Lotusom nemaju. Isto to bi i Renault dobio kad bi se vratio. Pardon, isto će Renault dobiti kad se vrati.



                    Odlična slika, može svašta da se kaže o tome šta je i kako uticalo na preticanja tokom istorije.

                    Comment


                    • Meni potvrdjuje ono sto godinama govorim, da je posle Senine nesrece sve otislo u Honduras. Da su najbolje godine F1 bile predhodna turbo era i V10-12 motori, siroki bolidi (220 cm ) i vise proizvodjca guma. Vise bih voleo podatak o preticanju prvih 5-6 plasiranih jer sredina kolone ne daje pravu sliku, tu ima svasta drugacuja taktika, nepredidjeni odlasci u bok, kazne itd.. Ovo na kraju je vestacki kao i sto pise Pireli i DRS, neznam kome je to zanimljivo.
                      Last edited by Alan; 29-08-15, 21:01.

                      Comment


                      • Meni ovo potvrđuje pre svega da je trkanje najbolje kad pustiš inženjere da biraju više mogućih puteva. Da, to iziskuje novac. Rešenje? Najseljačkije moguće ograničenje novca koji se može potrošiti u toku sezone. Jednostavno svaki deo da se zapiše i opravda, svaka saradnja sa drugim firmama da se opravda računima (i tima i firme-saradnika da ne ispadne recimo da za testiranje u tunelu od 15 dana naplate 3-4 hiljade dolara jer toliko košta pola dana u nekom priprostom tunelu) i molim. Treba ljudi da se to odradi? Naravno da treba i treba im dati smislen posao, a ne da smišljaju kako da učine pravila još glupljim nego što jesu...

                        Šta sprečava Mercedes da nešto uradi radikalno drugačije od drugih sledeće godine i da žestoko omanu u pravcu razvoja? Pravila... Nemaš više gde da odeš, možeš samo da poliraš to što imaš... I zato imamo to što imamo... Dajte ljudima slobodu da nešto novo urade i tako im dajete slobodu da opasno omanu i učine stvari zanimljivijim...

                        Comment


                        • Ja sam uvek mislio da je Formula pomeranje limita autosporta a sad sa svim ovim ograničenjima izgleda da je sve to nekako izbledelo.

                          Comment




                          • Sta mislite o ovome?Meni se iskreno ne svidja,mada koliko su vec upropastili nekadasnju formulu,sada bi je jos vise ubili.
                            Sto se tice bezbednosti to je ok ali opet ne svidja mi se.
                            Last edited by Vanja #66; 02-09-15, 17:23. Reason: Post izmenjen jer ne podnosim plagijatorski sajt i link ka njemu je izbrisan
                            Dreams are coming true.


                            Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

                            Comment


                            • Zatvoreni kokpit ima mnogo veći potencijal nego što je to prikazano na toj umetničkoj skici... Nadam se napretku 2017, ne samo u pogledu brzine vozila već i u pogledu dizajna...

                              Originally posted by Nidzex View Post
                              Ja sam uvek mislio da je Formula pomeranje limita autosporta a sad sa svim ovim ograničenjima izgleda da je sve to nekako izbledelo.
                              Izbledelo je prilično... Koliko god sam mislio da će novi pogonski sklopovi biti veliki pomak u tehnologiji, ispostavilo se da su samo rupe bez dna u pogledau razvoja, a opet prilikčno limitirani pravilima da se iz njih izvuče više. O blokadama velikih (groundbreaking) izuma tokom istorije da ne govorimo. To i dovodi do toga da imamo bolide koji maltene liče sasvim jedan na drugi...

                              Comment


                              • Pitanje za Vanju:

                                Kakav plagijatorski sajt ne razumem o cemu pricas,ja sam ovo postavio zato sto me mrzelo da pisem o cemu se radi i tamo je sve objasnjeno,sve iz najbolje namere niti sam nekog hteo da promovisem niti me to interesuje.
                                Dreams are coming true.


                                Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

                                Comment

                                Working...
                                X