Announcement

Collapse
No announcement yet.

Vesti, opste F1 i autosport diskusije

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Bianchi signed Sauber contract at Suzuka-Kolles

    Comment


    • Totalna prevrtljiva glupača!
      ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

      "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
      I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

      sigpic

      Comment


      • http://www.autosport.com/news/report.php/id/118530

        Comment


        • Mislim da je nemoguće usmeriti F1 tako da odgovara apsolutno svakome.
          Trenutna lista želja glasi otprilike ovako:
          - Mora da ima zvuk
          - Mora da ima brzinu
          - Isto tako ne sme da bude prebrzo da ne rizikuje istrajnost vozača
          - Mora da je ekološki primamljivo
          - Da troškovi budu što manji
          - Poželjno je da razlika između timova bude što manja

          Kako uspeti sve to kada se drugi faktori uzmu u obzir, kao na primer da se bolidi razvijaju, da vozači pronalaze hiljaditinke, gume se menjaju iz sezone u sezonu...

          ---------------------------------------------
          Kome se čita više, neka otvori spoiler ispod.
          Spoiler
          Moje mišljenje: Sa V6 motorima je otvorena pandorina kutija. Zvuk jeste da fali, ali da li pored toga fali još nešto? Koliko je zvuk bitan u odnosu na druge stvari (brzina kad projuri bolid pored staze)? Nije sve crno-belo kako on misli ili makar izjavljuje. V8 motori su ubačeni 2006. godine i razvijani su samo nešto više od godinu dana. Prvo sam imao informaciju da su je razvoj zamrznut na kraju 2007. ali sada sam pronašao informaciju koja kaže VN Japana na kraju 2006. Bedno. Da razvijanje nije bilo zamrznuto, mnogo bi napredovali za ta tih dodatnih 6 godina, tj. do kraja 2013.. Što na dizajn, što na goriva, mislim da bi moglo to da se dovuče na nekih 800 KS čisto iz motora, znači bez KERS-a i koje čega. Snage motora na kraju 2009. su bile od 738 do 755 KS. Pogledajte link ispod šta je Renault izjavio na kraju 2013.
          http://www.crash.net/f1/news/198938/...s-renault.html
          Ali sve se vrti u krug.
          Ako bi se razvoj motora opet resetovao time što bi se prebacili na obične V8 motore, opet bi neki tim imao prednost. Makar i 2-3 konjske snage, ali bila bi prednost. Onda bi se razvoj opet zamrznuo i opet bismo bili na istom. Novac za razvoj će se trošiti na ove ili one komponente i biće skup. Ako se ne troši na same delove, trošiće se na softver, radnike ili ko zna šta. Da niko od timova ne bi bio oštećen za performanse, najsigurnije bi bilo imati toliko sužen pravilnik sa svim mogućim varijacijama umanjenim do maksimuma.

          Takođe mislim da je sa ‚‚otvaranjem" pravilnika moguće videti neki slabiji tim da napreduje i da nadoknadi razliku tako što će da pronađe nešto inovativno i kada u pravilnik može da se gleda iz više pravaca.


          Ako je zvuk toliko veliki faktor, zašto navijači nisu pre dolazili više na slobodne treninge ili kvalifikacije? Ja mislim da je sAmo trkanje najveći faktor koji privlači gledaoce kod F1. MotoGP motori nemaju ništa poseban zvuk pa je to i te kako atraktivan sport.
          Last edited by MarkedOne8; 16-04-15, 23:20.
          ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

          "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
          I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

          sigpic

          Comment


          • F1 fali uzbudljivosti i neizvesnosti, trke su predvidive i dosadne. Eto na prosloj trci prva trojica kako su usla u prvu krivinu tako su i zavrsili trku. To je ono sto ne valja. Nismo videli borbu za pobedu.

            A zvuk, motori, brzina, to je sporedno. Dzaba to promeniti ako cemo gledati istu pricu.
            Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

            Comment


            • Dali postoji ikakva sansa da vodite live program f1 trke za vn madjarske?

              Comment


              • Live program? Misliš da komentatori budu na stazi i odatle rade prenos ili?

                Originally posted by Sam Hornish Jr. View Post
                F1 fali uzbudljivosti i neizvesnosti, trke su predvidive i dosadne. Eto na prosloj trci prva trojica kako su usla u prvu krivinu tako su i zavrsili trku. To je ono sto ne valja. Nismo videli borbu za pobedu.

                A zvuk, motori, brzina, to je sporedno. Dzaba to promeniti ako cemo gledati istu pricu.
                Kako bi ti promenio?
                Last edited by Vanja #66; 17-04-15, 22:15.

                Comment


                • Originally posted by Vanja #66 View Post
                  Kako bi ti promenio?
                  Ja bi izjednacio timove kolko je to moguce, pa da pobedjuju najbolji vozaci tog dana kao u Nascaru gde u dosadasnjih 7 trka imamo 5 razlicitih pobednika.
                  Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                  Comment


                  • Originally posted by Sam Hornish Jr. View Post
                    Ja bi izjednacio timove kolko je to moguce, pa da pobedjuju najbolji vozaci tog dana kao u Nascaru gde u dosadasnjih 7 trka imamo 5 razlicitih pobednika.
                    Kad bi se to prenelo na F1, značilo bi da bi i najgori vozač mogao da ‚‚ima dan" i da pobedi...

                    Nisi odgovorio Vanji kako bi ti izjednačio te timove? Na koji način? Ograničen budžet, ovo ili ono...

                    Što se tiče pobednika, na početku 2012. je u prvih 7 trka bilo 7 različitih pobednika.
                    ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                    "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                    I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                    sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by MarkedOne8 View Post
                      Kad bi se to prenelo na F1, značilo bi da bi i najgori vozač mogao da ‚‚ima dan" i da pobedi...
                      Ako je zasluzeno bio najbolji tog dana sto da ne. Pa ne moze uvek da pobedjuju isti. Pa i u fudbalu se desi da neki losiji tim na papiru pobedi favorita, ne?

                      Nisi odgovorio Vanji kako bi ti izjednačio te timove? Na koji način? Ograničen budžet, ovo ili ono...
                      Kao u Nascaru striktne propise. Aerodinamika svima ista, snaga motora ogranicena na recimo 800 ks, znaci smanjiti razlike medju timovima kako bi vozac mogao nesto uraditi.
                      Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                      Comment


                      • Da je Nascar dobra serija, bila bi popularna i van Amerike. A pošto joj je jedina svrha da mentalno ograničena američka nacija ima neku jednostavnu i organizovanu zabavu osim klasičnih sportova, onda je jasno zašto npr. FIA nema nameru da usvaja sličan model takmičenja...

                        Mislim, opet se vrtimo oko istih stvari za F1. Iskreno ne znam nikog sem tebe koji bi dodatno pooštrio tehnička pravila, naročito ne oko aerodinamike. F1 nikad nije bila šampionat samo vozača, bolid je uvek igrao značajnu ulogu...

                        Comment


                        • Formula1 je već 65 godina to što jeste i ne treba puno filozofirati oko toga, koji bi interes bio fabričkih ekipa da ulažu u ovaj sport ako bi morali biti isti kao i drugi.
                          U čemu bi bilo takmičenje konstruktora ako bi svi bili isti, još da se izbace i krivine iz utrka, pa da i ograničeni ameri mogu da voze...., neka hvala dobro je ovo i ovako, a kome se ne sviđa neka gleda amere i njihove serije i rešen nepostojeći problem

                          Originally posted by MarkedOne8 View Post

                          Ako je zvuk toliko veliki faktor, zašto navijači nisu pre dolazili više na slobodne treninge ili kvalifikacije? Ja mislim da je sAmo trkanje najveći faktor koji privlači gledaoce kod F1. MotoGP motori nemaju ništa poseban zvuk pa je to i te kako atraktivan sport.
                          Imao sam sreće čuti Ferarijeve V12 motore uživo i mogu ti reči da skroz razumem one koji tvrde da je i to važno, jel iskustvo je jednostavno neponovljivo
                          Last edited by Vanja #66; 19-04-15, 08:24.
                          ¡Si Señor!

                          Comment


                          • Vozilo pokreće telo, ali motor pokreće dušu, to je poznato... Sve to stoji, ali nekad su korišćeni i manji motori iz kojih se izvlačilo i više (pravila su dozvoljavala). Trenutni motori zbog karakteristika i pravila ne vrte tako često na max obrtajima, što samo smanjuje uticaj zvuka.

                            A MotoGP motori imaju opak zvuk na samoj stazi, Marked, ne daj se zavarati.

                            Comment


                            • Meni je F1 sto se tice tih pravila oko motora i aerodinamike skroz ok i ubedjen sam cak i da im daju ista pravila uvek bi jedna ekipa bila dominantna sezonu ili vise meni licno se F1 bas svidja ovakav kakav jeste mislim da su timovi sami krivi kad je neko previse dominantan duzi period kao npr Ferrari i Red Bull sto su bili,pitanje je sta su ostali radili da budu bolji???... vise me nerviraju pravila koja direktno uticu na duele kao npr da u odbrani pozicije nesme da se vise od jedanput menja pravac??? kakvo je to trkanje? generalno zadnjih godina fale borbe za prvo mesto...ali sve to cini F1 taktika oko svega psihologija vozaca.. guma... motora... aerodinamike.. tako da ne bi ja tu nista menjao (znacajnije)......
                              sigpic http://caseystoner.com.au/

                              Comment


                              • Originally posted by Vanja #66 View Post
                                Da je Nascar dobra serija, bila bi popularna i van Amerike.
                                Pa i sve vise je gledanija van Amerike a normalno da nije popularna kao u Americi kad se sve trke tamo voze i kad su svi vozaci amerikanci. Kao sto u Americi F1 nije popularna.

                                A pošto joj je jedina svrha da mentalno ograničena američka nacija ima neku jednostavnu i organizovanu zabavu osim klasičnih sportova, onda je jasno zašto npr. FIA nema nameru da usvaja sličan model takmičenja...
                                FIA mi se gadi sa svojim pravilima, svaki incident izmedju vozaca istrazuje umesto da pusti kao u Nascaru da vozaci to rese sami.

                                Mislim, opet se vrtimo oko istih stvari za F1. Iskreno ne znam nikog sem tebe koji bi dodatno pooštrio tehnička pravila, naročito ne oko aerodinamike. F1 nikad nije bila šampionat samo vozača, bolid je uvek igrao značajnu ulogu...
                                Problem je sto je bolid vazniji od vozaca. Ja bi to promenio. Postojale bi razlike medju timovima ali ne tolike da vozac nekog slabijeg tima pati vec bi se i on nesto pitao oko pobede a ne samo 2 tima kako je sad.

                                Originally posted by somborac View Post
                                Formula1 je već 65 godina to što jeste i ne treba puno filozofirati oko toga, koji bi interes bio fabričkih ekipa da ulažu u ovaj sport ako bi morali biti isti kao i drugi.
                                U čemu bi bilo takmičenje konstruktora ako bi svi bili isti, još da se izbace i krivine iz utrka, pa da i ograničeni ameri mogu da voze...., neka hvala dobro je ovo i ovako
                                Ponavljam NE BI BILI ISTI samo bi se razlike smanjile.
                                Last edited by Sam Hornish Jr.; 19-04-15, 10:58.
                                Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                                Comment

                                Working...
                                X