Announcement

Collapse
No announcement yet.

Vesti, opste F1 i autosport diskusije

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Esteban Gutierez novi test i rezervni vozač Ferarija

    Comment


    • Znao sam da su u govnima, ali nisam znao da su ovako duboko...

      Možda će se Gene preseliti u WEC pa odvoziti cijelu sezonu.
      Zamjena za Kristensena?

      Comment


      • http://formula1.ferrari.com/news/spo...uderia-ferrari


        Auu, evo zašto je Gutierrez došao u Ferrari...
        I mislim da je ovo i konačan raspad Saubera, izgubili su tri glavna sponzora.

        Comment


        • Napravili su veliku grešku što su oćerali Gutiereza. Sad su ga nagrebusili. A sa druge strane nebi dovodili Nasra i Eriksona ako nisu finansiski jaki, il su se nadali da će Gutierez ostati kao rezervni vozač i tako sačuvati njegov novac... Sve u svemu nimalo laka situacija tima iz Švajcarske

          Comment


          • Nasr nosi jake brazilske sponzore, Banco do Brasil i Eike Batista's OGX, tako da im sigurno neće biti baš toliko loše...
            Ali ja i dalje ne mogu shvatiti šta je tako pošlo po zlu u Sauberu, bili su sjajni do prošle godine, 2012. se borili za pobjedu i uzimali lagano bodove, i onda kao da su pali u drugu dimenziju. Prošle godine ih je spasio samo Hulkenberg...

            Comment


            • Na današnji dan 1982. godine preminuo je legendarni Colin Chapman, veoma važno ime u istoriji F1 i vjerovatno najveći um prošlog vijeka ovog sporta.




              Mali tekst o njemu...
              http://www.gp1.hr/colin-chapman-geni...ickom-greskom/

              Comment


              • Ljudi, budimo realni, od vozača koji su trenutno oprobani u F1, Gutierez je najbolji. Isto tako, znam da je to mesto bilo kaparisano za Bianchia putem Marussie. Kako tog tima neće biti i kako je Jules-ova karijera nažalost 99% gotova, mora se gledati realna i korisna alternativa.

                Sauberovi problemi su bili što ih je Ecclestone malo gurkao sa pneumaticima 2012. godine, kao što je Force Indiju prošle godine. A od kad je BMW otišao, nije realno da Sauber bude iznad 6-og mesta nikako, složićemo se.

                Comment


                • Sauber nema ko da vodi. Uz duzno postovanje prema Monisi ali treba tu muska ruka. Petar Suber je jednom nogom u grob, tako da ne treba od njega nesto i ocekivati

                  Comment





                  • Robert Kubica je izjavio, da je blizu odluke o napustanju ideje da se ikad vise vrati u F1
                    Ferari insajderu Leo Turiniju je rekao,parafraziram: Rodjen sam da se trkam na stazi, i uspeo sam to da uradim. A onda se nesto desilo
                    Fizicki jos uvek mogu da vozim automobile. Prosle godine sam ucestvovao u nekim /simulator/ testovima,ali to nisu bili rezultati kao sto sam uspevao u proslosti.
                    Kao rezultat, nema smisla da opet pocinjem ispocetka
                    Takodje, Kubica je izrazio divljenje za podvig ove godine, za dvostrukog prvaka sveta F1, Luisa Hamiltona
                    * Telo je slabo, ali je duh krepak, zato ga treba svakodnevno održavati. *

                    Comment


                    • Totalna rekonstrukcija u Ferrariju... U samo par dana izgubili su Frya, Nikolasa Tombazisa (glavnog inžinjera) i Hirohidu Hamashimu (inžinjer iz gme, došao 2012. iz Bridgestonea).
                      S druge strane, doći će im Jock Clear, doskorašnji Hamiltonov inžinjer performansi.


                      Na drugoj strani rova, Horner je potvrdio da je Newey uključen u razvoj novog bolida, tako da bi trebali očekivati još jednu odličnu šasiju...

                      Comment


                      • Originally posted by Bastia33 View Post
                        Totalna rekonstrukcija u Ferrariju... U samo par dana izgubili su Frya, Nikolasa Tombazisa (glavnog inžinjera) i Hirohidu Hamashimu (inžinjer iz gme, došao 2012. iz Bridgestonea).
                        S druge strane, doći će im Jock Clear, doskorašnji Hamiltonov inžinjer performansi.


                        Na drugoj strani rova, Horner je potvrdio da je Newey uključen u razvoj novog bolida, tako da bi trebali očekivati još jednu odličnu šasiju...
                        Hamašima je došao Decembra 2011. samo. A Horner to priča za publiku... Neće RB11 biti loš, ne gubi se tempo za jednu godinu i Newey je sigurno radio na njemu, ali postepeno će njegov magični dodir bledeti...

                        Comment


                        • Comment


                          • Nije Horner jedini optimista
                            http://www.autosport.com/news/report.php/id/117192

                            Ne bi me iznenadilo da vec 2015 budu treca ili cak druga ekipa i sampionatu.

                            Comment


                            • Ako motor valja, mislim da je treće mesto realno, drugo bi bilo veliki uspeh. Opet, zavisi od RB-a. Mislim da će Williams dobiti malo slabije pakete nego ove godine, ne baš kao McLaren, ali neće Mečka rizikovati da ih tako često remete kao ove godine.

                              Comment


                              • Williams će sigurno niz pravac biti dosta sporiji, ali mislim da bi mogli izbaciti sjajan bolid. Pat Symonds je prošle godine došao u Williams u drugom dijelu sezone, ako se dobro sjećam priduružio im se u Belgiji, a kasnije preko zime je došao i Smedley. Ove godine su se već uigrali, a novac sigurno nije problem posle ovakve sezone i trećeg mjesta u šampionatu...


                                Vanja, misliš li, ako se F1 vrati na V8-ice, da bi Audi mogao ući u šampionat? Polako gube brzinu u WEC-u, u DTM su također nešto lošiji, a Mercedes dominira u F1...
                                Sumnjam da će VW uopšte i razmišljati o F1 zbog relija u kojem potpuno dominiraju.

                                Comment

                                Working...
                                X