Announcement

Collapse
No announcement yet.

Vesti, opste F1 i autosport diskusije

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • gledacu ja veceras tj ujutro ;) i sjutra ako uvatim sve
    www.balkansimracing.com/forum

    Real cars. Real racing. Dobrodosli

    Comment


    • Ocekivano, mada neocekivano lako, Audi dominira. Samo jedna posada je imala ikakavih problema, posada #3 u R18 Ultra, kada je ogibljenje popustilo i Dumas je poljubio gume. Ostetio je prednji deo karoserije, ali je vratio bolid u box i za manje od pola sata izasao je #3 R18 Ultra kao da se nista nije desilo... Stara Audijeva - nema predaje do zadnjeg kruga. Zaostajali su 7 krugova na tri i po sata trke, bili su 12. u klasi, sad su 5. i 5. u klasi, treba im jos par krugova da se vrate na 4. mesto i kompletiraju Audi quad-trick...

      Posle 3 sata, #7 Toyota TS030 je vodila u trci, na stazi je prestigao #1 Audi R18 E-tron, kada se #8 Toyota TS030 sudarila sa amaterskim Ferrari 458. Poletela je Toyota, Davidson koji je vozio je dobro, ima naprsnuce 11. i 12. prsljenja, ali hoda i svestan je. Cak i twittuje. Izasao je SC, ostao skoro sat i po vremena dok se ograda u Mulzan krivini popravi, a kad se vratio #7 Toyota sa Nakajimom za volanom je izbacila Delta Wing iz trke. Pocetnicka greska, medjutim bilo je vecih ostecenja na TS030, ostali su dugo u boxu, a u toku noci su se i povukli definitivno... Velika steta za Toyotu, jer imali su izvanredan tempo za benzince, da je bilo srece, mozda su mogli i do pobede.

      Comment


      • Audi odnosi istorijsku prvu pobedu za hibridne agregate!



        Pobednicko vozilo posade #1. Drugo mesto za #2, a trece za #4. trick, i to 2 komada!

        Comment


        • Ne verujem da bi Toyota izdrzala do kraja protiv Audijeve masinerije ali imali bi daleko zanimljiviju trku.. ovako su samo greske Audijevih vozaca donosile neku neizvesnost, mada je sve to sanirano za tili cas kad se dovuku do boksa

          Opasan udes sinoc ali su srecom obojica dobro prosli.. nista slicno onom cudu iz 1999. ali leteo je dobro (inace, imali smo 3 velika leta na trkama izdrzljivosti 1998. i 2000. takodje)

          U svakom slucaju, jos jedan veliki korak za cuvenu fabriku i treba ocekivati jos bolja resenja na drumskim automobilima nakon ovoga. Iako ih jako volim, zeleo bih da sto pre ponovo dobiju neku jaku konkurenciju, i da se ne svodi sve samo na 2 tima. Zamislite 4 razlicite fabricke ekipe koje bi se klale bukvalno do poslednjeg kruga. Inace, neverovatno je dokle je ova trka otisla poslednjih godina, kada bukvalno odlucuje jedan pit stop ili jedna greska
          Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

          sigpic

          Comment


          • Vratice se jaci sledece godine, Japanci su to. Pominje se mogucnost ulaska Porschea ponovo sa benzinskim hibridima, gde bi VW parirao Toyoti. Bilo bi lepo da se vrati Peugeot, ali ne vidim da ce se to desiti u naredne 3 godine.

            Odlucivalo bi vise da nije u pitanju ista ekipa, ali cinjenica da se dosegao neverovatan nivo izdrzljivosti bolida. Steta je za GT automobile, te 2 klase je kriza najvise pogodila, nadam se da ce biti bolje za te 3-4 godine.

            Comment


            • GT automobili su potpuno pokoseni u poslednjih par godina.. umesto nekadasnjih GT1 zveri sada masovno u raznim sampionatima gledamo GT3 automobile kao zamenu, i to nije to

              Le Man ima veliku buducnost, to vise ne izgleda zverski kao nekada ali je nova tehnologija donela i mnogo toga dobrog. Vise nije dovoljno dovesti volid do cilja, u retrovizoru je obicno neki konkurent, nadam se za par godina i mnostvo njih
              Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

              sigpic

              Comment




              • Comment


                • http://www.formula1.com/news/headlin...2/6/13511.html

                  A, s'a kazete? Kad sam prvi put odgledao prvi pregled kruga (drugi klip), nije mi bila nista posebno, cak ima jako malo mesta za preticanje... Ali, kad sam video poslednju krivinu i ono dramaticno suzenje (1:34). Batali Singapur, ovo bi bila giljotina...





                  Mapa. Stavio sam link jer je slika ogromna...

                  Comment




                  • Vanja, koje su sanse da bude ove trke? Meni bi ovo bila omiljena staza.
                    Na celom svetu samo Crvena zvezda

                    Comment


                    • Bernie je vec rekao da od toga nema nista SLEDECE godine. Sto ne iskljucuje 2014... Bar se nadam. Daj bre, realno, bolja je od Singija i Abu Dabija samo zbog neverovatnog pejzaza iz vozacke perspektive, ovako je ista, samo sto ima vise pravaca. Sa onom giljotinom na kraju kruga, to vise nije takmicenje.

                      Mislim da se ne bi cimali ovoliko ni oko cega, tj. cenim da cemo kad-tad gledati ovu stazu, ali da li bas sa giljotinom - pitanje je...

                      Comment


                      • Jedino da skinu Arch, a to se nece desiti. Ne verujem da ce sada menjati stazu. Spektakularno izgleda, ima tu i nekih mesta za prestizanje, nije bas tako strasno.
                        Na celom svetu samo Crvena zvezda

                        Comment


                        • Ma nije strasno, ali ne ocekujem trke kao u Texasu, ako se ova staza uopste nadje na kalendaru.

                          Najveci deo ove staze ne bi morao da se menja ako zele da zamene levak od Arch-a, grad je u pitanju, na 2-2 mesta preusmeriti stazu i ne gubi se previse. Ali ipak zelim da vidim taj levak u akciji...

                          Spoiler
                          Tacno mogu da zamislim Maldonada i Hamiltona kako ne popustaju i obojica se zakucavaju u njega...

                          Comment


                          • Taman da zacepe prolaz Mislim da bi Maldonado onda dobio dobre batine od redara
                            Na celom svetu samo Crvena zvezda

                            Comment


                            • A potom i Lewis na GP Mexica...

                              Comment


                              • Kako stvari stoje izgleda da sledece godine nece biti VN Nju Dzerzija zato sto pripreme ne teku po planu.Pomerena je za 2014 godinu, ali ako uspeju da sve da odrade na vreme ipak ce biti vozena sledece godine.

                                Interesuje me kojim stazama istice ugovor sledece sezone, posto nisam bas najbolje upoznat sa tim.

                                Comment

                                Working...
                                X