Announcement

Collapse
No announcement yet.

Wimbledon 2015.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Za mene je to ocigledno. Rodzerova relativna efikasnost pada kako mec odmice. To je bio slucja cak i kad je bio mladji. Zasto?
    Misli zato sto je Rodzer iznad sveg igrac blica. Ima najbolji blic (juris) u istoriji.
    NI,
    Jako dobro zapazanje, posebno vidljivo zadnjih godina. Razumljivo doduse, jer ruku pod ruku s time ide i nemogucnost igranja istim kvalitetom pod pritiskom, kao sto je gokara pomenuo.

    Comment


    • danas je skot pod pritiskom

      Comment


      • Originally posted by gokara View Post
        Moje mišljenje je da to nije zbog kondicije, već zato što slabije igra pod pritiskom, jer dok je dominirao nije imao puno takvih mečeva.
        Moguce da si u pravu. Tvoje objasnjenje je alternativa broj dva. Ali cifre ne lazu. Sto god bio razlog, efikasnost mu pada kako mec odmice.

        Comment


        • Originally posted by bojanaBG View Post
          Pa nema jos, jer je rodjen 8.8.1981.
          ozbiljno si mislio da ja ne znam koliko Federer ima godina i kad je rodjen
          Ne, nego nisam mislio da si se poenglezila. Kod nas se godine računaju drugačije, znaš li to? A što nisi rekla da ima da ima 33 godine i 11 meseci? To je mnogo, mnogo ispravnije. U dane i sate valjda ne treba zalaziti?

          Comment


          • Originally posted by BratBugarin View Post
            Ne, nego nisam mislio da si se poenglezila. Kod nas se godine računaju drugačije, znaš li to? A što nisi rekla da ima da ima 33 godine i 11 meseci? To je mnogo, mnogo ispravnije. U dane i sate valjda ne treba zalaziti?
            A po mojoj ja imam bar jedno 5 godina vise, sad cu da napunim 25, sto znaci da sam usao u 26u i gazim ka 27oj sto je vec kraj decenije i blizim se tridesetoj. Koji ste mi vi carevi oko cega se raspravljate
            It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

            Comment


            • Role se zagrevao sa Ljubicicem

              Ivan Ljubicic ‏@theljubicic
              #ThatMomentWhen Stefan Edberg tells you that you have very good volleys and you realize that you're retired and never played serve&volley
              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

              sigpic

              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
              with experience.

              Comment


              • sigpic
                "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                Comment


                • Federer će danas igrati napadački,izlaziti na mrežu što će izluđivati Endija.
                  Što se statistike tiče nikada je nisam volela,kao i procene kladionica.U kakvoj je neko formi pokazuju igre na tom turniru i to je to.A ovde se realno Federer pokazao najspremnije.
                  Da li je to iz ovog ili onog razloga je nebitno.Jer će neki reći da je to zbog dobrog žreba,drugi zbog kondicije,treći zbog načina igre ali sve se svodi na isto.
                  Novak je takođe dobar,ali je utisak do nekle pokvario onaj meč sa Andersonom.Očekujem reprizu prošlogodišnjeg finala.
                  Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                  Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                  "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                  Comment


                  • Originally posted by cacanin View Post
                    Moja procena Federer dobija 3:0 Skota, eventualno 3:1.
                    Rekoh . Odigrao je maestralno.

                    Comment


                    • onako, u prolazu

                      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                      sigpic

                      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                      with experience.

                      Comment


                      • Originally posted by NI View Post
                        Zasto?

                        Zato sto je Federer servirao fenomenalno!

                        Ako Federer bude ovako servirao, Novak nema sanse.
                        Ima pod jednim uslovom, da servira i igra drugi udarac kao prošle godine. Novak je stalno sticao inicijativu i pritiskao Federera. Sjeti se koliko je puta morao na mrežu jer više nije imao ideju, i tu ga je Novak konstantno probijao pasingom i opet je jedva dobio. Taj drugi udarac je ono na čemu je Murray danas pao kao Maliajnstajn na ispitu. Federer mu je vratio polovinu prvih servisa i ovako i onako, to su bile loptice nakon kojih je morao stvarati inicijativu i uzimati poene, nije bio u stanju. Zadnji poen je odslikao njegove patnje i igračke i psihičke, jer je upadao u probleme isključivo kad je servirao za ostanak u setu (i još jednom kod 2-1 u 2 setu kad je Federer promašio BH paralelu), možda i nema oružja da parira Federeru u top formi. Vjerovatno nema, nije prvi put da ga čisti u 3 seta. Upozoravao sam da se s vremena na vrijeme pojavi Federer koji igra kao u najboljim danima, uglavnom je propraćeno sa podjebavanjem, a kako bi drugačije kad dolaze komentari s druge strane.

                        Novak može dobiti samo ako ponovi prošlogodišnji nivo igre, sve ispod toga je sigurna pobjeda Federera kao 2012. Namjerno pominjem 2012, meč se igrao u dvoranskim uslovima, lako moguće da će i ovaj. To znači da će loptica još brže ići i da Federer neće imati nikakvih smetnji da ponovi sličan servis i bude još ubojitiji. S druge strane neki kažu da je Novak postao kralj dvoranskih uslova

                        Comment




                        • Comment


                          • U nedelju sudar dva svijeta. Ljepotica i zvijer. Zapadni gospodin protiv istocnog primitivca. U svemu se razlikuju pa i u tenisu. Federer je poezija u pokretu, Djokovic robotizovani trkac. Federer je pjesma, Djokovic basna. Federer je najljepsa bajka, Djokovic najgrdja. Federer je sve ono sto Djokovic nije i obratno. Federer ima manire, Djokovic ih nema. Federer ima duzu kosu, Djokovic je nema. Federer ima traku za kosu, Djokovic je nema. Servis je izuzetno bitan, ako Rodzer bude ubacao prvi kao danas onda je on izraziti favorit. Djokovic je najbolji riterner na svijetu, ali protiv takvog servisa na travi si gotovo nemocan, Anderson je to najbolje pokazao. Federer je gospodin u svakom smislu, Djokovic nije. Federer je izlazlio sa Mirkom pune tri godine prije nego je poljubio u obraz i drzao za ruku. Djokovic je Jelenu na prevaru poljubio u usta vec posle prvog izlaska, isti dan je stigao do druge baze, na silu. Federer Mirku izvodi u najbolje restorane, Djokovic Jelenu u burekdzinicu. Bice vazan i Federerov ritern, danas je sjajno riternirao, tjerao Mareja da radi za svaki poen na servisu. To em mnogo trosi servera, em otvara veliku sansu za greske jer naravno iritira servera. Federer kad igra GTA V vozi po propisima, staje na crveno, ne krade automobile, Djokovic se popne za znak Vajnvuda, uzme snajper i skida ljude, redovno izvlaci ljude iz svojih vozila i krade im iste. Pravi nerede po ulicama, za razliku od Rodzera koji staje na svaki znak stop, koji uspori ispred skole. Federer ne igra sa Trevorom, Djokovic samo i iskljucivo sa Trevorom. Bice im ovo 40. medjusobni susret.
                            sigpic

                            Comment


                            • Comment


                              • NI, da li ces gledati reprizu proslogodisnjeg finala? To me zanima

                                Comment

                                Working...
                                X