Announcement

Collapse
No announcement yet.

Roland Garros 2015

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Realno, on ce Endija da odere, mnogo je bolji igrac i ne vidim kako to moze Marej da mu parira na sljaci.
    Sto se tice finala, ako prodje Stan i uhvate ga njegove bubice, moze da bude bas tesko jer je onaj u stanju da lupa 5 setova kao nenormalan, a mislim da bi bio laksi posao ako proce Conga
    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

    sigpic

    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
    with experience.

    Comment


    • Originally posted by NI




      To je otprilike to. Ipak cu dodati:

      1.
      Rafa nije imao trenu nego strah koji je i te kako bio shvatljiv iza MC-a.

      2.
      Novak se puno opustio na 4:0. Amaterski je gubio vise od jednog poena po gemu. Poceo je da vjeruje da ce mu Rafa pokloniti mec.

      3.
      Ja razumijem prvi rebrejk, ali drugi ne razumijem. To je bila panika.

      4.
      Nije Novak Rafu dobio jedva od 4:4. Dobio ga je tesko, ali se samo igralo na Rafin servis. To nije jedva.

      5.
      Novak ga je slomio ofanzivom. Pa to je bila smijurija da od MC 2012. do USO 2013. Rafa dobija Novaka ofanzivom. Novak je bolji ofanzivac. Onda je dosao Peking. Od tada je Novak izgubio samo jednom od Rafe. Na RG-u 2014. U stavri je Novak tom prilikom dobio sam sebe.

      6.
      Tignor fino zapaza da se Novak i dana bojao neke crne macke dok nije poveo 2:0.
      Sad me kopka, ima li Toni jos nesto da nadogradi na Rafaela??? Naravno ocekujemo promenu reketa krajem g. i bolju formu Rafe za US open. Sta ce to doneti, videcemo....

      Comment


      • 1) Opusteno, ovo je samo diskusija
        Apsolutno!

        (2) Upoznao sam mnoge Svajcarce, ni jedan navija protiv Federera
        Koliko je medju njima bilo poznavalaca tenisa?
        ----I jedni i drugi su za Federera

        (3) Samo smo mi (Srbi, Hrvati, itd) VELIKE demokrate kada je upitanju da navijas protiv svojih
        Znaci, ne dozvoljavas ljudima da imaju stav izvan nacionalnog. Sve nacija definise? Kako mislis, kako osjecas, sto ti se svidja itd?
        ---- Naravno da dozvoljavam. U pitanju je svest. I tu je vise u pitanju moc velikih drzava nego neko nacionalno pitanje. Pitanje zasto neko ko je rod Robinu Hoodu navija protiva Robina Hooda i za Sherifa iz Nottingham-a ;-)

        (4) Meni je zao zbog toga, zato sto mi, iz globalne perspektive, miniramo sebe, a vec i onako smo jadni.
        Koga Bojana minira? Srbiju? Balkan?
        ----Svaki put kada Nole pobedi, to dize ugled srbije, Balkan itd - da budemo protiv toga?

        (5) Ogromni je uspeh biti iz male siromasne zemlje i biti NAJBOLJI na svetu (a okvir u kojim se takmicete je postavljan od strane bogatih zemalja)
        To je ogroma uspjeh i za nekog iz Amerike a ne Srbije. Ali to je individualni uspjeh, na koji su Srbi s parvom ponosni, uvjeren sam ukljucujuci i Bojanu. Ali da li to iskljucuje da bude navijacica Federera?
        ---- Postoji uverenje u SAD, Nemackoj, GB da su te zemlje superiorne (Veruj mi ziveo sa tamo). Ako Nole razbija taj stereotip, to je pobeda svih nas

        (6) ZATO NAPRED NOLE!!!!!!!!!!! :-)
        Naprijed Nole! Pa da prestignes Federera
        TAKO JE! NI, Ti si car :-)

        Comment


        • Ne znam kako bi Endi pobedio Novaka na RG-u, ali zaista... Jedino da Novak polomi nogu pa mozda tako... Skot ima mnogo ranljiv servis, a sa druge strana Novak servira nestvarno dobro ove sezone.
          OVAKO

          Comment


          • Originally posted by Sandugp View Post
            Bice gadno protiv Endija, ali teniski ne psihicki. Protiv Nadala je bilo najteze sto se 'glave" tice i kada je probio, ispalo je rutinski. Protiv Endija ce glava biti na svom mestu (trebalo bi) i iako je Skot ove sezone takodje nepobedjen na sljaci opet bi trebalo da barem psihicki bude laksi mec nego ovaj u 1/4. A psiha i mentalna snaga najvise odlucuju tj najvecu prevagu odnose. Videcemo.
            To sam odma reko pre turnira,da se nadal i Andy sastanu u cetvrtfinalu pa u polufinalu pobednik tog meca sa Djokovicem jer murray igra bas mocno..fizicki je spremniji nego ikad,ako u petak bude vruce mislim da je djokoviceva jedina sansa da ga fizicki slomi kao u Majamiju agresivno naravno ne sme prepustiti Skotu diktiranje poena naravno treba sto vise da mixa levo desno i sto vise drop sotova jer skot stoji kao i Nadal podalje u razmenama.Medjutim Djokovic imati bar 65% postotak 1 unutra jer Andy ulazi u pola terena kad reternira 2 al mozda djokovicu bas tu pomogne toplije vreme jer on protiv andiya spinuje 2 servis da mu ide preko glave....Uglavnom tek sad za djokovica turnir pocinje 2 strahovito teska meca u najavi al sreca nije se istrosio...

            Comment


            • Originally posted by Bokimajsta View Post
              Tignor je pre 4,5 dana prognoziro polufinala Djokovic-Ferer Monfis-Nisikori i Finala Djokovic-Monfis i Djokovic pobednik
              Mozda Tignor lose prognozira, ali pise dobre izvjestaje o mecevima.

              Originally posted by salinjo90 View Post
              Sad me kopka, ima li Toni jos nesto da nadogradi na Rafaela??? Naravno ocekujemo promenu reketa krajem g. i bolju formu Rafe za US open. Sta ce to doneti, videcemo....
              Kopka i mene, ali sto?
              Last edited by NI; 03-06-15, 22:16.

              Comment


              • Originally posted by Stefan-kobe View Post
                Ne znam kako bi Endi pobedio Novaka na RG-u, ali zaista... Jedino da Novak polomi nogu pa mozda tako... Skot ima mnogo ranljiv servis, a sa druge strana Novak servira nestvarno dobro ove sezone.
                Ako bude serviro kao protiv Nadala 1 set nema sta da trazi protiv Andiya...

                Comment


                • Originally posted by maliajnstajn View Post
                  Stanko ako bude igrao kao sto je protiv Roleta niko njega ovdje nece zaustaviti. Norman mastermind za RG.
                  Znači Novak se u nedelju ništa ne pita.

                  Jbg. nadajmo se onda da će Stan teniski velikan imati loš dan.

                  Comment


                  • Ipak mi je veci sok i dogadjaj dana o kojem sve(o) ovo vreme razmisljam... zasto se Suzan Mancic vise nece suncati u toplesu.
                    Sve ove druge teme dana su mi totalno nebitan nivo.

                    Dobro, kapiram nije ona svakom zanimljiva...

                    Novak je pobedio kralja... zauzeo je tu prokletu Bastilju, najjace vladarevo uporiste i okacio svoju zastavu na jarbol.
                    Trenutno se ona ponosno carlija, vijori na vetru.
                    Mnogo je krvi proliveno i mnogo godina je "poginulo" za ovaj danasni uspeh.

                    Parizani koji su pomogli Novaku u ovom danasnjem proboju
                    kazu da se tako nadalje i ovim ulicama najlakse, najbrze stize do Ajfelovog tornja i na kraju do Trijumfalne kapije.
                    Sa ta tri manevra, taj koji to uradi postaje apsolutni vladar Pariza.

                    Bitno je da je Novak i mi sa njim danas kao komandos porokao glavnu udarnu silu koja dolazi sa Trokadero Trga,
                    porazili smo ljude do kolena. Inace interesantno je (danas) saznati i za nas, zasto se ovaj Trg u Parizu
                    zove bas tako = Trokadero.(Googlajte malo )

                    Parizanin René koji tamo ima kafic "Alo Alo" dojavio je Novaku i nasima da se jos uvek vode ulecne borbe kod Ajfela, kaze da su
                    to dobro obucene jedinice nekih momaka u kiltovima i da su bas hrabri. Dugo su se obucavali, sada su nekako najspremniji mada on sumnja
                    da oni znaju bas dobro da barataju oruzjem u ulicnim borbama i po ovim razrovanim crveno prasnjavim kaldrmama.
                    Valjda su ipak najopasniji na travi ali u jurisu ka tamo kada krenemo ka Ajfelu, moramo imati OPREZ kao glavni moto.

                    Dojave danas pljuste, pa su takodje neke prodavacice na cuvenoj pariskoj pijaci "Marché de Rungisa" lepih imena
                    Sophie Marceau, Monica Bellucci i Catherine Deneuve rekle kako je Papa bas danas dosao u Pariz jer se boji za
                    svoju "Cathédrale Notre Dame" a malo je i besan na Richeliera jer gubi kontrolu a vec je izdao kralja. Poveo je i svoju
                    svajcarsku gadru "Garde Suisse" i naredio da se ukopavaju na Shanzelize aveniji. Kazu da vec sa Shanzelizea puca pogled
                    na Trijumfalnu kapiju ali bice tesko. Garda nema vise nozice i peroreze, nabavili ljudi djulad i topove. Pozelese nam srecu.

                    Malo o osvajanju Bastilje i skidanju Kralja sa trona:

                    Kao sto sam juce rekao Novak je jedini igrac koji moze VRHUNSKI da miksuje igru a da prilikom tog miksanja nista ne gubi,
                    nego naprotiv samo poboljsava svoj polozaj.
                    PREMOCAN JE!
                    Pad jeste bio zacudjujuci u prvom setu ali... docicemo i do toga.
                    Rafa nije imao apsolutno nikakve sanse, mogu reci da je duel izgubio jos u petak, kada je saznao ko je njegov QF pritivnik.
                    Znao je da od podizanja forme nema nista, prekratko je to vremena. Odluci je bar da pokusa.
                    Iskusno je fejkovao svoju trenutnu silinu koristeci Novakov sok.
                    Zasto sok?
                    Ja sam ubedjen da je Novak poceo kod 4:0 u prvon setu da razmislja "Ljudi moji sta je ovo"? "Ovo je prelako"
                    Evo i publika je kao na sahrani, cuti i zali Rafu" zar i sada razmisljaju o njemu pored mene koji se najvise trudim za sve pocasti
                    od trofeja do ljubavi publik... itd... itd. Psihologija je to ljudi moji.
                    Cak je i McEnroe dva puta nabacio komentar na tu "ozaloscenu" publiku, rekao je
                    "Ne zalite njega, ON ima devet titula, delite radost gledajuci mec i sa nekim drugim (aka. Nole).
                    Posle je saljivo rekao da on (Mc) nema nijednu - HAHAHAHA CAR
                    Da vise ne tupim, Vilander je rekao po meni najvecu istinu meca pa i buducnost Nole - Rafa duela... Novak moze u sebi da pozeli da
                    npr. sledeca tri poena odradi kratko i brzo ili drugacije - dok Rafa taj luksuz uopste nema.

                    Nego nemam vise zivaca za analizu, da prostite zajebimo ove teske teme..., to mozemo u svako doba... Novak je ostvario vrlo vaznu pobedu u zivotu
                    daj da se to proslavi. Lepsi je taj momentum. Velika zurka je u nedelju je l` tako... ?
                    Valjda ove nase "forumaske zene" nece dizati frku u nedelju kada budu videli tompuse, tone litara francuskog vina,
                    sampanjca i poneku fracusku sobaricu u nasim krilima. Valjalo bi da se daj Boze u nedelju zbog Novaka sampiona RG, malo i otkacimo.
                    Pozdrav svima - Nole hvala ti za ovaj prelep dan ali i sam znas da stajanja nema, idemo jos malo pa ides u Epic iznad Epike
                    >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

                    Comment


                    • Originally posted by Sandugp View Post
                      Bice gadno protiv Endija, ali teniski ne psihicki. Protiv Nadala je bilo najteze sto se 'glave" tice i kada je probio, ispalo je rutinski. Protiv Endija ce glava biti na svom mestu (trebalo bi) i iako je Skot ove sezone takodje nepobedjen na sljaci opet bi trebalo da barem psihicki bude laksi mec nego ovaj u 1/4. A psiha i mentalna snaga najvise odlucuju tj najvecu prevagu odnose. Videcemo.
                      Apsolutno!

                      Mari je odlican i konacno je shvatio da mu sljaka lezi. Njaveci problem je nepoznato. Nadal i Novak se savrseno poznaju na sljaci.

                      Novak je pak zadnji put na zemlji igrao u Rimu 2011. Sto da ocekujes? Mari dobro napada i dobro se brani ali ima los drugi servis. Novak je nasao njegovu mjeru na hardu, ali Novak je bolji na hardu nego na sljaci. Nisam siguran da Mari nije bolji na sljaci nego na hardu.

                      U petak ce da bude jako vruce. Hoce li to da muci Novaka?

                      Dalje, Mari igra izvanredno a ulazi totalno rasterecen u mec. A Novak ulazi pod velikim opterecenjem. Zamisli da mu sad izmakne RG. Osim toga, Novak ima neka ruzna sjecanja vezana za Marija na GS-ovima. Nije to mjerljivo sa ruznim sjecanjima vezanim za Nadala, ali ipak...

                      Ali nije sve tako crno. Mari moze da drzi ravnotezu na hardu sa Novakom ali ga to vise umara nego Novaka. Nadam se da ce isto biti i na sljaci. To moze da presudi u mecu od 5. setova.

                      Comment


                      • Originally posted by gokara View Post
                        Znači Novak se u nedelju ništa ne pita.

                        Jbg. nadajmo se onda da će Stan teniski velikan imati loš dan.
                        Nije se ni danas nista Noleta pitalo...reko sam vec Stanu odgovaraju brzi uslovi vlazna sljaka hladnije vreme i protivnici koji mu nabacuju na pola terena,u petak najavljuju 32 stepena u nedelju 29...Duci mu uzo samo set hahahah


                        Originally posted by NI View Post
                        Apsolutno!

                        Mari je odlican i konacno je shvatio da mu sljaka lezi. Njaveci problem je nepoznato. Nadal i Novak se savrseno poznaju na sljaci.

                        Novak je pak zadnji put na zemlji igrao u Rimu 2011. Sto da ocekujes? Mari dobro napada i dobro se brani ali ima los drugi servis. Novak je nasao njegovu mjeru na hardu, ali Novak je bolji na hardu nego na sljaci. Nisam siguran da Mari nije bolji na sljaci nego na hardu.

                        U petak ce da bude jako vruce. Hoce li to da muci Novaka?

                        Dalje, Mari igra izvanredno a ulazi totalno rasterecen u mec. A Novak ulazi pod velikim opterecenjem. Zamisli da mu sad izmakne RG. Osim toga, Novak ima neka ruzna sjecanja vezana za Marija na GS-ovima. Nije to mjerljivo sa ruznim sjecanjima vezanim za Nadala, ali ipak...

                        Ali nije sve tako crno. Mari moze da drzi ravnotezu na hardu sa Novakom ali ga to vise umara nego Novaka. Nadam se da ce isto biti i na sljaci. To moze da presudi u mecu od 5. setova.
                        Vrucina ce sigurno Novaku vise pomoci nego Mareju pogotovo kad djokovic bude igro 2 kik servis Marej voli da ulazi u teren na 2 servise a seti se sta mu je Djokovic radio na prolece sa 2 servisom po vrucem vremenu gotovo da je bolje prolazio na 2 nego 1 servise...Sto se tice ruzni secanja i psihe Djokovic je u ovom trenutku bolji od Feda i Nadala zajedno kad su ovi bili u prajmu veruj mi...plus nece Murray lako zaboraviti poraze ove godine i seriju Djokovica protiv njega plus kad zna da je skino kralja sljake na njegovom terenu..mada covek po meni igra najbolji tenis u svojoj karijeri ne samo na sljaci nego inace pratio sam sve njegove meceve....

                        PS:Rece Wilander veceras da Novak ne voli da igra protiv Andiya al da je svakako favorit u tom mecu xza njega
                        Last edited by Bokimajsta; 03-06-15, 22:34.

                        Comment


                        • Originally posted by gokara View Post
                          Znači Novak se u nedelju ništa ne pita.

                          Jbg. nadajmo se onda da će Stan teniski velikan imati loš dan.
                          Mene samo brine jedna stvar,a to je da Stan na AO nije imao dan i opet je Novaka odveo u peti set,Da li zbog Novakove lose igre ili zbog neceg drugog?Svejedno,da je za brigu jeste

                          Comment


                          • Sad me je AIR podsetio, posto nisam gledala, za koga je publika vise navijala?
                            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                            sigpic

                            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                            with experience.

                            Comment


                            • Originally posted by bojanaBG View Post
                              Sad me je AIR podsetio, posto nisam gledala, za koga je publika vise navijala?
                              Publika je bila skroz mrtva, tj. neutralna, osim u prvog seta gde je imao zar i borbe. Posle toga se Nadal raspadao, tj. njegova igra se raspadala a Novak je dizao svoju igru ili ajde drzio na istom nivou. Publika donekle je bila zatecena od situaciju da Nadal gubi kao magarac na PC-u.
                              OVAKO

                              Comment


                              • Originally posted by bojanaBG View Post
                                Sad me je AIR podsetio, posto nisam gledala, za koga je publika vise navijala?
                                Šok, najbolje opisuje njihovu reakciju cak su poceli pri kraju naginjati ka Rafi, prvi put u 10 godina.

                                Comment

                                Working...
                                X