Announcement

Collapse
No announcement yet.

Monte Carlo 2015

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ja se apsolutno slazem sa NI-ja. Tada je Novak bio nesto novo, neocekivano za svima, a sada je vec skoro 4 godine vladar ovog sporta i sada svi znaju sto je Djokovic. Tada je bio u insane mode, a sada je u ne znam kako da ga narecem ali to je prejak mode. Sad je stabilan, bas kompletan igrac, nije u ludilo kao tada, nego standardan i najbolji.
    Isto tako NI ja se apsolutno slazem da Nadal ne moze biti zadovoljan iako je on izjavio da je zadovoljan a i mi fanovi Nadala smo rekli isto. Zasto? Jer Nadal je kralj sljake, a juce nije izgledalo ni malo tako. Jasno je da Nadal nije jos na vrhuncu forme, ali on na sljaku ne sme da dozvoli da bude izdominiran. Ali bilo-proslo, slede nam ostale turnire na sljaku i vidjecemo kako ce Nadal doci u Parizu.
    OVAKO

    Comment


    • Originally posted by NI View Post
      Ne pretjerujem. Rim je bio druga era. Nije bas ali obojica su napredovali.
      Naravno da je bila druga era, mnogo bolja za Nadala. U tome je i cela poenta. On je 2010 bio u svom najboljem piku. Izdominirao na sve tri podloge i uzeo 3 GS na tri razlicite podloge, nadji podatak kad je nekom teniseru to zadnji put uspelo, i da nije predao 1/4 finale AO Mareju zbog povrede ko zna mozda bi osvojio sva 4 GS te sezone i mi sad uopste ne bi imali diskusiju cija je sezona bolja. I Novak se sa takvim Nadalom uhvatio u kostac 2011. Nadal verzija 2015 ne moze ni da prsmrdi onom in 2010. Servis, FH, kretanje... sve je bilo bolje jedno 20-30% od danasnje verzije zato je taj Rim 2011 najbolja partija Novaka na sljaci iz prostog razloga jer je tad Nadal bio najbolji ikada.
      Last edited by skeptik; 19-04-15, 12:03.

      Comment


      • Originally posted by skeptik View Post
        Preterujes, NI. Pogledaj finale iz Rima 2011. Tu imamo sudar dva najbolja pika igracki gledano Nadala i Novaka. Za mene to je daleko najbolji mec na sljaci sto se tice Novaka jer je pobedio najboljeg Nadala ikada, a ne ovog koji je 60-70% onog Nadala sto je nekad bio.


        Apsolutno se slazem sa ovime.Po meni je ovaj mec najbolji Novakov na sljaci do sada,nenormalno je igrao,,kao u transu.I Nadal uopste nije bio los tada,odlican je bio.

        Ovaj mec juce je bio dobar,ali ovo ipak nije Nadal na 100 posto mogucnosti svojih.

        Comment


        • Originally posted by NI View Post
          Svejedno Nadal danasnjim mecom ne moze biti zadovoljan. Nadigran je, iako je bio blizu svog vrha. Ipak je on kralj sljake. Kako se osjeca kralj koji se ne pita?
          Baš tako, svaka čast za ovo.

          Comment


          • Originally posted by Gari NS View Post
            Apsolutno se slazem sa ovime.Po meni je ovaj mec najbolji Novakov na sljaci do sada,nenormalno je igrao,,kao u transu.I Nadal uopste nije bio los tada,odlican je bio.

            Ovaj mec juce je bio dobar,ali ovo ipak nije Nadal na 100 posto mogucnosti svojih.
            I generalno medju najboljim mecevima koje je Novak ikada odigrao su iz 2011,ovaj u Rimu,finale Wimbldona iste godine i finale Us opena isto protiv Nadala.U sva tri meca Novak je igrao kao u transu i pogadjao nenormalne udarce.A plus Nada nije bio uopste lose,pogotovo Us open 2011 protiv bilo kog drugog igraca Nadal bi tada lagano osvojio,samo preko Novaka nije mogao tada.

            Comment


            • Originally posted by Gari NS View Post
              Apsolutno se slazem sa ovime.Po meni je ovaj mec najbolji Novakov na sljaci do sada,nenormalno je igrao,,kao u transu.I Nadal uopste nije bio los tada,odlican je bio.

              Ovaj mec juce je bio dobar,ali ovo ipak nije Nadal na 100 posto mogucnosti svojih.
              O daaaa. Sa ovakvom igrom tukao bi Nadala bilo gde i u bilo kakvim vremenskim uslovima. Da je imao ovaj nivo 2013. recimo sada bi vec posedovao jedan RG u svojim vitrinama. Nazalost ovaj nivo tenisa vise nikada nije mogao da ponovi.

              Naravno da je i Nadal izvrsio modifikacije u svojoj igri s ciljem da doskoci Novaku ali to ne menja mnogo na stvari. Jeste Novak igracki sazreo u narednim godinama, postao kompletniji, ali najbolji i najubitacniji tenis igrao je 2011.
              Tom, your music is the best drinking partner I've ever had.

              Comment


              • Originally posted by Navras View Post
                O daaaa. Sa ovakvom igrom tukao bi Nadala bilo gde i u bilo kakvim vremenskim uslovima. Da je imao ovaj nivo 2013. recimo sada bi vec posedovao jedan RG u svojim vitrinama. Nazalost ovaj nivo tenisa vise nikada nije mogao da ponovi.

                Naravno da je i Nadal izvrsio modifikacije u svojoj igri s ciljem da doskoci Novaku ali to ne menja mnogo na stvari. Jeste Novak igracki sazreo u narednim godinama, postao kompletniji, ali najbolji i najubitacniji tenis igrao je 2011.
                Upravo tako.Ta igra iz 2011 i pogotovo se secam tog meca u Rimu,taj Novakov pogled,ta resenost da se po svaku cenu pobedi,nikad to nisam video posle.Sta god mu Nadal vratio,kako god napao,dobio je nazad bombu svaki put.Nema odbrane protiv onoga.
                Shvatio je to i Nadal 2011 godine,zato se na nekim mecevima i predavao vec.Slomljen je bio i fizicki i psihicki a kad to neko uspe Nadalu da uradi,jasno je koji je to nivo.

                Sto kazes igracki jeste sazreo ali nikad nije ponovio onakve igre,onaj ludacki tempo,kao u transu.

                Onda si imao osecaj da mu stavis Federera i Nadala zajedno,opet bi ih pobedio

                Comment


                • Novak u 2 seta danas lagano,6-2 6-4
                  Dreams are coming true.


                  Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

                  Comment




                  • Ovaj meč iz 2013 je vama lošiji nego taj iz 2011? Nadal na šljaci nikad nije imao čvršći BH uz standardno moćan FH. Uostalom, Nadal je u jednom gemu zapucao 3 BH winnera protiv Novaka kada je najviše gorilo, o čemu dalje pričati. Postoje te fraze, pik 2010 2011, ali oči ne lažu. Novak iz 2013 bi pješke dobio Nadala iz 2014, nažalost prošle godine je bio totalno nespreman. Kao što rekoh Nadal iz 2013 rutinski bije Nadala iz 2011.

                    Uslovi u RG su teži kad je sunce, teži za igru protivnika i dosta utiču na ishod meča. Pogledajte koliko je teren veći nego u Rimu, mislim na prostor okolo, što stvara dodatnu prednost Nadalu. U Rimu je taj dan padala kiša, početak meča se odužio za par sati, teren bio natopljen i Nadal ubitačan sa svojim balonima. Došao je samo na penal Novaku koji je bio u top formi i samo je bilo pitanje ima li Novak snage nakon meča protiv Murraya.

                    Comment


                    • A Novak 2011 vs Nadal 2013? Novak iz 2011. ne bi odstatirao treci set i bio totalno podredjen tokom celog meca. Bez obzira sto je Nadal bolji, takticki spremniji za Novaka i igracki kompletniji nego 2 godine pre toga kljucna razlika je u Novakovoj igri. Bh mu vise nikad nije bio tako dobar kao te godine.

                      A sto se tice Nadala iz Rima 2011. i ovog od juce, sto se mene tice u Rimu je bio bolji. Sa balonima je poceo tek kad mu vise nista nije preostalo, sto s druge strane govori koliko je Novak bio dobar. Tada je bio u top formi sada je jos uvek trazi i na dobrom je putu da do RG-a bude bolji nego sto je bio 2011. ali trenutno to jos uvek nije.
                      Tom, your music is the best drinking partner I've ever had.

                      Comment


                      • Teško je reći da li bi dobio. Dobio bi 2011 da je ušao u finale, čak ni Federer nije bio nikad bliži protiv Nadala, trebao je voditi 2-1.
                        2013 mu je ukraden poen u 3 setu i pao je i nije ustajao do kraja seta, možda je usput i skupljao snagu, treba na suncu kopati 4-5 sati da bi se dobio Nadal na vrhuncu. Za moj pojam Novak je osim tog 3 seta igrao fantastično i blizu svog maksimuma kad se uzmu u obzir uslovi za igru. U tom meču je Nadal vjerovatno zabio najviše winnera na šljaci u svojoj karijeri, preko 60, lupao je sa obje strane. U Rimu Nadalov BH je svakako bio bez efekta, plitko i bez dovoljno snage, zato je i balonirao. Bez BH on ne može dobiti Novaka + očajni uslovi za njega, baš je nasjeo na penal.

                        Comment


                        • Uglavnom se slazemo. Nema sumnje da bi ga 2011. dobio u finalu, Nadal je nakon Rima bio u teskom nokdaunu. Sto se tice 2013. ja Novaku nista ne zameram oko tog meca, izvukao je apsolutni maksimum iz sebe po uslovima koji favorizuju Nadala ali ako nista drugo Novak iz 2011. ne bi dozvolio sebi takav pad u trecem.

                          Prosto, moje misljenje je da zapravo kljucna razlika lezi u Novakovom nivou igre. Ne sporim da je Rafa bio bolji igrac 2013. ali uprkos poboljsanjima Novak na vrhuncu bi dobio taj mec.

                          U prilog tome i sam Nadal je nakon finala USO 2011. izjavio da mu ne preostaje nista drugo do da vredno radi i ceka da Novakov nivo padne.
                          Tom, your music is the best drinking partner I've ever had.

                          Comment


                          • Ja se slazem sa Notoriusa, jer Nadal je mozda igrao dobro u 2011 ali to nije bio bas njegov najbolji tenis. Bio je dobar stvarno ali to sto je igrao 2013 I 2010 ne moze da se uporedi sa ono iz 2011. Ne zelim nista da oduzmem Novaku, znamo svo da je odigrao bas bolesnu sezonu tada.

                            Nadalu za da bi dobio Novaka treba dobar servis I vise jeftinijih poena nakon servisa, I dubok I stabilan BH. Raduje me sto dobro servira, prosle godine je jedva servirao 120 na drugi servis. Samo treba da podobri egzekuciju nakon dobrog servisa, nekako to zaostaje trenutno.

                            Sent from my Grand X In using Tapatalk
                            OVAKO

                            Comment


                            • Novak 2011 je losiji od Rafe 2013,Novak 2013,2011,2012 je bolji od Rafe 2014,Rafa 2013 bi razbio Rafu 2011 i za nijansu mada nisam siguran lošiji od Rafe 2012,Novak 2012 je opet za nijansu lošiji od Novaka 2011,Novak 2014 je bolji od Novaka 2011,2012,2013 i na kraju Rafa 2014 je za nijansu lošiji od Rafe 2011,zaključak Rafina najbolja sezona je 2012(za nijansu bolja od 2013),a Novakova 2013,2010 nisam racunao

                              Comment


                              • Томица се не шали, одвах брејкнуо Нолета....
                                Last edited by Žika; 19-04-15, 13:47.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X