Announcement

Collapse
No announcement yet.

2015 FORMULA 1 CHINESE GRAND PRIX

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    http://i.imgur.com/wwsAb94.webm

    GIF snimka 'ispod' Mercedesovog krila.

    Comment


    • #47
      Originally posted by MarkedOne8 View Post
      https://pbs.twimg.com/media/CCJoIWzWAAA2_KR.jpg:large
      Tačno se vidi da Renault i Honda imaju probleme. I da, svi delovi mogu da se koriste kad god i gde god, samo je kažnjivo ako se iskoristi paket od 5 delova u sezoni. Mislim da će toga biti i ove godine...

      Originally posted by MarkedOne8 View Post
      Uf, zanimljivo, ali sumnjam u to.

      Originally posted by MarkedOne8 View Post
      Totalno idiotski prevod stranog članka.
      Tipično za Bljuc. Topla preporuka svima da se drže podalje od tih novina, naročito sportske sekcije...

      Originally posted by Bastia33 View Post
      http://i.imgur.com/wwsAb94.webm

      GIF snimka 'ispod' Mercedesovog krila.
      Staro krilo, ali i dalje...

      Comment


      • #48


        Moja mini analiza:
        Kako je krenulo u FP1 sa onih 1,5+ sekundi razlike u odnosu na sve ostale, FP2 je ispao više nego super. I Red Bull se popravio, koliko sam video, ali njih žešće muče kočnice bez obzira koje uzeli. Očekivao sam da će se razlika između Ferrarija i Mercedesa smanjiti razlika kada se montiraju Soft gume, ali ono... Rekao bih da Mercedes i dalje nije rešio onaj problem sa pregrevanjem guma koji vuku već par sezona. Stvar je u tome što su prošle godine imali preveliku prednost u agregatu te da se to zamaskiravalo tako tokom vremena. U FP2 simulacijama trke se videlo da je Ferrari jednak, ako ne i brži (Raikkonen -> Rosberg). Ferrari možda neće moći na ovoj i na sledećim trkama da ima stajanje manje, ali trenutno ima komfor da može za istu distancu vozi mekše gume i time nadoknadi manjak brzine.. Dakle, ako trka trka u nedelju bude bila na 2 stajanja, Ferrari bi mogao da ide: Soft, Soft, Medium; Mercedes bi morao: Soft, Medium, Medium. FP2 u Kini mi deluje bolje nego FP2 u Maleziji iz Ferrarijevog ugla.

        Što se tiče onog tweeta da neki misle da je već sada Ferrarijev motor jači... Mercedes ima prednost, ali kad malo pogledam dizajne prednjih krila... Ne bih išao dotle baš da je jači, ali hoću reći da Ferrari više gubi na aerodinamici nego na motoru. Pravci i maksimalne brzine su redovno Ferrarijevi ove sezone.

        http://www.fia.com/sites/default/fil..._lap_times.pdf
        Last edited by MarkedOne8; 10-04-15, 11:46.
        ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

        "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
        I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

        sigpic

        Comment


        • #49


          Kvyatov bolid. Obozavam ove gume

          I je l' me neko zeza?

          Last edited by quard1aN; 10-04-15, 11:55.
          1994 1995 2000 2001 2002 2003 2004
          1997 1999 2001 2002 2003 2004 2005 2008 2009 2015
          sigpic

          Comment


          • #50
            Red Bull zapravo ima 2 kanala kroz nos, lele...

            Mercedes nešto jači u simulacji trke od Ferrarija po vremenima, ali nisam gledao FP2, pa ni video gume i ne znam ko je šta vozio. Deluje da su Rosberg i Vettel na istom tempu, Kimi nešto sporiji, Hamilton nešto brži... U svakom slučaju, trend je da Williams deluje po malo lošije, McLaren pomalo bolje kao i Red Bull...

            Comment


            • #51
              Ferrari i Mercedes su podelili zaduženja za simulaciju. Rosberg i Raikkonen na Medium gumama, Vettel i Hamilton na Soft gumama.
              ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

              "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
              I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

              sigpic

              Comment


              • #52
                Originally posted by Vanja #66 View Post
                Red Bull zapravo ima 2 kanala kroz nos, lele...

                Mercedes nešto jači u simulacji trke od Ferrarija po vremenima, ali nisam gledao FP2, pa ni video gume i ne znam ko je šta vozio. Deluje da su Rosberg i Vettel na istom tempu, Kimi nešto sporiji, Hamilton nešto brži... U svakom slučaju, trend je da Williams deluje po malo lošije, McLaren pomalo bolje kao i Red Bull...
                1994 1995 2000 2001 2002 2003 2004
                1997 1999 2001 2002 2003 2004 2005 2008 2009 2015
                sigpic

                Comment


                • #53

                  Šta li sam onda ja gledao...
                  ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                  "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                  I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                  sigpic

                  Comment


                  • #54
                    Evo bolja slika Red Bullovog nosa.





                    Problem na Massinom bolidu je navodno bilo zadnje krilo... Bilo ha je lako popraviti da je Bottas bio siguran.
                    Smedely: ...The spin was caused by a rear wing stall...

                    Comment


                    • #55
                      Originally posted by quard1aN View Post


                      Kvyatov bolid. Obozavam ove gume

                      I je l' me neko zeza?


                      http://www.b92.net/sport/automoto/f1...&nav_id=979199

                      Budala neka hteo da se provoza malo
                      Dreams are coming true.


                      Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

                      Comment


                      • #56
                        Bastia, možeš li izvor da postaviš, neverovatno mi je to što je Smedley rekao? Ne kontam da li je zadnje krilo zagušeno ili je izgubilo downforce usled drugog efekta...

                        Comment


                        • #57
                          ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                          "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                          I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                          sigpic

                          Comment


                          • #58
                            Originally posted by Vanja #66 View Post
                            Bastia, možeš li izvor da postaviš, neverovatno mi je to što je Smedley rekao? Ne kontam da li je zadnje krilo zagušeno ili je izgubilo downforce usled drugog efekta...
                            Sa službene stranice Williamsa...
                            http://www.williamsf1.com/racing/new...se-gp-practice

                            Comment


                            • #59


                              quard1an je bio danas postavio sliku sa grafikom ko je koje gume vozio. Sad sam video zašto sam ja pomislio da sam se zeznuo. Grafika je zabeležila Raikkonenu Soft gume pri kraju FP2 tokom simulacije trke a bio je na Medium. Ipak se nisam prevario. Eto zašto je bio sporiji. Mislim da je i Rosber bio na Medium ali je kasnije izašao na Soft.
                              ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                              "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                              I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                              sigpic

                              Comment


                              • #60
                                Originally posted by Bastia33 View Post
                                Ekstra, našao sam šta mi je i trebalo...

                                The spin was caused by a rear wing stall which was easy to rectify so we were confident when sending Valtteri back out.
                                Ok, zadnje krilo je prestalo da funkcioniše kako treba (otcepljenje vazdušne struje) i stoga je Massa izleteo - jer nije imao očekivano prijanjanje zadnjeg dela. Ako je problem rešen brzo, najverovatnije da je u pitanju prevelik napadni ugao (što ide u prilog stall režimu) samog krila, što se zaista lako izmeni. Najvaljivali su nove delove, tako da cenim da je to jedan od razloga - ipak se realnost razlikuje od simulacija i aerotunela.

                                Comment

                                Working...
                                X