Announcement

Collapse
No announcement yet.

2015 FORMULA 1 CHINESE GRAND PRIX

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Ko želi da piše tekst, neka slobodno otvori temu i neka piše. Nije nikakav problem. Ne mora da stavi satnice i sliku staze, to ćemo Vanja ili ja da editujemo posle. Nije problem, pišite. Ako se desi da se tema otvori pa tek onda hoćete da pišete tekst, ni to nije problem. Napišite post pa ćemo mi to da ubacimo i da napišemo debelim slovima ko je autor.

    ---------------------------------------------------------------------------------------

    F1 analysis: Focus on if Ferrari's form can continue in Chinese GP

    Sebastian Vettel's shock defeat of Lewis Hamilton in Malaysia helped re-invigorate Formula 1, but the focus now switches to if that momentum can continue.
    Every F1 fan will tune into this Sunday's Chinese Grand Prix hoping for a race as exciting as the last.
    But the likelihood of this weekend's Shanghai race playing out in similar fashion is probably slim.
    The Malaysian GP took place on 62°C asphalt, whereas China is set for temperatures much closer to those seen at the season opener in Melbourne.
    In actual fact temperatures are likely to be even cooler - putting conditions somewhere between those witnessed in Australia and the final pre-season test at Barcelona in February, where Mercedes was outstanding.
    Cooler conditions should help alleviate the sort of extreme tyre degradation the W06 and its drivers struggled to manage last time out.
    The Shanghai layout also switches the emphasis of tyre management, placing more strain on the fronts than the rears.
    So perhaps any inherent set-up advantage Ferrari held over Mercedes in Malaysia won't necessarily translate here.
    The tyres Pirelli has chosen for this race are a step softer than those used in Malaysia, but ambient temperatures aren't expected to top 20°C in Shanghai on Sunday, so it's doubtful we'll see the sort of strategic variation we saw in Sepang either.
    If China ends up being a two-stop certainty - like last year's race, in similar conditions, on the same tyre compounds - it will bolster Mercedes twofold, because its drivers won't be so concerned with managing rubber, while the team is unlikely to face the sort of strategic pressure under which it creaked in Malaysia.
    A straightforward race is ultimately good for Mercedes because it still fundamentally possesses the fastest car in Formula 1.
    As team boss Toto Wolff acknowledged in the aftermath of his squad's Sepang defeat, Ferrari has done a "good job", but it hasn't yet got enough pace from the SF15-T to challenge race in, race out.
    Ferrari technical chief James Allison certainly thinks his team will be in for a tougher time this weekend.
    "There is a lot of work to do until we can come to a race weekend confident we can hunt for victory from the first session," he told reporters after Ferrari's Malaysian success.
    Ferrari was able to take Mercedes on in a straight fight
    "But we do have a fairly exciting development program, so it should be an interesting season at least to see if we can catch up.
    "Quite what problems are being carried over in Mercland I don't know, but I'm fairly sure we will have our work cut out in China to do anything like as impressive a job as we have here."
    In short, without the sort of extreme conditions witnessed in Malaysia don't expect another red miracle in China this weekend.
    But do expect Ferrari to put Mercedes under greater pressure as the campaign wears on, which should ultimately make this season more unpredictable than the last.
    That's surely something every F1 fan wants to see.
    Last edited by MarkedOne8; 08-04-15, 12:37.
    ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

    "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
    I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

    sigpic

    Comment


    • #17
      Ovo mi je bilo promaklo.

      http://www.autosport.com/news/report.php/id/118066
      ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

      "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
      I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

      sigpic

      Comment


      • #18
        Vanja, sviđa ti se?





        Comment


        • #19
          Meni se sviđa, a sviđaće se i stazi u Monaku. Znači, high downforce konfiguracija za Kinu.
          ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

          "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
          I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

          sigpic

          Comment


          • #20
            Čista perverzija...

            Originally posted by MarkedOne8 View Post
            Pričao je Alen o tome, sumnja se da je Mercedes ovo najviše eksploatisao prošle godine ako sam dobro razumeo.

            Comment


            • #21
              A new controversy surrounding Formula 1’s fuel-flow rules appears to be looming as teams and drivers jet into Kuala Lumpur for the Malaysian grand prix.
              A year has now passed since Daniel Ricciardo was disqualified from the 2014 season opener when his Red Bull-Renault was found to have breached the maximum allowed flow of fuel to his turbo V6 ‘power unit’.
              Now, the fuel flow issue is set to resurface. Italian media reports claim F1’s governing body has issued a technical directive to the teams that will come into effect at the Chinese grand prix next month.
              Until now, the FIA has policed the maximum allowed fuel flow rate of 100kg per hour solely with the use of a standard fuel flow meter. Now, the governing body reportedly wants to check pressure in other parts of the fuel system.
              The FIA reportedly suspects that some teams and manufacturers are finding their way around the rule by increasing fuel flow in other areas, whilst ensuring it never exceeds 100kg per hour through the actual meter.
              Omnicorse suggested the trick could partly explain the step forward in 2015 taken by Mercedes and Ferrari.
              It is claimed upgrading their turbo systems to withstand a maximum of 500 bar for this year might have facilitated it, whilst struggling Renault is still running at just 250 bar.
              Omnicorse said the new Honda power unit, significantly de-tuned in Melbourne due to reliability problems, might also be capable of a maximum of 500 bar.

              -------------------------------------------------
              Ako su ekploatisali prošle, to znači da su isto tako u Australiji i Maleziji. Al' i dalje sam ošamućen činjenicom koliko ti likovi iz FIA-e umeju dobro sebi da iskopaju raku. 'Ajde nama gledaocima i poznavaocima i da se oprosti ako nam promakne, ali njima kojima je to posao za koji primaju plate... Trebalo im je godinu i više da shvate. Eto prilike da se poredak još malo sabije.

              Treba Kinu dobro propratiti. Da li Ferrari bolje štedi gume nego ostali ili je to u stilu Lotusa iz 2012./2013. kada su imali prednost samo u vrelim trkama.

              ------------------------------------------------
              Vanja, jel vodiš onaj MotoGP-style tablicu za konstruktorski šampionat?
              Last edited by MarkedOne8; 09-04-15, 10:51.
              ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

              "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
              I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

              sigpic

              Comment


              • #22
                Pa tako je kroz celu istoriju F1, inženjeri čitaju pravila onako kako njima odgovara i sudijama treba sto godina da provale. To i jeste poenta...

                Red Bull ima novu farbu...

                Comment


                • #23
                  Vanja to je slika sa testiranja koju je neki sa reddita prebojio u te boje...

                  Comment


                  • #24
                    I ja sam pao. Ovo je Jerez pitlane.
                    ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                    "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                    I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                    sigpic

                    Comment


                    • #25
                      Jbg, što je brzo to je i kuso... Samo sam video sliku na f1technical i ponadao se da su napravili nešto konkretno...

                      Comment


                      • #26
                        Evo i mene. Opravdano odsutan na pocetku sezone. Doslo vreme da se stavi burma, prvi trkacki vikend (F1 i MotoGP) sam gledao reprizno jer sam pravio malo porodicno slavlje. Pitate se zasto ovo zvrljam i koga ovo zanima? Evo i odgovora-zenim se i selim u Luksemburg . Jos malo papirologije, pa ako Bog da, po planu, polovinom Maja odlazim. A LUX i SPA, na 70 kilometara. Tako da, mozda ne ove godine, ali sledece sigurno, ko god otvori temu za Belgiju moze da racuna na fotke iz O Ruz. Eto, svake godine kazem sebi "ovog Avgusta ides u Madjarsku", i nisam otisao nijednom. Verovatno cu prvi put videti F1 na jednoj od najboljih staza i najboljoj krivini u sampionatu. Ok, toliko o tome. A sto se Kine tice..Hmm..Tilkedrom u svom punom izdanju. Voleo bih da gresim, ali sve mi govori da su Mecke 1-2. Ali, i ako bude tako, za trece mesto moze biti cupavo. Sve ovo pisem iz glave, priznajem, nisam ovih dana otvarao razne sajtove, nisam video ni cuo neke novosti, izjave i slicno. Ok, treninzi krecu ove noci pa cemo videti kako stoje stvari. Jedino sto sam negde procitao, i zbog cega mi je jako drago ako je istina, to je da ce Marusia (ja je jos tako zovem) izaci sa oba vozila. No, da ne pricam napamet, nocas u 4 se kuva kafa i pale se motori. Na 2 i 4 tocka, sto me posebno raduje. Toliko, pa do kuckanja, uzivajte!!

                        Comment


                        • #27
                          Srećan vam put i sve najbolje u Luksemburgu!

                          Comment


                          • #28
                            @Kolega, sve najbolje u Lux
                            If a bike and rider coming past you three feet from your face at 180mph down a hill on a public road doesn’t raise even a grin, you are already dead.

                            Comment


                            • #29
                              Ajde posvoji me svega ti, oću i ja na Spa.
                              Čestitke i srećno u Luksemburgu. ;)

                              A što se Manora tiče, ne znam tačno kada im stiže bolid koji prave za ovu (2015) sezonu, otkud znaš, možda nađu rupu u pravilima pa i oni neki difuzor smućkaju i skinu Mečke s trona.

                              Comment


                              • #30
                                Ahahahaha Bastia, ozbiljno bilo bi dobro kad bi manjim timovima FIA dozvolila npr. DD difuzor ili neku drugu prednost da bi bila borba za bodove zanimljivija, tj.nešto slično što su uradili u MotoGP sa onom Open kategorijom
                                Last edited by Nikoletina; 09-04-15, 14:53.
                                If a bike and rider coming past you three feet from your face at 180mph down a hill on a public road doesn’t raise even a grin, you are already dead.

                                Comment

                                Working...
                                X