Announcement

Collapse
No announcement yet.

Miami 2015.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by cacanin View Post
    Da vidimo hoce li Nole da tankuje ili ide na titulu!?!
    Ipak nece ;) za inat publici ;)
    Originally posted by Marija81 View Post
    Pojeo mi tonu živaca.Ali samo neka je prošao dalje,mada ovo je smešno,i rezultat bi bio tešnji da Dolgo nije imao ovaj problem
    Grcevi samo, pitao ga Nole na mrezi... nasao Dolgo da se juri sa Sabljom ;)

    Maki a mnogi su se ponadali ali im Nole nije dozvolio i opet podario krompiric ;)

    Comment


    • Pa dobro,pravi šampioni se izdignu iznad situacije,preokrenu,dobiju izgubljene mečeve,ali ovo večeras kao da nije bio Novak,u prethodna dva meča usvakom smo imali po dva Novaka,nešto se dešava sa njim.Ne pamtim da je odigrao meč na ovakvom nivou.Navijam za njega uvek,ali realno,ovo je bilo kao WTA meč.
      Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
      Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
      "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

      Comment


      • Sta ce sutra Lisicki da uradi po vama? Ima li sanse protiv Serene, posto cujem da igra super tenis , a Serena bila nesto povredjena u IW!

        Comment


        • Serena je dobra,gledala sam je,malo sporije ulazi u meč,ali onda melje.Lisicki gledah samo protiv Ane,bila je dobra,mada je i Ana pomogla.Mislim da je tu 70/30 za Serenu.
          Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
          Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
          "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

          Comment


          • Originally posted by Marija81 View Post
            Pa dobro,pravi šampioni se izdignu iznad situacije,preokrenu,dobiju izgubljene mečeve,ali ovo večeras kao da nije bio Novak,u prethodna dva meča usvakom smo imali po dva Novaka,nešto se dešava sa njim.Ne pamtim da je odigrao meč na ovakvom nivou.Navijam za njega uvek,ali realno,ovo je bilo kao WTA meč.
            To je nas Nole i onda lagano osvoji ;)
            Originally posted by salinjo90 View Post
            Sta ce sutra Lisicki da uradi po vama? Ima li sanse protiv Serene, posto cujem da igra super tenis , a Serena bila nesto povredjena u IW!
            Po meni Sabine nema sta da trazi (ne volim Serenu) ako uzme 6 gemova dobra ona ;)

            Comment


            • што каже пецарош, "ноловање"

              Милош узе први сет у тајбрејку...чудно
              Last edited by Žika; 01-04-15, 04:22.
              sigpic

              Comment


              • Je l gledao neko Iznera i Raonica nocas?
                bas je potpuno neocekviano da su bila 3 TBa i da nije bilo brejkova
                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                sigpic

                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                with experience.

                Comment


                • Odlican mec Novak-Dolgopolov. Da nisam Novakov navijac, bilo bi pravo uzivanje gledati ga.

                  1.
                  Dolgopolov je uvijek agresivan i uvijek nepredvidiv ali nije klaun. On je ekscentrik. Onako kako on igra moze igrati samo neko sa fantasticnim tajmingom, boljim od Novakovog, u klasu sa Nishikorijevim i Fonjinijevim.

                  Aleksandr je jucer bio posebno agresivan i posebno nepredvidiv. To je bio dio taktike. Jasno da takva agresivnost mora proizvoditi puno gresaka, a ako stvari odu malo nizbrdo, onda se moze desiti da se ne sastavis sa gemom. Kao sto se njemu desilo na kraju meca. Izgubio je devet gemova za redom. Medjutim ta ekstra agresivnost je donosila zeljeni efekt - izbacila je Novaka iz ritma. Na momente je Novak bio neprepoznatljiv,ali u prvom redu zbog igre Dolgopolova.

                  Istina Aleksandr je imao i malo srece. Prvi brejk je ostvario prasicoma potom je u TB prvi poen isto tako ostvario prasicom. Obadva poena su mu dala veliki vjetar u jedra. I obada su ga okurazila da nastavi sa agresivnom igrom i podigla uvjerenje da moze da pobijedi.

                  2.
                  Tokom meca sam stalno mislio da je on gori za Novaka od Nisikorija. I gori je, dok ga ide. I jedan i drugi mogu jako rano da udaraju lopticu. To je izvor svih problema. Ali Nishikori radi to sa vise sistema, predvedljiviji je. Samim tim je lakse naci kontra igru. Medjutim u nekim stvarima je Dolgopolov jednostavno bolji od Japanca.

                  Bolji mu je prvi servis. Ima kratak zamah i Novak se mucio da ga cita. Sto je jos vaznije, bolje napada poslije prvog servisa nego Nishikori. Servis-FH je bila razorna kombinacija. Da stvari budu gore, Ukrajinac ima raznovrsniji servis od Japanca. Nekoliko puta je servirao izvanredan kik u Novakovu BH stranu, a potom munjevito dosao do mreze i lakim volejom rijesio poen. Edbergovski!

                  Ima bolji drop volej, koji je najefikasniji protiv Novaka.

                  Dalje, Aleksandr bolje maskira svoje udarce. Mnogo puta je Novaka uhvatio na krivoj nozi. Rekao bih da su mu udarci, pogotovo FH eksploziviji od Nishikorijevih. Samim tim lakse probija Novakovu odbranu.

                  Dolgopolov isto tako ima bitno bolje slajz udarce od Keia. BH slajz, sa cestim bocnim spinom, je oprobana metoda da se Novakov BH neutralizira. Medjutim, mene je najvise iznenadio FH defanzivni slajz. Takozvani skvosh udarac. Mislim da nista nije doprinijelo Novakovoj inicijalnoj frustraciji kao taj udarac. On je paralizovao Novakov FH napad. Poslije dubokog i ostrog FH-da, Novak bi ocekivao relativno lak volej, a dobio bi zestoko rezani udarac u noge. To je jako otupilo Novakov napad.

                  Dalje, izrazita dubina potpuno stopira Nishikorijev napad. Nije isti slucaj sa Dolgopolovom. On moze da lupa vinere i kad Novakov udarac pogodi osnovnu liniju.

                  Konacno, Nishikorija mozes izbaciti iz ritma, Dolgopolova ne mozes. Dolgopolov i onako nema ritma.

                  3.
                  U svakom slucaju, Novak je poslije nekoliko gemova u drugom setu izgledao porazeno, nadigrano, bez ideje sto da radi. Bio je na pragu gubitka servisa po drugi put. Imao je "srece". Na jednoj od brejk lopti Novak je promasio prvi servis a sudije nisu zvale aut. Da li bi dobio taj poene poslije drugog servisa? Ko zna. Dolgo je uz pomoc srece dosao u dobijenu poziciju a zbog sudijeske greske mozda nije zavrsio posao.

                  Najgore je sto je Novak izgledao bespomocno, pasivno, lose, izgubljeno... Ali izgled vara. Pogotovo kad je Novak u pitanju. Nije bio ni toliko bespomocan, ni toliko los, ni toliko pasivan, ne toliko izgubljen... To se pokazalo cim je Dolgopolovov nivo pao, ili, mozda, kao sto skeptik tvrdi, zaslo sunce.

                  4.
                  Najlosije u Novakovoj igri, upravo kao i protiv Nishikorija na USO-u, je bio prvi servis. On je pao. Postotak dobijenih poena na 1. servis je bio tek nesto malo veci od postotka dobijenih poena na 2. servis. Kako je Novakov servis padao, tako je Aleksandar bio vise dominantan. Vrijedi i obrat, preokret i poboljasno Novakovo serviranje su dosli otprilike jednovremeno. Ipak, siguran sam da je preokret dosao prvi. Dakle, pad servisa je psihicke naravi. Kad servis losije funkcionise, cijela igra pati.

                  Drugo, inicijalno je Novak previse isao na Dogopolovljev ubitacni FH. Pocetkom 2. seta je ispravio tu gresku. Trece, Aleksandru je najteze da pogodi viner kad mu je lopta poslana centralno. To je Novak i te kako radio u 2. set. Znaci da je jasno mislio. I pored toga sto je djelovao pogubljeno.

                  Konacno, gotovo nije upotrebljavao BH paralelu. Ona ce da se pojavi tek poslije preokreta. I bice ubitacna. Dolgo je odlicno napadao poslije FH dijagonala, ali Poslije BH paralela nije. Nedostajalo mu je vremena. Kasnio je. A i skvos udarac je teze odigrati.

                  5.
                  Sve u svemu, Novak je bio nadigran ali je sampionski spasio mec. Mora da nauci dvije pouke.

                  Prvo, protiv rijetkih igraca koji imaju bolji tajming od njega on ce da kasni na loptu. To mora da prihvati a ne da se inati.

                  Drugo, Dolgopolov je ozbiljan protivnik za njega i zato mora da ima ozbiljnu taktiku kad god se susretnu. To je pitanje pripreme.
                  Last edited by NI; 01-04-15, 09:11.

                  Comment


                  • Jeste nezgodniji Dolgopolov za Novaka od Keija ali kada mu se igra tenis, kada ga ide. To je bitna razlika. Mada protiv Novaka Dolgopolovu ce se skoro uvek "igrati tenis" jer prevashodno on kao player ne lezi Novaku.
                    NI ti kazes da kada Novaku stane servis da mu tada cela igra pati. Ja bi to malo drugacije formulisao, kada postane jasno da Novak nema resenje za igru u polju protivnika njemu tada i servis stane a servis bi u takvim situacijama mogao da ga iscupa. Znaci kod Nola losija igra i raspolozeniji protivnik dovode do "pada" i servisa, a ne da mu pad serivsa utice na igru.
                    Odlican post, mislim da ti je ovo jedna od najboljih analiza ako ne i najbolja. Vrlo si jasno video probleme i sustinu Novakove inferiornosti, a sto je jos bitnije sjajno si to preneo, tj prosledio ljudima ovde.
                    I da dodam svidja mi se komparacija sa Keijem, sto mi govori da ocekujes konacno duel sa Japijem... za koji dan ...
                    Last edited by Sandugp; 01-04-15, 08:20.
                    sigpic

                    Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                    U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                    Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                    Comment


                    • Originally posted by Sandugp View Post
                      Jeste nezgodniji Dolgopolov za Novaka od Keija ali kada mu se igra tenis, kada ga ide. To je bitna razlika. Mada protiv Novaka Dolgopolovu ce se skoro uvek "igrati tenis" jer prevashodno on kao player ne lezi Novaku.
                      NI ti kazes da kada Novaku stane servis da mu tada cela igra pati. Ja bi to malo drugacije formulisao, kada postane jasno da Novak nema resenje za igru u polju protivnika njemu tada i servis stane a servis bi u takvim situacijama mogao da ga iscupa. Znaci kod Nola losija igra i raspolozeniji protivnik dovode do "pada" i servisa, a ne da mu pad serivsa utice na igru.
                      Odlican post, mislim da ti je ovo jedna od najboljih analiza ako ne i najbolja. Vrlo si jasno video probleme i sustinu Novakove inferiornosti, a sto je jos bitnije sjajno si to preneo, tj prosledio ljudima ovde.
                      I da dodam svidja mi se komparacija sa Keijem, sto mi govori da ocekujes konacno duel sa Japijem... za koji dan ...
                      Ti si preciznije formulisao, ali to je sustina. To je ujedno najveca slabost u Novakovoj igri. Jednom kad Novaku 'padne' servis on postaje igrac na nivou pocetka 2010. Sve sve, ali glavni dodatak na Novakovu igru od 2011. je servis. Nema tu neke mudrosti.

                      PS

                      Hvala na komplimentima.

                      Comment


                      • Drago mi je sto ode Isner dalje, drazi mi je puno od Milosa
                        link

                        Comment


                        • Originally posted by Marija81 View Post
                          Ja mislim da bi lakše sa Nišikorijem izašao na kraj,jer je predvidiv igrač.Dolgo je suprotnost i baš zato mu ne leži,u stvari Dolgo ne leži skoro nikome kada je dobro raspoložen.
                          NI objasnio podrobnije.BTW,svaka čast za analizu.
                          Originally posted by skeptik View Post
                          Ja ga nisam nesto mnogo gledao, nesto malo protiv Troickog. Mislim da ce njemu pravi test biti Raonic i tu malu prednost dajem Losmiju.
                          Originally posted by Marija81 View Post
                          Samo da Miloš prođe Iznera.
                          Ha,sad će Ljuba da ošiša Miloša
                          Šteta što ne igram kladionicu.
                          Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                          Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                          "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                          Comment


                          • Ima li Dominic sanse protiv Endija?
                            OVAKO

                            Comment


                            • Ne,eventualno jedan tesan set,drugi laganica za Endija,bar po ovome što sam gledala do sada.
                              Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                              Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                              "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                              Comment


                              • Novak je juce sampionski dobio meč u kome je dobro igrao,slažem se sa NI,da za Novaka nema goreg protivnika od raspolozenog Dolgoa,nemogu da se otmem utisku da je Dolgo usavrsio Davydenko igru iz njegovog primea,a svi se dobro secamo da je Novak teško sa njom izlazio na kraj,no posle ove pobede od Novaka ne očekujem ništa manje od titule i posle ovog meča ima još veće šanse nego pre

                                Inače,Stefane,Marej dobija u dva rutinska seta

                                Comment

                                Working...
                                X