Announcement

Collapse
No announcement yet.

ATP World Tour Series 500 - 2015. godina

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Odlican mec, vredelo je biti budan do 3

    Malo je falilo da Stiv Dzonson drugu godinu za redom izbaci Dzona Iznera u taj brejku treceg seta u Vasingtonu, odnosno imao je tri mec lopte za svoje prvo ATP finale ali mu se nije dalo. Na kraju je imao briljantan odnos vinera i neiznudjenih gresaka, 33/8, ali sve se svelo na tih par kljucnih poena u zavrsnici meca. Bio je bolji igrac od Dzona, dominirao u poenima sa osnovne linije i kontrolisao razmene sa oba krila, dok je Iznera kao i obicno drzao servis. Mec je zavrsio sa 30 aseva, a one kljucne pronasao je na samom kraju, nakon druge mec lopte Dzonsona ispalio je 5 servis vinera do kraja meca, ukljucujuci i onaj u poslednjem poenu. I u prvom i u trecem setu imao je preko 60% servisa koje Stiv nije vratio, da je procenat bio nesto manji gotovo sigurno bi bio porazen. Samo 4 brejk lopte su vidjene u citavom duelu, po dve na obe strane od cega su realizovali po jednu. Na kraju, 6-3 3-6 7-6(9) za Iznera koji sutra verovatno nece imati nikakvu sansu

    Taj brejk treceg seta (Izner) :

    1. 1-0 / p.s / 1 / servis viner
    2. 1-1 / p.s / 4 / iznudjena greska Iznera bekhend dijagonalom posle dobrog napada Dzonsona forhendom
    3. 1-2 / p.s / 3 / viner Dzonsona forhendom po sredini terena posle dobrog servisa
    4. 2-2 / p.s / 2 / servis viner
    5. 2-3 / p.s / 4 / viner Dzonsona sjajnom forhend paralelom, posle dobrog riterna kojim je iznudio tezak polu volej Iznera
    6. 3-3 / d.s / 3 / neiznudjena greska Dzonsona forhendom sa osnovne linije
    7. 3-4 / d.s / 10 / iznudjena greska Iznera posle dobre razmene
    8. 3-5 / d.s / 3 / neiznudjena greska Iznera na mezi
    9. 4-5 / p.s / 4 / iznudjena greska Dzonsona posle dobrog napada Iznera
    10. 4-6 / d.s / 4 / iznudjena greska Iznera bekhendom sa osnovne linije nakon dobrog napada Dzonsona
    11. 5-6 / d.s / 15 / greska Dzonsona forhend paralelom posle odlicne razmene i odbrane Iznera
    12. 6-6 / p.s / 1 / servis viner
    13. 7-6 / p.s / 1 / servis viner
    14. 7-7 / p.s / 4 / iznudjena greska Iznera bekhend paralelom
    15. 7-8 / p.s / 2 / servis viner
    16. 8-8 / p.s / 1 / servis viner
    17. 9-8 / p.s / 1 / servis viner
    18. 9-9 / p.s / 6 / iznudjena greska Iznera
    19. 10-9 / d.s / 4 / viner Iznera volejom na mrezi, stekao je inicijaticu riternom i odmah krenuo napred
    20. 11-9 / p.s / 2 servis viner


    Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

    sigpic

    Comment


    • Strasno mi je zao Dzonsona. Zasluzio je pobjedu. S osnovne linije je napravio 4 neiznudjene u cijelom mecu. Ali, nije mentalno izdrzao kad je bio nadomak pobjede. Dva puta je imao mini brejk u TB-u. Oba puta ga je ispustio neiznudjenom greskom. Jedna je bila bas bazicna.

      Comment


      • Na jednoj /na svoj servis/, imao izglednu priliku jer je usao u ozbiljnu razmenu sa Johnom ali je ovaj iskusno u odlicnom reliju iznudio gresku FH tako da mi je dilema da li je ovaj spasao MP ili je Steve prokockao. Svejedno
        Similis simili gaudet

        Comment


        • Originally posted by Maxx-a View Post
          Na jednoj /na svoj servis/, imao izglednu priliku jer je usao u ozbiljnu razmenu sa Johnom ali je ovaj iskusno u odlicnom reliju iznudio gresku FH tako da mi je dilema da li je ovaj spasao MP ili je Steve prokockao. Svejedno
          Taj poen je Warrior je oznacio kao greska. Za sve druge je napisao iznudjena ili neiznudjena, za ovaj samo greska. Ima istu dilemu kao ti.

          Ja nemam dilemu. To je bila neiznudjena greska. Bila je odlicna razmjena i izner se odlicno branio, svejedno, malo nosen andrenalinom a malo frustriran sto se iznera tako dobro barni, Dzoson je igrao krivi udaraca. Pokusao je da postigne viner FH paralelom u poziciji kaja nije izgledan za takav udarac. Imao je 20% sansi na uspjeh. Trebao je nastaviti sa razmjenaom. Sanse su da bi Izner prvi pogrijesio, a mozda i ne bi. Mozda be Izner odigrao viner. U svakom slucaju Stivove sanse bi bile vece od 20%.
          Last edited by NI; 09-08-15, 14:16.

          Comment


          • Kolike su šanse da Nishikori večeres preda meč? Jesu li veće ili manje od 87,9 %? Ljudi moji, od zlosrećnog Guillerma Corie nijesmo imali staklenijeg igrača na ATP Touru.
            Ako na opšte zaprepašćenje Kei meč završi na nogama, gledajući njihov meč iz Majamija, isto mu se hvata. Tad je bila rutinska pobjeda za Isnera, bukvalno razbijanje gdje je Nishikori pokazao slabo nošenje sa pritiskom pa je gubio redovno i razmjene, što zaista ne bi smio protiv igrača od 2,08.

            Navijam za Japanca jer ga je milina gledati (kad mu ide), ali je ovo konstantno povređivanje postalo iritantno, tim prije što nije uzrokovano stilom igre jer on voli da trči manje od rivala.
            Australian Open (2004, 2006, 2007, 2010, 2017, 2018) French Open (2009) Wimbledon (2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2009, 2012, 2017) US Open (2004, 2005, 2006, 2007, 2008)

            Comment


            • Originally posted by NI View Post
              Taj poen je Warrior je taj poen oznacio kao greska. Za sve druge je napisao iznudjena ili neiznudjena, za ovaj samo greska. Ima istu dilemu kao ti.

              Ja nemam dilemu. To je bila neiznudjena greska. Bila je odlicna razmjena i izner se odlicno branio, svejedno, malo nosen andrenalinom a malo frustriran sto se iznera tako dobro barni, Dzoson je igrao krivi udaraca. Pokusao je da postigne viner FH paralelom u poziciji kaja nije izgledan za takav udarac. Imao je 20% sansi na uspjeh. Trebao je nastaviti sa razmjenaom. Sanse su da bi Izner prvi pogrijesio, a mozda i ne bi. Mozda be Izner odigrao viner. U svakom slucaju Stivove sanse bi bile vece od 20%.
              Ne bih ja imao dilemu da sam mogao da vidim poen par puta, jedva sam drzao oci otvorene



              Originally posted by amnesiac View Post
              Kolike su šanse da Nishikori večeres preda meč? Jesu li veće ili manje od 87,9 %? Ljudi moji, od zlosrećnog Guillerma Corie nijesmo imali staklenijeg igrača na ATP Touru.
              Ako na opšte zaprepašćenje Kei meč završi na nogama, gledajući njihov meč iz Majamija, isto mu se hvata. Tad je bila rutinska pobjeda za Isnera, bukvalno razbijanje gdje je Nishikori pokazao slabo nošenje sa pritiskom pa je gubio redovno i razmjene, što zaista ne bi smio protiv igrača od 2,08.

              Navijam za Japanca jer ga je milina gledati (kad mu ide), ali je ovo konstantno povređivanje postalo iritantno, tim prije što nije uzrokovano stilom igre jer on voli da trči manje od rivala.
              Ma nece on predati sigurno, a i veliki je favorit samo ako uspe da stvori iole duze razmene, Dzon je mrtav umoran. Mislim da ce Amerikanac baciti sve sto ima na ovaj mec, po cenu odustajanja od Motreala, tamo ionako ne bi mogao ni blizu ovim bodovima
              Last edited by ClayWarrior; 09-08-15, 13:52.
              Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

              sigpic

              Comment


              • Originally posted by ClayWarrior View Post
                Ne bih ja imao dilemu da sam mogao da vidim poen par puta, jedva sam drzao oci otvorene
                Svejedno, ro sto si napisao greska je znak intelektualnog postenje. Nisi bio siguran, pa nis htio reci ni iznudjena ni neiznudjena.

                Ja jako cijenim intelektualno postenje.

                Comment


                • Nova, 108., titula za bracu Brajan, a jako bih voleo da mi neko objasni zasto ovaj mec nismo mogli da gledamo
                  Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                  sigpic

                  Comment


                  • Ako nista drugo, polako postaje kralj 500ica i to americkih

                    Svaka cast Nishi, ali moraces jos mnogo da poradis na servisu, a i cini mi se da si se ulenjio popitanju fizicke spreme, o staklenosti i povredama da ne pricam, tu ne znam sta ti je ciniti jedino da se desi nesto kao Novaku
                    It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

                    Comment


                    • Rutinski Kei, valjda će ostati čitav do USOa

                      Comment


                      • Ja sam zadovoljan i sa onim prvim setom, lepi bodovi u ove dve nedelje a sledeca meta su dobri rezultati u Sinsinatiju i Njujorku
                        Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                        sigpic

                        Comment


                        • Tennis Channel Plus je prenosio meceve sa drugog terena, ali to je verovatno neka teska ekskluziva posto strimova nije bilo. ATP bi morao da poradi na tome, Butorac je pricao kako ce omoguciti pracenje vise terena i posebno dublova ali za sada nista od toga
                          Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                          sigpic

                          Comment


                          • Bazel, najjaci turnir sezone

                            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                            sigpic

                            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                            with experience.

                            Comment


                            • Fali "samo" najbolji

                              Comment


                              • Originally posted by cacanin View Post
                                Fali "samo" najbolji
                                Njega zanimaju samo GS,a i nema smisla da opet pobedi Rodžera kod kuće

                                A zamislite da ovo osvoji Borna.
                                Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                                Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                                "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                                Comment

                                Working...
                                X