Announcement

Collapse
No announcement yet.

Australian Open 2015

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by skeptik View Post
    Marej je mnogo bolji reterner od Vavrinke, sa druge strane brzina njegovog 2. servisa je oko 120 kmh, poslastica za dobre reternere kao sto je Novak. Gotovo sam siguran da ce u svakom setu biti min. 3 brejka.
    Zavisi od porcenta ubacenog prvog kod Mareja i Novakovog "MOCNOG" sta mocnog, mocnog je slaba rec "PREMOCNOG" riterna na protivnicki drugi servis.

    NI ...Novak ne ume da laze ...
    sigpic

    Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

    U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
    Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

    Comment


    • Originally posted by NI View Post
      Bio je to jako cudan mec. Lose su igrali obojica, doduse sa povremenim bjeskovima. Tokom meca sam se dvoumio: “Sto je ovo? Kakva je ovo smijuruja?” Kako je vrijeme odmicalo postajalo je jasno da ima samo jedno objasnjenje – Novak se ne osjeca fizicki dobro i nastoji da nekao izmajmunise pobjedu. Za divno cudo je uspio.

      1.
      Od pocetka je Novaku nedostajalo inteziteta. Nije bilo ni dubine ni snage. Pripisovao sam to strahu. Uplasio se je od Stana. Medjutim, to nije logicno objasnjenje. Pa on je Stana raznio u Londonu. A sam Vavrinka je puno grijesiio. Tim manje je bilo razlog za strah. Tako su oprilike prosla 2 seta. Umjesto 2:0 za Novaka imali smo 1:1.

      2.
      Onda je Novak odigrao sjano prva 3 gema u trecem setu. Novakovski, sa puno inteziteta i odlicnim ritmom. Ali poslije njih je poceo da dise na skrge. Stan je bio njegov ali nije imao snage za jos 10 minuta takvog tempa. Pokusao je drop udarcima da dovrsi posao, ali bez uspjeha.

      3.
      Od tog trenutka mislim da se opredijeli da igra mrtvu igru. On je inace velemajstor u tome. Prepustiti totalno inicijativu Stanu i praviti mu sto vise problema da pogadja vinere. Kad bi Vavrinka pogadjao, Novak bi izgledao kao statista. Srecom je Vavrinka cesce promasivao. Da se razumijemo Novak mu je pomagao u tome, ali nije dizao intezitet, nije trosio energiju. Statistika o 15 gemova bez vinera to odlicno pokazuje.

      Novaku je i govor tijela bio odlican tj ocajan. Izgledalo je kao da umire, kao da je totalno frustriran a on je kalkulisao kao kompjuter. To nije karakteristika nekoga ko se uplasio.

      4.
      Tek na samom kraju je ponovo pokazao intezitet. Tada je napravio i jedini BH viner, novakovski. Mislim da Novak nije u toliko losem fizickom stanju koliko bi se dalo zakljuciti iz meca. Vjerujem da mu je kakkulacija bila da ima smisla izlaziti u finale samo ako se ne potrosi previse u polufinalu.

      5.
      U finalu je Mari veliki favorit. Ne kako Navras kaze 95% ali sigurno 70%, mozda i svih 80%. Novak moze da pobijedi samo ako bude odlicno servirao, igrao jako agresivno I buide ga islo i sve skupa se zavrsi u 2.5 sata.

      Naravno postoji i varijanta da se Mari osjeca Novakovim duznikom kao sto se Stan ‘osjecao’.

      PS
      Sandugp,

      Ne mislis valjda da ce reci da nema snage.
      Odlična analiza kao i uvek.

      NI kako možeš reći da je Marej veliki favorit, kad kladionice u ovom trenutku daju 72:28 za Novaka, a kvote još počinju da padaju na Novaka.

      Šta ti to znaš što oni ne znaju?

      Biće da utisak formiraš samo po današnjem meču, a zanemaruješ sve ostale faktore.

      Comment


      • Originally posted by skeptik View Post
        Marej je mnogo bolji reterner od Vavrinke, sa druge strane brzina njegovog 2. servisa je oko 120 kmh, poslastica za dobre reternere kao sto je Novak. Gotovo sam siguran da ce u svakom setu biti min. 3 brejka.
        Vjerovatno će tako biti ako Novak odigra nešto slično kao danas, ja se nadam da neće. Prije 2 godine na istom mjestu Murray nije došao do brejka u cijelom meču, dok je Novak do prvog brejka došao tek u 3 setu.

        Comment


        • Originally posted by MareLFC View Post
          NI,vrlo lako je moglo biti i 2-0 za Stana,jer je imao brejk u prvom setu...
          Stan je dobio 11 pone na Novakov servis u prva dva seta i imao dav brejka. Ima je 24% osvijenih return poena. Sa takvim postotkom noramlno nisi ni blizu brejku. Novak je u prvom setu imao 38% a u drugom 28%. Stan je bio 22% i 26%.

          Ne mogu reci da je 1:1 bia kradja, iako je bilo blizu tome, jer je Novak pao poslije 1. gema u 2. setu.

          Originally posted by goku View Post
          Odlična analiza kao i uvek.

          NI kako možeš reći da je Marej veliki favorit, kad kladionice u ovom trenutku daju 72:28 za Novaka, a kvote još počinju da padaju na Novaka.

          Šta ti to znaš što oni ne znaju?

          Biće da utisak formiraš samo po današnjem meču, a zanemaruješ sve ostale faktore.
          Ponekad mozes imati razlicito misljenje u odnosu na kladionice.

          Ne mislis valjad da ce Mari da promasuje kao Varvrinka.
          Last edited by NI; 30-01-15, 14:28.

          Comment


          • Kladionice su najrealnije, naša mišljenja su subjektivna.

            Neće Marej da promašuje jer mu stil igre nije kao Vavrinkin, ali ne misliš valjda da će i Novak izgledati kao danas.
            Last edited by goku; 30-01-15, 14:32.

            Comment


            • Originally posted by Sandugp Barid Bel Medar View Post
              NI ...Novak ne ume da laze ...
              Nasuprot, novak je vrhunski diplomata pred kamerama. A gledaj ovaj odgovor:

              Comment


              • Originally posted by goku View Post
                Kladionice su najrealnije, naša mišljenja su subjektivna.

                Potpisujem ! Kladionice najrealnije znaju sanse i realno stanje. Mi mozemo da lupetamo i pisemo analize do sutra dok za kladionice rade vanserijski analiticari koji najbolje znaju realno stanje i odnose

                Comment


                • Originally posted by NI View Post
                  Nasuprot, novak je vrhunski diplomata pred kamerama. A gledaj ovaj odgovor:
                  Ajde ... Ja bas misim da ima nekih problema da bi rekao nesto tipa "bilo je tesko ali pokusacu da se oporavim za finale, tj dacu sve od sebe da budem spreman u finalu"
                  sigpic

                  Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                  U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                  Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                  Comment


                  • Originally posted by pecaros View Post
                    Nisam pitan ali sam rad prihvatiti izazov koji je NI ponudio shminki. Moj tip je naravno - pobedjuje Novak.
                    Evo ja, al mogu staviti sliku samo u potpis...pošto mi je avatar zauzet

                    Comment


                    • Originally posted by shminka View Post
                      Evo ja, al mogu staviti sliku samo u potpis...pošto mi je avatar zauzet
                      Prihvaceno
                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by NI View Post
                        Bio je to jako cudan mec. Lose su igrali obojica, doduse sa povremenim bjeskovima. Tokom meca sam se dvoumio: “Sto je ovo? Kakva je ovo smijuruja?” Kako je vrijeme odmicalo postajalo je jasno da ima samo jedno objasnjenje – Novak se ne osjeca fizicki dobro i nastoji da nekao izmajmunise pobjedu. Za divno cudo je uspio.

                        1.
                        Od pocetka je Novaku nedostajalo inteziteta. Nije bilo ni dubine ni snage. Pripisovao sam to strahu. Uplasio se je od Stana. Medjutim, to nije logicno objasnjenje. Pa on je Stana raznio u Londonu. A sam Vavrinka je puno grijesiio. Tim manje je bilo razlog za strah. Tako su oprilike prosla 2 seta. Umjesto 2:0 za Novaka imali smo 1:1.

                        2.
                        Onda je Novak odigrao sjano prva 3 gema u trecem setu. Novakovski, sa puno inteziteta i odlicnim ritmom. Ali poslije njih je poceo da dise na skrge. Stan je bio njegov ali nije imao snage za jos 10 minuta takvog tempa. Pokusao je drop udarcima da dovrsi posao, ali bez uspjeha.

                        3.
                        Od tog trenutka mislim da se opredijeli da igra mrtvu igru. On je inace velemajstor u tome. Prepustiti totalno inicijativu Stanu i praviti mu sto vise problema da pogadja vinere. Kad bi Vavrinka pogadjao, Novak bi izgledao kao statista. Srecom je Vavrinka cesce promasivao. Da se razumijemo Novak mu je pomagao u tome, ali nije dizao intezitet, nije trosio energiju. Statistika o 15 gemova bez vinera to odlicno pokazuje.

                        Novaku je i govor tijela bio odlican tj ocajan. Izgledalo je kao da umire, kao da je totalno frustriran a on je kalkulisao kao kompjuter. To nije karakteristika nekoga ko se uplasio.

                        4.
                        Tek na samom kraju je ponovo pokazao intezitet. Tada je napravio i jedini BH viner, novakovski. Mislim da Novak nije u toliko losem fizickom stanju koliko bi se dalo zakljuciti iz meca. Vjerujem da mu je kakkulacija bila da ima smisla izlaziti u finale samo ako se ne potrosi previse u polufinalu.

                        5.
                        U finalu je Mari veliki favorit. Ne kako Navras kaze 95% ali sigurno 70%, mozda i svih 80%. Novak moze da pobijedi samo ako bude odlicno servirao, igrao jako agresivno I buide ga islo i sve skupa se zavrsi u 2.5 sata.

                        Naravno postoji i varijanta da se Mari osjeca Novakovim duznikom kao sto se Stan ‘osjecao’.

                        PS
                        Sandugp,

                        Ne mislis valjda da ce reci da nema snage.
                        Slazem sa svim sto se napisao sem sa ovim boldovanim. Mozda ako mec udje u 5. set Marej je favorit sa ovolikim postotkom inace za ceo mec svakako nije.
                        Ono sto se golim okom vidi u Novakovoj igri je ne bas zavidna fizicka sprema i prevelika, po meni i bespotrebna pasivnost mada je i sve ostalo lose funkcionisalo. Veoma je lose reternirao na Vavrinkine slajs servise a upravo je to Marijev trademark kod serviranja. Morace da max. koristi njegov 2.servis, da se ne zalece na mrezu i da igra agresivnije na svaku kracu loptu. Ono sto moze da mu bude uteha je to sto je odigrao mozda nikad gori mec a opet dobio.
                        Ja iskreno nisam nesto impresioniran Marejevom igrom na AO sem fizicke spreme. On zapravo nije propisno ni testiran jer je imao head case igrace Dimitrova i Berdiha. Novak je ipak visi nivo. Ako ponovi igru kao protiv Raonica Novak dobija lagano, ako odigra kao danas bice pravo mucenje i potpuno otvoren mec.

                        Comment


                        • Sandugp,

                          Odgovor koji gore nisam dao:

                          Q. When Jim Courier spoke to you after the match he asked you if you had any physical issues, but then you sort of talked tactics.

                          NOVAK DJOKOVIC: Yes, in terms of I think it was more mental in a way because once you back up and start playing defensively you spend a lot of energy. (Citaj, nisam imao snage ali sam sam kriv.) He was one that was dictating the rallies. There’s no question about it. Some points of the match I did struggle physically to recover for next because I run a lot and he was getting a lot of balls back in play. (Mec uopste nije bio fizicki. Set sa TB su zavrsili u 43 minuta. Jedino je 3. Set bio donekle fizicki na pocetku. Kako je to Navras duhovito primijetio: ”Rudariti nije lako!”) I didn’t have many free points on the serves I did throughout the tournament (Bas je igrao protiv jakih returnera kao sto ce biti Mari u finalu.) so that was a significant change. But, you know, nothing that worry me. You know, I’m sure that I’ll be fit and ready for finals. (Nece valjda reci da nece.)
                          Treba li ti potvrde mimo onoga kako je igra 4. gem 3. seta.

                          Comment


                          • Ni propo toga sto kazes da Marej nece promasivati kao Vavrinka .... Kada bi Marej napadao kao Vavrinka promasivao bi i vise. Ali Marej ce drugacije igrati, sto takodje Novaku vise odgovara.

                            Ne mogu da verujem branim Djokovica .... I to on NI-ja strasno
                            sigpic

                            Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                            U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                            Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                            Comment


                            • Originally posted by pecaros View Post
                              Nisam pitan ali sam rad prihvatiti izazov koji je NI ponudio shminki. Moj tip je naravno - pobedjuje Novak.
                              Nisi pitan, ali si dobrodosao. Dakle da utanacimo. Kladimo u avatar. Nedjelju dana, od 1. marta do 7. marta. Ja necu biti na forumu tokom februara.

                              Mogu ti reci i sto ce ti biti avatar. Mari kako dize pehar ili kako vice posto je dobio mec loptu. Ti meni isto napravis za Novaka?

                              Comment


                              • Originally posted by Sandugp Barid Bel Medar View Post
                                Ni propo toga sto kazes da Marej nece promasivati kao Vavrinka .... Kada bi Marej napadao kao Vavrinka promasivao bi i vise. Ali Marej ce drugacije igrati, sto takodje Novaku vise odgovara.

                                Ne mogu da verujem branim Djokovica .... I to on NI-ja strasno
                                propao si skroz
                                tj. ili ti ili Djokovic
                                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                                sigpic

                                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                                with experience.

                                Comment

                                Working...
                                X