Announcement

Collapse
No announcement yet.

Australian Open 2015

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Neverovatno mi je kako moćno servira od 2012. godine, ali u gotovo svim završnicama slemova mu taj servis nestaje. Mislim da je u tome ključ svih tih izgubljenih polufinala i finala.

    Comment


    • гледам какво ће тумбање на табели да буде у првих шест играча, па то није могуће ни израчунати...
      sigpic

      Comment


      • Originally posted by Zika View Post
        гледам какво ће тумбање на табели да буде у првих шест играча, па то није могуће ни израчунати...
        A što ti računaš, ovde to rade umesto tebe.

        http://live-tennis.eu/

        Comment


        • ne može biti zglob ruke, a žuljevi jedino na nogama...nije se kretao uopšte na kraju 4. i početkom 5.

          Stan kaže da je još prije 2-3 dana znao da nije mentalno spreman za kraj turnira...a kad ćeš biti, ako ne na AOu

          zato treba očekivati dosta bolji nastavak sezone od prošlogodišnjeg

          Comment


          • Sada citam interviju i kaze da ga nista tipa fizikalija ne brine i da ce biti fit za finale. To mi je bitno.
            sigpic

            Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

            U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
            Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

            Comment


            • Originally posted by Zika View Post
              гледам какво ће тумбање на табели да буде у првих шест играча, па то није могуће ни израчунати...
              Marej upada u top 4 zavisi od finala da li 3 ili 4 to je jedino bitno
              sigpic

              Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

              U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
              Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

              Comment


              • Originally posted by Sandugp Barid Bel Medar View Post
                Sada citam interviju i kaze da ga nista tipa fizikalija ne brine i da ce biti fit za finale. To mi je bitno.
                Hvala za info.

                Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

                Comment


                • Novak Vavrinka

                  Bio je to jako cudan mec. Lose su igrali obojica, doduse sa povremenim bjeskovima. Tokom meca sam se dvoumio: “Sto je ovo? Kakva je ovo smijuruja?” Kako je vrijeme odmicalo postajalo je jasno da ima samo jedno objasnjenje – Novak se ne osjeca fizicki dobro i nastoji da nekao izmajmunise pobjedu. Za divno cudo je uspio.

                  1.
                  Od pocetka je Novaku nedostajalo inteziteta. Nije bilo ni dubine ni snage. Pripisovao sam to strahu. Uplasio se je od Stana. Medjutim, to nije logicno objasnjenje. Pa on je Stana raznio u Londonu. A sam Vavrinka je puno grijesiio. Tim manje je bilo razlog za strah. Tako su oprilike prosla 2 seta. Umjesto 2:0 za Novaka imali smo 1:1.

                  2.
                  Onda je Novak odigrao sjano prva 3 gema u trecem setu. Novakovski, sa puno inteziteta i odlicnim ritmom. Ali poslije njih je poceo da dise na skrge. Stan je bio njegov ali nije imao snage za jos 10 minuta takvog tempa. Pokusao je drop udarcima da dovrsi posao, ali bez uspjeha.

                  3.
                  Od tog trenutka mislim da se opredijeli da igra mrtvu igru. On je inace velemajstor u tome. Prepustiti totalno inicijativu Stanu i praviti mu sto vise problema da pogadja vinere. Kad bi Vavrinka pogadjao, Novak bi izgledao kao statista. Srecom je Vavrinka cesce promasivao. Da se razumijemo Novak mu je pomagao u tome, ali nije dizao intezitet, nije trosio energiju. Statistika o 15 gemova bez vinera to odlicno pokazuje.

                  Novaku je i govor tijela bio odlican tj ocajan. Izgledalo je kao da umire, kao da je totalno frustriran a on je kalkulisao kao kompjuter. To nije karakteristika nekoga ko se uplasio.

                  4.
                  Tek na samom kraju je ponovo pokazao intezitet. Tada je napravio i jedini BH viner, novakovski. Mislim da Novak nije u toliko losem fizickom stanju koliko bi se dalo zakljuciti iz meca. Vjerujem da mu je kakkulacija bila da ima smisla izlaziti u finale samo ako se ne potrosi previse u polufinalu.

                  5.
                  U finalu je Mari veliki favorit. Ne kako Navras kaze 95% ali sigurno 70%, mozda i svih 80%. Novak moze da pobijedi samo ako bude odlicno servirao, igrao jako agresivno I buide ga islo i sve skupa se zavrsi u 2.5 sata.

                  Naravno postoji i varijanta da se Mari osjeca Novakovim duznikom kao sto se Stan ‘osjecao’.

                  PS
                  Sandugp,

                  Ne mislis valjda da ce reci da nema snage.
                  Last edited by NI; 30-01-15, 14:12.

                  Comment


                  • Originally posted by Sandugp Barid Bel Medar View Post
                    Najjace je kako su mu do sada hvalili servis, brejknut jednom i slicno ... BIKINI KLASICAN
                    Tek protiv Mareja ima da vidis brdo brejkova. Maltene WTA. Da li je zdrav? Ne znam ali fizicki mi ne deluje bas najspremniji a upravo ce to odluciti mec u finalu. Marej mi izgleda fizicki spremniji plus ima dan vise odmora. Novak mora da resi mec u 4. seta max. ako misli da osvoji titulu. Mislim da to moze da uradi.

                    Comment


                    • Originally posted by skeptik View Post
                      Tek protiv Mareja ima da vidis brdo brejkova. Maltene WTA. Da li je zdrav? Ne znam ali fizicki mi ne deluje bas najspremniji a upravo ce to odluciti mec u finalu. Marej mi izgleda fizicki spremniji plus ima dan vise odmora. Novak mora da resi mec u 4. seta max. ako misli da osvoji titulu. Mislim da to moze da uradi.
                      Stankov block ritern ga je jebao kao mladog majmuna danas. Marej malo drugacije riternira, ne verujem da ce mu vise puta od Stanka uzimati servis... videcemo.
                      sigpic

                      Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                      U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                      Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                      Comment


                      • Nisam pitan ali sam rad prihvatiti izazov koji je NI ponudio shminki. Moj tip je naravno - pobedjuje Novak.
                        sigpic

                        Comment


                        • NI,vrlo lako je moglo biti i 2-0 za Stana,jer je imao brejk u prvom setu...
                          Originally posted by Casiraghi
                          Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
                          Originally posted by Casiraghi
                          Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

                          https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
                          Originally posted by Casiraghi
                          Srecan Mane svima koji slave.

                          Comment


                          • Originally posted by Sandugp Barid Bel Medar View Post
                            Stankov block ritern ga je jebao kao mladog majmuna danas. Marej malo drugacije riternira, ne verujem da ce mu vise puta od Stanka uzimati servis... videcemo.
                            Marej je mnogo bolji reterner od Vavrinke, sa druge strane brzina njegovog 2. servisa je oko 120 kmh, poslastica za dobre reternere kao sto je Novak. Gotovo sam siguran da ce u svakom setu biti min. 3 brejka.

                            Comment


                            • Moglo je biti 3-0 i za jednog i za drugog, da su mogli odirgrati konstantno nešto što bi ličilo na normalan tenis...ali nijedan od njih nije to bio u stanju...u igri "dobija onaj koji manje pokloni" je samo Novak mogao izaći kao pobjednik

                              Comment


                              • I O'Shannessy vidi plan u Novakovoj pasivnosti:

                                http://www.ausopen.com/en_AU/news/ar...ting_game.html

                                Comment

                                Working...
                                X