Announcement

Collapse
No announcement yet.

Australian Open 2015

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • https://vine.co/v/OtuFF507lvP
    Andy Murray's girlfriend after he beat Tomáš Berdych: "Fucking have it, you Czech fucking fuck."
    OVAKO

    Comment


    • Omasih za prvi set
      Bila sam ubedjena da Marej dobija i to zasluzeno.
      Berdih je mozdaaaaa nesto bolji, ali kad je povuci-potegni, zna se kako ce zavrsiti.
      I onomad, malo sutra bi dobio Rafu da je Rafa u pravoj formi
      Videcemo u nastavku sezone sta ce Ceh pokazati
      sigpicFokus Nole i ne zaboravi- u pertle... idemo Noleeeeeeeeeee

      ''Na jedno uho ne čujem ništa, a na drugo sve. Zato slušam samo one koji mi priđu sa prave strane...

      Comment


      • Originally posted by Stefan-kobe View Post
        To ne bih ocekivao od nje.

        Comment


        • Shminka bolan kad ovo pocrveni?
          sigpic
          "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
          AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

          Comment


          • Ljudi nemoj te toliko vikati za njim, tek treba da se proseta kroz Kosevo sa dresom, ako provale da nije njihov...
            >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

            Comment


            • Ne mogu se nagledati @Shminkinog avatara.

              Berdych mi je možda uzeo gajbu pive, al mi je dao moralnu satisfakciju da @Shminku vidim sa grbom najvećeg BH kluba uz himnu kao popratni sadržaj. Hvala obojici. 'Niko kao Shminka sa juga'

              Šalu na stranu, da ne zajebavam druga previše, meč se prelomio u drugom setu, gdje je Andy nastavio u ritmu iz prvog, a Tomas ispao iz istog i više se nije vratio u prvobitni kolosijek. Kod njega danas nije važila ona izreka 'nije sramota pasti, sramota je ne ustati', jer mu se očito nije dizalo. Dok je plan A zasnovan na držanju osnovne linije oštrinom bazičnih udaraca i izvlačenju na forhend potiskivajući Andya nazad i onemogučujući ga da kontroliše ritam i tok poena funkcionisao, rezultat je bio na njegovoj strani, no kada Čeh nije bio u stanju nastaviti sa forsiranjem iste taktike, dijelom zbog logičnog pada nastalog usljed emocionalnog i fizičkog trošenja u prvom setu, a dijelom zbog Andyeve bolje igre, momentum se jako brzo okrenuo na stranu Škota. Moguće je da je Berdych mislio da će dobijanjem prvog seta riješiti pitanje pobjednika, no ispostavilo se da gdje se za njega završavalo, za Andya je počinjalo.

              Drugo objašnjenje jeste da se Berdych prepao prilike koja mu se pružila. To objašnjava slab postotak prvog u nastavku meča, potpunu nesigurnost u ofanzivnom segmentu, koji ga je do ovog meča perfektno služio, te činjenicu da jednom kad je izgubio konce u meču nije uspio ponovno nametnuti kotnrolu i vratiti konce u svoje ruke. Jer općepoznato je da Andyeva egzekucija igre iz drugog i trećeg seta obično doživi neminovan pad u četvrtom, a Tomica je na brejk loptu u istom setu lagani FH ritern na drugi servis poslao u out. To mu je bila karta za peti set, koju je on nemilosrdno poderao, sažvakao, progutao ali ne i svario, budući da je izgubio set u kojem je Andy bio zreo za gubitak istog.

              Andy mu je fakat majstorski ušao u glavu i ponovno iskoristio najveći adut svoje igre - nevjerovatnu inteligenciju i mogučnost adaptiranja protivniku. Ne samo da je preuzeo kontrolu meča agresivnim riterniranjem, ranim hvatanjem loptice i preuzimanjem inicijative, odnosno direktnim odlučivanjem ishoda poena, već je primorao Berdycha da napada onda kada ovaj nije bio siguran da će napadi biti efikasni. To pokazuje Andyevu izuzetnu sposobnost da protivnika učini nesigurnim na terenu, baš onako kao što je i Federeru to radio. Sve to pak ne bi bilo moguće da se Berdych nije prepao prilike, te da Andyev ofanzivni segment nije ovako besprijekorno slušao. Podatak da ga je nadjačao u FH vinerima dovoljno govori o svemu tome. Obojica su podjednako zaslužni za ovakav ishod meča.

              Otpozdrav raji.
              “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

              Comment


              • Prelomni momenat u mecu je kada Berdih pravi brejk u prvom setu i servira za isti, naravno biva ribrejkovan. Da tada nije popustio (do tada je Marej na njegov servis uzeo 2 poena cini mi se mozda nesto vise sigurno ne vise od pet) i da je uzeo tada prvi set, silovitije bi startovao u drugom (siguran sam) i verovatno na startu drugog napravio razliku, koja je mogla da prelomi mec.
                Ali ne on bata gura do TB uzima ga pa onda splasne kao izduvan balon. U cetvrtom je mogao da odvede mec u peti,, mada mislim da bi se na tome zavrsilo jer mislim da bi Endi svakako dobio u petom. Nebitno jer sto kaze Nadal "There is no if in the sport!"
                sigpic

                Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                Comment


                • Mec je presudio 9. gem 1. seta. Berdih je morao da odservira za set. Medjutim, on se uplasio ili poceo da misli o finalu.

                  Comment


                  • Videli ste kako se Marej radovao kada je vratio brejk - KAO DA JE TITULU UZEO
                    I samom mu je u tom trenutku postalo jasno da moze i da ovaj preko puta nije toliki bauk i da ume i te kako da zasere samo ga treba dobro "zaprziti". Sto je Skot nesto kasnije i uradio...
                    sigpic

                    Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                    U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                    Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                    Comment


                    • Gledao sam 1. set, propustio 2. i odgledao kraj 3. i ceo 4. set. Odmah posle 1. seta, iako ga je dobio, videlo se da Berdih ovo ne moze dobiti jer je vec tada fizicki patio na terenu. Jednostavno se istrosio, pregoreo.
                      Marej me je sa druge strane iznenadio svojom fizickom spremom jer je upravo to bio kljucni razlog njegovog poraza od Novaka na US Openu 2014. On sada izgleda preporodjen ali opet sa svojom starom boljkom a to je brzina 2. servisa od nekih 120 kmh.
                      I pored plasmana u finale mislim da ga je zreb bas pomilovao. Da je naletao na Raonica i Vavrinku back to back vec bi pakovao kofere. Ovako ovaj AUS Open me podseca na WB 2013 kad su u Marejevoj polovini bili i Nadal i Federer pa mu se zalomili Janowicz i Verdasco na putu do finala, a Novaku Berdih i Delpo. Znamo sta je bilo u finalu.
                      U svakom slucaju, bilo da igra protiv Novaka ili Vavrinke, Marej je u tom mecu underdog sto moze biti njegova prednost jer od njega niko nije ocekivao da uzme titulu pre pocetka turnira. Videcemo.
                      Last edited by skeptik; 29-01-15, 17:17.

                      Comment


                      • Originally posted by Stefan-kobe View Post

                        цео свет псује, само ми морамо да будемо финци..
                        sigpic

                        Comment


                        • Originally posted by Stefan-kobe View Post
                          Sta je sa ovim zenama, jos se nisu strasti smirile od Mirkinog sprdanja sa Stanom kad ono novi incident i to jos gori jer se ovo moze podvesti pod vredjanje na nacionalnoj osnovi. Ili neka ih muzevi smire ili ako nisu u stanju neka se pocne sa sankcionisanjem takvih ispada jer sledece sto moze da se desi je da Mirka/Kim ili neka treca upadnu na teren i krenu da biju redom u zelji da pomognu svojim izabranicima jer njihova ljubav ocito ne poznaje granice
                          Last edited by Navras 16950; 29-01-15, 18:16.
                          Tom, your music is the best drinking partner I've ever had.

                          Comment


                          • Originally posted by Navras View Post
                            Sta je sa ovim zenama, jos se nisu strasti smirile od Mirkinog sprdanja sa Stanom kad ono novi incident i to jos gori jer se ovo moze podvesti pod vredjanje na nacionalnoj osnovi. Ili neka ih muzevi smire ili ako nisu u stanju neka se pocne sa sankcionisanjem takvih ispada jer sledece sto moze da se desi je da Mirka/Kim ili neka treca upadnu na teren i krenu da biju redom u zelji da pomognu svojim izabranicima jer njihova ljubav ocito ne poznaje granice
                            Ovo jeste bilo bas ruzno.
                            Ipak je mogla da pretpostavi da je snimaju, a i sto napisa, moze se podvesti kao vredjanje na nacionalnoj osnovi.
                            Nije da se pravim da sam iz Finske opsujem i ja itekako , nekad bas zna da mi se omakne
                            Zamisljam, sta da je Ester, valjda se tako zove Berdihova verenica to cula, prisla joj i da su se dovatile za kose rujne, gledali bi dva meca
                            Ko da ih smiri, zene smiriti,skoro pa nemoguca misija
                            Federer je jos iskritikovao Vavca, gde bre moze Mirku da smiruje
                            sigpicFokus Nole i ne zaboravi- u pertle... idemo Noleeeeeeeeeee

                            ''Na jedno uho ne čujem ništa, a na drugo sve. Zato slušam samo one koji mi priđu sa prave strane...

                            Comment


                            • Comment


                              • Originally posted by Indigo View Post
                                Tomas Berdih - Endi Marej
                                H2H 6:4
                                Od toga na hardu imaju skor 3-3
                                Berdih je odmah iza Djokovica po procentu osvojenih poena na prvi servis, naime Ceh je osvojio 215 od 258 poena iliti 83%
                                Marej je "najlosiji" polufinalista po tom pitanju jer je osvojio 78% poena na prvi servis sto je veoma impozantna statistika.
                                Sto se tice osvojenih poena na drugi servis Marej je bolji skoro za 10% i osvaja 60% poena. Iako je Marej poznat kao dosta los i jednodimenzionalan igrac kada je u pitanju drugi servis ima bolju statistiku od Berdiha i upravo u toj cinjenici mozemo pronaci prvu rupu u Berdihovom novom paketu koju bi Marej sa svojim dosta dubokim riternom mogao maksimalno eksploatisati.
                                Marej za razliku od Novaka zestoko kaznjava kratke i spore servise bez kika te ulazi u teren i napada.
                                Za razliku od Endija koji je fenomenalan, Berdih bar po meni je sasvim solidan return igrac, nista vise od tog solidan jer mu visina i stas, kao i svakom visokom igracu onemogucuju bolju reakciju i refleks.

                                Berdih drugacije razmislja, inteigentije igra, takticki je spreman, da isti taj Berdih je 2010 cistio sve pred sobom na Wimbledonu i usao u finale sa cini mi se 90% osvojenih poena na prvi servis i da usao je u finale ne kao autsajder nego kao ravnopravni protivnik bar po pruzenim igrama i statistici a tamo njegova najveca boljka dosla je do izrazaja i na instant je pociscen od Rafe.

                                Srafic koji drzi magicni tas u glavi Tomasa Berdiha popustio je tada kao i mnogo puta u karijeri pre i posle toga. Kada popusti taj "srafic" ne postoji vise ravnoteza izmedju "dobrog" Tomice i "loseg" Tomice, postoji samo ludi Tomica koji ce servirati ispod proseka, udarati na pola polja i izbacivati kao da igra na fudbalskom terenu.

                                Igracki deluje dosta bolje, ima nekih promena na bolje ali njemu igra nikada nije ni bila problem on je oduvek bio vrhunski igrac, da oduvek vrhunski igrac ali nikada sampion. Jer da bi postao sampion cesto moras da ulozis vise od onoga sto imas, svaki pad da posmatras kao mogucnost velicanstvene pobede, svaki los poen da zaboravis, strpas negde duboko u dzep uzmes tu prokletu lopticu i kazes sebi "dobro sad, idemo ispocetka".
                                Mozete traziti protiv teze, kontrirati ali ja to jos uvek ne vidim kod Berdiha i pitanje je da li ce se to ikada i videti.
                                Vec je on dolazio do ovog nivoa, bio veoma blizu cak i blize nego sada ali srafic je popustio...

                                Neko je rekao da Berdih ima bolji BH od Mareja i sa tim ne mogu da se slozim.
                                Mareju je BH najbolji udarac, konstantniji od FH pa cak i jaci i poseduje vise varijacija.
                                Pricali ste vec nekoliko dana o Nishikorijevom Bh-u i kako bi CC obracun izgledao sa Endijem, mislim da bi bilo dosta teze jer Marej ima vec cvrstinu od Novaka dok Novak bolje pronalazi uglove na vecoj visini.
                                Berdih ima dosta ravniji BH bez mnogo varijacija i ako bude doslo da razmene BH smatram da je Endi u prednosti ako izdrzi pocetnu inicijativu a moze je izdrzati
                                1. igranjem slice, sto dosta dobro radi
                                2. dubokim bh sa dosta spina a naravno i miksanjem ta dva sto bi mozda bilo najucinkovitije.
                                Dakle Marej je konstantniji sa BH strane i ima potrebnu cvrstinu a samim tim i passing da se nosi sa Berdihom i da uspostavi potrebnu ravnotezu.


                                Postoji pattern sa kojim ce MArej tesko izlaziti na kraj a to je wide serva sa deuce strane a zatim lagana egzekucija sa forhendom. Na taj nacin je osvojio najvise poena.
                                Bice veoma interesantno videti dvoboj forhendima pre svega jer Ceh ima izvanredan FH koji moze gadjati uglove i prednost dok sa druge strane imamo raznovrsnost i dosta dobru defanzivu u tom udarcu.

                                Sto se tice inteligencije tu prednost dajem Mareju, sto se tice fizicke spreme takodje prednost dajem Endiju.
                                Vidi se da je Skot spreman, da je ponovo u top formi i da zeli novo finale.

                                Po meni Berdih - Marej 46 - 54
                                Yup
                                Sad kad stavim Novaka na papir...
                                There's something wrong with me chemically
                                Something wrong with me inherently
                                The wrong mix in the wrong genes
                                I reached the wrong ends by the wrong means
                                It was the wrong plan
                                In the wrong hands
                                With the wrong theory for the wrong man
                                The wrong lies, on the wrong vibes
                                The wrong questions with the wrong replies

                                Comment

                                Working...
                                X