Announcement

Collapse
No announcement yet.

Serije - komentari, utisci, priče u prazno...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by bojanaBG View Post
    Je l imaju nameru da je zavrsavaju?
    Ja sam stala na nekoj 3. ili 4.sezoni jer me smorila, a na pocetku je bila bas dobra
    Pređeš odmah na sezonu 6 samo ćeš propustiti pokoji rešeni slučaj. A kad će kraj, ma ko to zna...

    Comment


    • Pa valjda je sesta sezona zadnja.

      Ja stao nedje kod finala Aleksandar Kirk.

      Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

      Comment


      • Originally posted by bojanaBG View Post
        Vec sam negde citala o njoj, je l je ima na HBOu ili moram da skidam?
        Ima Kronos to skinuto, sa sve prevodom.
        "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
        Meša Selimović

        Comment


        • Originally posted by kronostime View Post
          Ima Kronos to skinuto, sa sve prevodom.
          I sta ja imam od tog?
          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

          sigpic

          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
          with experience.

          Comment


          • Rick i Morty se vracaju u novembru

            Comment


            • Nisam znao da su krenule nove epizode DuckTales

              Comment


              • Cernobil, vrh za sada...
                Hated, adored never ignored

                MUFC

                Comment


                • Tek sam sad odgledao What We Do in the Shadows epizodu od prosle srijede. Kakve su ovo budale majko mila Odusevili su me vijecem vampira Nisam ocekivao da vidim originalnu trojku u vijecu Ali kakva ekipa jbm ti Tilda Swinton, Evan Rachel Wood, Danny Trejo, Paul Reubens i Wesley Snipes preko skypea hahahahahahaha pa nije mogla jaca epizoda. Dave Bautista je onaj zatvorenik, Garrett... ladno ga nisam ni poznao

                  Najjaca komedija koja se pojavila u zadnjih nekoliko godina.

                  Comment


                  • Ovo je bolestan nivo koju ima Cernobilj nakon prve dvije epizode, eto koliko sam serija odgledao ali ovaj kvalitet tesko da je ijedna imala. Naravno mali broj epizoda, miniserija je u pitanju, ipak zastrasujuc nivo svake jebene sekunde. Od glume, preko atmosfere, do muzike, tona generalno i osjecaja da ti prolazis kroz tu katastrofu. Briljantno napisana i odradjena serija sto se ovog pocetka tice. Pomjeranje granica.
                    sigpic

                    Comment


                    • Hoce biti jos sezona Cernobila?

                      Comment


                      • Pa nece, mini serija je, a i nema logike

                        Sent from my MI 6 using Tapatalk
                        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                        sigpic

                        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                        with experience.

                        Comment


                        • Ma znam ja da nema logike, al mozda preuzme ovaj GOT duo seriju, da zaseru jos nesto

                          Comment


                          • Oni sad rade na SW.
                            Dayman (a-a-ah...)
                            Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                            Champion of the sun (a-a-ah...)
                            You're a master of karate and friendship
                            For everyone

                            Comment


                            • @uros
                              Nije teško proveriti danje 80% svjetske proizvodnje kokaina i gotovo 100% plasmana na tržište SAD radio upravo klan Medeljein.
                              To što Italijani nose ljepša odijela u stvarnosti malo znači.
                              Protivnika kakvog imaju latino bosovi Talijani nemaju ni izbliza. Gdje ćeš porediti vojsku jedne zemlje+policiju+plaćenike+DEA sa karabinjerima na drugoj strani. Jednostavno teritorijalno su previše blizu SAD. Ovlaštenja koja su inspektori DEA dobili bezmalo tim zemljama (Kolumbija i Meksiko) su ukinule suverenost.
                              Pristup im je znatno drugačiji u svemu Talijanske organizacije moraju da vrbuju i postavljaju političare. Pablo se jednostavno kandiduje, pobijedi i sam predstavlja svoje interese.
                              Mafija za cilj ima samo svoje održanje i sticanje svog profita, a Pablo je ipak imao i neke malo više ciljeve. Zbog istih i jeste bio opasan po komšije i zbog istih i jeste stavljen na listu za odstrel.
                              Kako bilo, Medeljein kartel sigurno nije bio nikakav drugi ili treći nivo nego bez konkurencije prvi u poslovima kojima se bavio.
                              Uticaj Pabla i Toto Riine na svoju sredinu najbolje je vidljiv po tome kako su provodili zatvorske dane, ako je ono Pavlovo uopšte i bio zatvor.
                              Potpuno su to različiti mentaliteti nešto kao lavovi i hijene. Riina se skrivao više od 20 godina. Nije moguć scenario u kome bi Pablo tako nešto sebi dopustio.

                              Što se samih serija tiče, tu Gommorah jeste bolje odrađena, a ocjenu joj spuštaju samo prve 2-3 epizode prve sezone. Ovo kasnije ništa nije ispod 9/10.
                              Mada je tako nešto i očekivati jer Narcos su radili Ameri i to u doba svoje recesije i krize spoljne politike, a to se uvijek odrazi i na njihove ekranizacije.

                              Pogledaj recimo Sopranose koji su snimani kada je svima bilo jasno da su Ameri glavne baje na planeti i kada ne moraju dodatno da se *urče na platnu ;)

                              Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

                              Comment


                              • Zato što Italija i Kolumbija nisu isto.

                                Prvo sve luke i portove oni kontrolišu pogotovo sada kalabrijska mafija. Trenutno je najjača mafija u istoriji baš zato što npr običan čovek ne zna ni da postoji, van Italije.

                                Zato je Pablo mogao da izaziva ratove i da izvozi direktno u SAD ali tržište svetsko je mnogo veće od same SAD jer sav kokain ide preko Italijana i u Evropu i na istok. Sa istoka stiže heroin.

                                Organizacijski su to dve različite lige.

                                To što se Toto Riina skrivao, Provenzano je sve vreme bio glavni i vodio iz senke. Skrivaju se jer ne rade kao 90% sveta za državu nego su država u državi i političari su njihove marionete.

                                Italija je tada članica Evropske ekonomske zajednice, znači pritisak je nenormalan i nije za porediti sa jednom Kolumbijom koja interesuje samo SAD i gde CIA uvek ima prste.

                                Ovo je srce Evrope i dešava se to da je država nemoćna.

                                Zato ti kažem organzacijski nije uopšte za porediti pre svega Kalabreze sa ostalima.

                                Ja ti pričam o mašineriji. A mašinerija Italijana sa kombinacijama i pranjem para je znaš gde, sam suvi vrh.
                                Sve najveće luke Mediterana drže, a FBI je stavio 'ndranghetu na crnu listu.

                                Ti u evropskom okruženju to izguraš... Ali to je isto kulturološka stvar. U Italiji kada je bilo pokajnika - pentito tipova, dodju mu majka i sestre na balkon sudnice i pljuju ga.
                                Veliki je strah i velika je moć teritorijalno tih organizacija. To što padaju u zatvor samo im je plus u tom svetu.
                                Ne možeš očekivati da izazovi gradjanski rat u srcu Evrope. Probao je Toro Rina ali to nije efikasno.

                                Video si Suburra 2 sezonu. I ono je po istinitom slučaju krajem prve decenije 2000tih mislim.

                                Ali vidiš kako opada intenzitet i koliko smešno deluje u odnosu na jug. Rim više manje ima te grupe, ima cigana, ima različitih interesa, ali Milano je uvek bio najveći centar. Tamo najviše ulaže kalabrijska mafija.

                                Jug je radionica i klanica a sever za ulaganje.

                                Evo ti kako prodje novinar koji je ispitivao nešto oko lokalnih izbora u Ostiji. Zapamtimo da se radi o Evropi i Rimu

                                Comment

                                Working...
                                X