Announcement

Collapse
No announcement yet.

Serije - komentari, utisci, priče u prazno...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mene ni knjige nisu odusevile. Solidna 3.5/5 epska fantastika ali je natrpao previse likova i previse se oslanjao na sok kartu... toliko je likova ubio da me je posle bas bolio k*rac ko ce ostati ziv a ko nece. Volio sam sporedne likove kao sto su Jorah, Bronn, Barristan, Sandor Clegane... Od ovih glavnih mi se bas niko nije svidjao. Jedino malo naginjem Jaime Lannisteru i ako je i on bio teska dzukela na pocetku pa mu dzabe posle sve dobro sto je uradio.

    Comment


    • Originally posted by Indigo View Post
      Nisam znao da su je otkazali. Bas bezveze jer je serija i vise nego solidna.
      Nisam ni ja, uopste nisam ocekivala da ce je otkazati, ali juce mi rekao drug
      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

      sigpic

      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
      with experience.

      Comment


      • Originally posted by Powerslave View Post
        Mene ni knjige nisu odusevile. Solidna 3.5/5 epska fantastika ali je natrpao previse likova i previse se oslanjao na sok kartu... toliko je likova ubio da me je posle bas bolio k*rac ko ce ostati ziv a ko nece. Volio sam sporedne likove kao sto su Jorah, Bronn, Barristan, Sandor Clegane... Od ovih glavnih mi se bas niko nije svidjao. Jedino malo naginjem Jaime Lannisteru i ako je i on bio teska dzukela na pocetku pa mu dzabe posle sve dobro sto je uradio.
        Sta te odusevljava od epske fantastike? Od fantastike uopste, hajde da malo prosirim pitanje.

        Evo ja cu ti iskreno reci. Procitao sam .... Ne znam sta nisam sto se fantazija tice (Nostradamusa, Tarabice, Stari zavet, Novi zavet... Ma nema sta nisam) i po mom skromnom misljenju ne postoji pisac koji bolje kreira zaplet - pricu generalno od Martina, a i sto se samog pripovedanja tice u strogom je vrhu. Pa cak i opisa, a dijalozi su mu brutala. O likovima koje kreira necu da trosim reci.
        Cenim tvoje misljenje ovde, pa me bas interesuje sta preferiras. Gde ima dosta preferencija
        Last edited by Sandugp; 13-03-19, 08:48.
        sigpic

        Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

        U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
        Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

        Comment


        • Sandu znaš onaj osećaj kada hoćeš da ispadneš načitan i pametan a ispadneš glup? E to si sada uradio. Stavljaš Stari i Novi zavet u grupu sa tim budalaštinama. To ti ako nisi vernik stavljaj ali ispadaš jako glup jer bogohuliš.

          Ja sam uvek razumeo da je neko ateista, ali da mora da se popiša po vernicima to ne. Budi liberalan, meni ne smetaju ni ovi što veruju u Sai Babu. Ti se smeješ Božijoj reči u neznanju, malo je degutantno mi čitati, prijatelju moj.

          Comment


          • Urose, samo si ti ispao glup u drustvu

            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

            sigpic

            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
            with experience.

            Comment


            • Originally posted by Sandugp View Post
              Sta te odusevljava od epske fantastike? Od fantastike uopste, hajde da malo prosirim pitanje.

              Evo ja cu ti iskreno reci. Procitao sam .... Ne znam sta nisam sto se fantazija tice (Nostradamusa, Tarabice, Stari zavet, Novi zavet... Ma nema sta nisam) i po mom skromnom misljenju ne postoji pisac koji bolje kreira zaplet - pricu generalno od Martina, a i sto se samog pripovedanja tice u strogom je vrhu. Pa cak i opisa, a dijalozi su mu brutala. O likovima koje kreira necu da trosim reci.
              Cenim tvoje misljenje ovde, pa me bas interesuje sta preferiras. Gde ima dosta preferencija
              Ajde da kazem da imam specifican ukus kad je u pitanju epska fantastika, ali da nisam bas nacitan kad je taj zanr u pitanju. Volim jednostavne price sa dvodimenzionalnim likovima dje postoji jasno definisano dobro i zlo i dje navijam da glavni lik na kraju ubije zlo, spasi svijet i ozeni princezu... to je sve sto ja trazim od epske fantastike. Od malo ozbiljnijih knjiga iz tog zanra sam jedino procitao The Chronicles of Amber(najcudnija knjiga... ne znam dje bi je svrstao ) i The Witcher serijal koji mi je legao kao budali samar i ako se manje vise kosi sa svim sto sam gore naveo Eto, oba serijala su mi iz nekog razloga legla bolje od Martina. Ne kazem da je los pisac i da mu ne valjaju likovi... daleko od toga. Ja da sam mislio da je los, batalio bi ga jos posle prve knjige. Bolji je pisac os Jordana napr, a vise sam uzivao citajuci WoT i ako me je njegovo opisivanje tapiserija i tepiha strasno mucilo Necu da pricam o Tolkinu jer sam se na tim pricama bukvalno podigao, pa tu objektivnosti nema mjesta.

              Mozda ces me bolje razumjeti ako ti kazem da je za mene Discworld savrsena epska fantastika Sve sto trazim je tu, umotano humorom i izuzetno inteligentno napisano. Veliki je pisac i majstor bio Sir Terry. Rekoh da nisam nacitan kad je ovaj zanr u pitanju, ali se mogu pohvaliti da sam procitao sve knjige Discworlda pa ko voli, neka ih prebroji
              Last edited by powerslave; 13-03-19, 09:33.

              Comment


              • Originally posted by Uroš View Post
                Sandu znaš onaj osećaj kada hoćeš da ispadneš načitan i pametan a ispadneš glup? E to si sada uradio. Stavljaš Stari i Novi zavet u grupu sa tim budalaštinama. To ti ako nisi vernik stavljaj ali ispadaš jako glup jer bogohuliš.

                Ja sam uvek razumeo da je neko ateista, ali da mora da se popiša po vernicima to ne. Budi liberalan, meni ne smetaju ni ovi što veruju u Sai Babu. Ti se smeješ Božijoj reči u neznanju, malo je degutantno mi čitati, prijatelju moj.
                Uki, verujem da ti je nakon ovog Bojaninog klipa jasnije ovo sto sam pisao. Ne do Bog da se sprdam sa bilo kojom religijom, verom. Jednostavna kroz pricu protkana sala na racun ovog legendarnog lika sa klipa .
                sigpic

                Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                Comment


                • Originally posted by Powerslave View Post
                  Ajde da kazem da imam specifican ukus kad je u pitanju epska fantastika, ali da nisam bas nacitan kad je taj zanr u pitanju. Volim jednostavne price sa dvodimenzionalnim likovima dje postoji jasno definisano dobro i zlo i dje navijam da glavni lik na kraju ubije zlo, spasi svijet i ozeni princezu... to je sve sto ja trazim od epske fantastike. Od malo ozbiljnijih knjiga iz tog zanra sam jedino procitao The Chronicles of Amber(najcudnija knjiga... ne znam dje bi je svrstao ) i The Witcher serijal koji mi je legao kao budali samar i ako se manje vise kosi sa svim sto sam gore naveo Eto, obija serijala su mi iz nekog razloga legla bolje od Martina. Ne kazem da je los pisac i da mu ne valjaju likovi... daleko od toga. Ja da sam mislio da je los, batalio bi ga jos posle prve knjige. Bolji je pisac os Jordana napr, a vise sam uzivao citajuci WoT i ako me je njegovo opisivanje tapiserija i tepiha strasno mucilo Necu da pricam o Tolkinu jer sam se na tim pricama bukvalno podigao, pa tu objektivnosti nema mjesta.

                  Mozda ces me bolje razumjeti ako ti kazem da je za mene Discworld savrsena epska fantastika Sve sto trazim je tu, umotano humorom i izuzetno inteligentno napisano. Veliki je pisac i majstor bio Sir Terry.
                  Ako mi verujes Vicera jos nisam procitao. A stoji mi u kuci. Nakanicu se uskoro, ubedjen sam. Radnja se valjda odvija pre desavanja iz igre?
                  sigpic

                  Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                  U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                  Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                  Comment


                  • Jeste, prije desavanja iz igara. Citaj, citaj... brzo ce i serija ugledati svjetlost dana

                    Comment


                    • Originally posted by Powerslave View Post
                      The Sopranos, The Wire, Deadwood, Oz, Six Feet Under, BrBa, The Shield, Justified, Twin Peaks, Northern Exposure... The X Files...
                      Originally posted by Indigo View Post
                      Da dodam jos par.
                      True Detective, Better call Saul, Galactica, Deep space nine, Ozark, Underbelly, Dark, Stranger things, Doctor Who, Black Mirror, House of Cards ( cetiri sezone ) The Strain ( prva sezona )

                      Nisu lose ni Voyager, American Gods, Fargo, Lost in space, Helix, Firefly, Counterpart...
                      Kad smo vec kod dodavanja evo i od mene par.

                      Boardwalk Empire, House MD, Peaky Blinders, Lost, Dexter, Sons of Anarchy, Shameless, Band of Brothers, Vikings i naravno GoT.

                      Sa indigove liste par serija nisam pogledao ali su mi svakako na listii.

                      Top 3 serije svih vremena po mom skromnom misljenju: BrBa, The Wire, The Sopranos. Bez nekog redosleda nego onako zajedno na vrhu.
                      sigpic

                      Comment


                      • E, a po ovom ranijem postu da se zakljuciti da ti je omiljena knjiga sto se fantazija tice Uspavana Lepotica.
                        Ili mozda Bas Celik. Mada Bas Celik i jeste strogi vrh narodne fantazije.
                        sigpic

                        Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                        U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                        Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                        Comment


                        • A dje Dextera ubaci u ovo drustvo... Isto vazi i za Shameless, kako dvije odlicne serije su mogli tako srozati...


                          Dje je BoB, tu moram ubacit i Generation Kill.

                          Sent from my Mi A1 using Tapatalk

                          Comment


                          • Originally posted by Powerslave View Post
                            Ajde da kazem da imam specifican ukus kad je u pitanju epska fantastika, ali da nisam bas nacitan kad je taj zanr u pitanju. Volim jednostavne price sa dvodimenzionalnim likovima dje postoji jasno definisano dobro i zlo i dje navijam da glavni lik na kraju ubije zlo, spasi svijet i ozeni princezu... to je sve sto ja trazim od epske fantastike. Od malo ozbiljnijih knjiga iz tog zanra sam jedino procitao The Chronicles of Amber(najcudnija knjiga... ne znam dje bi je svrstao ) i The Witcher serijal koji mi je legao kao budali samar i ako se manje vise kosi sa svim sto sam gore naveo Eto, oba serijala su mi iz nekog razloga legla bolje od Martina. Ne kazem da je los pisac i da mu ne valjaju likovi... daleko od toga. Ja da sam mislio da je los, batalio bi ga jos posle prve knjige. Bolji je pisac os Jordana napr, a vise sam uzivao citajuci WoT i ako me je njegovo opisivanje tapiserija i tepiha strasno mucilo Necu da pricam o Tolkinu jer sam se na tim pricama bukvalno podigao, pa tu objektivnosti nema mjesta.

                            Mozda ces me bolje razumjeti ako ti kazem da je za mene Discworld savrsena epska fantastika Sve sto trazim je tu, umotano humorom i izuzetno inteligentno napisano. Veliki je pisac i majstor bio Sir Terry. Rekoh da nisam nacitan kad je ovaj zanr u pitanju, ali se mogu pohvaliti da sam procitao sve knjige Discworlda pa ko voli, neka ih prebroji

                            "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                            Meša Selimović

                            Comment


                            • The Expanse je najbolja serija koja se pojavila u zadnje 3-4 godine. Change my mind

                              Comment


                              • Originally posted by Powerslave View Post
                                The Expanse je najbolja serija koja se pojavila u zadnje 3-4 godine. Change my mind

                                "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                                Meša Selimović

                                Comment

                                Working...
                                X