Announcement

Collapse
No announcement yet.

Serije - komentari, utisci, priče u prazno...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • WW

    Samo da napisem na pocetku da necu trpati nista u spoiler iz jednostavnog razloga - necu spoilerisati. Ako neko ima bilo kakvo pitanje, nejasnocu vezanu za sezonu 2 neka bude slobodan da pita. Rado cu pokusati da odgovorim.

    Kada pisemo o ovoj seriji prvo i osnovno sto treba da znamo je da ne postoji nikakva odredjena vremenska linija na koju posmatrac moze da se osloni. Ne - skacu iz jednog vremena u drugo, nekada su ti skokovi mali; razmak je desetak dana, a nekada (kao sto smo videli u prvoj sezoni) 30+ godina. I onda producenti i reditelj to samo tako natrpaju zbuckaju (reci ce neko) i naprave remekdelo (reci cu ja).
    Druga sezona je kompleksna, kompleksnija od prve, zamrsena i u odredjenim momentima teska za shvatiti, ali to je ono sto me odusevljava, tako da je po meni (i ako verujem da su malo preterali kompleksnoscu) WW najbolja serija koja je izasla u poslednjih neoliko godina - a i duze.

    Proslu sezonu smo imali taj problem koji je jedan forumas potencirao, da fali emocije, da je sve nekako previse plasticno; ove sezone definitivno taj problem nemamo Na mnoge scene ti se prosto nakozi jeza. Gluma - kao i uvek fenomenalna (Zar smo sumnjali da ce biti drugacije???), odredjene prelomne tacke sezone majstorski izrezirane i elegantno uklopljene. Kao sto je i sa prvom sezonom bio slucaj, srerija krece nesto sporije, i onda stizemo do prve prelomne tacke - a odatle ludilo pocinje. Necu da pisem koja je i sta je mislim da je ocigledno.

    Radnja prati veliku vecinu (ako ne i sve) likova iz prve sezone i njihovo putesestvije kroz Park(ove) (ima ih 6). U ovoj sezoni sem Zapadnog Sveta videli smo i Indiju (za vreme Britanske kolonizacije) i Japan - Sogun Svet. Nisu se mnogo zadrzavali na tim svetovima, ali dovoljno dugo da skontamo kako su i te kako povezani. Neko nije bio dovoljno kreativan . Pobuna domacina je u toku - bukti najbolje receno i mnogi od njih zele da pobegnu (napuste park) na ovaj ili onaj nacin. Da li ce uspeti u tome, bolje receno da li su uspeli veoma je diskutabilno. U isto vreme ljudi (upravitelji parka) cine sve sto je u njihovoh mogucnosti da tu pobunu uguse, podatke sacuvaju, situaciju normalizuju i ljude spasu (ljudski zivoti su naravno na poslednjem mestu).
    Odredjene stvari su malo zbunjujuce, ali dovoljno razumljive za sve koji se potrude da ih shvate, a u isto vreme veoma kompleksne i to je ono sto mene licno odusevljava kod ove serije. Njena kompleksnost. Za narednu sezonu (koja ce verovatno za dve godine) napravljena je odlicna podloga i ne sumnjam da ce je odraditi vrhunski.

    Nemam mnogo vremena, pa se izvinjavam sto nisam bio dovoljno detaljan, ali kao sto rekoh pisite - ova serija je jednostavno toliko dobra da zasluzuje vise od nekoliko postova u temi ....
    sigpic

    Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

    U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
    Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

    Comment


    • Sta kukate na novi Space Jam, kao da je prvi bio ne znam sta Samo nostalgija bije, a i Jordan je tada bukvalno bio bog


      Nije na kraju ispalo komplikovano sa tajmlajnovima, tu su dva glavna koja su od samog pocetka bila jasno prikazana i nekoliko flashbackova na ranije dogadjaje. Plus ona luda after credits scena
      Cak nije ni mnogo toga nejasno ostalo, tako da su mi glavne stvari:

      Spoiler

      Sta ce biti sa Maeve.
      Da li je Stubbs host (vise sam za to da nije).
      Koga je Dolores iznela iz parka (one kugle).
      Kada cemo videti jos od ostalih parkova, kako tamo napreduje pobuna. Rekli su da cemo ih jednom videti, ali i da sledeca sezona imati mnogo vise spoljnog sveta, tako da ih ne ocekujem skoro.

      Comment




      • Zasnovan na istinitim događajima.

        Jako je zanimljivo videti modernu rusku kinematografiju, nama slovenima, verovatno i superiornu u odnosu na američku po emocijama, iracionalnosti, mentalitetu i temperamentu.

        Comment


        • Zavrsi se i treca sezona The Expanse - fenomenalno odradjeno i jebse SciFy sto ovakav dragulj prepustas drugima.
          "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
          Meša Selimović

          Comment


          • Odgledala sam i 10.epizodu WW, totalno su me sludeli na kraju.
            Druga polovina sezone jeste bolja i tu su podigli nivo, ali i dalje mislim da je ova sezona dosta losija od prve, da su imali puno praznog hoda, gde su se vrteli u krug i da su realno mogli da naprave sezonu od 6-8 epizoda, koja bi bila mnogo bolja i sadrzajnija.
            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

            sigpic

            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
            with experience.

            Comment


            • Izaso dobar snimak Gotti 2018

              https://rarbg2018.org/torrent/h8kdrva
              sigpic http://caseystoner.com.au/

              Comment


              • Sudeci po kritikama, bolje da nije ni snimljen

                EDIT: danas se pojavio i odlican snimak za A Quiet Place
                Last edited by Mr. Wolf; 28-06-18, 17:51.
                Dayman (a-a-ah...)
                Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                Champion of the sun (a-a-ah...)
                You're a master of karate and friendship
                For everyone

                Comment


                • Sad sam i ja pogledo kritike i smorio se ali odgledacu kad stignem...
                  sigpic http://caseystoner.com.au/

                  Comment




                  • Ne znam koju bi kritiku dao...

                    Rejner briljira. Najbolja uloga, možda do sad.

                    Atmosferičan film.

                    Comment


                    • https://m.imdb.com/title/tt1837492/

                      Da li je neko gledao ovo?

                      Dajte predloge za neku misteriju, novije nesto, moze i serija i film..
                      sloboda ili ništa

                      Comment


                      • Morao i ja da pocnem WW da gledam, ne moze da se zivi od serije
                        Bas obecava i odmah vidim da je moj fazon.
                        Ed Harris masina!

                        Comment


                        • Moracu da pocnem da belezim ove Arnelove preporuke i liste, da vidim da li prepise svaki put istu

                          tt
                          sigpic

                          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                          Comment


                          • Ima ponavljanja sigurno, to je brzinski
                            sigpic

                            Comment


                            • Originally posted by mark it zer0 View Post
                              https://m.imdb.com/title/tt1837492/

                              Da li je neko gledao ovo?

                              Dajte predloge za neku misteriju, novije nesto, moze i serija i film..
                              Dobra, ali ništa spektakularno. Tinejdžerski fazon. Amerikanizovana isto. Prva sezona osetno bolja, rađena po knjizi, za razliku od druge

                              Comment

                              Working...
                              X